Transformers: The Last Knight (USA)
USA USA
149 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Blockbuster, Série/Franchise
Motto: Aby jeden svět žil, musí jiný zemřít.

Obsah

:
Vůdce Autobotů Optimus Prime zmizel. Světem zmítá zuřivá válka mezi lidmi a ostatními Transformery. V pořadí pátý film Transformers, který přímo navazuje více »« méně

Režie

:
Michael Bay

Scénář

:
Art Marcum Matt Holloway Ken Nolan Akiva Goldsman

Herci

:
Mark Wahlberg Anthony Hopkins Josh Duhamel Laura Haddock Santiago Cabrera ...
Premiéra: 22. 6. 2017
Distributor: CinemArt CZ
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Transformers: Poslední rytíř. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Transformers: Poslední rytíř myslíte! K 26. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28344 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Transformers: Poslední rytíř


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 45%
  3
  0
  28. 7. 2017
  Brenan88 (46333 bodů)

  Prozatím poslední a nejslabší díl celé série. Michael Bay si umanul,že s celou sérií neudělá jediný krok v před a po filmařské stránce se tahle série zasekla v druhém dílu. Jediné co doznalo změn je doslova pitomý děj ze kterého se Bay snaží vytěžit nějaké prvky Transformerské mytologie. Dialogy jsou snad ještě hloupější než kdy před tím a v celém snímku převládá maximálně chaos a nelogické chování všech zúčastněných. Akce je sice slušná,ale Bay i tuhle svou přednost dokázal zcela zazdít tím,že to vše zbytečně přepálil a drží se hesla čím více - tím lépe. Dalším zářezem tohoto dílu je přepálená délka,která nedokáže po celou dobu udržet diváku pozornost. Na to je tento díl až příliš hloupý. To proč Hopkins naskočil do potápějící lodi je pro mne největší záhadou. Přesto však patří k tomu nejlepšímu ve filmu. Bay dokázal za poslední léta zcela zlikvidovat značku,které prvním dílem udělal pořádné jméno.

 • 70%
  0
  0
  18. 8. 2019
  Pete69 (23454 bodů)

  Slušná vizuální podívaná. Děj zmatečný a scénář byl inspirován nejedním již natočeným snímkem. Možno říci taková Šifra mistra Transformera. Propojení dějin lidstva s dějinami Transformerů je lákavé sousto, které ale režizér trošku připálil a mírně zhořkl v ústech. Celkově však slušná podívaná.

 • 90%
  0
  0
  10. 1. 2018
  Danny F. (11156 bodů)

  Druhý nejlepší film ze světa Transformerů. Povedl se a je o něčem jiném než předchozí patlanice zaměřena pouze na vizuální efekty. Vše bylo přiměřené jakémusi příběhu. Koukatelně svižné a rozumně akční s dostatkem dokonalých triků.

  • Akce
  • Vizuál
  • Tempo
  • 40%
   0
   0
   2. 7. 2021
   JosefTomas (8957 bodů)

   Když jeden den vidíte vynikající film (Dálnice 60), musíte si ten další dát nějakou přeleštěnou sračku, aby svět zůstal v rovnováze. Já se rozhodl pro sérii, která mě jako malého uchvacovala svou velkolepostí, jen aby mě nyní uchvacovala svou demencí. Nenapadá mě lepší vyjádření, než: "A komu tím prospějete, co?". Když série padla třetím dílem na hubu, měla zůstat ležet, ale ne, ona se zvedla a schytala to znovu a spadla do hnoje. I to jí nezabránilo se zvednout znovu a hodit držku do úplných sraček. Máme v rámci možností mytoligii? Haha, kašleme na ní a popřeme všechno, včetně sebe sama. Jako vážně? Nemluvě o rutině režijním výsledku samotného Baye, kterému to je snad víc u zadku, než samotným fanouškům a přeskakování žánrů a stylů je tak bolestné, že člověk nevěřícně kroutí hlavou, kam to tato série dopracovala. Jasně, na papíře to zní asi dobře: Začněme úvodní scénou Gladiátora, hoďme do toho Artuše, protože přece rozvíjíme mytologii, v průběhu to řízneme Šifrou mistra Leonarda, posta-apo vizuálem, během toho tam hodíme něco jako Suicide Squad, ale jen na 2 minuty a nikam to neveďme, na konci vezme Lovce pokladů, ty tam Míšo hoď něco ze Skály (mrk, mrk) a máme tady hit jak Brno. 100x uff. Jedinou světlou stránku vidím snad jen ve špičkovém řemeslu týmů na speciální a vizuální efekty, které zkrátka berou dech a pochvalu si zaslouží i (všech 5!) střihačů, že se to alespoň snaží udržet v nějakém tempu. Zbytek ale selhává, přeskakuje se sem a tam a někdy se i některá postava, tvářící se jako hlavní, stane pro děj nedůležitá a objeví se až na konci, kde je té překombinovanosti už tolik, že se člověk zajisté ztratí a znudí se do extrému. Ještě že ten Hopkins evidentně jako jediný ví, jaké sračce se to upsal (doufám, že za slušný peníz) a enormně si to užívá. Na konci ale člověk jen nevěřícně hledí, kam se to vyhodilo 250 milionů. Příště (které snad nebude) by stačilo dát ty peníze kreativním lidem, aby vymysleli, jak se jich co nejefektivněji zbavit. První část peněz by se zapálila, druhá utopila, třetí by někdo odpálil dynamitem, čtvrtou by si zapaloval doutník, pátá by sloužila jako topidlo v lese, šestou by se utíraly slzy, že už není co vymýšlet, sedmou by se hodila žralokům, osmou by se vytírala....

  • 40%
   6
   1
   22. 6. 2017
   Tom Hardy (5313 bodů)

   Je vlastně až s podivem, jak tvrdohlavě si Michael Bay jede to svoje a odmítá se někam filmařsky posunout. Pro nejnovější díl Transformers v mnoha ohledech platí to, na co jsme v sérii zvyklí - znovu je to hrozně dlouhé, emočně šíleně strojené a nefunkční, dějově nablblé (tentokrát navíc i značně nepřehledné, někdo tu příliš koukal na Šifru mistra Leonarda) s tunou nudné vaty a toporným Wahlbergem v hlavní roli, který to nechtěně často posouvá do parodie. Nemluvě o tom, že i sexy šortky tentokrát chybí (místo toho se kamera až nezdravě fixuje na čtrnáctku v rozpuku). ALE úvod ve stylu historických fláků Ridleyho Scotta má něco do sebe a finále tentokrát v tempu dost slušně šlape. A určité body sbírá i Anthony Hopkins, který dokáže prodat i sebedebilnější scenáristické výmysly. Výsledný dojem je každopádně hodně blízký tomu, co si člověk říkal po odchodu z kina z dvojky/trojky/čtyřky. Detaily se možná mění, celek si ale (bohužel) drží stále ten samý tvar.

  • 25%
   0
   0
   6. 3. 2018
   rkotvald (3162 bodů)

   Vždycky si řeknu, že se na nejnovější Transformers nepodívám, protože to bude určitě sračka a pokaždý neodolám. Lituju i tentokrát, protože Poslední rytíř je s přehledem nejhorší ze všech (a to je po minulém díle hodně co říct). Tentokrát zašel Bay zatraceně daleko, protože film, který trvá skoro dvě a půl hodiny (sakra, vážně jsem tomu odevzdal tolik času?) a nemá snad jedinou zapamatovatelnou scénu, a který je nudný a debilní, kde se postavy jenom míhaj, aby tam prostě byly (Turturro, Dinoboti, Megatron, letos dokonce Optimus) si nezaslouží žádné sympatie. Jediný bod za Hopkinse; ten chlap musel bejt permanentně sjetej, jinak nedokážu pochopit, jak si s gustem si zahrál v takové hovadině.

  • 75%
   0
   0
   9. 10. 2017
   leafroller (3023 bodů)

   U Transformers nelze brát nic vážně. Je to jako když 10 leté dítě vytáhne ze skříně krabici s hračkami. V prvním dílu jsme vyhráli, v druhém se zjistilo, že ne tak docela a v každém dalším bylo to "docela" větší a větší. A teď už jen čekáme, co přijde dál a co se dá na plátně zkombinovat. Upřímně jsem asi nejvíc ocenil další verzi vzniku Excaliburu, to bylo vážně vtipné. Transformers je prostě akční triková podívaná a nic víc. A z tohoto úhlu pohledu lze filmu vytknout snad jen tu dlouhou stopáž. Já jsem byl spokojený.

  • 75%
   0
   0
   31. 5. 2018
   Blackhand47XD (2361 bodů)

   Dává to smysl? Nedává to smysl. Michael Bay nám naservíroval další výplachový blockbuster, který se tváří vážněji, než kdykoliv předtím. Vůbec se nedivím, že byl i samotný Hopkins z filmu zmatený, ale i přes všechny problémy to nějak funguje. Transformeři opět čelí Deceptikonům, zároveň se stali sami štvanou zvěří a k Zemi se navíc blíží planeta Cybertron, která chce tu naši zničit. Na scéně samozřejmě nesmí chybět párek vyvolených, bez nichž nemůže být svět zachráněn, jelikož jsou speciální součástky naprogramované na DNA jejich předků. Film možná dokonce i částečně popírá vlastní lore, ale to nevadí, Transformeři nikdy nebyli o pořádném příběhu, ale explozích a nekončící akci. Neříkám, že se jedná o něco přímo výjimečného, ale když vypnete mozek, budete se u filmu bavit. 75%

  • 35%
   0
   1
   30. 1. 2021
   Temný Pán ze Sithu (1949 bodů)

   Nemám fakt rád Baye.. Jeho styl se mi ani trochu nelíbí.. Transformers za lo originálně a svěže, jenže pořád ten samý styl začíná unavovat, přímo otravovat, už z první scény mi bylo nevolno, jak čmelák rozstrili v saltu jiného robota, a nastoupí hudba, je opravdu strašný,Bay měl skončit maximálně po 3 díle, Merlin jako nasoska?rytíři kulatého stolu, ale prosím Vás... Za mě detinske podívaná,jinak to Bay už asi neumi

  • 55%
   0
   0
   20. 7. 2017
   Reacherjack2016 (1850 bodů)

   Já jsem byl na Posledním rytířovi v 3D IMAXU a musím říct že to byl super zážitek. Film má sice dvě a půl hodiny a občas se i nudíš ale je vizuálně dobře udělaný. Podle mě nepatří mezi nejlepší díly. Kdybych ho měl srovnat s ostatníma na bych řekl že je někde na úrovni Transformers: Zánik. Proto filmu dávám 55%.

  • 80%
   0
   0
   14. 11. 2017
   fido68 (1434 bodů)

   Poslední pokračování splnilo očekávání a bylo opět vše tam kde má být.Několik známých tváří bylo na place,což konzervativní divák uvítá.Mark Wahlberger opět nezklamal.Do filmu bez protestu uvrtali i marwellovskou hvězdu posledních filmu Anthony Hopkinse..:-)

  • 65%
   0
   0
   15. 7. 2017
   Bemiurg (1384 bodů)

   Jako když pejsek s kočičkou vařili dort. Jednotlivé ingredience dobré, ale z výsledného slepence trošku bolí bříško. Smíchat historickou fantasy, podmořské dobrodružství a vesmírnou sci-fi akci je fakt hardcore. Netočili to podle příručky A beginner’s guide?

  • 50%
   0
   0
   7. 7. 2017
   Tomas_313 (1197 bodů)

   Pátý díl robotích přistěhovalců s podtitulem Poslední rytíř je s největší pravděpodobností posledním příspěvkem Michaela Baye, jistojistě se ale nejedná o finální epizodu. Bay v rozhovorech přislíbil odchod ve velkém stylu a každá minuta filmu je důkazem jeho snahy dostát svým slovům. Jenže i vizionářský megaloman jako Bay není bezednou studnou fantaskních nápadů a Poslední rytíř vykazuje totální vyčerpání zdrojů. Postavy jsou již tradičně typizované, každá plní svou specifickou úlohu: Marky Mark - vyrýsovaná muskulatura a proklamace heroických žvástů, Laura Haddock - ta hezká, Jerrod Carmichael - šašek, Anthony Hopkins - podivín osvětlující rádoby prolnutou mytologii a Isabela Moner - ta hezká pro náctileté. Všichni bez výjimek jsou nuceni vypouštět z úst toporné repliky, kterým na vážnosti nedodají ani Hopkinsovy kvality. Aby se vše nejevilo tak trapně, scénáristé záměrně stupňují stupiditu promluv: fráze nepřísluší věku postav, chování obecně vyznívá iracionálně a dialogy jsou triviální a bizarní. Scénáristé jakoby vytušili duchaprázdnost své práce a tak jí povýšili na očitou parodii mířenou do vlastních řad. Dějová složka by vystačila na 2 filmy a scénosled je natolik napěchovaný, že Bay všechny scény kromě vrcholného digitálního rozmaru úsečně zkracuje a neplýtvá drahocenným časem, přesto se stopáž vyhoupne přes 140 minut. Akce je perfekcionisticky natočená, oplývá náročnými dlouhými záběry a výjimečným citem pro opulentní výjevy, jenže i tak vytříbené schopnosti se omrzí a Bayovi se už od 3. dílu nedaří nalézt recept na novátorské pojetí ( nebo jej možná nechce nalézt ). Recyklace pokračuje, tentokrát se ale i věrní fanoušci otáčí zády a tvůrci možná konečně budou nuceni pozměnit prověřené postupy. 50%

  • 55%
   0
   0
   14. 5. 2019
   salisbury (1101 bodů)

   Michael uzmul olejničku z šicího stroje značky Bay a vytřel s ní všelijaké záhyby zkorodovaných Tranďáků. Film svou stopáží dává záhul a křeslo v mžiku znepohodlní sedací ústrojí natolik, že polohy se transformují s každou přibývající vteřinou. Akce jak je zvykem u Baye střídá další akci, že chvílemi vůbec nevím co se tam krom mých sedacích poloh vlastně transformuje. Příběh semlela černá díra a jak kulička zmrzlého ložiska si pluje časoprostorem. Je na čase, aby Bay skočil do jiné filmařské vody, neb tato je natolik prosáklá olejem, že už v ní není skoro nic dobrého vidět.

  • 60%
   0
   0
   6. 2. 2018
   Pacman (586 bodů)

   Konečně "díl", který dává trochu smysl. Ne zrovna v tom, jak si hraje s Anglickými mýty (ty letité obrázky a fotky lidí s transformery jsou fakt trochu moc), ale v tom, že jsou filmy tvořeny podle námětů komiksů. Prostě je to zase Marvelovka, tak se lidi smiřte s tím, že to bude vizuálně super a zbytek je tak trochu něco, nad čím se nesmí moc přemýšlet. I když musím přiznat, že tentokrát to vlastně hlavu a patu má, dokonce to není ani tolik citové vydírání jako minulé 2 filmy. Pokud takto budou pokračovat a nezmění se obsazení, tak OK. Optimus mi teda silně začíná připomínat Magneta z Xmenů tím, jak furt neví, na jaký straně vlastně má stát. Ale jinak hudba stále stejně epická, dnes už nepřekvapí. Potěšila mě přítomnost té trochy praštěného humoru a ironie, to mám v takových filmech rád. Mimochodem jsou předběžně v plánu ještě další 3 filmy, tak věřím, že Míša Zátoka se ještě ukáže.

  • 25%
   1
   0
   2. 8. 2018
   Vildolf (567 bodů)

   Strašnej trash nic horšího jsem zatím neviděl!

  • 65%
   0
   0
   14. 11. 2017
   dancemusic2012 (466 bodů)

   Za mně nejhorší a nejslabší díl. Velké zklamání, a film jsem prostě odmítl dokoukat.
   Film mi přijde už přehnaný a scénář naprosto idiotský, a mrzí mně, že už to spíš bylo dějově víceméně pro děti, kterým se autoboti určitě líbí.
   Ale pozitivní jsou triky a akce. Každopádně škoda.

   New: před nedávnem opět zkouknuto, a není to tak hrozné jak jsem psal minule. Dětinštější ale má to humor a akci. Proto jsem zvýšil hodnocení z 30%

  • 30%
   0
   0
   14. 7. 2017
   dis (461 bodů)

   30%
   Bayův styl mi většinou nevadí. Ale tohle je mega-bramboračka. Chápu, že spoustě lidé se film bude líbit a bez skrupulí si ho užijí, jako si jiní užívají jízdu na lochnesce. Když jim nevadí, že příběh utekl z Bohnic, herci nemají co hrát (hlavně jim to moc nesedí), digibordel straší v každém filmovém políčku, tak prosím. Vždyť jde jen o pouťové atrakce...a zajímavý nápady, režijní um a potenciál vesmírných robotů se mění v přeplácanou střelnici.

  • 95%
   1
   1
   22. 6. 2017
   jarousek1981 (314 bodů)

   Hustý a opravdu napínavé.Asi půjdou ještě jednou na to

  • 5%
   0
   0
   12. 2. 2018
   surowka (303 bodů)

   suvereně největší blbost co sem za dlouhou dobu viděl . Děj zmatený a hloupý jak klika od dveří . To by se ještě u těhle filmu dalo přežít , ale když už nic nedává smysl je to na mně moc . Sir Hopkins je bohužel stejně špatný jako zbytek filmu , přišel mi v roli znuděný nebo unavený životem .

   • klidanko muzete hodku prospat na vašem pocitu zmatenosti to neubere
   • herci všichni
   • děj
   • režie
   • scénář tady by mínusu mělo být víc
   • hlavní záporák či co to je
   • ta ženská co ma vlasy jako megan fox ale ne holka nejsi
   • transformeři kteří jsou pořád víc infantilníí jsou to hračky vím ale proooč přeci i v první dílu šli převést do koukatelne podoby
   • mytologie jo jo merlin je zadarmo tak ho dojej až se s nich kouří
  • 25%
   0
   0
   12. 8. 2017
   BaBuKirchner (250 bodů)

   katastrofální pokračování,kterou celou tuhle značku nakopalo do zadku. Zatímco jsem byla z prvního dílu naprosto unešená,tak zde jsem zůstala hledět jako opařená. Taková přeplácaná kravina,která neměla ani hlavu ani patu. Bay tam toho nastrkal strašně moc a i tak ty dvě hodiny hrozně nudily.

  • 40%
   0
   0
   15. 7. 2017
   lucifrid (143 bodů)

   Čekala jsem, že se budu aspoň bavit. Že to bude samý klišé, ale správný klišé, a že se aspoň zasměju. No, párkrát jsem se uchechtla. To je tak vše. Tohle bylo neuchopitelné, přeplácané, mimózní... cosi. Bay by měl přestat hulit. Anebo začít.

  • 5%
   0
   0
   31. 7. 2017
   mia.s (91 bodů)

   nuda nuda nuda akce malo, logika zadna, dialogy hloupy a jeste je jich moc. Vic k tomu snad ani neni co dodat.

  Hodnocení a recenze Transformers: Poslední rytíř

  61 41 ?
  jak hlasovat?
  • dominik11 95%
  • josef-gregor 0%
  • Kubys Fencl 40%
  • Lovecour69 50%
  • JosefTomas 40%
  • Battler142 70%
  • Temný Pán ze Sithu 35%
  • InJo 65%
  • homedo 75%
  • Riverdon 35%
  všechna hodnocení (118)