Star Trek Into Darkness (USA)
« další názvy »
USA USA
132 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Blockbuster, Série/Franchise

Obsah

:
Protože kapitán James T. Kirk (Chris Pine) je stále horkokrevný a nedisciplinovaný rebel, způsobil drobnější galaktický incident, který by za normálních více »« méně

Režie

:
J.J. Abrams

Scénář

:
Roberto Orci Alex Kurtzman Damon Lindelof Gene Roddenberry

Herci

:
Chris Pine Jack Laufer Zachary Quinto Zoë Saldana Karl Urban ...
Premiéra: 6. 6. 2013
Distributor: CinemArt
DVD: 9. 10. 2013
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Star Trek: Do temnoty. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Star Trek: Do temnoty myslíte! K 13. srpnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28098 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Star Trek: Do temnoty


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  1
  0
  21. 3. 2018
  Pete69 (20657 bodů)

  Star Trek: Do Temnoty je ještě o chloupek vydařenější, než první novodobý díl ( 2009 ). Po úvodním seznámení nastává mise do teritoria Klingonů a vše nabere ten správný spád. Opět slušná akce, děj i efekty. Druhý díl nezklamal. Když už se ze mě nestla fanoušek seriálu, tak umírněným fanouškem celovečerních Star Treků klidně budu :)

 • 90%
  0
  0
  20. 12. 2015
  Sheldon (16022 bodů)

  Nadupaná akce, která je na plátně IMAX naprosto jedinečná. J. J. Abrams na rozdíl od kolegů u Marvelu chápe, jak se tento druh filmů má točit. Je to zábavné a přitom ne banální a herci jsou také fajn.

 • 80%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11147 bodů)

  Kvalitní akce, efekty i děj. Závěrečná akce kvalitní avšak nepřekvapivá. Hudba seděla skvěle. Přes to je to poslabší kousek od svého předchůdce.

  • Hudba
  • Akce
  • Děj
  • 85%
   0
   0
   17. 9. 2013
   Standa. (6168 bodů)

   Pro mě jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku, který mě ani v nejmenším nezklamal. Po skvělé jedničce nám J. J. Abrams vytřel zrak ještě lepším pokračováním. Benedict Cumberbatch byl naprosto vynikající, hodně dlouho jsem neviděl lepšího záporáka.

  • 75%
   0
   0
   17. 8. 2016
   evismaior (4252 bodů)

   Po prvním dílu, který nám představil nové tváře původní kirkovské posádky a skvěle rozehrál nový příběh, mi tohle připadalo poněkud vlažnější. Jistě byl dobrý nápad oživit opět postavu zlotřilého Khana (a že je tedy s tváří Cumberbatche opravdu démonický), ovšem vzhledem k tomu, že druhý celovečerní Star Trek - Khanův hněv osobně považuji za zřejmě nejlepší film s původními herci, mám dojem, že tady se k tomu kromě výborných efektů a spousty nových, dosud jen fantazií fanoušků tušených pohledů na vesmírnou loď Enterprise, zas tolik nepřidalo. Děj by klidně slušel dvěm či třem navazujícím seriálovým epizodám a vykreslení vztahů Spock-Kirk a Spock-Uhura působilo spíš jak vystřižené z nějaké průměrné fanfiction (místy jsem už fakt musela doufat, že se z toho nestane Spock-Kirk slash). Ostatně pořád ještě nemám jasno v tom, jestli se mi ten lidštější Spock zamlouvá anebo ne. Každopádně jsem ale moc ráda, že se v točení Star trek filmů pokračuje, a doufám, že se ještě dlouho pokračovat bude.

  • 65%
   0
   0
   23. 6. 2013
   Petrson (4111 bodů)

   Už se mi ten model plný akcí, válek, řežeb nějak přežil. Dobře natočené a vlastně ti absolutní hrdinové už jsou všude, každý je pořád nějak výjimečný, maxi schopnosti, maxi problémy, maxi řežby, maxi katastrofy, a v jiném sále pak zase maxi Marvel versus maxi DC. Pro mne je řešení zajít do jiného sálu a zajít na zejímavý scénář.

  • 70%
   0
   0
   20. 12. 2012
   bidlobox (3799 bodů)

   Stačí jedna osudová věda o rodině a šikovně sestříhané záběry z filmu, některé módně katastrofické, a najednou tu máme "trejler roku". Nezlobte se, tak pro mě teda ne. Všechen ten humbuk kolem chystaného Star Treku mi připomíná podobné šílenství kolem Scottova Promethea. Uměle nafukovanou bublinu, která nakonec splaskla a nezbylo nic než solidní triky a slušné herecké výkony kolem stupidního příběhu. Možná, že to tak bude i s novým Star Trekem, ale nikdo si to nechce přiznat. Minule nám dal Abrams na vybranou, jestli fandit staré dobré posádce nebo staré posádce s novými tvářemi. U nového filmu už na vybranou nedává, na původní časovou osu je zapomenuto a my najednou máme prožívat osudy alternativní posádky. Scénáristické kotrmalce Orciho a Kurtzmana prostě nežeru a pohled na devítiminutovou upoutávku k filmu z Imaxu, který visel na YouTube, mi pobavil podobně jako onu řehtající se divačku v tomhle kinoripu.

  • 85%
   0
   0
   25. 12. 2013
   saboter (3560 bodů)

   Film je skrátka celkově bomba ale zase jen způlky nicméně J.J. Abrams se skvěle znovu ukázal že to umí herrci a nový záporák jsou skvělý pokud jde o efekty a 3D tak to se také skvěle povedlo například i zvuky jsou super(pokud překousnete základy fyziky ve vesmíru)no pokud ste fanoušek tak už jste film viděl.

   • herci
   • efekty(3D)
   • ozvučení
   • příběh je podivně zamotán ale nakonec vás přeci chytne
  • 85%
   0
   0
   29. 5. 2016
   rkotvald (3159 bodů)

   Jo, tak se nám Abramsův Star Trek konečně svou natvrdlou naivitou přiblížil tomu klasickému seriálovému. Snad to jen nemuselo být vyplněno těma velkolepejma akčníma scénama za 190 mega, ty totiž do toho hloupoučkého příběhu z Enterprise můstku o morálních hodnotách, rodině=posádce a přátelství vůbec nezapadaj. Minule to bylo o kousek výživnější...Je mi upřímně líto všech těch trailerových konspiračních spekulátorů, kteří po vymýšlení nejrůznějších vychytaných superkomplikovaných teorií dostali nakonec takovou dějou banalitu.

  • 100%
   0
   0
   10. 7. 2013
   výfuk (2973 bodů)

   Sérii Star Trek jsem se hodně dlouho vyhýbal, ať už film, nebo seriál. Novější start mi dodal sebevědomí a myslím, že jsem nakonec udělal dobře. První film na mě udělal silný dojem, nicméně extrémní oslnění to nebylo. Zrod přichází až zde. Dech beroucí trailer mi naznačil, že se bude na co koukat a myslím, že to bylo ono. Trailer byl proti těm 132 minutám jen Země v nekonečném vesmíru. Nevím proč, ale i když jsem měl film možnost vidět již dávno, tak jsem se na něj koukl nyní - až po jednom dlouhém měsíci. Udělal jsem chybu. Film mě držel celé dvě hodiny a ani jednou jsem nezaváhal ho dokoukat. Cumberbatchova přítomnost ve filmu byl obrovský zážitek a myslím, že nikdo by nedokázal tak dobře onoho Khana zahrát lépe. Dvojka mě držela víc a mnohem lépe jsem ji vstřebával a všímal si každého detailu. J. J. je úžasný a myslím, že ať už trojka Star Treku nebo nové Star Wars vše bude v jeho režii určitě dokonalé.

  • 90%
   0
   0
   18. 6. 2013
   harry456 (2436 bodů)

   Druhý díl s názvem Star Trek: Do temnoty vtrhnul do našich kin přímou čarou. J.J. Abrams má film plně pod kontrolou a nebojí se riskovat, vše mu perfektně vychází a nic nepřehání. Vše bude působit opravdově. V některých částech filmu jsem si myslel, že jsem součástí nějaké videohry, bylo to úžasné (díky Imaxu). Děj je epický a je fantastické sledovat jeho průběh. Budoucnost je skvěle udělaná, nepůsobí trapně nebo neotesaně. Hlavní záporák je Khan (Benedict Cumberbatch), který se chce pomstít a vzít si zpátky, co mu patří. Tento herec je pravý typ pro záporáka a už z ukázek jste si mohli všimnout, že záporák Khan bude velice osobitý a lstivý člověk (stejně jako Spock). Přišlo mi, že se Khan na place moc neobjevoval a více důrazu se kladlo na posádku lodě Enterprise, když se objevil bylo to skvělé a fakt, že svou roli zvládnul, mluví sama za sebe. Jeho vášeň a lehkomyslnost pro roli se odrážela všemi směry. Je téměř neporazitelný a má zázračnou krev. Ale moc prostoru se mu nedostalo. Akční scény se povedli a postavy se zlepšili a přibyli.

  • 100%
   0
   0
   12. 12. 2016
   LenkaVL (2328 bodů)

   J.J.Abrams to fakt umí. Natočit super film, který poteší, zápletka plynulá a herci bravurní. Spousta dobrých vizuálních efektů. Pro fanoušky filmů z oblasti Star Treku fakt bomba. Pro odpůrce, no každý si něco najde. Děj například, kdo nezná předchozí souvislosti a filmy, tak to může být poněkud matoucí.

   • Chris, Zachary, Karl super
   • hudba
   • 95%
    0
    0
    27. 11. 2014
    Larrysbride (2072 bodů)

    Čtyři roky je dlouhá doba... V tomto případě hodně dlouhá doba. Tak dlouhá, že jsem si nenechala ujít ani půlnoční premiéru; ale stálo to za to. Into Darkness splnilo všechna má očekávání a ještě dodalo něco navíc. Into Darkness je akčnější, temnější a ještě více sexy než jeho předchůdce. A přestože doufám, že se dočkám i režisérské verze s o něco rozvinutějším příběhem Johna Harrisona, nemohu hodnotit jinak jak 5* (a bludišťáka navíc Michaelu Giacchinovi, který opět vyprodukoval zcela brilantní soundtrack)! (Půlnoční premiéra CineStar Olomouc; Viděno: 2D, RealD 3D)

   • 80%
    0
    0
    2. 12. 2014
    karlik4801 (1941 bodů)

    Neskutečná, poctivá sci-fi jízda, která ani chvilku nenudí, protože na to ani nemá čas. Neustále se něco dělo. Ať už byl na scéně vynikající záporák, nebo jela jedna hláška za druhou. Abrams odvedl kus poctivé práce a jde to hodně znát. Dřel se vším. Nějak dokázal, že mě Chris Pine přestal tolik srát, asi proto, že ho konečně nějak donutil něco zahrát. Benedict Cumberbatch je pro mě ode dneška frajer číslo jedna, protože už jsem dlouho neviděl tak ikonického parchanta. Měl snad všechny správné prvky, zabiják, zabijáckej hlas, chytrej kulišák a pořádnej parchant. Všechny postavy jsou tak nějak příjemné, že se Spock stal mojí nejoblíbenější postavou z týmu.

   • 90%
    0
    0
    18. 6. 2013
    wop (1716 bodů)

    Až na pár (opravdu jen pár) zbytečně melodramatických ukecaných scén dokonale zvládnutá látka. Scénáři se podařilo navázat jak na předchozí díl, tak na odkaz kultovní, přes 30 let staré předlohy a zároveň si zachovat hlavu a patu.
    Obsazení se osvědčilo už posledně a ani tentokrát mu není co vytknout, naopak je příjemné, že některé vedlejší postavy (Scotty) dostaly víc prostoru.
    Řekl bych, že i 3D se tentokrát povedlo. Není to sice horská dráha typu Avatar, ale už dlouho se mi nestalo abych se v kině krčil před přilétajícími předměty.

   • 85%
    0
    0
    18. 9. 2013
    psico (1669 bodů)

    Fanoušek původního seriálu nejsem ale tahle serie mně zajímá čím dál více. Pokračovaní si myslím ještě předčilo díl. Ve dvojce nechybí akce které se v roli záporáka ujal Benedict Cumberbatch na jedničku. Už teď se těším na další díl a na to, co se bude dít během jejich 5-tiletí mise ve vesmíru.

   • 90%
    0
    0
    19. 5. 2014
    Pajmen (1203 bodů)

    Star Trek je snad jediná série, u které mi restart nevadí. Plní totiž svůj účel. Akční scény vypadají realisticky, mají tempo, slušné napětí - ano, bojíme se tu i o životy našich hrdinů. Zároveň mají úctu ke klasice a humorné a sarkastické narážky mezi Spockem a Kirkem tu jsou pořád, navíc akurátně dávkované. Film je dlouhý, ale bude vás po celou dobu bavit.

   • 85%
    0
    0
    3. 11. 2014
    salisbury (1100 bodů)

    Mezigalaktická pompéznost vizuální ekvilibristiky s makabrózním koncertním doprovodem. Jsem velmi nadšen z těchto počinů, které podtrhují stále vzrůstající kvality filmových triků. Mám poslední dobou výraznou oblibu v díla oprášená a znovu nablýskaná v krásně vyrýsovaný skvost. Trošku mě zamrzel závěr, který si myslím, že by mohl býti trošku lépe zpitvořen, ale i tak věřím v to, že příště se opět velmi rád proletím vesmírem s hvězdným korábem nosíc označení Enterprise.

   • 95%
    0
    0
    19. 6. 2013
    michaela159 (1044 bodů)

    Skvěle natočený film, který nepostrádá humor a akčnost.
    Jisté sympatie mám ke Spockovi, jenž ve filmu přímo zazáří.
    Na filmu jsem byla v Imaxu a musím říct, těch 30 natočených speciálními Imax kamerami jsou boží.
    Konec je výborně zakončen.
    Jediné co se mi nelíbilo bylo, že režisér nedal příliš prostoru Khanovi (Benedict Cumberbatch).
    Doporučuji Imax, titulky tu splynou báječně.

   • 75%
    0
    0
    18. 12. 2014
    Melody Harkness (1032 bodů)

    Tenhle film je pro mě opravdu těžké hodnotit. Na ST jsem vyrůstala, ale Abramsovi verze se člověk musí odprostit od původních verzí, pak se na to opravdu dá dobře koukat. Co se odpouští špatně je naše drahá Enterprise zaparkovaná pod vodou a Spock, který je ukňouranější než by bylo zdrávo. Co ale na druhou stranu musím vypíchnout je Khan, takhle role Cumberbatchovi sedla naprosto dokonale.

   • 65%
    0
    0
    20. 5. 2014
    Innuendo (908 bodů)

    Takové naděje vyvolávající trailery a nakonec z toho taková ubulená limonáda. Nebýt Sherlocka, tak by mě skoro mrzelo, že sem vyhodil prachy za Cinestar.

   • 75%
    0
    0
    23. 6. 2013
    darth vader (714 bodů)

    Dobrý.

   • 90%
    0
    0
    31. 8. 2016
    Dubínka (577 bodů)

    Hned z prvních minut filmu byla cítit ohromná svěžest a bleskové tempo, které naštěstí z druhého Star Treku nevyprchalo až do konce. Celkově by se to celé dalo přirovnat k předchozímu dílu a jen těžko určím, který díl je vlastně lepší. J. J. Abrams ze svého dravého a zkušeného režírování opravdu neopustil a tak předvádí stejně dobrý režijní výkon jako v jedničce. Znovu se setkáváme s příjemnou kompletní posádkou na lodi Enterprise , kterou tvoří skvěle vybraní a sympatičtí herci. Hlavní záporák Cumberbatch dodává filmu tu správnou temnou atmosféru a tak proti němu také rozhodně nic nenamítám. Za pochvalu stojí jistě i dokonalé triky. Star Trek Do temnoty je zručně zrežírovaný, inteligentní letní blockbuster, při kterém se nudit určitě nebudete. 90%

   • 80%
    0
    0
    14. 9. 2016
    Socna (471 bodů)

    možná budu proti proudu(i když jak koukám na hodnocení tak nikoliv) ale já odcházel nadšen, a rozhodně spokojenější než po dvojce. v podstatě se jedná o super nabušenou epizodu seriálu. záporák je zase slabší - což je u star treků a v podstatě všech filmů v poslední době mínus ale nahrazuje to hravý scénář, skvělé dialogy a super akce. chci hned další díl, jen se obávám aby to kvůli slabším ohlasům kritiků a tržbám nestopli.

   • 85%
    0
    0
    20. 8. 2016
    jirka-knobloch (379 bodů)

    Prakticky stejný případ, jako u jedničky. Na film jsem se opravdu těšil, trailery slibovaly neskutečnou podívanou a výsledek mě zklamal. Po skončení filmu jsem uvažoval o mírnějším hodnocení, a že bych to na těch 70 % nějak vytáhl, ale když jsem o filmu přemýšlel, tak jsem si uvědomil, jak je vše nevýrazné. Příběh je prakticky totožný s jedničkou (jeden příklad za všechny, pamatujete, jak v jedničce se Kirk náhodou dostane na palubu Enterprise i když tam nemá co dělat? Tak tady se asi na 10 minut musí vyrovnat s tím, že už není kapitánem, ale prakticky okamžitě se jím zase stane. Zkrátka tvoří se zde falešné napětí, které nefunguje i proto, že víme, že on tam prostě musí být) vše je opravdu předvídatelné (co která postava udělá) a jediný zvrat pro mě bylo odhalení identity Benedictovy postavy. Mimochodem Benedict podal skvělý výkon, ale myslím, že mu mohli dát více prostoru, přišlo mi, jako by se nevyužil plný potenciál jeho postavy. Vše ostatní na mě působilo moc genericky, a právě proto se začínám bát, že právě J. J. má na starosti nové Star Wars. Možná jsem jen nebyl v dobré náladě, možná na mě působilo i zklamání z toho, že 3D stálo za nic, každopádně dám tomuto filmu ještě jednu šanci, až vyjde na Blu-rayi, tak si jej seženu a mrknu na něj znovu. Přeci jen i ta jednička se mi líbila více napodruhé…

   • 90%
    0
    0
    20. 11. 2013
    Annie555 (354 bodů)

    Bohužel jak bývá poslední dobou běžné, je druhý díl horší než první příkladem je Iron man nebo Transformers. Star Trek je naštěstí opačný případ. Přestože v prvním díle se role záporáka skvěle zhostil Eric Bana tak Khan Benedicta Cumberbatcha je naprosto skvělý. Není to Joker, ale toho už asi nikdo nikdy nepřekoná.

   • 100%
    0
    0
    25. 1. 2014
    roxet (293 bodů)

    Když se řekne sci-fi film tak někoho hned napadne Blade Runner, nebo Matrix, určitě Star Wars, nebo i Den nezávislosti. Ale mě Star Trek. A byl jsem hodně zvědavý, po jedničce z roku 2009, jak se to bude vyvíjet. Trailer vypadal sice slušně, ale kolikrát pokračování, no už to není ono. Ale nepletl se. Už od prvních minut jak Spock v chřtánu běsnící sopky až po Khana spícího v kriokomoře mě nadchnul, přes dvě hodiny jsem seděl v křesle kina aniž bych se podíval na hodinky, kdy bude konec, a sledoval toto famózní dílo. J. J. Abrams, nebojím se napsat, opravdu vzkřísil tuto už upadající legendu. Opravdu velice, velice povedený film a stojí za to investovat do blu rayka a vychutnat si 3D verzi.

   • 0
    0
    10. 3. 2014
    Stoupa34 (265 bodů)

    Film mě dokázal strhnout, okolí přestalo existovat - prostě tak jak to má být.
    Super obsazení, výborné scény... Film, ke kterému se budu vracet.

    • Mám filmy a seriály s touto tématikou rád a proto jsem netrpělivě čekal co tvůrci vymyslí. Nezklamali mě.
    • 80%
     0
     0
     30. 1. 2015
     sak007 (232 bodů)

     Pro mě byl film jako pro fanouška ST poviností a možná jsem od něj čekal trochu víc. Sice scénář byl skvělý, akčním scénám nebylo možné nic vytknout, jen hlavní záporák neměl takové charisma jako Khan z původní série

     • efekty
     • zápletka
     • málo výrazný záporák
    • 65%
     0
     0
     6. 1. 2016
     spooneres (221 bodů)

     Bože, pokud se na to budu koukat jako na standalone film tak budiž, ale jako na Star Trek film je trochu někde jinde než by Star Trek měl být.

    1 2 dalsi posledni

    Hodnocení a recenze Star Trek: Do temnoty

    81 81 ?
    jak hlasovat?
    • dobytek 80%
    • Crreed 90%
    • Mrykodaj 70%
    • aquiver 60%
    • josef-gregor 90%
    • juha_efx 85%
    • Lovecour69 75%
    • alqva 95%
    • pavel paleček 75%
    • Miňonka 80%
    všechna hodnocení (280)

    V TV

    V žebříčcích uživatelů

    1. místo z 7 v žebříčku uživatele roxet
    13. místo z 145 v žebříčku uživatele vladimir-lada-but
    52. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
    3. místo z 12 v žebříčku uživatele výfuk
    3. místo z 10 v žebříčku uživatele Ľubinka