Star Trek Beyond (USA)
USA USA
122 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Blockbuster, Série/Franchise

Obsah

:
Za hranice známého vesmíru. Právě tam se vydává posádka lodi Enterprise v pokračování legendárního Star Treku. Spolu s nimi se tam vydal i „otec“ reinkarnované více »« méně

Režie

:
Justin Lin

Scénář

:
Simon Pegg Doug Jung Gene Roddenberry Roberto Orci Patrick McKay John D. Payne

Herci

:
Chris Pine Zachary Quinto Karl Urban Zoë Saldana Simon Pegg ...
Premiéra: 18. 8. 2016
Distributor: CinemArt
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Star Trek: Do neznáma. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Star Trek: Do neznáma myslíte! K 7. prosinci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28234 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Star Trek: Do neznáma


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  23. 3. 2018
  Pete69 (22069 bodů)

  Další dobrý Star Trek. Nemůžu se ale zbavit toho, že to tu je potřetí a opět znovu. Bezvýchodná situace posádky vesmírné lodi Enterprise, hrdinský čin kapitána za pomoci Spoka a Happy End. Hlavní padouch je navíc dosti průměrný, dobře působí jeho "včelí" letka - to se povedlo. Celkově dobré, ale chtělo by to mírný restart.

 • 85%
  1
  0
  17. 8. 2016
  Sheldon (16037 bodů)

  Star Trek Do neznáma je srovnatelný s prvními dvěma nadprůměrnými epizodami, přičemž pro mě byla lepší dvojka než jednička a třetí díl má kvalitativně blíž k dvojce. Film má dobře vybalancovaný scénář, kde se míchá akce, napětí a humor ve velmi vyváženém poměru, na plátně se objevují vzrušující nové světy, hned 53 mimozemských ras a po herecké stránce je tahle podívaná daleko před podobnými comicsovými sériemi. Musím říct, že jako opravdový letní film je tahle vlastně staromilská podívaná opravdu dobrá volba a příznivcům sci-fi jí rád doporučím ke zhlédnutí.

 • 70%
  0
  0
  27. 12. 2016
  lamps (14913 bodů)

  Možná se právě nyní začíná projevovat, že nejsem znalec a už vůbec ne fanoušek televizních Star Treků, protože Beyond je prvním filmem z poslední trojice blockbusterů, který mě lehce zklamal. A to jsem si přitom první dvě třetiny mnul ruce a radoval se, kterak "Zběsilý" Justin Lin zvládá prokládat monumentální trikové sekvence epizodním humorem a komorní interakcí všech veskrze sympatických hrdinů, kterým jejich rozdělení v průběhu děje jedině prospělo. Bohužel přišlo posledních čtyřicet minut, během nichž se toho událo v podstatě minimum, akce přestala být zábavná a motivace hlavního zloducha se ukázala býti tak nudnou a nepochopitelnou, že ho nakonec ani nešlo brát příliš vážně. A vše zakončeno jakousi vánoční párty jako v nějaké vesmírné Lásce nebeské.... V souboji dvou STAR letos o dobré dvě délky triumfoval Rogue One, tahle sice osvěžující, ale značně naivnější a neatmosférická fantasy musí svěsit podřízeně uši. 70% P.S. Pět procent navrch jen za přiléhavý oblek a dlouhé nohy Zoe Saldany, ta ženská mě nepřestává bavit na modro, na zeleno ani do hněda, ostatní by si měly brát příklad.

 • 80%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11152 bodů)

  Jiná zápletka, stejný humor a ucházející vizuál. Jsem jen trochu sklamán. Očekával jsem trošičku více od filmu.

 • 80%
  1
  0
  17. 8. 2016
  evismaior (4253 bodů)

  Musím uznat, že jsem si po předchozím, pro mě dějově slabším dílu Star treku včera hodně spravila chuť a Kinoboxu moc děkuju za pozvání na předpremiéru - po více než dvaceti letech sledování osudů posádky lodi (nejen) Enterprise mě včerejší shlédnutí nejnovějšího filmu vážně potěšilo. Vizuálně je to lahůdka - vesmírná stanice Yorktown mě svým provedením uchvátila stejně jako postupné masakrování Enterprise, jejíž podobu jsem díky tvůrcům zase vnímala intenzívněji, než kdy předtím. Ono vůbec celé to ztvárnění technických zázraků budoucnosti je slušné a konečně začíná působit jako něco, co by takhle za pár set let mohlo opravdu vypadat, třebaže uvnitř vesmírných lodí je pořád ještě nepochopitelná spousta nevyužitého prostoru (jenže co si budeme namlouvat - ty dialogy probíhající za pochodu po širokých a zdánlivě nekonečných chodbách prostě ke Star treku patří:-)). Stejně tak se opět povedli místy vcelku originální mimozemšťané, s nimiž Federace komunikuje prostřednictvím uvěřitelných jazykových překladačů, takže to konečně přestává vypadat, že všichni ve vesmíru mluví jen anglicky (i když v tomto případě...). Děj je takový typický startrekovský a opět dokazuje, že lidi si k vytváření problémů vystačí celkem dobře i sami. Hlavně má ale spád, pomalu se vyvíjející vztahy mezi hlavními postavami (Spock, Kirk, Uhura, ale i Scotty a McCoy plus k tomu ještě půvabná mimozemšťanka Jaylah; Sulu ne, ten má vztahy jinde) tentokrát s dějem příjemně splývají, místo aby ho brzdily, příběh je nabitý akcí, souboji vůlí, pěstí i vesmírných lodí a dokonce i pár opravdu vtipnými dialogy a kromě několika záležitostí, jimž je stěží uvěřit (léta trvající úspěšné ukrytí rozbité lodě před těmi, kdo o ní přece měli vědět všechno, či dramatický dopad songu od Beastie Boys na osud mnoha mužů, žen, dětí a mimozemských potvor), jeho logika nikde zásadně nedrhne. Takže OK, takhle se klidně nechám pobavit i za dalších pár let. Jen při vzpomínce na to závěrečné věnování pevně doufám, že do příště nebude dalších zemřelých herců...

 • 50%
  0
  0
  19. 8. 2016
  Petrson (4128 bodů)

  Scénář by se vešel na jednu stránku, zbytek jsou jen efekty a souboje, které končí výhradně ve stylu karate, ať se děje co se děje. Federaci přechytračí jedna prosba jedné "ženy", aby se vše mohlo rozběhnout. Není co bych více dodal, asi jsem byl na nesprávném filmu v nesprávné době:). Myslím, že předchozí dva díly byly alespoň o něčem. Tady mě pobavilo snad jen využití VKV vln ve stylu Mars útočí, což je pro mě výrazně zábavnější lepší a jiná sci-fi.

  • efetky, vesmír
  • scénář
 • 90%
  0
  0
  12. 12. 2016
  rkotvald (3159 bodů)

  Pokud bude kvalita SW upadat a budou jen tupě kopírovat předešlé filmy, tak se ze mě snad stane Trekkie (ne, nestane:). Každopádně nový Star Trek mě sedl daleko více než Star Wars. Lin tu přehnanou akci prostě zvládá na jedničku. Jako velké plus beru, že Karl Ubran = Bones dostal více prostoru a jeho úseky spolu se Spockem jsou prostě boží. Live long and prosper.

 • 100%
  0
  0
  10. 1. 2017
  leafroller (2964 bodů)

  Jízda. Mazec. Koukání. A Bestie. U Star treku mi vždycky bude dělat problém přenést se přes jisté mechanické nelogičnosti (jako je třeba jejich umělá gravitace) a fakt, že všichni mzáci jsou humanoidi. Ale to jsou jen scifi detaily vycházející z kořenů seriálu, kterými si nehodlám kazit dojem z jinak úchvatné podívané. Bylo to svěží, technicky dokonalé a ty dvě hodinky utekly, že to ani nepostřehnete. A scéna se "sabotováním" roje zůstane v mé mysli napořád.

 • 50%
  0
  0
  20. 8. 2016
  VasaFlasa (2811 bodů)

  Z novodobých Star Treků je tento zatím nejslabší. Každopádně to byla ještě stále v kině fajn podívaná a ty dvě hodiny utekly rychle. Uvidíme, jak a kam se bude Star Trek vyvíjet v dalších dílech. Každopádně není nic ztraceno a jeden slabší díl nic nepokazil.

 • 75%
  0
  0
  21. 8. 2016
  FiL44 (2649 bodů)

  Děkuji kinoboxu za projekci zdarma. Ohledně nového Star Treku jsem byl malinko skeptický a změna režiséra je od začátku poměrně hodně vidět, ale postupem času si zvyknete a není to úplně na škodu. Film má trošičku zběsilejší tempo a akční scény mi přišly celkem nepřehledné, ale zase se určitě nudit nebudete a uteče to velice rychle. Taky bych chtěl pochválit hudební doprovod. Dobrý film

 • 80%
  0
  0
  12. 12. 2016
  LenkaVL (2329 bodů)

  Podle mě o trochu slabší, než byl předchozí díl Do temnoty. Moc lidí z Enterprise umírá při boji, ale oni se pak ani na chvilku nezastaví, ani slovo o ztrátách. :( Kladem zase je, že se tam oproti minulým filmům ukázaly nové rasy, nová místa. Záporák je jakž takž dobrý, ale to jeho konečné odhalení, to jsem tedy nečekala. Dobrý. :)

  • Chris, Zachary, Karl
  • 80%
   0
   0
   8. 9. 2017
   Larrysbride (2072 bodů)

   Beyond představuje to nejlepší z obou světů - světa The Original Series i nové série (Kelvin timeline). Princip a záměry Federace planet jsou tu zpochybňovány stejně tak jako Kirkova podstata a pozice ve Starfleet. Star Trek se vůbec poprvé stává opravdu Star Trekem, nikoli meziplanetárním road movie o bromance mezi Kirkem a Spockem a film dostává nový tón, přičemž zůstává věrným původní filosofii Geneho Roddenberryho. Jako fanynce J. J. Abramse mi tam jeho podpis rozhodně chybí, přesto přese všechno nemohu dát méně než 90%. (Advance screening at Buffalo Grove Theater, 21. 6. 2016; IMAX 3D)

  • 75%
   0
   0
   29. 4. 2019
   Vurhor (2019 bodů)

   Hrome, ty nový Star Trekovský re-maky jsou tak hrozně sympatický a pěkný. A to zejména díky vynikající volbě herců, kteří ztvárnili posádku lodi Enterprise, přičemž mezi charaktery jednotlivých členů těžko najdete někoho, kdo by vám byl protivný. Dokonce i ten "hezounek" Kirk je sympaťák. Film se už nezaměřuje pouze na klasický vztah: Kirk-Spock, ale konečně se dočkáme i více interakcí mezi těmi "méně důležitými" postavami, což sérii pouze přispívá. Film taktéž pokračuje ve vzdávání holdu původnímu seriálu: prozkoumávání mimozemského exteriéru on foot, hudební znělky ze seroše, plus samozřejmě zmínka o Nimoyovi. Není to sice až taková jízda, jako v předešlých dílech, ale i tak to byla vynikající a skvělá podívaná.

  • 40%
   0
   0
   14. 9. 2016
   jvempire (1208 bodů)

   Třetí díl je v podobném duchu jako první dva. Jako sci-fi jde o průměrnou podívanou a áčkovými efekty. Jako Star Trek jde opět o velký propadák. Styl filmu i příběh jako celek nemají s atmosférou předchozích Star Treků nic společného. Z nové trilogie je zatím nejlepší druhý díl.

  • 80%
   0
   0
   19. 2. 2017
   salisbury (1101 bodů)

   Se Star Trekem se Do neznáma vydávat nedá. Tahle franšíza je natolik zavedená, že málokdy umí něčím neotřelým překvapit. Spíše bych poznamenal něco ohledně rutinně skvěle odvedené práce, která umí nejen efekty pobavit. Občas je cítit, že Justin Lin ponechal nůžky ve střižně kmitat rychle a zběsile a já díky tomu blikal víčky jak splašená vrtule větrného mlýna. Rozhodně film nenudí a vzhledem k tomu, že na scénáři spolupracovalo lidí víc než je zdrávo, tak výsledek je na úkor této kvantity parádní. Tomuto týmu scénáristů bych v pohodě mohl svěřit i výměnu již odsloužené čtyřicetiwattové žárovky, aniž bych si z toho musel utírat pot z čela.

  • 80%
   0
   0
   20. 8. 2016
   brcolka (1044 bodů)

   Opět předpremiéra od kinoboxu na další velmi dobrý film. I když jsem jako mladý vyrůstal s Picardem a sledoval jsem seriál, tak nejsem úplným fandou Star Treku. Ale filmy mě baví a tento nebyl vyjímkou. Trochu mě zarazilo, že hned na začátku byla zničená Enterprise. Ale zase byla postavená takže dobrý

  • 55%
   3
   0
   18. 8. 2016
   davsuch (1043 bodů)

   Musím říct, že tento film byl pro mě velké zklamaní. Ze Star treku jak ho znám zbyly snad jen postavy, loď Enterprise, slušivé uniformy a frejzry. Vše ostatní byl průměr, možná ještě horší než průměr, protože se celý film odehrával tak, jako by všechno v něm mělo diváka nějak ohromit. Nejhorší však byl už milionkrát omleté téma hrdiny, který málem zemře za záchranu světa a zlého padoucha, který chce svět zničit nějakou šílenou zbraní. Jediný důvod proč jsme dal o pár procent navíc je fakt, že ve filmu je pár střípků několika hlubších myšlenek, které se vynoří v pauzách mezi rádo by ohromujícími scénami. PS: tento film je další důkaz, že lidé v poslední době preferují jednoduché filmy s velkými efekty, což je smutné

  • 80%
   0
   0
   17. 8. 2016
   Ciiiri (949 bodů)

   Co tak říci... Co jsem poslouchala ostatní, každý má jiný názor... Pro fanoušky, kteří sledují Star Trek celý svůj život, je to stále hrůza, ale už si zvykají... Pro nové příznivce málo akce. Mě osobně se film líbil ze všech 3 novodobých nejvíce. Konečně to byl film, kde celkem lítaly hlášky. Byl akční, ale přesto se stále vraceli nostalgicky k legendárním hercům a herečkám. Film byl i trochu smutný, jelikož odkazuje na smrt dvou herců z filmu a na konci filmu je na ně také vzpomenuto (na Leonarda už ve filmu). Myslím, že to bylo vkusné a moc milé rozloučení. Trochu mi také vadí, že všude nasazují mlaďoučké herce, ale asi s nimi mají dlouhé plány (jako v X-menech). Je to trochu už otrava, když hlavním hrdinům je dvacet... Jinak efekty byly super. A rozhodně půjdu na další. A moc a moc díky Kinoboxu a Premiere cinemas za předpremiéru.

  • 80%
   1
   0
   31. 8. 2016
   tedoun (880 bodů)

   Tenhle nový Star trek byl výborný. Měl nápad, dobře napsané postavy a připomíná mi televizní seriál z roku 1969. Naprosto dokonali triky a postavy. I když pro mně upřímně Startrek je William Shatner a Leonard Nimoy. Připomínám jen to, že původní posádka vydržela 25 let až do šestého filmu. To je jen tak nevidí. I když to nebylo jednoduché a hlavně Nimoy s tím chtěl seknout, dnešní Star Trek je bez navigátora Pavla Čechova, který se zabil autem.

  • 80%
   0
   0
   20. 8. 2016
   KajkaFajka (723 bodů)

   Vďaka Kinoboxu som opat mohla navštívit Premiere cinemas v Hostíku a zabavit sa na filmu z iného soudku ako Sebevražedný oddiel. Presto že nie som Trekýs tak sa mi film páčil. Trochu mi tam neseděl Simon Pegg ale svou komediálnosťou to zase odlahčoval. Takže dobré

  • 90%
   0
   0
   20. 8. 2016
   Milena107 (638 bodů)

   Star Trek Do neznáma jsem mohla sledovat s předstihem s nejkvalitnějším Dolby Digital ozvučením, což se promítlo i v kvalitě celého mého zážitku z filmu. Známé herecké obsazení s mladým, tragicky zahynulým hercem, Antonem Yelchinem, podalo skvělý výkon a opravdu zaujalo a pobavilo.

  • 65%
   0
   0
   6. 2. 2018
   Pacman (586 bodů)

   Jak zmiňuje kapitán Kirk na začátku - "Začíná to být trochu epizodické". Pár CGI triků nic moc, ale jinak komornější (ale stále velmi akční) počin. Hodně se mi líbilo rozdělení posádky (nechci moc spoilovat). Příběh má stálou linku, tempo je svižné a stopáž odpovídá obsahu. Možná, kdyby byl kratší a film byl místo toho epizoda seriálu, bylo by to fakt super. Kamera párkrát trochu moc trhaná s nepříliš povedenými přechody (3D tím pádem téměř vylučuji). Hudba minimálně, pro dokres. Kolem a kolem je to solidní film na večer, žádný novátorský počin, ale pokud měli tvůrci natočit něco ve stylu prvních filmů Star Treku (potažmo seriálu), tak přesně takhle.

  • 85%
   0
   0
   20. 8. 2016
   Aya.chan (557 bodů)

   Mě se "Do neznáma" líbilo možná asi ještě trošku víc než do "Do temnoty". Sice to mělo menší atmosféru a bylo to méně dramatické. A ano opravdu to působí tak nějak seriálově. Ale na druhou stranu, to perfektně odsejpá, má to koule a je to daleko vtipnější.

  • 80%
   0
   0
   2. 9. 2016
   perfekta (546 bodů)

   Posádka lodi Enterprise v pokračování legendárního Star Treku. Je to fajn opět shlédnout klasiku - nově udělanou. Známí hrdinové Kirk, Scotty, Uhura ve vesmírné lodi objevují nové světy, mimozemské bytosti a tajemno. Vesmírná loď je super, výborné efekty. Pěkná vzpomínka na původní seriál.

  • 75%
   0
   0
   21. 8. 2016
   memphistto (499 bodů)

   film je pochopitelný i pro ty, kdo předchozí díly neviděli. Vizuální efekty na slušné úrovni a scénář by mohl být o chlup nebo 20 lepší. Fanoušci série si určitě přijdou na své a ti, kteří se rozhodnout kino navštívit, tak asi litovat nebudou, ale je tam prostě ale...

  • 85%
   2
   0
   17. 8. 2016
   Bad (464 bodů)

   Po prvních dvou dílech Star Treku jsem byl poněkud zmaten, jestli se mám na film vůbec těšit, protože druhý díl počítám za slabší. Nakonec jsem byl ale překvapen a fanouškovské srdce se vrátilo. Tenhle film nemá návaznost na minulé díly, takže doporučuji všem Sci-fi fanouškům a také milovníkům akce, která tady doplňuje velkou část filmu. Odhaduji, že to bude změnou režiséra. Justin Lin šel na to jiným způsobem, ale stejně přívětivým. Celý film je doprovázen akcí a špetkou humoru. Díky příběhu můžeme líp poznat hlavní postavy a vztahy mezi nimi. Film má ale i své slabiny. Nový nepřítel byl teď jednodušší, ale pořád lepší než další sociopat. Soubojů jeden na jednoho se moc nedočkáte a když už ano, tak velmi nepřehledně. Přesto bych filmu dal i 90%, ale jsem přeci recenzent.

  • 90%
   0
   0
   31. 8. 2016
   majhan (453 bodů)

   Jelikož tohle byl první film ze série, který byl mnou možno shlédnout, tak celkem příjemně překvapil a namlsal. Nejvíc se mi líbily vtipné dialogy ukazující vztahy a charaktery postav a i hezký a s pokračujícím dějem se výrazněji vykreslující kapitán zaujal.

  • 80%
   0
   0
   20. 8. 2016
   jirka-knobloch (379 bodů)

   Beyond představuje to nejlepší z obou světů - světa The Original Series i nové série (Kelvin timeline). Princip a záměry Federace planet jsou tu zpochybňovány stejně tak jako Kirkova podstata a pozice ve Starfleet. Star Trek se vůbec poprvé stává opravdu Star Trekem, nikoli meziplanetárním road movie o bromance mezi Kirkem a Spockem a film dostává nový tón, přičemž zůstává věrným původní filosofii Geneho Roddenberryho. Jako fanynce J. J. Abramse mi tam jeho podpis rozhodně chybí, přesto přese všechno nemohu dát méně než 90%. (Advance screening at Buffalo Grove Theater, 21. 6. 2016; IMAX 3D) BradleyT: Ty "skořápky" skutečně neshořeli, protože proletěly atmosférou, možná by sis na to podruhé zajít mohl a tentokrát dávat pozor, co že se to na plátně vlatně děje

  • 70%
   0
   0
   2. 9. 2016
   koudel (318 bodů)

   Nejsem žádný zvláštní fanda tohoto kultovního seriálu, viděl jsem akorát několik epizod v TV, takže nemohu příliš srovnávat, ani předchozí filmy jsem neviděl. Film se mi docela líbil i když nemohu říci, že by mne nadchl. Rozhodně jsem očekával více. Příběh byl opravdu velmi jednoduchý a vše zachraňovaly počítačové efekty.

  • 70%
   0
   0
   21. 8. 2016
   zrzinda2408 (306 bodů)

   Téhle serii začíná vadit vyčpělost, ale po vizuální stránce i propracovanosti příběhu je pořád na slušné úrovni. Myslím, že restart serie, aby zaujala širší publikum již není možný. Seriál vyčerpal většinu myšlenek a je to pořád jedno a to samé. Chybí větší inovace a nápaditost, ale to zase není možné, protože by se příliš odlišil od seriálu, takže začarovaný kruh.

  1 2 dalsi posledni

  Hodnocení a recenze Star Trek: Do neznáma

  77 73 ?
  jak hlasovat?
  • wiecej 65%
  • HanO 40%
  • dobytek 65%
  • Crreed 90%
  • Mrykodaj 80%
  • aquiver 40%
  • josef-gregor 65%
  • juha_efx 80%
  • mysir 70%
  • hlavněvklidu 80%
  všechna hodnocení (177)

  V TV

  • 10. 12.
  • 15:10 Paramount Network
   Paramount Network