Spider-Man: Far From Home (USA)
« další názvy »
USA USA
130 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Blockbuster, Komiksový, Série/Franchise, Teenagerský

Obsah

:
Po událostech filmu Avengers: Endgame musí Spider-Man čelit novým výzvám ve světě, který se navždy změnil. (Falcon)

Režie

:
Jon Watts (II)

Scénář

:
Chris McKenna Erik Sommers Stan Lee Steve Ditko

Herci

:
Tom Holland Samuel L. Jackson Jake Gyllenhaal Marisa Tomei Jon Favreau ...
Premiéra: 4. 7. 2019
Distributor: Falcon
Jste na stránce filmu Spider-Man: Daleko od domova. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Spider-Man: Daleko od domova myslíte! K 26. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28158 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Spider-Man: Daleko od domova


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  1
  1
  20. 10. 2019
  Pete69 (21186 bodů)

  Zklamání ve všech směrech a nejhorší Spiderman všech dob. Vtipný Eurotrip proložený intrem k počítačové hře je pro mě málo. Příběh průměrný. Pasáž v Benátkách Praze a pražském Liberci pro mě byla utrpením. Nejhorší byla Praha, kde se procházeli afroameričné v českých národních krojích, Benátky digi jak sviňa.. Jediný Londýn jsem skousl , protože tam jsem osobně nebyl. Marvel krásně ukazuje, jak pokročilé technologie používá ve svých digifilmech, ale už je toho moc a chtělo by se to vrátit zpět a trošku přidat na scénáři.

 • 70%
  1
  0
  25. 9. 2019
  lamps (14894 bodů)

  Těžká pohodovka, která po dramatickém Endgame chtěla fandům připomenout, že Marvel je v prvé řadě fun territory blockbusterové filmařiny. První polovina je opravdu zábavná a až mě zarazilo, jak může být snímek o superhrdinovi s romantickou teenagerskou linií kvalitativně tak napřed před většinou čistokrevných teenagerských komedií - Peterovy trable s jeho láskou a následné dilema kolem vlastní totožnosti fungují skvěle jak po stránce humoru, tak i jako důležitý příčinný prvek zásadního záporáckého twistu. A vůbec, celé je to vlastně hrozně příjemná podívaná, kterou si určitě užijete, pokud máte rádi postavu Spider-Mana a celý ten marvelovský vesmír, který umožňuje i docela rafinované začlenění iluzorních motivů a originálního antagonisty. Bohužel to sráží křečovitá druhá polovina, která nejprve diváka otupí zbytečně zdlouhavou iluzorní sekvencí a následně mu naservíruje komediální finále, v němž má jít postavám seriózně o krk, ale oni si doběhnou ke korunovačním klenotům a vyměňují si u nich své tajné slabosti. Akce také nic moc a konečný osud záporné postavy docela neadekvátní vzhledem k jejímu potenciálu. Koncept cestování po známých evropských lokacích však zmáklý takřka bez výhrad a zajímavá potitulková scéna podtrhuje debilní rozhodnutí Sony nepokračovat v tak nadějně rozehrané story.

 • 70%
  1
  0
  8. 7. 2019
  JosefTomas (8689 bodů)

  Kvalitu filmu se naštěstí podařilo udržet, za což může velmi štědrý rozpočet (170 mega). Samotný příběh krapet kolísá, ale je v rámci možností funkční. Motivace hlavního záporáka sice mohla být propracovanější, ale není to nic, co by se nedalo skousnout. Samotný výlet je navíc trochu mimo a funguje jen jako, jaké si slepení souvislostí dohromady. Samotná Praha ve filmu je (déle, než se čekalo), ale není nijak důležitá a to, co se v ní odehraje, se mohlo odehrát jinde. Vyloženě nejzajímavější je hledání easter eggů, které opravdu jsou zajímavé. Samotný film na působí možná trochu lepším dojmem, než první díl, ale i tak by to mohlo být trochu lepší, ale jako letní oddechová komedie to funguje celkem dobře. PS: Potitulkové scény (jsou 2 mimochodem) jsou konečně dobré, zajímavé a hlavně mají konečně na něco vliv a nejsou jen tím - "Hahaha, vy jste tu jak ko*koti čekali na potitulkovou scénu, tak tady máte, jak kočka vyplivne teserakt, haha", ale mají opravdu nějaký reálný dopad, za což palec nahoru.

 • 55%
  1
  2
  28. 6. 2019
  Riverdon (6884 bodů)

  Když se školní zájezd přesouvá z Benátek ku Praze, stává se z filmu "Euro Trip" a ukecaná reklama cestovních kanceláří. A když nám scénáristé připraví malý podvod, cítil jsem se ochuzen o sílu napětí.

 • 70%
  3
  1
  4. 7. 2019
  VasaFlasa (2801 bodů)

  Spider-Man byl daleko od domova, ale nebyl zase tak daleko jako v Avengers: Infinity War a Endgame. Ve druhé sólovce našince potěší pohled na Prahu a Liberec, ale dějově sleduje průměrný Marvalecký počin, který je o malý kousek slabší než Homecoming. I přes mnohé co by se nechalo filmu vytknout jsem se v kině nenudil.

 • 80%
  0
  0
  15. 9. 2019
  kknk2 (2329 bodů)

  Je fajn, že i méně významný superhrdina vytáhl paty z rodné země a stavil se k nám do Evropy. Film tak nevyzněl moc tuctově (i když Praha byla malinko divná). Popravdě jsem nadšená i z lidského padoucha a jeho týmu, je to opět originální přístup a první post credit to utvrzuje. Další charaktery jsou taky vydařené, i na Happyho se dostalo. A ještě dodávám, že jsem se bavila a bylo to prostě pěkné.

 • 85%
  0
  0
  28. 7. 2019
  Blackhand47XD (2288 bodů)

  Už od dětství měl Spider-Man v mém srdci místo, kdy jsem sledoval podařený seriál z devadesátých let a občas si koupil i nějaký ten časopis s jeho komiksem. Víceméně až na prvního Amazing Spider-Mana se mi líbily všechny filmy a po Endgame jsem se nemohl dočkat, co si pro nás nový snímek přinese. A že je toho hodně. Čím příběhy o pavoučím muži vždycky vynikaly, jsou lidští padouši, kterého jsme dostali i tentokrát. Mysteria bych postavil hned vedle Vultura, byť nemá tolik ďábelských momentů, ale zase je svůj a působí velmi sympaticky. Jeho iluze jsou navíc velmi podobné tomu, co známe z komiksů a vrcholem všeho pak byl VFX oblek, se kterým se Mysterio promenádoval, jako kdyby tvůrci zapomněli do scén dodělat efekty. Prostě geniální. Samozřejmě jde však o dalšího nepřítele, který má nějaké pojítko na Starka, ale jelikož šlo dosud o jakýsi středobod MCU, tak se to dá nějak odpustit.

  Velmi povedený je rozhodně vztah mezi Peterem a MJ, jež skvěle odpovídá středoškolskému prostředí. Jedinou výtku, kterou k němu i přes uvěřitelnost mám, je, že filmy o Spider-Manovi vždycky ukazovaly, že i naprostý ubožák může skončit s někým, kdo je o několik tříd výše, ale v tomhle případě tu máme úplně stejnou, byť dobře zpracovanou ubožačku.

  Co mne rozhodně jakožto Čecha potěšilo, bylo zapojení Prahy, která měla důležitější roli, než většina z nás zřejmě čekala. Dobrou zprávou navíc je, že nás nepředstavují jako chudinu, jak nás vidí svět, ale jako kulturní zemi s největší párty na světě. K filmu mám v vlastně už jen dvě výtky a první z nich se týká humoru. U prvního filmu jsem s ním problém neměl, ale v tomhle snímku je chvílemi tolik otřepaný, až je člověku opravdu trapně. Vrcholem trapnosti je pak cesta skrze Alpy, kdy Peter vypadá jako hotový seladon.

  Druhou výtku mám pak k potitulkovým scénám. Ty jsou sice vynikající, ale je opravdu nutné cpát největší zvraty a do chvíle, kdy je vlastně po filmu? Trošku to na mě působí, jako kdyby je měli tvůrci napsané, ale pak si uvědomili, že na ně už v příběhu nemají místo. Kdysi potitulkové scény fungovaly jako pomrknutí na příští filmy nebo nám přinesly nějaký ten fórek. Dnes se bez nich bohužel neobejdeme, což podle mě nepůsobí zrovna nejlépe. 85%

 • 80%
  2
  0
  23. 9. 2019
  Vurhor (2018 bodů)

  Snad ve všech ohledech lepší než předešlý díl. Včetně té skvělé kombinace komediálního teen dramatu s nadupanou akcí. První polovina vlastně skoro ani nevypadá, že je to o Spider-Manovi, který se snaží zachránit svět. Spíše o Petru Parkerovi, který se na road tripu po Evropě snaží získat srdce lehké emo Mary Jane, přičemž občas do toho zabrousí spider-manovské povinnosti. A upřímně, na něco takového bych se klidně vydržel dívat celou dobu. Kvalitní humor, sympatické postavy, plus kouzlo road tripu jsou dostatečně velké aspekty na to, aby byl z druhého Spider-Mana skvělý film i bez akčních scén. Ne snad, že by ta akce byla nějaká banální, naopak, mnohdy to byla opět slast pro oko, ale přiznejme si, z onoho velkého počtu marvelovek to může rychle omrzet. Rozhodně jedna z nejlepších MCU sólovek, která si úplně s přehledem strká do kapsy sólovky jako Černý Panter, první dva Thorové, první dva Iron Mani nebo i Doktora Strange. A Tom Holland jako Spidey stále hrozně sympatickej.

 • 85%
  1
  0
  29. 9. 2019
  Reacherjack2016 (1785 bodů)

  Musím říct, že je to o dost lepší než Homecoming. Daleko od domova je akční, vtipný film plný zvratů a dokonalého zakončení. Hollande dokonalej, Jackson jako Fury super a Gyllenhaal jako Mysterio nejlepší. Dále oceňuji i český dabing. Myslím, že fanoušek Slider Mana si tohle nesmí nechat ujít. 85%

 • 60%
  1
  0
  4. 7. 2019
  lukas (1387 bodů)

  Pořád si to drží velmi solidní kvalitu-úroveň. Ale pravdou je, že rozjezd je pomalejší, občas to připomíná takovou komediální romanci pro teenagery, možná spíš pro "děti" pod 13 let. Nejvíc mě bavil Jon Favreau jako Happy Hogan. Akční scény nic moc, ale jsou nutností. Praha se tam objevila, ale když se bojovalo na "Staromáku", pochopil jsem, že to točili v Liberci. Zábor Staromáku asi složitej i pro Marvel :D

  • Jedna temná scéna, kdy se Peter Parker propadá do temnoty. Ta byla skvělá a vypadalo to nadějně. Ale po chvilce to odeznělo.
  • Dobrá hudba - Ramones, Paul Weller atd.
  • Humor
  • Zbytečné dlouhé a opakující se
 • 75%
  0
  0
  1. 10. 2019
  brcolka (1044 bodů)

  Těšil jsem se na super marvelovku a byl jsem lehce zklamán. Nějaká akce tam je ale je to spíš takové nijaké. Co je na tom pozitivního je, že se film odehrává v Praze a jsou tam vidět ta naše panoramata. Jinak Tom a Zendaya se mi tam fakt líbí. Tom je asi nejlepší Spiderman ze všech

 • 75%
  0
  0
  17. 7. 2019
  Špímoňátko (871 bodů)

  Sranda oddechový film, který nejde brát úplně vážně. Byl jsem příjemně překvapen.

 • 80%
  0
  0
  3. 9. 2019
  martin-kubista (798 bodů)

  Ke druhému Spidermanovi z druhého restartu jsem přistupoval stejně jako k prvnímu Spidermanovi druhého restartu - absolutně nic jsem neočekával a o to víc jsem se bavil. Příběh není sice nic extra, ale řemeslně je film jako vždy téměř na výbornou. Zasazení do Česka hodně potěší a scéna televizních zpráv v češtině byla hodně vtipná. Jediné co zamrzí, že zvrat na konci bude asi nějakou dobu nevysvětlený a nerozvedený pokud se studia na postavě nedohodnou... :(

  • kvalita zpracování
  • natáčeno v ČR
  • trochu slabší příběh
 • 70%
  1
  0
  23. 7. 2019
  darth vader (714 bodů)

  Určitě jeden z povedenějších dílu Spidermana. Hereckým výkonům snad lezně nic vytknout. Zaujalo mě, že se ve filmu objevil narozdíl od jiných klasických Marvelovek docela nápaditý humor. Atmosféra Prahy mě taky moc bavila a potěšila. Filmuvšak musím vytknout jeho hlavní motiv. Je totiž podobný jako jsme viděli už 100x a proto předvídatlný.

  • Praha
  • herecké výkony
  • humorné vsuvky
  • dějová linie
  • motiv filmu
 • 85%
  1
  0
  18. 7. 2019
  Vildolf (567 bodů)

  spider-man far from home se mi velice líbil po dloué době jsem v kině neusínal.

 • 85%
  0
  0
  1. 10. 2019
  uge (549 bodů)

  Za mě ideální pokračování v rámci MCU, uprostřed s překvapením. Rozumné, neurazí ničím, spíše potěší. Co do vývoje postav v pořádku, Praha udělala radost. Z pohledu tvorby trochu sázka na jistotu. Jsem rád, že budou pokračování, za mě asi nejlepší díl z této verze spidermana.

 • 90%
  0
  0
  3. 9. 2019
  dancemusic2012 (466 bodů)

  Další pokračování pavouciho kluka , tentokrat z Evropy a bylo fajn, že se tam objevil Liberec a Praha.
  Film je snad lepší než první díl Homecoming, ke všemu je vtipný a víc akční. Naprosto skvělé akce s “magií” Jake Gyllenhalla.
  Někdy mne stvala MJ ( Zendaya), je taková nemastna neslana, ale taky to je v dabingu, který se k ni moc nehodí.
  Jinak se těším na další díl a snad bude se stejnými herci.

 • 75%
  0
  0
  1. 10. 2019
  Bad (458 bodů)

  Po zklamání v podobě čtvrtých Avengers jsem nečekal od Spider-mana nic revolučního ani evolučního a těšil jsem se na různorodé lokace, které Spider-man navštíví. Hlavně Prahu! Zklamán nejsem, všechno funguje jak by mělo. Humor je kvalitní a skvěle funguje, Petrovy přátelé také nezklamaly a celkově tohle studentské prostředí prostě ke Spider-manovi patří. Bohužel Mysterio byl slabší padouch a příběh byl velmi předvídatelný. Je to prostě další superhrdinský film, který se tak lehce ztratí mezi ostatními.

 • 75%
  0
  0
  1. 10. 2019
  keddie (446 bodů)

  Poslední z řady filmů, který uzavírá "původní Avengers" a zárověň nastiňuje nové pokračování ságy lidských i vesmírných hrdinů. Film je laděn pro náctileté. Akce je opravdu dost, humor se také vyskytuje a i funguje. Hlavní zápletka je nosná a skvělá, bohužel ten zbytek je tam jen do počtu a je to bohužel vidět. Potitulkové scény mě překvapili, těším se na další vývoj.

 • 100%
  1
  0
  24. 7. 2019
  Lady Di (352 bodů)

  Tak tohle mě rozsekalo. Bylo to úplně úžasný. Peter je jedinečný a nikdy nezklame. Stejně tak MJ. A Ned? To je kapitola sama o sobě. Nick Fury jako vždy válí. Mě osobně jako nejlepší přišla první bojová scéna mezi Peterem a padouchem, když ho Peter odhalil. A skvělé bylo také když si Peter v letadle sestavoval vlastní oblek. Úplně jsem v něm viděla Tonyho. Stejně jako Happy. Kdo čte komiksy - já mezi ně zatím bohužel nepatřím - tak ví, kdo je padouch už od začátku. A podtitulková scéna? Skvělá. Jsem strašně zvědavá, jak se s tím Spidy popere. A druhá podtitulková scéna? Tak ta byla vážně překvapující. Nemůžu se dočkat dalšího filmu od Marvel, kde nám to vysvětlí. Rozhodně doporučuji zajít si na našeho Pavouka do kina. Moc jsem si ho užila a věřím, že vy si ho užijete též.

  • Efekty, opravdu stojí za to
  • 80%
   0
   0
   3. 9. 2019
   jarousek1981 (313 bodů)

   Film se mi velice líbyl.Za mně nejlepši spidermann co jsem viděl.Nejlepší je ta virtuální realita, ve kterém se spidetmann dostane.Už se těším až si fimn nudu moc koupit na BD.Mám rád klasické nosiče kvuli kvalitě. Film je točený v Praze a v Liberci. Ve fotografiich by měla být má fotka s příprav.

  • 65%
   0
   0
   1. 10. 2019
   carloss (246 bodů)

   Že se děj odehrává částečně v České republice rozhodně potěší, mix veškerých destinací do sebe pěkně zapadá a Praha/Liberec po boku dalších lokalit dodává ději pěkné prostředí. Děj samotný opět cílí na to po tisící neočekávané z dnešní doby, nikomu nevěř ani nos mezi očima. Výkony herců průměrné, ke všemu jsou postavy často zvláštně napsány. Oproti původním filmům série se nedá srovnávat, nicméně nejlepší díl nové generace.

  • 65%
   0
   0
   17. 7. 2019
   Vali (221 bodů)

   Nebylo to nic převratnýho, jako super zápletka atd., ale přišlo mi to vtipný a nelituju, že jsem se na to koukla. Opravdu jsem se zasmála a samozřejmě jsem si užívala scény z Prahy.

  • 80%
   0
   0
   1. 10. 2019
   Kajinkamajinka (151 bodů)

   TEnto Spíďa byl zase fajn. Pohodovej příběh, srandovní situace ahlavně česke lokace. Scény natáčené v Liberci podávané za Prahu, Karlův most a Vinohradské divadlo. Prostě paráda. Děj byl ok, padouch ušel. Snad se dočkáme dalšího pavoučího filmu, když s tím dělají furt caviky.

  • 70%
   0
   0
   9. 10. 2019
   Dominika1 (135 bodů)

   Solidní pokračování Spidermana, které v úvodu díky Whitney Houston opět doluje emoce na maximum po událostech v Endgame. První hodina je trošku klidnější a pokud někomu vadí pubertální humor, tak se bude možná nudit, ale jakmile se děj přesune do Prahy a nastoupí Mysterio v podobě Jakea Gyllenhaala je z toho svižná a zábavná jízda s jedním nečekaným zvratem a solidní akcí ( Highlightem je definitivně soubojová iluze, která je vizuálně tak nápaditá a vzrušující, že vám vyrazí dech, protože nic podobného jste doteď neviděli). Finále je tradičně velké a příjemně emocionální, také díky romanci se Zendayou, která roste v čím dál větší herečku. Potitulková scéna rozhodně navnadila.

  • 70%
   0
   0
   1. 10. 2019
   darinn5 (77 bodů)

   Další z řady Marvelovek, tentokrát pokračování mladého Spider-mana, takže je tento film hodně týnejdžrovský ;-) Tomu odpovídá i styl humoru a v podstatě i akční scény, které jsou přehledné a né moc komplikované. Evropská města jsou naštěstí využita na 100%. Pokud člověk počítá s tím, že děj i akce jdou ruku v ruce věku hlavního hrdiny, tak to zas tak špatný film není.

  • 80%
   0
   0
   26. 8. 2020
   Zoompie (72 bodů)

   Film mě potěšil nejenom tím, že Praha hrála Prahu (opominu-li Liberec vydávajícího se za Prahu) a ne nějaké jiné evropské město jako Budapešť nebo Moskvu, ale také podařeným scénářem a záporákem. Jediné, co mi trochu vadilo, bylo Peterův kámoš a jeho "holka". Chvilku se dalo vydržet, ale pak už to bylo otravné.
   Za mě povedená oddychovka na prázdniny.

  • 85%
   0
   0
   3. 9. 2019
   danielssan (48 bodů)

   Príjemné pokračovanie klasickej Marvelovky. Príjemný dej ktorý sa odohráva vo viacerých mestách ktoré dodávajú filmu pestrosť a hlavne je tam aj Praha ktorá je pekne panoramaticky obsiahnutá. - pesnička ktorá navadza na každé mesto nesedí na Prahu.

   • krásny príbeh
   • 95%
    1
    0
    5. 7. 2019
    luda-arachno (40 bodů)

    Nešlo najednou vstřebat všechny efekty a vše okolo a tudíž na ten film musím jít znovu. Vše luxusně udělaný a film jede svižně už od začátku. Mysterio byl úžasný!! Bravurní!!!
    Ty efekty a jak to měl vše promyšlený, znamená jen to, že ho krásně vystihly jak vypadá v komiksu. Ten film snad nemá žádnou chybu a líbí se mi víc než první díl. Můžu i v klidu říct, že je to i malinko lepší než EndGame. První podtitulková scéna? Můj výraz? Co to sakra je??!! Nemůžu se dočkat jak tohle vyřeší a co mají se spidym v plánu dal. Druhá podtitulka? Spíš takové koření a odkaz na další fázi MCU. Co si pamatuju z natáčení v Liberci, tak jsem si hezky zavzpomínal a až teď jsem viděl, jak to mělo vypadat ve finální verzi. Jak jsme utikaly od kašny a nebo jak jsme skákaly na náměstí, tak ve filmu toho bylo strašně málo ukázány.

   • 90%
    0
    0
    26. 8. 2020
    Jaky123 (28 bodů)

    Marvelovky miluju všechny a tenhle film se navíc natáčel u nás takže paráda! Film má akční děj, povedné kulisy a zajímavou zápletku. Spiderman není u mě tak oblíbený jako třeba Avengeři a filmy s Thorem a Lokim a je spíš pro mladší publikum, ale neurazí.

   1 2 dalsi posledni

   Hodnocení a recenze Spider-Man: Daleko od domova

   79 72 ?
   jak hlasovat?
   • dominik11 60%
   • adelleholland 100%
   • Crreed 30%
   • 1nikis1 85%
   • Mrykodaj 70%
   • Miňonka 70%
   • bafik 35%
   • josef-gregor 55%
   • Kubys Fencl 75%
   • what is in the box 65%
   všechna hodnocení (155)

   V TV

   V žebříčcích uživatelů

   3. místo z 14 v žebříčku uživatele Fandysek
   3. místo z 3 v žebříčku uživatele Fandysek
   29. místo z 88 v žebříčku uživatele homedo