Transformers: Age of Extinction (USA)
« další názvy »
USA USA
165 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Blockbuster, Série/Franchise

Obsah

:
Michael Bay natočil další díl akční sci-fi Transformers. Díl se zlověstným podtitulem "Zánik" je sice přímým pokračováním úspěšném série, v mnoha ohledech více »« méně

Režie

:
Michael Bay

Scénář

:
Ehren Kruger

Herci

:
Mark Wahlberg Stanley Tucci Kelsey Grammer Nicola Peltz Jack Reynor ...
Premiéra: 26. 6. 2014
Distributor: Cinemart
Jste na stránce filmu Transformers: Zánik. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Transformers: Zánik myslíte! K 26. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28344 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Transformers: Zánik


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  1
  1
  20. 3. 2018
  martin-mickey-stusak (27058 bodů)

  Transformeři počtvrté tentokrát s novými lidskými aktéry a Michael Bay opět v plné parádě. Otázkou však je, jestli už není divák této monstrózně efektové zábavy poněkud přesycen. Stopáž klasicky dvě a půl hodiny plné akce, výbuchů, divokých honiček a bitek robotů. Michael Bay dal do filmu očekávaně všechno a je to znát každou vteřinou. Jeho tvůrčí rukopis si snad už nikdo nemůže splést. Takhle akčně živou kameru už žádný další filmař nepoužívá. Děj je jako obvykle značně jednoduchý a tak se vše zaměřuje především na akci, která jakmile začne, ne a ne skončit. Pro akční fanoušky doslova orgasmus, pro ostatní spíše utrpení. Příběh postrádá jakýkoliv vývoj nových postav. Na začátku jsou skromně představeny se svým stylem života, osobními problémy a snaze čelit nepřízni osudu. A to je vše. Pak už jen začne nekončící válečná vřava. Nabubřelost efektních scén je pro běžného diváka skutečně spíše na škodu a tak lze snímek bez skrupulí považovat svým zaměřením jen pro zaryté fanoušky transformeří ságy. CGI efekty jsou pastvou pro oči, popkornová akční zábavnost ohromující a to bylo zřejmě cílem. Tady nešlo ani tak o příběh jako o monstrózní bitvy a v tom to celé je. Snímek tedy není pro každého. Pro fanoušky však povinnost.

 • 75%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11156 bodů)

  Stále omýláné dokola. Naháněčky, transformování, střílečky a souboje. Bylo to docela i fajn pohled. Bylo to mírnější a dávalo to kupodivu i nějaký smysl.

 • 40%
  2
  0
  18. 3. 2017
  JosefTomas (8957 bodů)

  A další díl a další zklamání. Bay je opravdu asi v koncích, když musí oprašovat starou značku se scénářem, který má to nejlepší taky už za sebou, ale podobně jako v předešlém dílu, se jde kvalitou níž a níž.

 • 50%
  0
  0
  16. 9. 2014
  Standa. (6170 bodů)

  No tak tohle bylo už fakt moc. Je za námi asi tak půlka roku a myslím, že už tady máme největší zklamání letošního roku. Totální slátanina bez smyslu. Dinoboti, kteří měli být jedním z hlavních taháků byli nakonec ve filmu asi jenom 10 minut. Ani Mark Wahlberg nebyl nic moc.

  • Kelsey Grammer
  • Stopáž 165 minut, to jako vážně?
 • 30%
  0
  0
  15. 2. 2016
  Ombak_Penari (2764 bodů)

  Když jsem slyšel, že Mark Wahlberg bude hrát v Transformers, jásal jsem, že se na to konečně bude dát koukat. Když jsem to viděl, lituju Marka Wahlberga. Snad ale dostal pořádně zaplaceno. Tuny výbuchů a hýbajícího se kovu prostě nestačí na to, aby se dalo filmu odpustit, že je to tak nehorázný kýč a hovadina. Zhruba od třetiny filmu jsem ztrácel pozornost až ke krátkému zaspání, následkem čehož už jsem pak vůbec nevěděl, o co vlastně jde. A kupodivu mi to vůbec nebránilo v znuděném dokoukání filmu, děj byl totiž naprosto nedůležitý a obraz sestával jen z kýčovitých pohledů na bortící se zdi, barevné roboty, krásné holky a správné chlapy v hrdinských pózách. Nic na tom nevylepšil ani nápad s dinosauřími roboty. Mám Transformerů definitivně pokrk, ale je mi jasné, že jediná otázka, která padla po uvedení filmu v kinech, je prostá: "Vydělalo to?"

 • 35%
  0
  0
  30. 11. 2014
  stantheman (2399 bodů)

  Není co hodnotit...pokd teda hodnotíme film a ne efekty. Pro mne absolutně bezduchý scénář , bez jakéhokoliv přínosnějšího nápadu , mdlý až k poblinkání.Tohle nemůže být ani prostoduchá zábava.

 • 75%
  0
  0
  27. 11. 2014
  Larrysbride (2072 bodů)

  První Transformers, kteří se mi upřímně líbili. Výborná hudba, inteligentní humor, skvělé efekty a nádherná auta; co víc si přát? Jediné, co skutečně Zániku škodí je délka. Téměř tříhodinová stopáž je skutečně až přespříliš a zatímco první polovina funguje jako slušný rozjezd, po kterém následuje vtipná (při pomyšlení na U Can't Touch This se směji ještě teď) a efektivní akce, poslední půl hodina mi přijde až samoúčelná. P. S.: Nevím, koho do role Tessy napadlo obsadit Nicolu Peltz, ale zřejmě mi na ni zajistil slušnou alergii. P. P. S.: Z úvodních songů Linkin Park se stala téměř tradice, kdo měl ten 'geniální' nápad tuto tradici porušit?

 • 55%
  0
  0
  10. 12. 2014
  wop (1716 bodů)

  Bída s bídou. Od restartu série jsem očekával nějaké jiné pojetí, lepší scénář a hlavně důvod, proč se k této sérii ještě vracet, ale nedostal jsem ani jedno.
  Film jako by z oka vypadl svým předchůdcům, je to vlastně jenom vršení obrovsky náročných, složitě koordinovaných akčních scén za sebou. Množství kousků, ze kterých jsou roboti složeni a to, jak se mění na auta a zpátky, už od prvního dílu nikoho nepřekvapí a tak až na několik nápaditých záběrů neobsahuje film prakticky nic zapamatovatelného.
  Představte si 6-letého kluka, jak sedí uprostřed svého pokoje, v každé ruce jednoho transformera, buší jimi o sebe, kolem má rozházené plastové vojáčky a postavené domečky z Lega. To je pravděpodobný autor scénáře a zároveň cílové publikum.

  • Stanley Tucci
  • pro děti dobré, scénář odpovídá jejich představám a film neobsahuje tolik očividně mrtvých lidí jako předchozí díly
  • design některých autobotů
  • scénář
  • Mark Wahlberg se sice snaží, ale nemá co hrát
  • na jedno brdo
  • podivný přístup k morálce, kdy lidé svým jednáním, nebo nejednáním zapřičiňují zkázu a smrt a nikdo jim to ani nevyčte
 • 70%
  0
  0
  8. 8. 2020
  Nevka (1493 bodů)

  Ale jo. Já jsem spokojen. Nevím proč, ale mě prostě poslední dva díly Transformerů bavily. Sice se občas dialogy zasekávají (útěk v závoďáku budiž mi svědkem), ale jinak je to zábavné, a Autoboti s akcí skoro nezabrzdí. V momentě, kdy se film přesune do Číny a změní se prostředí, přibude i trocha toho humoru. Herci v pohodě, Reynor vypadá jako bratr Thora a Galea, i když jak by řekly dámy: ,,Takový krasavec to není.". Charaktery postav (třeba zase Reynora) nevybroušené. Člověk nevěděl, jestli je to hrdina nebo posera. Takže na to, že je to v podstatě jen o akci a vypálení mozku efekty v šílené stopáži, jsem se bavil.

