Terminator: Genisys (USA)
USA USA
126 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Thriller
Motto: Teď platí jiná pravidla

Obsah

:
Slavný režisér James Cameron, jeden z prvních diváků filmu Terminator: Genisys, po promítání prohlásil, že právě viděl snímek, který může být právem více »« méně

Režie

:
Alan Taylor (I)

Scénář

:
Laeta Kalogridis Patrick Lussier James Cameron Gale Anne Hurd

Herci

:
Emilia Clarke Jai Courtney Arnold Schwarzenegger J.K. Simmons Matt Smith (I) ...
Premiéra: 9. 7. 2015
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  2
  0
  14. 7. 2015
  martin-mickey-stusak (15371 bodů)

  Páté pokračování terminátorské série   konečně dosáhlo události známé z prvního   dílu. Do roku 1984 byl vyslán terminátor typu   T-800 s úkolem zabít matku Johna Connora Sarah   Connorovou. Pro filmaře tak nastala nová výzva,   poněvadž se vrátil s velkým nadšením Arnie a   tak bylo potřeba do příběhu zakomponovat jak   jeho tehdejší vzhled, tak i ten současný.   Novinka že i terminátor T-800 stárne z důvodu   použité živé tkáně na ocelové konstrukci   zní krapet podivně, ale budiž. Dejme tomu. A   tak se nám opět představí některé známé   scény z prvního revolučního dílu, ale   překvapivě poněkud jinak. Dějiny se mění,   což je v rámci vývoje krapet zádrhel, se   kterým se tvůrci nějak neobtěžovali zabývat.   Každý předchozí díl má jinou strukturu,   jinou atmosféru, jiný potenciál. To se týká i   tohoto, takže je opět v celém svém vyznění   zase o něco jiný. Pozorný divák si všimne,   že kromě scén z prvního dílu se tu objevují   i určité odkazy na díl druhý. Zábavnost   nepolevila a akčnost už vůbec ne. Jen je tu   nějak moc flashbacků, které rytmus vyprávění   dosti zpomalují a narušují veškeré napětí.   Po vizuální stránce je vše dokonalé a nově   dokonce i ve 3D. Temná atmosféra je jen   okrajová a hrůza a děs z války vymizela   úplně. Nebo si to jen namlouvám? Každopádně   je fakt, že už série nemá čím překvapit,   protože vše podstatné tu už prostě bylo.   Zkrátka, byť tento díl nedopadl vůbec   špatně, nemá čím by zaujal. Nasměrování k   popkornové zábavě vše nadlehčuje a tím také   přirozeně vzniká obava z dalších dílů,   pokud tedy vůbec vzniknou, kam to bude   směřovat dál. Snímek mnohé zřejmě zklame,   mnohé potěší a já jen dodávám, že to sice   mohlo být lepší, ale na druhou stranu i daleko   horší.

 • 70%
  1
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (12487 bodů)

  Řemeslně dokonale odvedený film a letní zábava, u které párkrát zaskočí popcorn, je slepenec sekvencí ze dvou úvodních dílů a v „novém“ příběhu variuje i řadu sci-fi hitů. Není to zkrátka nic kvůli čemu by se přepisovaly dějiny filmu, ale málokoho to opravdu naštve. Každopádně tahle sága si zaslouží odpočinek.

 • 60%
  0
  0
  10. 5. 2016
  lamps (12384 bodů)

  Dějová křeč a v podstatě zbytečná variace na již dostatečně rozpitvanou terminátoří legendu, která ale navzdory všemu funguje celkem bez problémů a stává se minimálně velice zábavným, béčkovým sci-fi akčňákem. Nad zběsilými časovými zvraty lepší nepřemýšlet, už vzhledem k existenci předešlých dílů, a dusivou atmosféru nevyhnutelné osudovosti vystřídal akční drajv, situační humor a řada nutných postmoderních odkazů, ale možná právě proto mě Terminator Genisys příjemně překvapil a vyloženě nezklamal - odsýpá to, stále se něco děje, mladí herci jsou minimálně koukatelní a velký Arnold dle mého dostál své diskutabilní účasti ve filmu měrou více než vrchovatou a znovu světu výrazně připomněl, že pouze on je tím jediným a jedinečným Terminátorem..... A ruku na srdce, o nic jiného tu možná ani nešlo...

 • 95%
  0
  0
  28. 7. 2017
  Danny F. (11093 bodů)

  Kopírování, parodování a opisování z předešlých dílů. Hlavně výstup z auta T-800 okoukaný z filmu Red. No jinak perfektní vizuál. Film má svůj, sice okoukaný, ale nepřemrštěný styl. "Dědův" "úsměv" mě dokonale pobavil a nemohu ho dostat z hlavy. Povedené akční scénky a zajímavě zrenovovaný příběh.

  • Vizuál osmdesátkových filmů
  • Akce
  • Efekty
  • 45%
   1
   4
   13. 8. 2015
   kedl (6361 bodů)

   Po trojce nejhorší terminátor. Zlatý Salvation.

  • 70%
   2
   0
   14. 1. 2017
   JosefTomas (5802 bodů)

   Problém filmu je, že má navázat na vydařenou sérii, která to posledními díly schytala. Další problém je mnohokrát zmíněný trailer, ano, je to podpásovka a zmařená šance, ale já trailer neviděl a byl jsem mile spokojen. Samozřejmě, že herci musí jen vypadat dobře, než dobře hrát a díky tomu má film další záporné body. Propojení z předchozími filmy byl/je dobrý nápad a proto filmu dávám 70%, už kvůli Arnoldovi.

  • 80%
   1
   0
   14. 8. 2015
   p.a.douch (4641 bodů)

   Je to akční film a jako takovej je to dobrý a celkem dobře to funguje. Emilia Clarkeová, Jason Clarke, Jai Courtney slabej průměr. Arnold Schwarzenegger a Jonathan Kimble Simmons super. Škoda že režisér nevyhodil tu romantickou vatu, ale dalo se to snést. Triky dobrý. Alan Taylor by se měl už zbavit těch okecávaček z televize. Thor tím taky trpěl. Jinak mnohem lepší než Terminator 4 a Arny to fakt vytrhnul.

  • 55%
   0
   0
   21. 9. 2015
   rkotvald (3062 bodů)

   Ve srovnání s prvními Terminátory je to slušné chcaní na mrtvolu, ale pokud se to bere jako samostatný akční film, jde o lepší průměr. Samozřejmě, když se řeší cestování časem, jde o první ligu dementnosti, ale často je to až vtipné, i samotné hlášky fungují překvapivě slušně, akce je tedy spíše průměrná - místy sterilní, ale ve výsledku jde o takový lehce nadprůměrnější výplach.

  • 75%
   0
   0
   21. 3. 2016
   Ombak_Penari (2747 bodů)

   Čekal jsem megaprůser, ale nakonec to nebylo úplně zlé a vlastně mě to docela bavilo. Docela. Celé úvodní bruslení snímku mezi prvním a druhým dílem série je docela fajn, ale některé scény mě až nesnesitelně cpaly ikonické momenty z cameronovek. Od poloviny už mě vlastně bylo jedno co se tam děje a dialogové úvahy, kdo je tady vlastně rodič koho a proč a co s tím, mě vyloženě točily a stejně i nekonečné ničení Skynetu, který se pořád drží jak vohno na botě. Obsazení je průser, Jai Courtney je pako do počtu, na Emilii Clarke se jen dobře dívá, Jason Clarke je další špatně vybraný John Connor a oscarový laureát J. K. Simmons se ve snímku objeví a zmizí a nikdo neví proč. Starý Arnold pro mě byl původně největším trailerovým strašákem, ale kupodivu nakonec je stejně tím nejlepším z obsazení. Jeho starý terminátor je výrazně odlehčenou postavou a spousta jeho scén upřímně rozesmála, Arnie nezklamal. Akce je dost a je přeplácaná, ale baví. Prostě čistý průměrný popcorn - je to vlastně blbé a blbě zahrané, ale zábavné. Čekáte-li nějakou inovaci nebo genialitu či ikonickou scénu, nedočkáte se. Nemá cenu v tom hledat umění, na tohle se jen čumí a nejspíš i brzo zapomíná.

  • 20%
   0
   1
   13. 8. 2015
   alexik789 (2507 bodů)

   20% dávám jen kvůli Arniemu. Jinak je děj a ostatní herci naprosto na nic. A ta potitulková scena... To si ze me delaji filmari legraci, ne?

  • 100%
   0
   0
   31. 12. 2015
   leafroller (2298 bodů)

   Nic mu není, bude v pořádku.
   A co John?
   Tak tomu určitě nic není.

  • 65%
   1
   0
   17. 10. 2015
   stantheman (2288 bodů)

   DOCELA VTIPNÉ POKRAČOVÁNÍ. Neočekával jsem moc, spíše jsem se obával výsledku , ale docela mile jsem bzl překvapen vtipně pojatou účastí Arnolda. Proč ne ....yklamán jsem nebzl...

  • 65%
   0
   0
   12. 6. 2018
   Eliška Jana (2020 bodů)

   Určitě body navíc za obsazení hlavní hrdinky Emilie Clarke a také samozřejmě Arnolda Schwarzeneggera, jehož výkon v tomto věku je možné označit za fantastický. Efekty jsou dobré a uvěřitelné, příběh už začíná být velmi našponovaný a tak nějak nelze tudíž předvídat, co bude v dalším filmu.

  • 50%
   0
   1
   10. 7. 2015
   marie-kolarova (1655 bodů)

   Soustřeďte se na ten okamžik, kdy John Connor vlévá zbídačeným zbytkům lidstva naději. Nic tak působivého už dále ve filmu neuvidíte. Nemá smysl řešit logiku cestování v čase, když se neobtěžoval scénárista, proč by si namáhal hlavu divák. Přemýšlivé publikum není cílovou skupinou tohoto počinu. Nad některými mezerami v logice by se dalo povznést, pokud by bylo prioritou vyprávění zajímavého příběhu. Což v tomto případě též není. Nakonec dospějeme k moudrému závěru, že budoucnost není předem daná. Docela se mně ulevilo.

  • 100%
   1
   0
   20. 9. 2015
   Shluken (1448 bodů)

   Já byl s tímto pátým dílem spokojen, pro nenáročného diváka super.... Super efekty, arnie tomu dával taky šťávu, hodně zajímávý děj, co se týče té časové smyčky, akorát ke konci už to bylo hodně přehnaný, ale pro nenáročného diváka co očekává akci s dobrými efekty, si myslím že tento film není zklamáním...

  • 50%
   0
   0
   15. 2. 2017
   Tomas_313 (1103 bodů)

   Drahé béčko, které mne na mnoha vážně míněných místech rozesmálo. Neuvěřitelně dlouhé, nudné a zmatečné pasáže vysvětlující časové osy v zoufalé snaze film propojit s díly předešlými. Má přání - finanční propad tohoto "veledíla" a definitivní ukončení natahovaného ždímání prachů z legend prvního a druhého dílu od Jamese Camerona se nevyplnily ( tržby v Americe byly minimální, spasením se ale stala Čína ) a znásilňování kultu pokračuje. 50%

  • 30%
   0
   0
   25. 1. 2016
   Pajmen (1067 bodů)

   Tohle už je vykrádačka sama sebe na druhou. Jako bych se díval na první díl Terminátora v pararelní realitě. Herci jsou sice velmi zajímaví a skvěle vybraní, to je ale všechno. V nejlepším se má přestat - místo trojky se měl natočit pořádně apokalyptický den zúčtování, přičemž na konci by John Connor vyslal Terminátora do minulosti a smyčka by se uzavřela.

  • 70%
   3
   0
   5. 7. 2015
   Melody Harkness (1032 bodů)

   Moc často se mi nestává, že bych nevěděla jak film hodnotit... ale tentokrát sem se z kina opravdu vrátila zmatená jak lumík během migrace.
   Tak si to shrneme, děj není žádná novinka. Arnold jako stárnoucí robot je super, jeho hlášky a pomalé rozpadání se, předvádí s grácií. No a pak je tu cestování časem, spousta paradoxů a tolik časových linek, že by člověk měl mít sebou pomalu papír a tužku aby je pobral.
   Postava Connora mi teda sympatická vůbec nebyla a to ať na začátku nebo koncem, to mi byl sympatičtější víc i samotný Skynet a to mi příjde jako docela chyba... Mamča Connorová nebo také Khaleesi byla fajn a Reese ušel..
   Co z toho plyne? Film ušel ale nebylo to nic epického.

  • 90%
   0
   0
   13. 8. 2015
   junker (1023 bodů)

   novi dil terminatora nezklamal Arny je supr ta scena kde na nej ceka v roce 1984 bila bomba

  • 95%
   1
   0
   23. 7. 2015
   salisbury (989 bodů)

   Terminátor Genisysoval pátým dílem a já s lehkou obavou vkráčel do Imaxového kinosálu. Sál se plnil jak včelí úl téměř k prasknutí a já očekávaje nebezpečných filmových žihadel jsem se v zápětí náramně Arniem bavil. Na obsazení je potřeba si trošku zvyknout, ale akčního reje je tam natolik, že díky všelijakému efektu vlastně ani obsazení není nijak potřeba. Hlavní rolí je tam stejně kamenný Arnieho xicht, který na tuhle roli byl snad vyroben, stejně tak jako ve filmu T-800. Bez něho Terminátor není Terminátorem a postrádalo by to do žhava kovem rozpálené koule. Celou dobu jsem čekal zda ve mně nadšení vyprchá, ale nestalo se tak a až do konce jsem slastně chroustal jak nachos každou scénu zalitou ostrou chilli omáčkou. Arnie je zpět a já jsem za tento návrat velmi rád.

  • 85%
   1
   0
   19. 7. 2015
   Ciiiri (883 bodů)

   Po jedničce a dvojce nejlepší z filmů. Arnold - "taťka" byl skvělý! Hodně vtipné i naučné, pro dnešní společnost. Super obsazení, hezké triky. Škoda zrušené celé linie (což je už běžné).

  • 85%
   1
   0
   18. 7. 2015
   tedoun (743 bodů)

   Arnie je Arnie..záruka kvality...není to Stallone...hlavně zbožňují ty triky

  • 40%
   0
   1
   17. 8. 2015
   mr.hack (742 bodů)

   Asi je někde něco špatně, jelikož při sledování filmu jsem dostal myšlenku, že Skynet by měl z budoucnosti vyslat dalšího Terminátora, ale ne na Connrovic famílii, ale na tvůrce a nenažraný studia co mají na svědomí tuhle parazitující sr*čku. Co to jako mělo bejt? Popření prvního dílu, John Connor ala největší slizoun, drsňačka Daenerys, nelogičnost, trapnost a happy-end? – S tímhle už nic ani Arnie nezmůže a já se jenom divím, že jsem dal tak “vysoké“ hodnocení.

  • 70%
   0
   0
   3. 3. 2016
   martin-kubista (741 bodů)

   Po předchozím dile určitě zlepšení. Trochu by srovnal s trojkou. Tzn ani super ale ani ne průser. Arney je rozně plus a role se zhodtil důstojně. Rozhodně to nebylo žádné zklamání a fanouškům žanru a série se líbit bude. Jinak scénář trichu slabší.

  • 80%
   1
   0
   9. 8. 2015
   perfekta (545 bodů)

   Arnie je jako vždy výborný. Nostalgická vzpomínka na předchozí díly, ale určitě to stojí za to.

  • 40%
   0
   0
   20. 12. 2015
   Kamil3 (508 bodů)

   Je to tak hodně špatný ,,,nejhorší díl jediný plus tak snad Schwarzenegger jinakasi nic .

  • 65%
   0
   0
   7. 1. 2016
   Pája DJ (506 bodů)

   Přestože upoutávky na dosud poslední díl Terminátory vypadaly zajímavé, už bohužel při jejich shlédnutí jsem měl pocit, že to nebude prostě ono. Druhý díl Terminátora je prostě nepřekonatelný a na poněkud temnější čtvrtý díl nebylo navázáno. Srovnatelně se tak vracíme spíše ke kombinaci třetího dílu ve snaze navázat na díl druhý. Přestože je tak Terminátor filmovou klasikou, nebylo by špatné jeho laťku zvýšit na kvalitnější filmovou úroveň i náročnějšího diváka.

  • 55%
   0
   0
   6. 6. 2016
   Socna (471 bodů)

   pro mne slabé a v podstatě zadupání značky do země, už čtyřka pro mne byla na hraně - takový akčňák parazitující na terminátořím vesmíru. a tohle je už přes čáru, film jsem viděl 2x ale stejně se v něm ztrácím a ke svému překvapení se v něm ani orientovat nechci. nevím jestli bude série pokračovat, ale pokud jo a tak doufám že jinak.

  • 80%
   0
   0
   17. 10. 2015
   dancemusic2012 (420 bodů)

   Film se mi líbil, vůbec není špatné,trošku se člověk ztrácí co bylo v minulých dílech,ale jinak fajn a určitě bude pokračování.
   Dobrej je Arnolduv pokus o úsměv :-))

  • 55%
   0
   0
   16. 10. 2015
   kojojo (419 bodů)

   jedna se o hořší zpracovaní Terminatora ale jako vždy si tam nechali otevřeny konec .ale nevím co k tomu dodat je to obyčejně časově zamotány příběh

  1 2 dalsi posledni
  70 52 ?
  jak hlasovat?
  • sugi 80%
  • leafroller 100%
  • janeliberte 80%
  • Bonny4 90%
  • homedo 90%
  • jiri-kovac 75%
  • Kim6 20%
  • Mondyes 100%
  • ZARaz 80%
  • CyberAlex 90%
  všechna hodnocení (166)

  V žebříčcích uživatelů

  3. místo z 29 v žebříčku uživatele Danny F.
  91. místo z 145 v žebříčku uživatele vladimir-lada-but
  8. místo z 33 v žebříčku uživatele Petra8619
  41. místo z 65 v žebříčku uživatele eagles
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: