Terminator 4 (USA)
« další názvy »
NSR NSR
Německo Německo
Velká Británie Velká Británie
USA USA
115 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Thriller, Blockbuster, Série/Franchise
Motto: Zapomeňte na minulost...

Obsah

:
Píše se rok 2018. Soudný den přišel a zničil moderní civilizaci. Postapokalyptickou krajinu brázdí armády terminátorů, které zabíjejí či loví lidi, ukrývající více »« méně

Režie

:
McG

Scénář

:
John D. Brancato Michael Ferris James Cameron Gale Anne Hurd

Herci

:
Christian Bale Sam Worthington Moon Bloodgood Helena Bonham Carter Anton Yelchin ...
Premiéra: 4. 6. 2009
Distributor: Falcon
Jste na stránce filmu Terminator Salvation. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Terminator Salvation myslíte! K 1. červenci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28026 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Terminator Salvation


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  13. 2. 2016
  martin-mickey-stusak (25687 bodů)

  Válka začala a John Connor má před sebou složitý úkol, a to odvrátit ničivý plán Skynetu. Očekávané čtvrté pokračování tentokrát v režii McG. A byť to pro něj byla ohromná výzva, popral se s tím na výbornou. Nejmodernější technologie ve filmovém průmyslu mu dali šanci opět pokročit kupředu a rozpoutat tak hotové peklo. Dlouhé akční scény doslova tají dech. A co Arnie? Je tu, anebo ne? Velmi utajovaná záležitost, která kdejakého fanouška nenechala spát. A odpovědi se dočkali. Arnie tu je, a není. Jak se to vezme. Jeho dokonale naskenovaná tvář se tu ke konci snímku objeví za hřmotu známé hudební linky a Christianu Baleovi alias Johnu Connorovi dá pořádně zabrat. Bude to jen na pár vteřin, takže doporučuji nemrkat. Příběh není nijak složitý, zato speciální efekty a dokonalé válečné scény přinášejí zážitek. Terminátor ve své kvalitě rozhodně opět povýšil.

 • 70%
  0
  0
  6. 5. 2021
  Pete69 (20323 bodů)

  První terminátor, který se celý odehrává v době, kdy už Skynet ovládá planetu a je prakticky bez Arnieho. Celkem odvážný tah, který ale podle mě vyšel. Přímočarý děj a trošku jiný Terminátor bez zlého a hodného Terminátora, jak tomu bylo v prvních třech dílech a i v tom následujícím. Pěkná akční podívaná.

 • 70%
  0
  0
  23. 12. 2016
  Sheldon (16016 bodů)

  Bohužel nejslabší díl série, takový zvláštní kočkopes, který má sice několik výborných sekvencí, ale stejně tak má problémy v tempu a celé to vyprávění není ani zdaleka tak zajímavé, jak být mohlo. Herecky je to slušné, ale jede to tak nějak na půl plynu a po skončení filmu jsem měl takovou zvláštní náladu.

 • 85%
  0
  0
  28. 7. 2017
  Danny F. (11145 bodů)

  Typická Sci-Fi, tento apokalyptický film už nemá ten pravý šmrnc jako první dva díly. To jsem se dost těšil co zajímavého nám předloží pokračování a byl jsem trochu zklamán a taky tomu napomohl fakt že už Arnolda neuvidím. Terminátor v podání Sama Worthingtona mi neseděl, není to typický terminátor. Tvářil se jako ''slaďoušek'':-) Taky to že nechali jeho polovinu tváře ''odstranit'' se už opakovalo od předchozích dílů, nic nového. Oběvují se zde i pasáže jako by skopírované z předchozích dílů např. fráze ''Já se vrátím'', ''Pojď se mnou jestli chceš žít'' nebo finální boj v jakési továrně, kdy na terminátora vylijou rozžhavený kov. Fakt, že se režie ujal týpek co natáčí seriály ubralo tomuto filmu jednu hvězdu, jelikož je to poznat. Pátý díl už je zbytečný a nebude to o nic lepší a rozhodně to nezachrání. Kamera je taky slabší, místama trochu trapnější. Náladu mi trochu pozvedl Arnold který se tam taky objevil, i když na chvíli a v digitální podobě. Ten mi hodně chyběl. * Můžeme vypočítávat řadu klišé, nedostatků, nevěrohodností a příznaků načinčaných velkoprodukcí, které zapomínají na minimalismus, skromnost, ošuntělost a temnost svých působivějších předchůdců: většina herců tu má skvělý chrup, slušivé zástřihy či elegantní lokny, fešácké uniformy, obrovské zásoby munice, přežívají strašlivé pády i drtivé nárazy a s terminátory si div nedávají páku v hospodě u stolu.

 • 65%
  0
  0
  24. 11. 2012
  kedl (6379 bodů)

  Kdepak revoluce se nekoná. McG natočil slušnou post-apokalyptickou jízdu ve svižném stylu. Přidáme k tomu dobrého Worthingtona s Yelchinen. A co nám vyjde ? Slušnej průměr, který náctileté určitě zatlačí do sedaček. Děj ubíhá, postavy mluví ( vesměs o ničem ) a do toho všechno exploduje. Akce je dost, ale že by byla něco extra ? No to teda ne, McG se má ještě co učit, to co mu stačilo v Charlieho andílcích v novém Terminátorovi vyzní celkově do ztracena. Některé scény jsou za hranicí únosnosti ( jak se dostal Connor do ponorky ? Obrovská loď s Harvestrem se najednou objeví uprosřed pouště a nikdo si ničeho nevšimnul ? Finální scéna Connor vs Terminátor taky hovoří za vše, ten John je snad nesmrtelnej...Nebudu tady vyzrazovat všechno, však uvidíte sami. Kdybych byl zarytej fanoušek prvních dvou dílů asi bych z toho kina utekl. S původními Terminátory to má pramálo společného.

 • 85%
  0
  0
  15. 7. 2015
  Pas (6212 bodů)

  O hodně lepší než třetí díl. McGho režie je náhodou dost v pohodě, stejně tak triky a herci (Worthington super, Bale se svým strašně nesympatickým Connorem hraje druhý housle), velká škoda scénáře. Spousta věcí se děje tak nějak bez zjevné příčiny a motivace, postavy netuší množství důležitých věcí - a je jim to úplně jedno a tak dále. Samozřejmě je to efektní a pěkně se na to kouká (akce po napadení benzínky Harvesterem je boží), no jakmile se začne kecat, je zle. Fráze typu "Musíme ochránit svou budoucnost! ... Dělám to pro záchranu celého lidstva!" dnes působí jak z nějakého podřadného béčka, zvlášť když jsou pronášeny pouze proto, aby byly proneseny, tedy samoúčelně a bez faktických logických spojitostí s předchozím (následným) dějem. Ale ať nedojde k omylu - nejsem nějak výrazně zklamaný - Salvation je solidní akční film.

 • 50%
  0
  1
  29. 9. 2012
  Standa. (6167 bodů)

  Děkujeme Vám, pane McG, že jste zničil Terminátora, asi jako Schumacher zničil Batmana. Rostřesená kamera nebyla nikdy debilnější a nesnesitelnější. Digitální Arnold byl taky hroznej. Naser si McG, tohle si posral.

 • 50%
  0
  0
  6. 8. 2015
  p.a.douch (5507 bodů)

  Problém!! Mám velkej problém!! Tenhle film není zase taková hrůza, ale s prvními filmy o Terminátorovi nemá skoro nic společného. Podle mě tyto filmy těžily z kontrastu Terminátora v naší součastnosti. Tím, že se tento film odehrává v budoucnosti, je toto kouzlo pryč. Je to celkem ucházející film, triky dobrý, herci mi ale moc nesedli. Worthington bohužel hraje hůř než Arnold. Dá se to vydržet, ale je to zkrátka průměr. Režisér se taky moc nevytáhl.

 • 45%
  0
  0
  31. 12. 2009
  Tom Hardy (5231 bodů)

  Takhle to vypadá, když sérii uchytí někdo, kdo ji naprosto nechápe a současně nedokáže vytvořit vlastní soudržnou verzi. Čtvrtý Terminátor (otázkou je, jestli je to označení má smysl, neboť se vlastně ignoruje trojka - proč?, těžko říct) je ukázkou totální scenáristické zmatenosti, která je propojená s tou nejhrubší naivitou béčkových akčňáren 80. let. Tvůrci pracují s blbostmi typu „potřebujeme zabít určitou postavu a když ji konečně zajmeme a identifikujeme, proč bychom jí nemohli pár dní držet pod zámkem, aby ji mohl případně někdo osvobodit“ a podobně, přičemž vše doplňují slovními perlami ve stylu „hm, chtějí vás do týdne zabít, proto bude přesně za čtyři dny útok“ – fakt, že do týdne by mohlo znamenat i zítra a tudíž nevysvětlené čtyřdenní ultimátum nedává smysl, nikdo neřeší (minimálně z postav). Podobných šíleností je ve filmu nasázeno tolik, že jsem si většinu času nebyl jistý, za jak moc velké pitomce jsou fanoušci terminátoří série (každý s trochou inteligence se kupříkladu nepochybně pozastaví nad tím, že v továrně na terminátory bojuje s lidskými hrdiny jediný stroj… ostatní zřejmě mají pracovní volno). A to už vůbec nemluvím o konci, který se naprosto příčí zdravému rozumu, neboť se celou dobu mluví o poražení Skynetu a na konci se najednou dovíme, že šlo vlastně o něco jiného - ale nikdo se nad tím tradičně nepozastaví (tady je zřejmě na vině akční přepisování uniklého finále). Výprava je výborná, McG překvapil solidní post-apokalyptickou atmosférou a to je asi tak všechno. Coby nový pomník stavící na slavných základech to nefunguje a jako pokračování kultu je to vyložená sra*ka (na to jeden odkaz a dokonale digitální Arnold fakt nestačí)…

 • 0
  0
  30. 12. 2012
  bidlobox (3799 bodů)

  Tak jasně, je to svým způsobem vyjmutý z původního terminátořího konceptu a chronologie, přesto se jedná o vcelku povedený pokus o vyprávění (ne)tušeného příběhu.

 • 75%
  0
  0
  8. 9. 2013
  saboter (3560 bodů)

  Celkově se film poved jen spůlky příběh šel stranou postavy se jen proplétaj a dbá se jen na akci a vau efekty.

 • 75%
  0
  0
  29. 9. 2012
  TARANTlNO (3339 bodů)

  Etalon Sci-Fi žánru,který opticky klame na oko velmi dobrým vizuálním kritériem,který se snaží navázat na předchozí díly.Ale McG asi TERMINÁTORA nikdy neviděl.Scénáristická zmatenost,která se nepřiblížila ani nenavazuje na formu Camerona a Mostowa.Mcg vytvořil popcornový potenciál bez výraznějších postav a atmosféry,která jen vizuálně diváka otupí bez jakékoliv myšlenky,nebo propracovanosti scénáře,která vždy zdobila předchozí díly.McG předchozího TERMINÁTORA zametl pod stůl a vytvořil divákovy nostalgii prvních TERMINÁTORŮ,které nám moc chybí už v polovině SALVATION.

 • 90%
  0
  0
  27. 1. 2017
  leafroller (2771 bodů)

  Po poněkud parodickém třetím dílu hledají tvůrci směr, kam se bude série dále ubírat. Jak už dnes víme, tak čisté zaměření na válečnou budoucnost sice neprošlo a další díl se opět vrací ke kořenům, tím si ale tuhle slepou odbočku nemusíme kazit. Jedná se o tradiční termiakčňárnu zpestřenou myšlenkou trochu jiného terminátora. Film se mi líbil i na potřetí a považuji ho za tradiční oddychovku, která neurazí. A kdo má potřebu za každou cenu srovnávat, ať si položí otázku: je to dobrý film nebo není? Moje odpověď zní ano.

 • 75%
  0
  0
  5. 2. 2016
  Ombak_Penari (2758 bodů)

  Díky vlažným reakcím mého okolí na tento film jsem nečekal mnoho, ale o to více jsem byl překvapen. Film mě potěšil dobrou postapokaliptickou atmosférou, při kterých jsem vzpomněl na Šílného Maxe II. Příděl efektů a sci-fi strojů byl také více než dostačující. Celkově jsem se při filmu ani minutu nenudil. Faktem ale je, že děj někdy pokulhával v logice. Jenže to pokulhává celá série - otcem Johna Connora je muž, kterého on sám poslal z budoucnosti zpět. John Connor by podle této logiky nejprve poslal svého otce z budoucnosti do minulosti a následkem toho by se teprve narodil. Nesmysl, ale v žánru sci-fi se podobné věci snadno odpustí. Pokud jde o herecké výkony, tak také spokojenost. A pokud jde o Christiana Balea, také jsem měl pocit, že ho tu Sam Worthington přehrával. Shrnuto - film je dobře natočená sci-fi, neoplývající zrovna velkou originalitou ani velkým filmařským uměním, ale rozhodně to je pro fanoušky sci-fi dobrý zážitek a pěkná podívaná.

 • 65%
  0
  0
  12. 6. 2018
  Rabadi (2258 bodů)

  Film je skvěle obsazen, a to hlavně Christianem Balem a Samem Worthingtonem. Příběh zasazen do budoucnosti, díky předchozím dílům se rychle zorientujeme, kdo je kdo. Efekty uvěřitelné, prostředí dobré. Arnoldova role minimální, proto můj nejméně oblíbený díl.

 • 70%
  0
  0
  24. 12. 2014
  farb (2063 bodů)

  Tak, s odstupem času... Musím hodnocení zvednout. Stále mi několik věcí vadí, hlavně dostatečně nedokreslený Connor ( i když Bale se snaží) a rozpačitý konec ( do dneška mě sere, že původní údernější pointa unikla na net, načež museli narychlo splácat tu stupiditu s hertznama). Naštěstí tyhle dva nedostatky beze zbytku vynahrazuje dobrý příběh (a né, že ne!), chutná postapo atmosféra ( sic bych si jí možná přál maličko tíživější, ale vzhledem k tomu, že se jedná v podstatě o začátek války, tak je to v pořádku), skvělá a všudypřítomná akce a postava Marcuse - bez diskuze na Salvation to nejzajímavější, ať už zakomponováním do děje ( a plánu Skynetu ), barvitostí charakteru ( na blockbuster) a hereckým projevem ( asi nej Worthington). No, přidám-li ještě zbylé figurky ( třeba Kyle) a nesčetná pomrknutí napříč sérií ( od ikonických hlášek až po ikonické záběry), vychází mi důstojné pokračování slavné frančízi. 70%. A doufám, že se někdy v budoucnu dočkáme hutnějšího režisérského sestřihu.

 • 85%
  0
  0
  23. 12. 2014
  Shluken (1453 bodů)

  Co se týče akčního žánru a efektů, film nemá chybu. Ale co se týká režie a scénáře, tak chvílemi katastrofa. Celý film se točí o tom jak zničit hlavní štáb Skynetu, na konci ho sice zničí což o to, ale v továrně na terminátory, aby byl jen jeden terminátor? Logicky nesmysl. Docela ujeté. Totální scenáristická zmatenost se dostavila například ke konci filmu kdy „potřebujeme zabít určitou postavu a když ji konečně máme, proč ji nedržet v zajetí, aby ji mohl někdo osvobodit?“. Největší nesmysl ve filmu co jsem slyšel byla věta „Chtějí vás do týdne zabít, proto bude přesně za čtyři dny útok“. Efekty opravdu super, ale scénářově místy katastrofa.

 • 70%
  0
  0
  15. 1. 2014
  krakenvalo (1418 bodů)

  Neviem čo chceli dokazat týmto snimkom ale skazili len povest terminatora no uvidime možno že v roku 2015 to obratia asi to bolo tým že tam nehral Arnold

 • 50%
  0
  0
  19. 5. 2014
  jvempire (1208 bodů)

  Nepovedené pokračování které mělo velký potenciál

 • 100%
  0
  0
  19. 6. 2015
  junker (1023 bodů)

  Terminator Salvation nebil tak spatnej toje jasny ze bez arniho to nebude ono ale aji tak to slo když jsme na tom bili v kine bilo na prasknuti prilakal do kin dost lidi a co sem cetl tak i vydelal jediny co vycist je dej filmu který by mohl bit lepsi pruznejsi

 • 70%
  0
  0
  28. 4. 2013
  Korben (964 bodů)

  Čtyřka svýho času dostala docela zjebáno, ale jak ukažuje zdejší hodnocení uživatelů i kritiků, nic není tak horký, jak to vypadá. Jde o solidne zvládnutou akční nálož se super vizuálem (Fallout hadr) a výbornym Balem. Škoda, že nedošlo na další díl.

 • 70%
  0
  1
  21. 12. 2012
  bafik (710 bodů)

  no mohlo by být lepší

 • 65%
  0
  0
  4. 3. 2016
  Dubínka (574 bodů)

  Tenhle film se opravdu hodně liší od původních třech terminátorů, a jde spíš o takový postapokaliptický thriller. Když si odmyslíme původní terminátoří filmy s Arnoldem, tak lze říct že je to příběhově nevýrazný film který vás ovšem úplně nudit nebude. Za akní scény a hlavně triky se tvůrci stydět nemusejí, ovšem s herci, hudbou a režií to zas taková sláva není. Nicméně jde spíš o nenáročný akční film, který moc ničím nepřekvapí, ale ani neunudí, proto dávám 65%.

 • 60%
  0
  0
  10. 12. 2012
  kapi128 (317 bodů)

  Myslim si,ze tenhle dil byl nejhorsi.Bez Arnolda to nebylo ono.Co se tyce akce,efektivity,nemam zadnou vytku.Propracovani bylo skvele,dalo se urcite na co koukat.

 • 80%
  0
  0
  28. 10. 2014
  Petra8619 (311 bodů)

  Dlouho očekávaný díl. Docela sklamání. Začátek ještě šel. Potom mi to přišlo přeefektované. Až zbytečně. Málo je někdy více.

 • 70%
  0
  0
  16. 8. 2017
  Stanulda007 (244 bodů)

  Efekty na dobré úrovni, ale tento typ filmů už asi nemůže přinést nic nového.No co si budeme povídat, když jsem viděl že na režisérské křeslo tohoto terminátora usedl McG tak mi bylo jasné, že půjde o křišťálově průzračnou dynamickou akci plnou výbuchů, honiček a všemožných efektů které mají odvést divákovu pozornost od slabého děje, nijaké atmosféry a logických chyb. Dostal jsem prakticky to co jsem očekával a jen se mi potvrdilo, že můžou ještě natočit tisíc různých filmů a sérií pod názvem terminátor ale ten je jen jeden a bez Arnolda už to nikdy nebude ten děsivě chladný stroj, který se vás bude snažit za jakoukoli cenu zabít.

 • 65%
  0
  0
  5. 12. 2012
  Ancaz (139 bodů)

  Určitě mohlo být podstatně hůř. Pomineme-li katastrofální množství filmových krádeží(kdo nepoznal hudbu z TDK má asi dlouhé vedení), vyjde nám až překvapivě pozitivní záležitost. Film má rychlý spád, dostatečný počet bumprásků, celkem smysluplnou zápletku a ano, i dobré obsazení. Pokud trpíte znalostí fyzikálních zákonů, asi se i docela slušně pobavíte. A pokud se nezačnete smát v momentě, kdy banda vojáčků prochází vodou do níž elegantně probleskují jiskřičky elektřiny, pak vám můžu zaručit, že smích přijde, když uvidíte animovaného Arnolda. Už dlouhou jsem se tak dobře nezasmála, jako při pohledu na tu špatně animovanou kreaturu. Skoro se už nedivím, že byl Bale tak vzteklý...

 • 100%
  0
  0
  9. 4. 2014
  dzurda (9 bodů)

  super film.

Hodnocení a recenze Terminator Salvation

69 70 ?
jak hlasovat?
 • dominik11 45%
 • jirik-smerda 60%
 • Lovecour69 60%
 • Mrykodaj 65%
 • aquiver 10%
 • juha_efx 80%
 • Renfield 60%
 • Pete69 70%
 • jan-kolek 85%
 • Kverulant 40%
všechna hodnocení (206)

V žebříčcích uživatelů

4. místo z 7 v žebříčku uživatele akrijkubas
42. místo z 145 v žebříčku uživatele vladimir-lada-but
223. místo z 268 v žebříčku uživatele DiegoK
11. místo z 11 v žebříčku uživatele Pepek
13. místo z 20 v žebříčku uživatele Pepek