Rise of the Planet of the Apes (USA)
USA USA
105 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Sci-fi, Blockbuster, Série/Franchise
Motto: Místo evoluce … revoluce.

Obsah

:
Chtěli jsme zdokonalit lidskou rasu, místo toho jsme přišli o pozici pánů tvorstva. Zrození planety opic barvitě a napínavě líčí revoluci, která vedla více »« méně

Režie

:
Rupert Wyatt

Scénář

:
Pierre Boulle Rick Jaffa Amanda Silver

Herci

:
James Franco Freida Pinto Andy Serkis John Lithgow Brian Cox ...

Podívej se na Zrození Planety opic online!

Přehrát online O2
Premiéra: 11. 8. 2011
Distributor: Bontonfilm
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Zrození Planety opic. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Zrození Planety opic myslíte! K 17. lednu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27863 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Zrození Planety opic


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  1
  0
  23. 7. 2017
  Brenan88 (44954 bodů)

  Původní planetu opic jsem odjakživa nesnášel,ale tahle verze je úplně jiný šálek kávy. Film nám znovu nabízí pohled na zrod planety opic,ale tentokrát je to geniálně zpracované a plné silných scén. Ve chvíli kdy Ceasar poprvé promluví mi běhal mráz po zádech. Kamera byla líbivá a herci výborní. Tohle zrození je pro mne největším překvapením roku.

 • 90%
  0
  0
  14. 9. 2015
  martin-mickey-stusak (24566 bodů)

  Návrat filmařů k tématu o nadvládě planety opicemi se stal příjemným překvapením. Pro vědeckofantastický žánr nebo též sci-fi se jedná o jeden z mnoha velice vděčných témat. Vývoj léku a její vedlejší účinky. No dobře, s originalitou si moc velkou práci nedali, ale dějově je to rozepsané zajímavě a hlavně dobře. Výprava a efekty jsou už standardem, takže se je na co dívat. Citové projevy a lidskost opic je i přesto s ohledem na předchozí díla velmi zajímavá skutečnost. Protože se jedná o čistý blockbuster, nešlo opomenout v rámci zábavnosti různé nelogičnosti, ale bez toho by to prostě nešlo. Děj má svůj přirozený vývoj, dobře načasovanou dynamiku a atmosféru plnou napětí a temna. Závěrečný boj na mostě však nijak nepřekvapí. Nevím proč, ale filmový tvůrci toto místo mají v poslední době nějak v oblibě. Každopádně je tento snímek sázkou na jistotu, která se vyplatila.

 • 80%
  0
  0
  27. 5. 2020
  Sheldon (16004 bodů)

  Velice zdařilý reboot série, kde jsem ochoten skousnout i Jamese Franca, kterého jsem si jako herce nikdy neoblíbil. Zde je ovšem hlavní hvězdou Andy Serkis jako CGI renderovaný opičák Caesar. Nový příběh s předvídatelným koncem má řadu hodně zajímavých scén.

 • 95%
  0
  0
  4. 5. 2016
  lamps (14805 bodů)

  Reboot z říše snů, nejlepší, nejemocionálnější a nejserióznější možné zpracování chybějícího článku jedné z největších klasik filmové sci-fi. Inteligentní, mainstreamovou cílovkou nepoznamenaný CGI náhul, který s nevídanou flexibilitou oživuje tendence nenásilných rodinných blockbusterů, aniž by byť jen na chviličku upadal do dějové sterility a výrazné naivity. Navzdory několika nesrozumitelnostem ve fungování jeho fikčního světa skutečně ohromný zážitek, upřímnější a účelnější prezentace moderních vizuálních efektů než v případě většiny marvelovských filmů, plus slušní herci, parádní kamera a chytlavý atmosférický soundtrack...

 • 100%
  0
  0
  28. 7. 2017
  Danny F. (11134 bodů)

  Bravo. Obával jsem se, ale dopadlo to nad míru výborně. Perfektní film kde se v průběhu stále něco dělo. Nikde ani chvilka pro nudu nebo hloupé zdlouhavé kecání. Až na ty nápadně digitální opice nelze snad nic vytknout. Velice inteligentní opičák ten Caesar a ty jeho lidská gesta. Film navazuje na odkaz z filmu Útěk z Planety opic. No paráda, povedený film. Takových může být klidně víc.

 • 80%
  2
  0
  21. 7. 2017
  JosefTomas (7963 bodů)

  Perfektní efekty, skvělý scénář a fantastická akce. Zrození planety opic byl perfektní start, který oživil několik let starou značku a díky za to.

 • 100%
  0
  0
  13. 11. 2014
  cerfik (7120 bodů)

  Co se Timu Burtonovi nezdařilo, to se zde povedlo, je to opravdové vzkříšení fenoménu "Planety opic" a naprostá distance od katastrov, kterých bylo nutno podotknout hojno, po úžasném zpracování z roku 1968, které nebylo překonáno ani tímto skvělým počinem. Fantasticky udělané opice a herectví a oči šimpanze Caesara působí tak, že mu rozumíte, rozumíte i komunikaci opic jaksi přirozeně a fantastické je, že od určitého momentu přestanete fandit lidem, ale začnete zcela přirozeně fandit opicím. Je tu samozřejmě pár nelogičností v zájmu zachování akčnosti a spádu, ale ty si dovolím galantně přehlédnout, protože jako celek působí Zrození planety opic nadmíru svěže a originálně. Třeba při dalším shlédnutí půjdu s hodnocením dolů, ale zatím si dle mého názoru film plné hodnocení zaslouží.

 • 95%
  0
  0
  18. 11. 2012
  kedl (6368 bodů)

  Caesar je nový pán světa, už se těším na pokračování, doufám, že to bude alespoň stejně dobrý film jako zrizení.

 • 85%
  0
  0
  2. 10. 2012
  Standa. (6166 bodů)

  Hodně příjemné překvapení. Nejsem zrovna fanda, ani starých, ani nových dílů Planety opic, ale tohle mě dostalo. Perfektní efekty a dokonale propracovaná mimika opičích obličejů. Na pokračování se moc těším.

 • 55%
  0
  0
  3. 9. 2011
  Petrson (4085 bodů)

  Člověk se zadívá opičce do očí, sleduje dobré animace, vidí v opicích zrcadlení lidských reakcí a má tak možnost zapomenout na slabší scenář, nevýrazné herecké výkony, bláznivé postupy opic proskakující sklěnými mrakodrapy ( nelze prorazit v realitě ani s rozběhem :) ), neznám šimpanze, který je velký jak člověk, atd. Asi jsem se těšil víc, než film nabídnul, ale chápu, že se Zrození planety opic může líbit víc, než zaujalo mne.

 • 95%
  2
  0
  23. 7. 2017
  Chimpanzee21 (3834 bodů)

  Tento film je opravdu úžasný. Mám rád filmy s tímto tématem. Film je opravdu kvalitní podívaná, jak na herecký výkon, příběh a efekty. Jediné co mi na filmu trochu vadilo byla scénka no mostě, byla zdlouhavá a je to asi jediná část filmu, na kterou bych se nepodíval znovu.

 • 85%
  0
  0
  19. 9. 2013
  saboter (3559 bodů)

  Skvělé výkony Andyho Serkise jako vždy a skvělé efekty dělaj z filmu jeden znejlepších prequelu vůbec.

 • 85%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3337 bodů)

  Režisér Ruperta Wyatta v zájmu moc neprobudí,ale svůj úděl zvládl bravurně.Film má nevídané tempo v obale dramatu s akčnímy úseky.První třetina Caesarovo dospívání,druhá přináší dramatický zvrat a beznaděj,do které jsou hrdinové uvedeni.Působící tak trošku i jako vězeňské drama,protože Caesar si mezi svými opičími spoluvězni musí nejdříve vydobýt respekt a čelit útokům sadistického „bachaře“ Toma Feltona.Vše uzavírá dynamicky akční finále ve kterém sledujeme zmiňovaný opičí úprk za svobodou,kde některé scény stojí opravdu za to.Vše do sebe pěkně zapadá a emoce zdařile cukruje vnímavou hudbou Patrick Doyle.Herci James Franco zahrál velmi dobře i s Johnem Lithgowem,který zdaleka nestárne a velmi jsem si ho oblíbil nejen tu,ale i v Dexterovy s pláštěm od krve Trinity killera.Scénář není zbytečně překombinovaný a je velmi na urovni.Digitální mágové ze studia WETA,kteří mají na svědomí nejen Pána Prstenů ,ale třeba také Avatara nebo King Konga ,opět předvedli práci na jedničku a opičáci rozhodně neaspirují pouze na překvapení roku,ale možný krok pro film roku!100 minut,přelétne přes letájící listí ze stromů v křištálové řece s pohledem na město,tak rychle jak si jen můžu představit pro pocit svobody na konci filmu!

 • 95%
  0
  0
  18. 3. 2013
  výfuk (2971 bodů)

  První co jsem viděl, byl tento film. Až poté jsem viděl originál z roku 68. Možná to tak bylo lepší, abych věděl jak to všechno začalo. Začnu, takto: scénář byl geniálně a perfektně propracovaný do posledního detailu. Režisér svou práci zvládl dokonale. Musím, ale říct, že i když je to úžasný film, cítil v sobě takovou neukojenost. Jakoby mi nebyli zodpovězeny všechny důležité otázky. Snad by budou zodpovězeny v následujícím filmu, který doufám dopadne, stejně dobře a neskončí jako jiné sequeli filmu z roku 68. James Franco na mne opravdu udělal dojem a hrál to jakoby to byla úplná skutečnost. Jenom jsem trochu nepochopil tu poslední scéna, před konenčými titulky... nevím jestli nás chtěli tvůrci odkázat na další díl, nebo to bylo něco jen tak. Největší pochvylu si ale jednoznačně zaslouží Andy Serkis, který se předvedl jako Glum (a nejen pohybem, ale i hlasem) a King Kong. Nyní se opět ukázal jako opice a udělal to Oscarově. AKADEMIE!!! NEMUSÍTE HLEDAT!!! NEJLEPŠÍHO HERCE MÁTE PŘED NOSEM!!!

 • 85%
  0
  0
  2. 2. 2016
  HappyPiere (2773 bodů)

  Jaffa a Silver se dobře uvedli (a potvrdili svoje schopnosti u JW). Povedený remake. Ne že bych teda nefandil Burtonovi.

 • 80%
  0
  0
  25. 11. 2012
  farb (2063 bodů)

  Užasná a neskutečně chytrá podívaná s perfektním herectvím (Serkins).

 • 90%
  0
  0
  29. 11. 2012
  karlik4801 (1940 bodů)

  Když to skončilo, napadlo jen "wow". Opravdu skvělé efekty a je to zaslouženě po tolika letech, planeta opic v červených číslech. Jednoduchý děj, který diváka ohromí a v posledních minutách filmu vykolejí. Žasnul jsem nad dokonalostí Zrození planety opic. Propracování dějové linky, to je prostě něco.

 • 90%
  0
  0
  8. 12. 2012
  psico (1667 bodů)

  Nejsem fanoušek původní planety opic a dalo by se říct, že jsem vůči ní i předpojatý. Proto jsem z toho měl strach. Ale ukázalo se, že zrození planety opic vůbec není špatné. Akorád je na prd že už všichni víme, jak to s náma skončí :)

 • 80%
  0
  0
  9. 8. 2014
  jvempire (1208 bodů)

  Skvělé oživení legendy. Povedený film bez zbytečné snahy o remake si jde vlastní a velice dobrou cestou.

 • 80%
  0
  0
  27. 4. 2015
  majk123 (884 bodů)

  hodně dobrý

 • 30%
  0
  0
  12. 1. 2020
  sugi (679 bodů)

  ... jen další akčňák , který má legendární námět....

 • 90%
  0
  0
  5. 12. 2012
  Dzany (408 bodů)

  'Rise of the Planet of the Apes' má všechno, co má pořádný blockbuster mít. Perfektní režii, hravou, sympatickou kameru, nabušený soundtrack, inteligentní a 'ne - klišoidní' scénář, který krásně navazuje na Planetu opic z roku 1968 a nakonec, úžasné a hlavně přesvědčivé herce....ne teď nemluvím o na Oscara nominovaném Jamesovi Francovi, ani o Brianu Coxovi, ale o počítačem vytvořených opicích, které bez problémů přehrávají 'živé' herce.

 • 90%
  0
  0
  21. 7. 2014
  Alienka2014 (363 bodů)

  Z filmu jsem byla unesená. Nejen, že opičky byly nádherně vykreslené, až se člověku z kombinace opice / člověk chvílemi tajil dech, ale i příběh má sílu a dokázal mě do děje vtáhnout! Caesar mi samozřejmě přirostl k srdci a tak bylo jasné, na čí straně celý příběh stojím. ;) Příběh není jen černobílý, ale naopak velice hravý, chvílemi zábavný, napínavý i dojemný. Prostě thumb up!

  • silný příběh
  • Caesar je prostě hrdina s velkým H
  • kvalitní herecké výkony
  • skvělá animace
  • 90%
   0
   0
   16. 8. 2011
   Djkoma (109 bodů)

   Ano! Ještě před premiérou odepisovaný film, který překonává očekávání a nejen to. Konečně vznikl film, který na první Planetu opic dobře "navazuje", má v sobě mnoho odkazů a úmyslných spojek (let raketoplánu, obojek, kůň, ...) mezi oběma filmy. Využití původních témat a jejich převedení do moderního světa působí dobře stejně jako další současné paranoie (bioterorismus). Vše zabalené ve vizuálně podmanivém světě plného úžasných opic (někdy opravdu až moc úžasných:)) a dobrých herců. Hlavně jsem rád, že příběh postupuje poměrně rychle a logicky, bez zbytečných opravdu velkých zakopnutí. PS: (spoiler) všimněte si, že opice (skoro) nezabíjejí a chtějí jen žít svobodně a ten člověk, který to má chápat, to nechápe... PPS: ta chybějící půl hvězda za tu úctu autorů filmu k opičí legendě. Delší verze.

  Hodnocení a recenze Zrození Planety opic

  79 82 ?
  jak hlasovat?
  • Mrykodaj 80%
  • josef-gregor 60%
  • juha_efx 85%
  • Lovecour69 85%
  • Renfield 60%
  • Panda123 50%
  • Deacon Frost 80%
  • InJo 85%
  • Svany 90%
  • enrico-bonsch 80%
  všechna hodnocení (293)

  V žebříčcích uživatelů

  1. místo z 2 v žebříčku uživatele kedl
  3. místo z 10 v žebříčku uživatele Fanin
  9. místo z 30 v žebříčku uživatele Danny F.
  2. místo z 3 v žebříčku uživatele trumpeta
  2. místo z 3 v žebříčku uživatele lucasino
  3. místo z 5 v žebříčku uživatele cirkusačka
  6. místo z 10 v žebříčku uživatele llarinka
  8. místo z 13 v žebříčku uživatele stehlik.stepan
  9. místo z 14 v žebříčku uživatele Fanin
  6. místo z 17 v žebříčku uživatele daisyna