 • 70%
  1
  0
  2. 2. 2015
  Cechulda (1353 bodů)

  No, čím začít. Nebýt to Transformers, tak bych se na to asi nepodíval. Naprosto nelituji toho, že jsem na tom nebyl v kině. 165 minut je fakt nářez. Udržet diváka v napětí nebo aspoň vzhůru, to chce dost rámusu. Ten tam rozhodně byl. Transformování nových Autobotů se mi vůbec nelíbilo. Už je to úplně něco jiného. V obsazení Marka Wahlberga jsem viděl dobrý tahák akorát ho nenechal pan Kruger potažmo Michael Bay moc zahrát. Bohužel, ač jsem Wahlbergův fanoušek, se mi sem naprosto nehodil. Stanley Tucci tam sednul jak pr**l na hrnec, ale to už to opravdu nezachránilo.

  • Stanley Tucci
  • scénář
  • 165 minut stopáž (v kině dost kruté)
  • transformování se změnilo na míchání kaše
 • 40%
  0
  0
  23. 10. 2018
  Meky (1243 bodů)

  Pouze z povinnosti jsem se podíval na další pokračování "vyšňořených" robotů, jež svádí nekonečný souboj o naši nicotnou planetu Zemi. Nebudu chodit kolem horké kaše, očekávání byla "low", samotný film ničím nepřekvapil, spíš naopak v mnoha ohledech ještě zklamal. První transformery mám rád, v době, kdy vstupovali do kin, to bylo něco nového. Ale po shlédnutí obou pokračování nevím nevím, jestli vůbec někdy budu mít sílu a chuť se k nim vracet, protože obě pokračování a hlavně toto poslední (snad už poslední, prosím!) jsou velkým zklamáním. Počínaje strašně chabým scénářem, který přepálenou, dvou a půl hodinovou stopáž absolutně neutáhne, nudným tempem, opět nevhodnými vsuvkami a také akcí. A to zamrzí nejvíc, poněvadž akce byla pilířem transformerů, ale to už neplatí. Je jí tam příliš hodně, má statickou tendenci, diváka nepřekvapí, ani nevytrhne. Efekty Bayovy vždy šly, ale k úspěchu zdaleka nestačí. Ač bych to nikdy neřekl, tak citelnou ztrátou je i Megan Fox. Její nástupkyně Rosie Huntington-Whiteley je sice kost, stejně jako byla Megan a má tak šťavnaté rty, že bych jí do nich hned kousl, ale po celou dobu je jen přefintěná a skutečně pouze vzbuzuje dojem modelky, která se čirou náhodou ocitla na place a neví co by. Hudbu Steva Jablonskyho už jsem zažil v mnohem lepší formě, než pustit pár přepálených hitů a nashledanou. Závěr? Pomalu ztrácím víru v Michaela Baye! Jeho filmy mám rád a uznávám je, ale od té doby co šéfuje transformerům, klesl hodně hluboko! P.S. Ty dvě hvězdičky dávám především za dva malé, roztomilé robůtky, se kterými byla celkem sranda :)

 • 40%
  0
  0
  2. 11. 2014
  Pajmen (1204 bodů)

  Už dvojka a trojka byly jen ždímáním peněz z diváků. Trojku pozvedla akorát modelka Victoria´s Secret ve vedlejší roli a tím se našel recept na další a další pokračování série --> nové a oblíbené tváře. Ve čtyřce se jich objeví hned několik a zdá se, že ani Zánik nebude z řady posledním filmem...

 • 60%
  0
  0
  30. 6. 2014
  Yancl (1020 bodů)

  Ač s lítostí, tak musím jako filmový fanoušek předchozích Transformerů hodnotit "negativněji" ... Třetí díl to ještě tak-tak ustál s vizí brutálních efektů a i když to nebylo ono, stále tam bylo něco původního. Nad-stavovaný čtvrtý díl je a bude z velké míry jen dojnička na peníze, které prostě ten divák za ty roboty DÁ. S touhle vizí jsem také šel na premiéru a vlastně jsem se ani nespletl. "Zánik" je mix mnohdy nelogických, nesmyslných, nevysvětlených, zdlouhavých záběrů ... které (na druhou stranu) JSOU velice dobře ztvárněné a po vizuální stránce není opět co dodat. Jsou to orgie, je to nářez a parádně se to sleduje. Herecky absolutní výměna .. Marky Wahlberg je v mnoha ohledech můj oblíbenec, ale do role ?? vědce ?? mi vůbec nesedí a už vůbec né, jak poskakuje s mimozemskou zbraní a hraje si na Ramba. Jeho filmová dcera (ta by spíš seděla do role přítelkyně) zase nějaká playmate, jak je u Baye známo (zas podotýkám, Megan Fox byla první a vždy tam bude). A ta stopáž, omg, skoro 170 min .. to je příliš i na Baye a určitě by se to dalo osekat alespoň o 50min. Nevím kolik má Michael v plánu natočit Transformerů, ale chtělo by to změnu. Já, jako fanoušek, odcházel z kina zmatený, ač spokojen s digitální řežbou, tak nespokojen příběhem Optima Prima..... II. PROJEKCE : Potvrzuje nevyhnutelné - taková nedoladěná transformující se slátanina všeho dohromady. Ale, pokud by z toho byl samostatný film nějak nenavazující na trilogii Transformerů, dalo by se to nějak ustát. Jenomže není a pan Bay přešlápl ... a opět zdůrazňuji, co ta stopáž 165 minut ?

 • 80%
  0
  0
  4. 2. 2015
  majk123 (884 bodů)

  jo deto ne jeto hodně dobrý ale mně se nejvíc líby transfourmers 3

 • 60%
  0
  0
  7. 4. 2016
  martin-kubista (799 bodů)

  Již se začíná tento námět ohrávat a chtělo by to změnu. Ano, opět tu máme skvělé vizuální i zvukové provedení. Dlouhé dobře provedené akční scény a spoustu robotů. Ale už je vidět, že nejsou moc nápady a pár dinosaurů to moc nezachrání. Nehledě na neskutečnou skoro tříhodinovou stopáž. V půli filmu po jedné velké akční scéně jsem si myslel, že je už konec, ale ono nic....
  Přesto film zabaví a svého diváka si určitě najde

  • vizuální efekty
  • spousta robotů
  • již obehrané
  • dlouhá stopáž
 • 55%
  0
  0
  3. 3. 2016
  EXpenzza (747 bodů)

  Nevím, jestli jsem někdy měl takový zmatek v tom, co se právě odehrává, u filmu, který je tak moc debilní, jako čtvrtí Transformeři. Lenost došla dokonce tak daleko, že se nikdo ani neobtěžoval, aby na sebe všechny scény trochu navazovaly, a postavy se tu běžně zjevují, a pak zase mizí, úplně jen tak. Zřejmě toho u předešlých dílů nebylo dost, takže tentokrát opět dostáváme úplně novou mytologii, které je nečekaně ještě horší a pro jistotu v ní zahlédnete dokonce i Promethea. Humor je jenom pro děti (Stanley Tucci obstarává pár čestných výjimek). Délka skoro tři hodiny, aby se tento velkolepý, spletitý opus stihl odvyprávět. Já toho měl dost, asi tak od poloviny. Jako by nestačilo, že je to špatný film, tak je to ještě politicky, svým lezením do zadku Číně, velmi na pěst. Samozřejmě Peking zobrazen, jako sci-fi město, protože proč ne, že jo. 3D výborné, v Imaxu to vynikne, ale bohužel je zde dost rušivé střídání poměru stran mezi záběry (ne scénami). Vizuálně mě Bay pořád baví, ale nakonec víc v neakčních scénách, než v těch nekonečných, ubíjejících, nudných, fádních akčních. Úvod (než vpadnou agenti k Wahlbergovi) je docela fajn. Rozhodně ale poslední Transformers, na kterých jsem byl v kině.

 • 80%
  0
  0
  1. 8. 2014
  Vildolf (567 bodů)

  Na to že to byly dvě hodiny výbuchů a palba kulometů to bylo docela dobrý.

 • 40%
  0
  0
  29. 1. 2019
  Kašpárek (507 bodů)

  Transformeři jdou s každým dílem dolů a dolů. Příběh je neustále pořád dokola používány. A tentokrát je to už přehnané i v těch akčních sekvencích. Baye nemá co už podržet a myslím si, že to jako trilogie mělo skončit. Čtvrtý díl už je dost natáhnutý a bude Vás chvilkami nudit i jako shlédnutí bez přemýšlení.

 • 45%
  1
  0
  11. 4. 2015
  baranovakova6 (445 bodů)

  Vadí mi, že zmizeli hlavní postavy z předchozích dílů...
  Tento film byla slátanina všeho, typická americká akčnárna, kdy je důležité aby byl hlavní hrdina při akčních scénách krásný a hlavně pořádný vlastenec...
  Zmíňka o Dinobotech mě od tvůrců velice zklamala, čekala jsem hlubší smysl...
  Délka filmu neodpovídala kvalitě, v tomto případě to bylo vše moc smícháno dohromady a smysl žádný, což u Trasformerů nebylo zvykem...

  • Autoboti, jen díky nim jsem na film šla, protože předchozí díly byly super
  • režie
 • 65%
  1
  0
  21. 7. 2014
  Alienka2014 (364 bodů)

  Pro mě byla nejlepší ze ságy Transformers jednička... ostatní díly byl kus od kusu slabší, až tenhle poslední zase dokázal minimálně efekty zaujmout. Jít na to sama, asi bych usnula ;), ale měla jsem velice sympatickou společnost a tak jsem tento předlouhý film v pohodě přečkala a užila si dokonce i závěrečný boj. :)

  • efekty jsou opravdu povedené
  • déééééééééééélka (film by šlo zkrátit o polovinu)
  • příběh (kdo čeká duchaplnou zápletku, ať na film raději nechodí) :)
 • 90%
  0
  0
  31. 7. 2014
  jarousek1981 (314 bodů)

  Na filmu jsem byl v kině 3x a musím říct, že je to asi nejlepší díl.
  Výborné akce, napětí, humor.

 • 90%
  0
  0
  29. 4. 2015
  Adacek (307 bodů)

  Obměnu postav vítám. Začátek se rozjel (oproti předcházejícím dílům) rychleji. Těch 165 minut strávených u zániku, bylo plné akce, úžasných soubojů, velmi dobře provedených triků a naleštěných aut, ale pak mi došlo, jak to mělo jednoduchý děj- boj, boj a boj. Pomalu se z Transformerů stává seriál, kde na konec jednoho dílu odpovídá druhý díl a o Transformerech se v jednom díle toho dozvíme čím dál tím méně. Snad změna režiséra přinese změnu u dalších dílů k lepšímu.

 • 60%
  1
  0
  13. 5. 2015
  surowka (303 bodů)

  upřímně bída z nouzí na jedno podívání ok

  • akce
  • tucci je nakonec sympatycký
  • vymazali ty přiteplené transformery
  • ta modelka na megan nemááááá a její přítel či co to je vyhrabaný někde ze stívání
  • hudba unylá hlavní motiv skoro neznatelný
  • příběh ale tady sem ani žádný nečekal
  • mně prostě chýbí jednoduché honičky s auty
  • nikdo mi nevysvětlí jak se optimus nasoukal do divadla
  • nu a nakonec hlavni tahoun optimus je jaksi slabý pro jednou ho sice nenechali umřít ale i tak dostává naprdel nebo co to má
  • ostatní herci jaksi hrajou jen pro prachy nic proti ale to už víc uvěřím na dinosaura co je s kovu a šlehá ohen než že je wahlber vynálezce
 • 40%
  0
  0
  4. 3. 2016
  Mr.T (246 bodů)

  Pěkné triky absolutně bez příběhu počtvrté. Nechápu, co Baye na tomto tématu pořád láká. Já vlastně zapomněl, dolary. Shia nahrazen Wahlbergem, ale to je absolutně fuk. Podstatný je digibordel, ještě víc digibordelu, Čínani pobíhající mezi digibordelem, Tucci absolutně mimo i bez digibordelu. Je smutné, kam se dá značka posunout od pohodové jedničky. Tady už něco jako scénář fakt neexistuje, ale navíc je i to šílená nuda. Poučení: Digibordel sedící na digibordelu z třetihor film nevytrhne :-)

 • 90%
  0
  0
  10. 4. 2015
  kvetule9 (209 bodů)

  Za sebe můžu napsat, že po prvním dílu Transformers, je tento pro mě taky vysoko v hodnocení. Děj a hlavně ty efekty, kvůli kterým na Transformers koukám, naprosto dokonalé :-)

 • 1
  0
  20. 1. 2015
  Falconer (105 bodů)

  Dalo by se říct, že celá série nyní začíná znovu od začátku s novými herci. Efekty jako vždy výborné, jenom bych řekl, že konec je trochu přitažený za vlasy.

  • nový začátek
  • efekty
  • auta
  • 100%
   0
   0
   13. 2. 2015
   mirekvydra (100 bodů)

   Super, super, super. A pak, že pokračování nemaj grády. Film, který je typický popcorňák, jen natáhnout nohy, dát si popcorn, vypnout a nechat se unášet Transformeřími boji a Markem Wahlbergem. Nejlepší ze všech dílů. Michael Bay prostě ví jak nadchnout diváka.

  • 80%
   0
   0
   3. 8. 2014

   Pokracovanie a vyvrcholenie sagy o tranformeroch. Krasna akcia sice bez extra dokonaleho deju ale dalo sa .2 hodiny vrusenia a vychutnavania si akcie strielaciek a vybuchou. ako kazdy kto ma rad transformesr musel byt spokojny oddycnuty a pobaveny. par humornych scen by sa tam urcite naslo ktore si covek zapamata. Skvela oddychovka na vecer v tyzdenom strese.

  • 0
   0
   29. 5. 2015
   Host
   Host

   No mě se ten film strašně líbil jako by žádnej film transformers na čtyřku nemá protože tohle je zánik tak to přece musí být thrilleroví no a jak jsme u toho tak pětka bude pokračování to za prví a nebude tak skvělá jako čtyřka no chtěl bych k tomu filmu ještě dodat že Michaelovi Bayovi se tenhle film vážně povedl a to je asi o demě vše a já dávám 12569 bodu.

  • 0
   0
   11. 3. 2015
   Host
   Host

   Transformers jo toje transformers no strašně jse mi to líbilo bylo to úžasné ta akce bila super to prostě nemělo chibu bilo to prostě super no bilo tam toho strašné bilo to namě suprově akční no a kfyž to tak musíbít tak ještě suprovej film neviděl tak jo to bych měl a dávám vám 100 bodů Daniel

  Hodnocení a recenze Transformers: Zánik

  65 59 ?
  jak hlasovat?
  • dominik11 35%
  • Reacherjack2016 70%
  • josef-gregor 5%
  • Kubys Fencl 60%
  • Lovecour69 65%
  • Crreed 60%
  • Battler142 55%
  • InJo 50%
  • Nevka 70%
  • Lucy Lu 85%
  všechna hodnocení (192)

  V žebříčcích uživatelů

  8. místo z 11 v žebříčku uživatele filamubobes
  27. místo z 32 v žebříčku uživatele RedDragon
  93. místo z 145 v žebříčku uživatele vladimir-lada-but
  98. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
  324. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo