Transformers

79%
Transformers
Transformers je americký akční film, který pojednává o Transformerech - robotech, kteří se dokáží přetransformovat v libovolný dopravní prostředek. Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizací - „hodných“ Autobots a „zlých“ Decepticons. Dosud se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, rozpoutá se peklo i na naší planetě. Příběh sleduje teenagera Sama, kterého doposud trápila pouze škola, absence pořádné káry a slečna jménem Mikaela, do které je zakoukaný. Když se ale v televizi objeví první zprávy o ničivých robotech, začně mít úplně jiné starosti. Je to totiž právě on, kdo nevědomky ukrývá klíč k onomu životně důležitému energetickému zdroji...Brenan88
Brenan88
47 089 bodů
8.5
Transformers pro mne byla láska na první pohled. Audio vizuální orgie kde si to rozdávali obrovští roboti byl pro mne splněným dětským snem. Michael Bay opět řádí,ale tentokrát se snaží místy aspoň trochu mírnit,aby to nepůsobilo přeplácaným dojmem (škoda,že se mu to nepodařilo i v dalších dílech). I když jde hlavně o roboty,tak i casting na lidské hrdiny se povedl. Akce je monstrózní a úchvatná. Na každý souboj jsem se třepal jak jsem byl natěšený. Změna auta na robota je vizuální zážitek. Tohle byla jedna z nejlepších popcornovek roku 2007. Kdo nebyl v kině o hodně přišel.
Pete69
Pete69
30 353 bodů
8
Transformers byla pecka v době svého vzniku, mě tyto hračky už minuly a tak jsem film v té době trošku vytěsnil, ale pobavil mě. Dnes se z toho stala pěkná série, která má spousty fanoušků a i já musím přiznat, že na rok 2007 je to parádní digitální podívaná. Chystám se podívat na všechny dosavadní filmy, před shlédnutím nového dílu a po prvním se docela těším, protože jsem je neviděl všechny. První díl je klasika, jednoduchý přímočarý děj bez kudrlinek, akce, pár klišé scén.. celkově skvělý úvod do po právu stále trvající série.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
28 495 bodů
10
Co dodat ke snímku, o kterém již bylo řečeno vše. Vizuální zážitek je astronomický, velkolepý, gigantický. Režisér Michael Bay dokázal z námětu vymáčknout vše co se dalo za podpory kouzelníků z ILM. Zopakoval si tu všechny postupy z předchozích svých snímků a vznikla podívaná, jakou asi málo kdo čekal. Na ničem se nešetřilo a je to znát na každičkém záběru. Dějové zvraty občas ulítnou, ale ty se hbitě v monstrózní akci lehce schovají. Zajímavá je hudba odkazující na jiné snímky, připomínající skutečnost, že něco podobného tu už někdy bylo. Příchod robotů, (těch hodných) je doprovázen melodií podobné z E.T. Mimozemšťana. Při robotických soubojích se zase objeví dva motivy z Terminátora. A mohl bych pokračovat. Vykrádání? Mě to přijde jako zajímavý nápad. Použít do hlavních rolí neokoukané tváře byl výborný tah na branku. Dostává to tak daleko větší punc originality. Hollywood opět popošel vpřed a je to ohromná výzva pro ostatní studia, jestli tak vysokou laťku překonají.


Dodatečné informace

Původní název:
Transformers (více)
  • USA Transformers
  • USA Prime Directive
  • USA The Transformers
  • USA Toransufômâ
  • USA Transformerid
  • USA Transformers - Le film
  • USA Transformers: The IMAX Experience
  • USA Transformers: The Movie 2
  • USA Трансформеры
Premiéra v ČR:
16. 8. 2007
Distributor:
Bontonfilm
Země původu:
USA
Rozpočet:
150 mil. USD
Tržby:
709,7 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Transformers je dostupný s českými titulky a českým dabingem

Další z kolekce Transformers


Podobné


Powered byJustWatch