Spider-Man: No Way Home (USA)
« další názvy »
USA USA
148 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Blockbuster, Komiksový, Série/Franchise

Obsah

:
Vůbec poprvé ve filmové historii je odhalena totožnost Spider-Mana a náš dobrý soused již nedokáže oddělit svou zodpovědnost superhrdiny od běžného života, více »« méně

Režie

:
Jon Watts (II)

Scénář

:
Steve Ditko Stan Lee Chris McKenna Erik Sommers

Herci

:
Marisa Tomei Zendaya Tom Holland Benedict Cumberbatch Jamie Foxx ...

Podívej se na Spider-Man: Bez domova online!

Premiéra: 16. 12. 2021
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Spider-Man: Bez domova. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Spider-Man: Bez domova myslíte! K 23. lednu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27869 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Spider-Man: Bez domova


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  2
  0
  13. 1. 2022
  Brenan88 (44985 bodů)

  Spider-man patří k mým vůbec nejoblíbenějším komiksákům a jeho spojení s Marvelem je splněným mokrým snem všech fandů. Osobně jsem byl z prvního dobrodružství pod křídly Marvelu trochu v rozpacích. Druhý díl byl trochu lepší, ale stále to bylo dost daleko od mého očekávání. To se konečně podařilo naplnit až teď s tímto dílem. Otevření multivesmíru a přivést zpět staré známe tváře z předchozích filmů byl geniální nápad, který si zaslouží poplácání po zádech. Tímto se ale dostávám k jádru pudla. Tento dozajista skvělý fanservis totiž potřebuje scénáristicky hodně pomoc přičemž věci kolikrát nedávají vůbec smysl a vlastně i zpochybňují ostatní Marvelovky. To je podle mne největším problémem filmu, který alespoň pro mne vyvažuje ta dávka nostalgie z návratu starých známých. Akce je natočená velmi dobře, ale nijak nepřekračuje standarty Marvelu. Humor funguje a to je u Spider-mana podstatné, takže tímto si u mne získal další plusové body. Suma Sumárum je Bez domova kvalitně natočený film, který se tak moc chtěl zavděčit, až ve výsledku přehnal.

 • 70%
  0
  0
  18. 12. 2021
  JosefTomas (7972 bodů)

  Fanservice, co si dám líbit, ale nenechám se jím zaslepit. V jádru jde pořád o tu "soňáckou marvelovku", která na diváka vizuálně útočí jen proto, aby si neuvědomil tu zbytečnost celé zápletky a hromadu děr v ději s následky s nimi spojených. Sice jsem se bavil a z návratu ikonických figur jsem rád, ale nemohu se zbavit pocitu, že Peter tentokrát své unáhlené rozhodnutí přehnal i s ohledem na svůj charakter.

 • 100%
  1
  0
  29. 12. 2021
  p.a.douch (5259 bodů)

  Pro mě zcela překvapivě byl nejhorší Spider-Man Holland. Neustále někam civěl a řešil dilemata. Asi už jsem stár a dilemata puberťáků mě zkrátka neberou. Sejmul ho i Garfield, který mě v tomto filmu bavil nejvíc ze všech filmů, v kterých se ukázal jako Spider-Man. Maguire vyzrál velmi slušně a odvedl vysoký standart (bylo pěkný vidět ho znovu v této roli). Dal bych 80 %, ale Dafoe a Molina zkrátka přidali po 10 %. Bavil jsem se, kdyby byl film o 10 minut kratší, bavil bych se ještě víc. Zkrátka bylo pěkný vrátit se skoro o 20 let zpátky, chtělo by to multivesmír využít, ale bojím se že by se v tom pak už nikdo nevyznal.

 • 80%
  0
  0
  15. 12. 2021
  InJo (1733 bodů)

  Třetí Spider-Man s Tomem Hollandem předchozí dva (velmi solidní) díly konceptuálně a měřítkem s přehledem trumfuje prakticky na všech frontách. Je hodně těžké psát o filmu, jehož největší síla spočívá v divácké nejistotě, jaké postavy a herci se v něm nakonec objeví, či neobjeví. Marvel v čele s Kevinem Feigem a režisérem Jonem Wattsem tady ale každopádně vyhrál jednu ze svých dosud největších bitev. Ambice smysluplně propojit všechny tři dosavadní spidermanovské filmové série byla nadmíru riskantní, ale kupodivu se to povedlo. Bez domova dojemně a působivě završuje Hollandovu první trilogii, současně ale také chytře a s citem odkazuje k sériím s Tobeym Maguirem a Andrewem Garfieldem. Výsledkem jsou obří komiksové orgie, z nichž se spousta nerdů nepochybně posadí na zadek. Nejlepší letošní marvelovka a pravděpodobně nejlepší hrané Pavoučákovo dobrodružství od Spider-Mana 2 u mě po první projekci trochu ztrácí asi jen v jednom ohledu. Od něčeho tak epického a svým způsobem unikátního jsem očekával akci, která mě zarazí do sedačky a donutí zírat s nevěřícným úžasem. To se však (téměř) povedlo pouze souboji na mostě, zbytek (včetně velkého finále) je jen hodně solidní nadprůměr. Úchvatné frajeřinky v režii Sama Raimiho ve zmíněném Spider-Manovi 2 tak pro mě zůstávají nadále nepřekonány. Každopádně výjimečně doporučuji neodcházet před (úplným) koncem závěrečných titulků.

 • 50%
  0
  1
  1. 1. 2022
  aquiver (430 bodů)

  Že 3. nejlepší Spider-Man? Možná ano. Ale mám s filmem nejméně 4 problémy. 1) Scénář je stále dokola stejná Marvel šablona, skutečně nic nového nevymysleli. 2) Cílová skupina je 13 let a na dospělého diváka, kromě nostalgie, film rezignuje. 3) Postavy ve filmu jednají neuvěřitelně hloupě. 4) Triková stránka u Marvelu je klasicky špatná, protože vše se točí před zeleným plátnem.

 • 80%
  0
  0
  14. 1. 2022
  Vall.I (36 bodů)

  Zajímavé spojení dříve natočených dílů. Vidět několik Peteru Parkeru (Tom Holland, Tobey Maguire, Andrew Russell Garfield) pohromadě je zajímavá podívaná. Celkově mě tento snímek hodně baví, ať už kvůli Tomu Hollandovi nebo také za dobře investované peníze od Marvel Studios do špičkových efektů. Škoda snad jen závěrečného sentimentálního rozloučení, které jak víme patří k americkému filmu, ale k mému údivu, jsem nikde nezahlédl americkou vlajku.

Hodnocení a recenze Spider-Man: Bez domova

87 85 ?
jak hlasovat?
 • Hare77 85%
 • Tedy 100%
 • Nosnica 90%
 • rumlarikka 100%
 • Vall.I 80%
 • roman21 80%
 • Vojtas87 100%
 • Tom Hardy 70%
 • Waters 100%
 • Brenan88 80%
všechna hodnocení (33)

V žebříčcích uživatelů

22. místo z 80 v žebříčku uživatele homedo