Spider-Man: No Way Home (USA)
« další názvy »
USA USA
148 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Blockbuster, Komiksový, Série/Franchise

Obsah

:
Vůbec poprvé ve filmové historii je odhalena totožnost Spider-Mana a náš dobrý soused již nedokáže oddělit svou zodpovědnost superhrdiny od běžného života, více »« méně

Režie

:
Jon Watts (II)

Scénář

:
Steve Ditko Stan Lee Chris McKenna Erik Sommers

Herci

:
Marisa Tomei Zendaya Tom Holland Benedict Cumberbatch Jamie Foxx ...
Premiéra: 16. 12. 2021
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Spider-Man: Bez domova. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Spider-Man: Bez domova myslíte! K 21. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28343 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Spider-Man: Bez domova


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  2
  0
  13. 1. 2022
  Brenan88 (46332 bodů)

  Spider-man patří k mým vůbec nejoblíbenějším komiksákům a jeho spojení s Marvelem je splněným mokrým snem všech fandů. Osobně jsem byl z prvního dobrodružství pod křídly Marvelu trochu v rozpacích. Druhý díl byl trochu lepší, ale stále to bylo dost daleko od mého očekávání. To se konečně podařilo naplnit až teď s tímto dílem. Otevření multivesmíru a přivést zpět staré známe tváře z předchozích filmů byl geniální nápad, který si zaslouží poplácání po zádech. Tímto se ale dostávám k jádru pudla. Tento dozajista skvělý fanservis totiž potřebuje scénáristicky hodně pomoc přičemž věci kolikrát nedávají vůbec smysl a vlastně i zpochybňují ostatní Marvelovky. To je podle mne největším problémem filmu, který alespoň pro mne vyvažuje ta dávka nostalgie z návratu starých známých. Akce je natočená velmi dobře, ale nijak nepřekračuje standarty Marvelu. Humor funguje a to je u Spider-mana podstatné, takže tímto si u mne získal další plusové body. Suma Sumárum je Bez domova kvalitně natočený film, který se tak moc chtěl zavděčit, až ve výsledku přehnal.

 • 70%
  0
  0
  27. 2. 2022
  Pete69 (23390 bodů)

  Marvel si asi myslím, že čím více superhrdinů a padouchů do filmu nacpe, tím lepší to bude. Opak je pravdou, je to kvalitní digitální zmatek a celkem zklamání. Setkáme se se všemi Spider-many, kteří si role střihli před Tomem Holandem i se starými padouchy z minulých filmů. Propojit je pomocí paralelních světů je vlastně dobrý nápad, ale nesmělo by to celé působit tak zmatečně. Vizuál dobrý, film koukatelný, ale čekal jsem víc.

 • 70%
  0
  0
  18. 12. 2021
  JosefTomas (8957 bodů)

  Fanservice, co si dám líbit, ale nenechám se jím zaslepit. V jádru jde pořád o tu "soňáckou marvelovku", která na diváka vizuálně útočí jen proto, aby si neuvědomil tu zbytečnost celé zápletky a hromadu děr v ději s následky s nimi spojených. Sice jsem se bavil a z návratu ikonických figur jsem rád, ale nemohu se zbavit pocitu, že Peter tentokrát své unáhlené rozhodnutí přehnal i s ohledem na svůj charakter.

 • 95%
  1
  0
  29. 12. 2021
  p.a.douch (5963 bodů)

  Pro mě zcela překvapivě byl nejhorší Spider-Man Holland. Neustále někam civěl a řešil dilemata. Asi už jsem stár a dilemata puberťáků mě zkrátka neberou. Sejmul ho i Garfield, který mě v tomto filmu bavil nejvíc ze všech filmů, v kterých se ukázal jako Spider-Man. Maguire vyzrál velmi slušně a odvedl vysoký standart (bylo pěkný vidět ho znovu v této roli). Dal bych 80 %, ale Dafoe a Molina zkrátka přidali po 10 %. Bavil jsem se, kdyby byl film o 10 minut kratší, bavil bych se ještě víc. Zkrátka bylo pěkný vrátit se skoro o 20 let zpátky, chtělo by to multivesmír využít, ale bojím se, že by se v tom pak už nikdo nevyznal.

 • 55%
  0
  0
  4. 8. 2022
  leafroller (3023 bodů)

  Předem musím říct, že jsem milovníkem filmů a scifíček, mezi které superhrdiny počítám, zejména. Pominu-li velmi sporná a diskutabilní poselství Marvell filmů, pamatuji, že kdysi bývaly tyto filmy tak akční, že jsem si nemohl odskočit ani na záchod. To, jak se zdá, skončilo. Bez domova je nicotná romantická slátanina, dobrá možná tak pro malé děti. Opravu malé. Nebo pro skalní příznivce komiksů, kteří hltají každý nový detail pocházející z jejich vesmíru. Nevím, zda mělo jít o napodobeninu animovaných a naprosto úchvatných Paralelních světů, výsledek je však tristní. Je to škoda.

 • 75%
  0
  0
  20. 3. 2022
  kknk2 (2469 bodů)

  Film o Spidermanovi to není špatný, nepochybuji o tom, že fanoušci jsou z něj u vytržení, avšak s paralelními světy jsme se mohli setkat už v jeho animovaném filmu, takže na mě tato zápletka nijak výrazný dojem neudělala. Recyklace charakterů „zahřála u srdce“, dokázala bych si to však představit i bez Doctora Strange.

 • 80%
  0
  0
  28. 1. 2022
  Temný Pán ze Sithu (1949 bodů)

  Nejpovedenější marvelovka 4 fáze.ma to přesně to co ostatní marvelovka 4 fáze nemají.
  Akci,správný humor,poradny příběh a napětí.strasne se mi líbí všichni 3 spider-mani dává to připomenout starým časům,i zaporácí se stejným obsazením jsou skvělí, hlavně willem Dafoe se role zhostil asi nejlépe jak mohl,velmi povedený film na který zajděte do kina,neprohloupite

 • 80%
  0
  0
  15. 12. 2021
  InJo (1832 bodů)

  Třetí Spider-Man s Tomem Hollandem předchozí dva (velmi solidní) díly konceptuálně a měřítkem s přehledem trumfuje prakticky na všech frontách. Je hodně těžké psát o filmu, jehož největší síla spočívá v divácké nejistotě, jaké postavy a herci se v něm nakonec objeví, či neobjeví. Marvel v čele s Kevinem Feigem a režisérem Jonem Wattsem tady ale každopádně vyhrál jednu ze svých dosud největších bitev. Ambice smysluplně propojit všechny tři dosavadní spidermanovské filmové série byla nadmíru riskantní, ale kupodivu se to povedlo. Bez domova dojemně a působivě završuje Hollandovu první trilogii, současně ale také chytře a s citem odkazuje k sériím s Tobeym Maguirem a Andrewem Garfieldem. Výsledkem jsou obří komiksové orgie, z nichž se spousta nerdů nepochybně posadí na zadek. Nejlepší letošní marvelovka a pravděpodobně nejlepší hrané Pavoučákovo dobrodružství od Spider-Mana 2 u mě po první projekci trochu ztrácí asi jen v jednom ohledu. Od něčeho tak epického a svým způsobem unikátního jsem očekával akci, která mě zarazí do sedačky a donutí zírat s nevěřícným úžasem. To se však (téměř) povedlo pouze souboji na mostě, zbytek (včetně velkého finále) je jen hodně solidní nadprůměr. Úchvatné frajeřinky v režii Sama Raimiho ve zmíněném Spider-Manovi 2 tak pro mě zůstávají nadále nepřekonány. Každopádně výjimečně doporučuji neodcházet před (úplným) koncem závěrečných titulků.

 • 50%
  0
  1
  1. 1. 2022
  aquiver (1415 bodů)

  Že 3. nejlepší Spider-Man? Možná ano. Ale mám s filmem nejméně 4 problémy. 1) Scénář je stále dokola stejná Marvel šablona, skutečně nic nového nevymysleli. 2) Cílová skupina je 13 let a na dospělého diváka, kromě nostalgie, film rezignuje. 3) Postavy ve filmu jednají neuvěřitelně hloupě. 4) Triková stránka u Marvelu je klasicky špatná, protože vše se točí před zeleným plátnem.

 • 80%
  0
  0
  14. 1. 2022
  Vall.I (52 bodů)

  Zajímavé spojení dříve natočených dílů. Vidět několik Peteru Parkeru (Tom Holland, Tobey Maguire, Andrew Russell Garfield) pohromadě je zajímavá podívaná. Celkově mě tento snímek hodně baví, ať už kvůli Tomu Hollandovi nebo také za dobře investované peníze od Marvel Studios do špičkových efektů. Škoda snad jen závěrečného sentimentálního rozloučení, které jak víme patří k americkému filmu, ale k mému údivu, jsem nikde nezahlédl americkou vlajku.

Hodnocení a recenze Spider-Man: Bez domova

83 85 ?
jak hlasovat?
 • rublik05 90%
 • Fricino 85%
 • Lucas90 80%
 • warlock 70%
 • walcom-walentin 60%
 • hcfort 80%
 • nikola-voznikova 60%
 • Bemiurg 85%
 • Lucy Lu 90%
 • Bori02 75%
všechna hodnocení (73)

V TV

V žebříčcích uživatelů

9. místo z 42 v žebříčku uživatele Lucas90
15. místo z 87 v žebříčku uživatele Lucas90
16. místo z 100 v žebříčku uživatele Lucas90
22. místo z 99 v žebříčku uživatele homedo
27. místo z 164 v žebříčku uživatele Lucas90
37. místo z 132 v žebříčku uživatele Lucas90
383. místo z 431 v žebříčku uživatele homedo
383. místo z 431 v žebříčku uživatele homedo
383. místo z 431 v žebříčku uživatele homedo