Předvečer všech svatých (Česká republika, alternativní název)
« další názvy »
USA USA
91 minut

Žánry

:
Horor, Thriller
Motto: Jeden z nejslavnějších vraždících psychopatů se představuje ve svém prvním, nejslavnějším a nejzdařilejším filmu.

Obsah

:
O halloweenové noci roku 1963 ubodal v městečku Haddonfield (stát Illinois) šestiletý Michael svou starší sestru Judith porcovacím nožem. Přesně o patnáct více »« méně

Režie

:
John Carpenter

Scénář

:
John Carpenter Debra Hill

Herci

:
Donald Pleasence Jamie Lee Curtis Nancy Kyes P.J. Soles Charles Cyphers ...
Distributor: Pannonia Entertainment
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  2. 12. 2017
  Brenan88 (34422 bodů)

  Hororová klasika! Zde snad není ani potřeba dodávat více. Každý fanoušek hororu musel Halloween vidět a uznat jeho očividné kvality. Tohle je Slasher s velkým S. Ikonický psychopat a Jamie Lee Curtis zde položili základy jedné hororové legendě. Carpenter za málo peněz předvedl hodně muziky. To napětí,budování atmosféry,záběry kamery je jedinečné.

 • 95%
  0
  0
  1. 5. 2016
  sabule (13270 bodů)

  Jedna z nejlepších hororových serií,která kdy vznikla a dá se na ní dívat neustále dokola,mrazivá atmosféra a povedený scénář.Škoda,že vznikají na tyto klasiky i totálně nepovedené reemaky!

 • 100%
  0
  0
  19. 2. 2017
  martin-mickey-stusak (13100 bodů)

  (prodloužená verze) Prvotřídní přelomový hororový thriller plný napětí a strachu. O zcela první tzv. teen slasher thriller se sice nejedná, jak se mnozí mylně domnívají, ale dá se říci, že je to první snímek (dlouhé série) s konceptem nezničitelného sériového vraha, který nemůže být zastaven. Snímek tímto konceptem inspiruje do dneška a to nejen tímto faktem. Velkého rozpočtu nebylo potřeba na to, aby film bortil žánrové hranice. John Carpenter byl ve své době zkrátka mistr svého řemesla. Bylo náhodou, že se ve snímku děti na halloweenský večer dívají na snímek ´The Thing´ z roku 1951, na který John natočil čtyři roky poté remake? Zde netlačil na pilu a naopak daleko více dal prostor plynule budující atmosféře, která je i přes své stáři stále velice impozantní. Impozantní je i úvodní hudba, která se stala doslova halloweenskou hymnou. Výrazně tu vynikla Jamie Lee Curtis a jak už dnes víme, k sérii se dokonce nejednou vrátila. Napětí stoupá pozvolna až do grandiózního finále bez sebemenšího zaškobrtnutí. A na 70.léta to byla teprve pecka. Ona hrůza je místy odlehčena humorem, který má své opodstatněné místo a nijak neruší. ´Halloween´ je vrcholným úspěchem hororového žánru se vším všudy.

 • 100%
  0
  0
  5. 2. 2016
  bayern (12926 bodů)

  80 kové horory jsou hodně povedené a Halloweenská série patří mezi absolutní špičku.J.L.Curtis na něm vyrostla a pošahaný Michael je stejný kult jako magor z Pátku 13.A k tomu ještě povedená hudba,no prostě klasika.

 • 100%
  0
  0
  7. 12. 2015
  Sheldon (11844 bodů)

  Absolutní klasika a jeden z důvodů proč jsem začal točit filmy, minimální rozpočet a maximální invence, v tomhle filmu je děsivé vše včetně záběrů na křoví, úvod natočený bez jediného střihu je luxusní!

 • 50%
  0
  1
  6. 8. 2017
  Danny F. (11044 bodů)

  Ve filmu jsou spousty nelogičností (viz. malý chlapec si všimne z okna Myerse u domu jehož levá část je osvětlená, v dalším snímku je osvětlená pravá strana. * Jakmile Michael probodne mladíka a připíchne ho ke dveřím nad podlahu, je vidět ještě kus nože trčícího z těla. Muselo by se jednat o mačetu nebo by tělo muselo být hodně štíhlé aby nůž prošel skrze. * A co to samovolné otevírání skříněk ve kterých ležely a visely mrtvoly? atd.). Je poznat že jde o film s nízkým rozpočtem, protože je znát výsledek práce na koleni. Absence atmosféry a strachu je evidentní, přesto mě pohltila tak trochu nostalgie. Jde o průměrnou vyvražďovačku.

  • Jedna z klasik žánru
  • Nelogické scény
 • 65%
  0
  1
  16. 12. 2017
  lamps (10804 bodů)

  Jen dokonalá hudba z toho ještě nedělá absolutní žánrovou špičku. Mě to tedy přišlo strašně nudné, protahované, skoro celou dobu jsem vlastně jen čekal a čekal a v pozoru mě držel opravdu jen Carpenterův hudební doprovod. Samotný vrah na mě působil jako úplnej zaostalej pitomec, který hledal vhodnou pozici pro zaútočení tak dlouho, až film skončil a Jamie Lee Curtis ho rázně probodla jeho vlastní zbraní. A co se týče těch očekávaných mordů. bylo to spíš k smíchu než k zastrašení. Opravdu velké zklamání a od ještě nižšího hodnocení mě odrazuje kromě hudby asi jen mrazivá a deprimující atmosféra, která se Halloweenu jistě upřít nedá.

 • 95%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3315 bodů)

  Výborná hudba,děsivý vrah ještě s děsivější maskou,hororový vyvraždovací scénář,tenhle film je klasika - ORIGINÁL ve svým žánru. PŮSOBIVÝ Original Theme Song !! Tohle je přelom mezi horory !

 • 100%
  0
  0
  31. 3. 2018
  Robb (22 bodů)

  Do toho proč je ten film tak výborný a remake není, jsem s chutí zabrousil zde. Film, který jsem viděl pětkrát během jediného týdne (to se mi nikdy předtím nestalo) a který jsem si bezmezně zamiloval.

72 100 ?
 • Robb 100%
 • lenka-fojtova 75%
 • messi2454 75%
 • Deacon Frost 100%
 • Danny F. 50%
 • Brenan88 80%
 • enrico-bonsch 65%
 • martin-mickey-stusak 100%
 • Scintilla 65%
 • Aya.chan 75%
všechna hodnocení (65)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 3 v žebříčku uživatele Robb
37. místo z 104 v žebříčku uživatele Deacon Frost
Sdílet tuto stránku:

Partneři: