The Terminator (USA, originální název)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
USA USA
108 minut

Žánry

:
Akční, Sci-fi, Thriller, B-film, Gotický, Kultovní, Nezávislý, Série/Franchise
Motto: Vaše budoucnost je v jeho rukou

Obsah

:
Dnes již legendární příběh se odehrává v Los Angeles roku 1984, kam je z 21. století vyslán mohutný zabiják, který má jediný úkol. Najít a zabít jistou více »« méně

Režie

:
James Cameron

Scénář

:
James Cameron Gale Anne Hurd William Wisher Jr.

Herci

:
Arnold Schwarzenegger Michael Biehn Linda Hamilton Paul Winfield Lance Henriksen ...
Premiéra: 1. 9. 1990
Jste na stránce filmu Terminátor. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Terminátor myslíte! K 26. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27992 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Terminátor


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  1
  0
  11. 8. 2017
  Brenan88 (45177 bodů)

  Nejlepší z nejlepších. Ono,když se vám sejde geniální režisér,výborný scénář a hora svalů,tak z toho nemůže vzniknout nic zlého. Pro mne je Terminator kult,který rozkopl bránu žánru sci-fi a ukázal jak se to má vlastně dělat. Cameron je velmi zručný režisér,který si zde vyhrál i s tím nejmenším detailem. Tempo snímku je vražedné a Arnie s kamennou tváři sype jednu lepší hlášku než druhou.

 • 90%
  1
  0
  13. 2. 2016
  martin-mickey-stusak (25461 bodů)

  Tímto snímkem to všechno začalo. Vznikl fenomén zvaný "Cyborg", který od této chvíle byl používán v mnoha dalších filmech. Terminátor byl překvapením a šokem zároveň a stal se milníkem pro sci-fi žánr, který je lákavý do dnešních dnů. Arnieho nejslavnější postava s nejslavnější větou: ,,Já se vrátím !'' Děj filmu není nijak složitý a je zde z něho vymáčknuto vše, co se dalo. Strhující hudba dodává na atraktivnosti. Akční scény s Arnieho kamennou tváří zatajují dech. Linda Hamilton svoji roli zvládla na výbornou a Michael Biehn byl prostě skvělý. Až jsem litoval, že jeho postava zemřela. I tento snímek však bohužel neunikl zubu času, a tak z dnešního pohledu rapidně zestárly hlavně speciální efekty. Nejvíce je to znát na konci příběhu, kdy už je z Arnieho jen kovová kostra. Scény poskládané ze záběrů na loutku v životní velikosti s klasickou animací, jehož nedokonalost a nereálnost je do očí bijící, už spíše vzbuzují posměch. Přesto je to Cameronova trefa do černého, která má co říci i v dnešní době a snaha navázat na toto dílo dalšími díly je toho důkazem.

 • 75%
  0
  0
  15. 10. 2017
  Pete69 (19989 bodů)

  V době, kdy jsem viděl jedničku jsem myslel, že už nic lepšího neuvidím.. Dvojka mě vyvedla z omylu :) Proto jedničce "jen" 75%. Musím říct, že to příběh je naprosto originální a nic takového tu do té doby nebylo = kultovní snímek.

 • 75%
  1
  0
  17. 4. 2016
  muzz (18023 bodů)

  Dnes ho shodou okolností dávali v bedně. Je znýt, jak je to technicky starší, analogové animace, i masky. Přesto ale plně vyhovující a skvělé. Kdo to viděl dnes poprvé, musel být uchvácen i kvalitou příběhu, ne nadarmo patří do top ten scifi filmů. Pozoruhodná shoda s filmem Shining, kde do rozbitých dveří škvírou prostrčená ručka šátrá po zástrčce :)

 • 100%
  2
  0
  5. 12. 2015
  Sheldon (16014 bodů)

  Když se tento film začal hrát a vyšly na něj první negativní kritiky začal se jevit jako průšvih. Jedna výkonná producentka z Orionu však došla za tvůrci a řekla:,,Nenechte si do toho kecat. Přece se jen tak nevzdáte. Udělejte ještě něco, postavte se za svůj film, sakra!“

  James Cameron proto zavolal agentům hlavních herců a film jim soukromě pustil. Ti byli nadšení a udělali novinářskou projekci pro všechny významné novináře, co znali. Během týdne vyšla kritika v prestižním magazínu Time, která film označila jako jeden z 10 nejlepších filmů roku.

  Terminátor se najednou dostal do celonárodní distribuce a ukázalo se, že se líbí, jak mužům, tak ženám. Terminátor možná není technicky dokonalý film, ale rozhodně má nestárnoucí příběh a působivou atmosféru, která ho právem řadí mezi legendy světové kinematografie.

 • 95%
  2
  0
  7. 10. 2016
  lamps (14836 bodů)

  Více než jen legenda. Terminátorem otevřel Cameron svou kultovní výlohu vizuálních laskomin, kterou od té doby stále úspěšně rozšiřuje a dokonce vylepšuje. Úžasný dějový spád v rytmu depresivně pulzující muziky a řádně smrtonosných akčních scén vůbec nedává prostor všem obecným nedostatkům typu upovídanost či jednotvárnost, místo toho předkládá ryzí výstavu prďáckých efektů, hustých hlášek a zábavných autonaháněček, která nepřestává bavit a zároveň nám nedovoluje, abychom ji nebrali vážně. Arnold je ikonický, Michael Biehn sympatický a Cameron je sám filmařským terminátorem.... Škoda jen nevyužitého Lance Henriksena, ale tomu to rejža bohatě splatil ve Vetřelcích.

 • 100%
  1
  1
  14. 7. 2016
  sabule (14225 bodů)

  Co dodat k této naprosté klasice a pilotnímu snímku k celé Terminátoří sérii,která načala tak žádaný artikl o robotických hrdinech i antihrdinech,kterými se to v dnešních sci-fi filmech jenom hemží.Ale Arnold je fantastický a jako padouch celkem pozitivní a někdy nevíte komu vlastně fandit.

 • 90%
  1
  0
  14. 7. 2016
  bayern (13715 bodů)

  Film zná snad každý milovník sci-fi a cyborgů včetně a je to jedna z Arnoldových klasik včetně Predátora,Komanda atd.Je to ale první film,kde Arnold hraje negativní roli i když se nabízí představa fandit ve filmu spíše jemu,než jeho protivníkům.Hodně povedená klasika.

 • 80%
  0
  0
  28. 7. 2017
  Danny F. (11140 bodů)

  Klasika tohoto žánru. Na svou dobu dokonale natočený akční film. Takovýchto filmů by klidně mohlo být víc. Arnie jako padouch s ocelovou kostrou, dobrý nápad. Děj i akce na úrovni. Původně malý a levný snímek je dnes považován za jeden z nejvýznamnějších filmů osmdesátých let a za legendu mezi sci-fi. V dech beroucí napínavé akční podívané ztvárnil hlavní roli terminátora Arnold Schwarzenegger. Tento kultovní snímek proslavil režiséra Jamese Camerona.

 • 95%
  3
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (8394 bodů)

  Punkový přístup, podpořený svižnou režií a perfektně strukturovaným scénářem. Životní role Arnold Schwarzeneggera, fantastický Biehn a kouzelná Hamilton. Cameron tady vychytal každý aspekt svého talentu a přetavil ho v jeden z nejlepších akčních thrillerů všech dob. Vadou na kráse mohou být trochu triky, které zestárly rychleji, než třeba u druhého dílu, kde uchvátí i dnes.

 • 90%
  1
  0
  11. 6. 2017
  squirrelpool (6929 bodů)

  Tenhle film je vážně něco neskutečného. Jedna z řady Arnoldových kultovek. A kdo by to do toho řekl? Vždyť ten námět je šíleně béčkový. Robot z budoucnosti je poslán, zabít někoho v současnosti. No a samozřejmě ho nesmí nikdo poznat. Takže vypadá jako člověk. Z toho plyne - scifi s naprostým minimem triků. A přesto je to naprostá paráda.

 • 95%
  1
  0
  26. 11. 2012
  kedl (6369 bodů)

  Cameron stvořil kult. I'll be back.

 • 90%
  1
  0
  4. 12. 2012
  jirka26 (6287 bodů)

  I'll be back.

 • 85%
  1
  0
  23. 7. 2015
  Pas (6212 bodů)

  Legenda
  Terminátor se vzepřel času a narozdíl od Komanda si udržel svojí jedinečnou působivost i po letech. Cameron skvěle využil příležitost, jež se mu vyjímečným tématem naskýtala a využil ji naplno. Už kultovní je i Arnold, mnohdy za tuto sérii parodovaný, ale ruku na srdce - jako první Vás ve spojení s ním určitě napadne Terminátor.Skvělý snímek a na svou dobu s neotřelým námětem i výbornými triky.

 • 50%
  1
  0
  20. 7. 2016
  Schneefee (4257 bodů)

  Tak jsem diky projekci od kinoboxu poprve videla Terminatora (ja vim, jsem sto let za opicema, ale proste to neni muj zanr...) a musim rict, ze jsem to cekala mnohem, mnohem horsi. Efekty sice vtipne amaterske, ale to se da vzhledem k stari filmu prominout. Horsi uz je to se scenarem, neco tak predvidatelneho jsem uz dlouho nevidela. Celkovy dojem tedy je, ze jednou videt asi staci.:)

  • Arnieho vtipny psychopaticky pohled
  • 80%
   1
   0
   18. 4. 2016
   evismaior (4252 bodů)

   Tak ano, technicky je to dnes opravdu hodně úsměvné - terminátor se pohybuje fabrikou jak ve starobylé počítačové hře, všechny záběry z budoucnosti se zjevně točily v noci na nějaké blízké skládce, k tomu všichni mají na sobě ohozy a účesy z hlubokých osmdesátek, ale co naplat, když je to začátek a předzvěst skvělého terminátora dvojky a začátek celého dnes už kultovního příběhu s nezbytnou časovou smyčkou zahrnující chlápka odeslaného do minulosti oplodnit Sáru Connorovou...

  • 100%
   1
   0
   7. 9. 2013
   RolandBones (3583 bodů)

   Tohle je absolutní top kult 80. let. Je k nevíře, že v takové záplavě hloupých béček,jenž v té době vznikla,vznikl za směšný rozpočet nesmrtelná klasika, která ani po letech neztrácí nic ze svého kouzla.Arnold ve své nejnezapomenutelnější roli.

  • 95%
   1
   0
   28. 9. 2012
   TARANTlNO (3339 bodů)

   Akční Cameron s nejakčnějším Schwarzeneggerem v nejakčnějším obale co může divák vidět.Sci-fi klasika může začít !

  • 90%
   1
   0
   3. 10. 2015
   Petr Kocfelda (2895 bodů)

   Dnes již klasika...

  • 80%
   0
   0
   7. 11. 2014
   stantheman (2396 bodů)

   Jeden z průlomových filmů v tomto žánru /zajímavý pohled z potzice robota/. Šwarcík na vrcholu , na tu dobu skvělá a napínavá akce...dodnes koukatelné.

  • 100%
   0
   0
   17. 11. 2017
   Rabadi (2258 bodů)

   Pro mě absolutní bobma tendejší doby, na kterou se i dnes ráda podívám. Arnold Schwarzenegger a Linda Hamilton hráli prostě skvěle a z Arnolda šel chvílemi opravdu strach. Technicky také dobře provedeno, s tehdejšími možnostmi klobouk dolů. Arnold mi sedí v negativní roli více než v té kladné.

  • 100%
   0
   0
   23. 11. 2012
   farb (2063 bodů)

   Ano, dvojka je lepší, ale ta tíživá osudová atmosféra, ten až hororový duel/ naháněná člověk vs. stroj - tyhle všechny devízy jedničce zůstanou a navždy z ní budou tvořit výjimečný film.

  • 95%
   0
   0
   18. 10. 2020
   Temný Pán ze Sithu (1576 bodů)

   Naprosto famózní.. Co víc dodat, Terminátor je prostě kultovní záležitost která nikdy neomrzí.. Postavy výborné, herecké výkony ještě lepší, scénář naprosto originální, vizual na tu dobu ohromující, snad každý ví co je Terminátor. Stroj v lidské kůži posláný z budoucnosti s jediným úkolem zabít Matku budoucího vůdce odboje Johna Connora

  • 100%
   1
   0
   29. 9. 2012
   brbla666 (1529 bodů)

   Dějově jednoduchý,ovšem naprosto precizně zpracovaný snímek.Dobré herecké výkony,výtečná režie.

  • 100%
   0
   0
   15. 1. 2014
   krakenvalo (1418 bodů)

   Bomba snikok z dectva fakt pozeral som ho dva krat na den

  • 85%
   0
   0
   19. 5. 2014
   jvempire (1208 bodů)

   Perfektní film s nadčasovým námětem a atmosférou. Na rozdíl od druhého dílu efekty již lehce úsměvné.

  • 70%
   0
   0
   30. 7. 2016
   davsuch (1028 bodů)

   Dnes už klasické dílo. Na svojí dobu velmi podařené dílo, které je přehlídkou speciálních afektu a filmařského umění režiséra. Oceňuji hlavně námět a nekompromisně vydařený napínavý příběh a herecký výkon Schwarzeneggera, který jako by se narodil pro roli kyborka - robota s lidskou tváři.

   • špičkové provedení
   • drtivě napínavý děj
   • herecké výkony
   • 75%
    0
    0
    10. 5. 2014
    Ciiiri (943 bodů)

    Film jsem viděla poprvé v roce 2014, tudíž mi přišel v první chvíli dost směšný. Absurdní a technicky historický... Když si ovšem člověk uvědomí, že je film z roku 1984 dá se považovat za jeden z nejslušnějších filmů doby. Arnold Schwarzenegger má v tomto, prvním, díle nejlépe "vymakanou" postavu, což je rozhodně plus, jen je škoda, že se na něj nedá koukat déle... Film z 80" mi hodně připomíná dobu rodičů, takže nostalgie po letech také přidá své. Film bych hodnotila o hodně méně, kdyby nebyl z roku ´84, i když by si tím i asi zasloužil o hodně více bodů.

   • 100%
    0
    0
    14. 7. 2016
    batal (893 bodů)

    Terminátor je dnes již považován za naprostou legendu sci-fi žánru. Vypráví příběh o zabijáckém stroji podobném člověku, který je vyslán z roku 2029 do Los Angeles roku 1984. Jeho úkolem je zabít Sarah Connorovou dřív, než přivede na svět syna, který se má později stát vůdcem lidí ve válce proti strojům. Avšak lidé žijící v budoucnosti do současnosti také vyslali svého muže, který se bude snažit Sarah zachránit. Hlavní roli nezapomenutelného Terminátora ztvárnil Arnold Schwarzenegger a režiséru Jamesi Cameronovi se díky tomuto snímku dostalo celosvětové proslulosti. Film se dá vidět mnohokrát.Nikdy nenudí.

   • 90%
    0
    0
    29. 7. 2016
    martin-kubista (797 bodů)

    Tehnhle film je určitě klasikou ve svém žánru. Nejen, že započal celou sérii pokračování (méně či lépe zdařilých), ale v podstatě rozjel kariéru Arnolda ale trochu i stojí u začátku kariéry režiséra Jamese Camerona. Je pravda, že po vizuální stránce není film zcela dokonalý (i na svoji dobu byl spíš nízkorospočtový), ale ani to neubírá na jeho kouzlu a shlédnutí na obnovené premiéře bylo super.

    • nestárnoucí průkopník žánru
    • z rozpočtu vymáčknuté maximum
    • trochu slabší vizuální efekty
   1 2 dalsi posledni

   Hodnocení a recenze Terminátor

   85 100 ?
   jak hlasovat?
   • vlad-nabodavac 100%
   • Mikik4444 100%
   • Mrykodaj 90%
   • aquiver 60%
   • vlk-lykantrop 100%
   • Lovecour69 80%
   • JosefTomas 95%
   • jirik-smerda 80%
   • Crreed 80%
   • Dalibuilder 100%
   všechna hodnocení (477)

   V žebříčcích uživatelů

   105. místo z 60 v žebříčku uživatele JosefTomas

   „Jednička jede v neustálém tempu a navíc ta přestřelka na policejní stanici, ta nemá chybu.”

   3. místo z 7 v žebříčku uživatele InJo
   1. místo z 7 v žebříčku uživatele akrijkubas
   1. místo z 14 v žebříčku uživatele Dr.robotnik
   1. místo z 7 v žebříčku uživatele konstantin
   1. místo z 1 v žebříčku uživatele Stanulda007
   2. místo z 14 v žebříčku uživatele krakenvalo
   4. místo z 43 v žebříčku uživatele zdenekcobra
   2. místo z 5 v žebříčku uživatele lada-dufek
   3. místo z 6 v žebříčku uživatele výfuk