Transformers: The Last Knight (USA)
USA USA
149 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Thriller
Motto: Aby jeden svět žil, musí jiný zemřít.

Obsah

:
Vůdce Autobotů Optimus Prime zmizel. Světem zmítá zuřivá válka mezi lidmi a ostatními Transformery. V pořadí pátý film Transformers, který přímo navazuje více »« méně

Režie

:
Michael Bay

Scénář

:
Art Marcum Matt Holloway Ken Nolan Akiva Goldsman

Herci

:
Mark Wahlberg Anthony Hopkins Josh Duhamel Laura Haddock Santiago Cabrera ...
Premiéra: 22. 6. 2017
Distributor: CinemArt CZ
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 40%
  5
  0
  22. 6. 2017
  Tom Hardy (3906 bodů)

  Je vlastně až s podivem, jak tvrdohlavě si Michael Bay jede to svoje a odmítá se někam filmařsky posunout. Pro nejnovější díl Transformers v mnoha ohledech platí to, na co jsme v sérii zvyklí - znovu je to hrozně dlouhé, emočně šíleně strojené a nefunkční, dějově nablblé (tentokrát navíc i značně nepřehledné, někdo tu příliš koukal na Šifru mistra Leonarda) s tunou nudné vaty a toporným Wahlbergem v hlavní roli, který to nechtěně často posouvá do parodie. Nemluvě o tom, že i sexy šortky tentokrát chybí (místo toho se kamera až nezdravě fixuje na čtrnáctku v rozpuku). ALE úvod ve stylu historických fláků Ridleyho Scotta má něco do sebe a finále tentokrát v tempu dost slušně šlape. A určité body sbírá i Anthony Hopkins, který dokáže prodat i sebedebilnější scenáristické výmysly. Výsledný dojem je každopádně hodně blízký tomu, co si člověk říkal po odchodu z kina z dvojky/trojky/čtyřky. Detaily se možná mění, celek si ale (bohužel) drží stále ten samý tvar.

 • 50%
  0
  0
  7. 7. 2017
  Tomas_313 (1003 bodů)

  Pátý díl robotích přistěhovalců s podtitulem Poslední rytíř je s největší pravděpodobností posledním příspěvkem Michaela Baye, jistojistě se ale nejedná o finální epizodu. Bay v rozhovorech přislíbil odchod ve velkém stylu a každá minuta filmu je důkazem jeho snahy dostát svým slovům. Jenže i vizionářský megaloman jako Bay není bezednou studnou fantaskních nápadů a Poslední rytíř vykazuje totální vyčerpání zdrojů. Postavy jsou již tradičně typizované, každá plní svou specifickou úlohu: Marky Mark - vyrýsovaná muskulatura a proklamace heroických žvástů, Laura Haddock - ta hezká, Jerrod Carmichael - šašek, Anthony Hopkins - podivín osvětlující rádoby prolnutou mytologii a Isabela Moner - ta hezká pro náctileté. Všichni bez výjimek jsou nuceni vypouštět z úst toporné repliky, kterým na vážnosti nedodají ani Hopkinsovy kvality. Aby se vše nejevilo tak trapně, scénáristé záměrně stupňují stupiditu promluv: fráze nepřísluší věku postav, chování obecně vyznívá iracionálně a dialogy jsou triviální a bizarní. Scénáristé jakoby vytušili duchaprázdnost své práce a tak jí povýšili na očitou parodii mířenou do vlastních řad. Dějová složka by vystačila na 2 filmy a scénosled je natolik napěchovaný, že Bay všechny scény kromě vrcholného digitálního rozmaru úsečně zkracuje a neplýtvá drahocenným časem, přesto se stopáž vyhoupne přes 140 minut. Akce je perfekcionisticky natočená, oplývá náročnými dlouhými záběry a výjimečným citem pro opulentní výjevy, jenže i tak vytříbené schopnosti se omrzí a Bayovi se už od 3. dílu nedaří nalézt recept na novátorské pojetí ( nebo jej možná nechce nalézt ). Recyklace pokračuje, tentokrát se ale i věrní fanoušci otáčí zády a tvůrci možná konečně budou nuceni pozměnit prověřené postupy. 50%

 • 65%
  0
  0
  15. 7. 2017
  Bemiurg (583 bodů)

  Jako když pejsek s kočičkou vařili dort. Jednotlivé ingredience dobré, ale z výsledného slepence trošku bolí bříško. Smíchat historickou fantasy, podmořské dobrodružství a vesmírnou sci-fi akci je fakt hardcore. Netočili to podle příručky A beginner’s guide?

 • 30%
  0
  0
  14. 7. 2017
  dis (391 bodů)

  30%
  Bayův styl mi většinou nevadí. Ale tohle je mega-bramboračka. Chápu, že spoustě lidé se film bude líbit a bez skrupulí si ho užijí, jako si jiní užívají jízdu na lochnesce. Když jim nevadí, že příběh utekl z Bohnic, herci nemají co hrát (hlavně jim to moc nesedí), digibordel straší v každém filmovém políčku, tak prosím. Vždyť jde jen o pouťové atrakce...a zajímavý nápady, režijní um a potenciál vesmírných robotů se mění v přeplácanou střelnici.

 • 55%
  0
  0
  20. 7. 2017
  Reacherjack2016 (326 bodů)

  Já jsem byl na Posledním rytířovi v 3D IMAXU a musím říct že to byl super zážitek. Film má sice dvě a půl hodiny a občas se i nudíš ale je vizuálně dobře udělaný. Podle mě nepatří mezi nejlepší díly. Kdybych ho měl srovnat s ostatníma na bych řekl že je někde na úrovni Transformers: Zánik. Proto filmu dávám 55%.

 • 95%
  1
  1
  22. 6. 2017
  jarousek1981 (232 bodů)

  Hustý a opravdu napínavé.Asi půjdou ještě jednou na to

 • 40%
  0
  0
  15. 7. 2017
  lucifrid (122 bodů)

  Čekala jsem, že se budu aspoň bavit. Že to bude samý klišé, ale správný klišé, a že se aspoň zasměju. No, párkrát jsem se uchechtla. To je tak vše. Tohle bylo neuchopitelné, přeplácané, mimózní... cosi. Bay by měl přestat hulit. Anebo začít.

57 43 ?
 • Reacherjack2016 55%
 • Nosnica 50%
 • karel-servus 45%
 • lucifrid 40%
 • dis 30%
 • Mirdas 90%
 • Tomas_313 50%
 • michal-bernard 15%
 • RedDragon 55%
 • Frank Castle 20%
všechna hodnocení (31)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: