Transformers: The Last Knight (USA)
USA USA
149 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Thriller
Motto: Aby jeden svět žil, musí jiný zemřít.

Obsah

:
Vůdce Autobotů Optimus Prime zmizel. Světem zmítá zuřivá válka mezi lidmi a ostatními Transformery. V pořadí pátý film Transformers, který přímo navazuje více »« méně

Režie

:
Michael Bay

Scénář

:
Art Marcum Matt Holloway Ken Nolan Akiva Goldsman

Herci

:
Mark Wahlberg Anthony Hopkins Josh Duhamel Laura Haddock Santiago Cabrera ...
Premiéra: 22. 6. 2017
Distributor: CinemArt CZ
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 45%
  7
  0
  28. 7. 2017
  Brenan88 (31794 bodů)

  Prozatím poslední a nejslabší díl celé série. Michael Bay si umanul,že s celou sérií neudělá jediný krok v před a po filmařské stránce se tahle série zasekla v druhém dílu. Jediné co doznalo změn je doslova pitomý děj ze kterého se Bay snaží vytěžit nějaké prvky Transformerské mytologie. Dialogy jsou snad ještě hloupější než kdy před tím a v celém snímku převládá maximálně chaos a nelogické chování všech zúčastněných. Akce je sice slušná,ale Bay i tuhle svou přednost dokázal zcela zazdít tím,že to vše zbytečně přepálil a drží se hesla čím více - tím lépe. Dalším zářezem tohoto dílu je přepálená délka,která nedokáže po celou dobu udržet diváku pozornost. Na to je tento díl až příliš hloupý. To proč Hopkins naskočil do potápějící lodi je pro mne největší záhadou. Přesto však patří k tomu nejlepšímu ve filmu. Bay dokázal za poslední léta zcela zlikvidovat značku,které prvním dílem udělal pořádné jméno.

 • 40%
  6
  0
  22. 6. 2017
  Tom Hardy (3990 bodů)

  Je vlastně až s podivem, jak tvrdohlavě si Michael Bay jede to svoje a odmítá se někam filmařsky posunout. Pro nejnovější díl Transformers v mnoha ohledech platí to, na co jsme v sérii zvyklí - znovu je to hrozně dlouhé, emočně šíleně strojené a nefunkční, dějově nablblé (tentokrát navíc i značně nepřehledné, někdo tu příliš koukal na Šifru mistra Leonarda) s tunou nudné vaty a toporným Wahlbergem v hlavní roli, který to nechtěně často posouvá do parodie. Nemluvě o tom, že i sexy šortky tentokrát chybí (místo toho se kamera až nezdravě fixuje na čtrnáctku v rozpuku). ALE úvod ve stylu historických fláků Ridleyho Scotta má něco do sebe a finále tentokrát v tempu dost slušně šlape. A určité body sbírá i Anthony Hopkins, který dokáže prodat i sebedebilnější scenáristické výmysly. Výsledný dojem je každopádně hodně blízký tomu, co si člověk říkal po odchodu z kina z dvojky/trojky/čtyřky. Detaily se možná mění, celek si ale (bohužel) drží stále ten samý tvar.

 • 90%
  0
  0
  9. 10. 2017
  leafroller (1965 bodů)

  U Transformers nelze brát nic vážně. Je to jako když 10 leté dítě vytáhne ze skříně krabici s hračkami. V prvním dílu jsme vyhráli, v druhém se zjistilo, že ne tak docela a v každém dalším bylo to "docela" větší a větší. A teď už jen čekáme, co přijde dál a co se dá na plátně zkombinovat. Upřímně jsem asi nejvíc ocenil další verzi vzniku Excaliburu, to bylo vážně vtipné. Transformers je prostě akční triková podívaná a nic víc. A z tohoto úhlu pohledu lze filmu vytknout snad jen tu dlouhou stopáž. Já jsem byl spokojený.

 • 80%
  0
  0
  14. 11. 2017
  fido68 (1110 bodů)

  Poslední pokračování splnilo očekávání a bylo opět vše tam kde má být.Několik známých tváří bylo na place,což konzervativní divák uvítá.Mark Wahlberger opět nezklamal.Do filmu bez protestu uvrtali i marwellovskou hvězdu posledních filmu Anthony Hopkinse..:-)

 • 50%
  0
  0
  7. 7. 2017
  Tomas_313 (1087 bodů)

  Pátý díl robotích přistěhovalců s podtitulem Poslední rytíř je s největší pravděpodobností posledním příspěvkem Michaela Baye, jistojistě se ale nejedná o finální epizodu. Bay v rozhovorech přislíbil odchod ve velkém stylu a každá minuta filmu je důkazem jeho snahy dostát svým slovům. Jenže i vizionářský megaloman jako Bay není bezednou studnou fantaskních nápadů a Poslední rytíř vykazuje totální vyčerpání zdrojů. Postavy jsou již tradičně typizované, každá plní svou specifickou úlohu: Marky Mark - vyrýsovaná muskulatura a proklamace heroických žvástů, Laura Haddock - ta hezká, Jerrod Carmichael - šašek, Anthony Hopkins - podivín osvětlující rádoby prolnutou mytologii a Isabela Moner - ta hezká pro náctileté. Všichni bez výjimek jsou nuceni vypouštět z úst toporné repliky, kterým na vážnosti nedodají ani Hopkinsovy kvality. Aby se vše nejevilo tak trapně, scénáristé záměrně stupňují stupiditu promluv: fráze nepřísluší věku postav, chování obecně vyznívá iracionálně a dialogy jsou triviální a bizarní. Scénáristé jakoby vytušili duchaprázdnost své práce a tak jí povýšili na očitou parodii mířenou do vlastních řad. Dějová složka by vystačila na 2 filmy a scénosled je natolik napěchovaný, že Bay všechny scény kromě vrcholného digitálního rozmaru úsečně zkracuje a neplýtvá drahocenným časem, přesto se stopáž vyhoupne přes 140 minut. Akce je perfekcionisticky natočená, oplývá náročnými dlouhými záběry a výjimečným citem pro opulentní výjevy, jenže i tak vytříbené schopnosti se omrzí a Bayovi se už od 3. dílu nedaří nalézt recept na novátorské pojetí ( nebo jej možná nechce nalézt ). Recyklace pokračuje, tentokrát se ale i věrní fanoušci otáčí zády a tvůrci možná konečně budou nuceni pozměnit prověřené postupy. 50%

 • 65%
  0
  0
  15. 7. 2017
  Bemiurg (734 bodů)

  Jako když pejsek s kočičkou vařili dort. Jednotlivé ingredience dobré, ale z výsledného slepence trošku bolí bříško. Smíchat historickou fantasy, podmořské dobrodružství a vesmírnou sci-fi akci je fakt hardcore. Netočili to podle příručky A beginner’s guide?

 • 30%
  0
  0
  14. 7. 2017
  dis (419 bodů)

  30%
  Bayův styl mi většinou nevadí. Ale tohle je mega-bramboračka. Chápu, že spoustě lidé se film bude líbit a bez skrupulí si ho užijí, jako si jiní užívají jízdu na lochnesce. Když jim nevadí, že příběh utekl z Bohnic, herci nemají co hrát (hlavně jim to moc nesedí), digibordel straší v každém filmovém políčku, tak prosím. Vždyť jde jen o pouťové atrakce...a zajímavý nápady, režijní um a potenciál vesmírných robotů se mění v přeplácanou střelnici.

 • 30%
  0
  0
  14. 11. 2017
  dancemusic2012 (416 bodů)

  Za mně nejhorší a nejslabší díl. Velké zklamání, a film jsem prostě odmítl dokoukat.
  Film mi přijde už přehnaný a scénář naprosto idiotský, a mrzí mně, že už to spíš bylo dějově víceméně pro děti, kterým se autoboti určitě líbí.
  Ale pozitivní jsou triky a akce. Každopádně škoda.

 • 55%
  0
  0
  20. 7. 2017
  Reacherjack2016 (401 bodů)

  Já jsem byl na Posledním rytířovi v 3D IMAXU a musím říct že to byl super zážitek. Film má sice dvě a půl hodiny a občas se i nudíš ale je vizuálně dobře udělaný. Podle mě nepatří mezi nejlepší díly. Kdybych ho měl srovnat s ostatníma na bych řekl že je někde na úrovni Transformers: Zánik. Proto filmu dávám 55%.

 • 95%
  1
  1
  22. 6. 2017
  jarousek1981 (252 bodů)

  Hustý a opravdu napínavé.Asi půjdou ještě jednou na to

 • 25%
  0
  0
  12. 8. 2017
  BaBuKirchner (134 bodů)

  katastrofální pokračování,kterou celou tuhle značku nakopalo do zadku. Zatímco jsem byla z prvního dílu naprosto unešená,tak zde jsem zůstala hledět jako opařená. Taková přeplácaná kravina,která neměla ani hlavu ani patu. Bay tam toho nastrkal strašně moc a i tak ty dvě hodiny hrozně nudily.

 • 40%
  0
  0
  15. 7. 2017
  lucifrid (124 bodů)

  Čekala jsem, že se budu aspoň bavit. Že to bude samý klišé, ale správný klišé, a že se aspoň zasměju. No, párkrát jsem se uchechtla. To je tak vše. Tohle bylo neuchopitelné, přeplácané, mimózní... cosi. Bay by měl přestat hulit. Anebo začít.

 • 5%
  0
  0
  31. 7. 2017
  mia.s (87 bodů)

  nuda nuda nuda akce malo, logika zadna, dialogy hloupy a jeste je jich moc. Vic k tomu snad ani neni co dodat.

56 43 ?
 • adam-hozza 0%
 • katie-raijin-bosek 80%
 • Yancl 60%
 • dancemusic2012 30%
 • fido68 80%
 • pantak 60%
 • martina-surzinova 65%
 • Filmokolik 45%
 • Tedy 95%
 • Deacon Frost 60%
všechna hodnocení (55)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: