Dawn of the Planet of the Apes (USA)
« další názvy »
USA USA
130 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Sci-fi, Thriller
Motto: Poslední šance na mír.

Obsah

:
Caesar je šimpanz, se kterým jsme se seznámili před třemi lety ve velmi úspěšném filmu Zrození planety opic. Tehdy právě on, jako první z lidoopů, získal více »« méně

Režie

:
Matt Reeves

Scénář

:
Rick Jaffa Amanda Silver Mark Bomback Pierre Boulle

Herci

:
Andy Serkis Jason Clarke Gary Oldman Keri Russell Toby Kebbell ...
Přehrát online O2
Premiéra: 17. 7. 2014
Distributor: Cinemart

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  13. 8. 2017
  Brenan88 (23428 bodů)

  Výborné pokračování už tak skvělého restartu opičí série. Příběh Ceasara se tak opět posunul o kousek v před a přiblížilo se tak naplnění jeho osudu. CGI je opět na top úrovni a opičky tak mohou na konkurenci vysoka házet bobek. Herecky solidní a precizní.

 • 75%
  0
  0
  30. 4. 2017
  Sheldon (9821 bodů)

  Hodně netradiční blockbuster, který plně využívá možnosti CGI efektů a schopností dobrého režiséra. Matt Reeves mě sice v Monstru spíš naštval, než přesvědčil, ale tady je v mnohem lepší formě. Herci jsou ucházející, skvělí jsou samozřejmě herci, podle kterých se dělali opičáci. Solidní biják!

 • 85%
  0
  0
  4. 5. 2016
  lamps (7557 bodů)

  Líbí se mi, jakým vývojem, formálním i obsahovým, trilogie zatím prochází. Od emocionálního lidského blockbusteru s osobitým autorským příběhem k ponuré postapokalyptické vizi zahalené do temných barev a neodbytného tušení blížícího se konfliktu. Příběh jako celek pravda víceméně šablonovitý a svými jasně vymezenými myšlenkami či hrubě načrtnutými charaktery přístupný i tomu nejméně vnímavému pacientovi Jedličkova ústavu, ale prožitek pramenící z nadpozemského CGI a pozvolného vyostřování zdánlivě kontrolovatelné situace přesto nesmírně vtahující a zásluhou atmosférického náboje tentokrát značně násilnějších akčních scén místy stejně intenzivní (byť v jiném, lacinějším smyslu) jako u jedničky. Zlo i dobro jsou sice od svého nástupu na scénu definované s konečnou platností, ale jejich motivace zůstávají natolik silné, logické a osudové, že zdaleka pokrývají nepřekvapivé následky jejich činů... Vizuální stránka skutečně fantastická, over-the-top sekvence na tanku, scénou roku..

 • 60%
  0
  0
  13. 11. 2014
  cerfik (5822 bodů)

  Co nechápu je proč měnili režiséra i kameramana po naprosto skvělém úvodním Zrození planety opic (2011), asi již dnešní zvyk produkce, která střídá realizátorský tým jako u nás stavební firmy pomocné dělníky. Opice jsou stále úžasně provedené, ale mění se to tak trochu v ohranou akční podívanou a nedomyšleností a zkratek přibylo natolik, že plné hodnocení si film rozhodně nezaslouží. Pořád opakované rčení "Opice nezabije opici", a přitom se o každou blbost mezi sebou mydlí, pak působí spíše směšně. Potenciálu jedničky tvůrci vůbec moc nevyužili a faktu, že lidskost není způsobena nárůstem intelektu nýbrž soucitu, moudrosti, empatie a přirozené životní radosti si nikdo ani nepovšiml. Závěr rozhovoru dvou, že to zkusili žít v míru a nepovedlo se jim to, tak už to zkoušet nebudou, působí už vyloženě trapně a fatalisticky.

 • 75%
  0
  0
  8. 12. 2015
  Standa. (5587 bodů)

  Už dlouho se mi nestalo, že by mě naštval poměrně dobrý film. A důvod mého naštvání nezpůsobilo nic jiného, než neuvěřitelná odlišnost od skvělého prvního dílu. Tohle už nebylo to uvědomělé drama o protnutí lidského života s životem zvířete. Tohle byl pravý opak. Akční film o střetu dvou civilizací v boji o nadvládu a následném boji o přežití. To všechno už bohužel bez sebemenší lidskosti, která byla právě v jedničce stěžejní.

 • 85%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (4588 bodů)

  Pěkný vizuál. Až moc. Film je cítit jednoduchostí příběhu a je o dost jiný než předchozí film. Dialogy opic ve znakové řeči postupně začínají nudit. Jinak povedený film.

  • příběh
  • Vizuál
  • Dialogy
 • 70%
  0
  0
  21. 7. 2017
  JosefTomas (3255 bodů)

  Po příběhové stránce posun dolů, není to špatný děj, ale na první díl nemá, v čem ale převálcuje tento díl jedničku, je perfektní akce, ta má spád a drive každou chvíli, kdy na plátně je. Zde si tvůrci vyhráli naplno a Úsvit má díky tomu esa v rukávu a může jimi přebít slabší příběh.

 • 70%
  0
  0
  31. 10. 2014
  rkotvald (2808 bodů)

  Opičky nám vyrostly a schovaly se do pralesa, lidstvo to mělo trošku těžší a moc z něj nezbylo. Což je jediný, ale za to velký problém Úsvitu, o čem vůbec je, teda ještě by se dala zmínit nezajímavost lidských postav, oproti těm opičím. Každopádně tady chybí hodně globální měřítko, zaměření na jednu větší odříznutou skupiny lidí je prostě málo. Jinak akce, či vystavění dramatického příběhu je super, ale...

 • 90%
  0
  0
  5. 2. 2016
  Ombak_Penari (2732 bodů)

  Dávám jen skoroplnou palbu, protože nejsem úplně opičí maniak, ale filmu obecně nelze nic moc vytknout. Je to celé velmi originálně pojaté, nenajdete tu žádné úplně křišťálově kladné a záporné postavy, všechny události jsou vlastně spíš sledem nešťastných rozhodnutí a náhod a není tak úplně jednoduché říct, kdo má pravdu a co se mělo udělat líp. Výprava a opičí triky jsou skvělé, všechno je uvěřitelné do nejmenších detailů a navrch se můžete jen velmi opatrně domýšlet, jak to celé vlastně se všemi skončí. Opravdu dobrá scifi bez zbytečného klišé, což je u nových zpracování starých látek malý zázrak. Kvalitní první díl nebyl jen náhoda.

 • 90%
  0
  0
  5. 8. 2014
  harry456 (2428 bodů)

  Úsvit planety opic je razantně pojatý film, který se nebojí riskovat. Snímek nabízí vše, co se od kvalitního blockbusteru očekává. Nechybí tu ani epické finále, trocha humoru či citové chvilky, nad kterými se divák rád pozastaví. Andy Serkis v roli hlavního šimpanze Caesara podává opět brilantní výkon. A nemohu opomenout ani Jasona Clarkea, jenž převzal hlavní úlohu po Jamesi Francovi a podává zatím nejlepší výkon ve filmu.

 • 75%
  0
  0
  28. 7. 2014
  stantheman (2145 bodů)

  Docela dobrá zábava , několik nelogických věcí..ale budiž odpuštěno...verze 3D totálně odfláknutá....

 • 70%
  0
  0
  27. 11. 2014
  Larrysbride (1831 bodů)

  Tak nevím, jestli je vtip ta dvouhodinová podívaná nebo to hodnocení zde... Což o to, film to není vyloženě špatný, ale zas tak dobrý či snad lepší než původní snímek určitě ne. Ba co víc, krásně jsem si na jeho konci vzpomněla na díl Teorie velkého třesku, ve kterém Amy vysvětluje Sheldonovi, že Dobyvatelé ztracené archy by bez Indiany Jonese dopadli úplně stejně. Tento příklad se da totiž nádherně aplikovat i na Úsvit. Film prostě nepřináší vůbec, ale naprosto nic nového. Tři roky stará jednička skončila vyhlášením války lidstvu a přesně tak skončil i tento film. Vše při starém, status quo přetrvává a mně uniká podstata tohoto snímku...

 • 80%
  0
  0
  9. 8. 2014
  jvempire (1157 bodů)

  Velice dobře pojaté pokračování Zrození planety opic a celkově důstojné pokračování kultovní Planety opic.

 • 80%
  0
  0
  20. 7. 2014
  marie-kolarova (1068 bodů)

  První polovina vypadá, že opice jsou vyšším vývojem stupněm, co se týká ušlechtilosti. Opice nezabije opici. Pár oblíbených klišé tu také najdeme. Druhá půlka je hodně ze života. Boj o moc není výsadou jen lidské společnosti. A Koba se staví do řady normálních běžných diktátorů. Ceaser zjišťuje, že přišel o pár iluzí. Film je v tomhle směru je naprosto neidylický a nepohádkový.

 • 85%
  0
  0
  21. 12. 2014
  Rapaport (1002 bodů)

  Povedené pokračování prequelu kultovního filmu. Vyvíjí se to dobře, jsem zvědav na další fil, tenhle rozhodně předčil mé očekáváví. César se povedl, Andy Serkis je fakt drak. Napínavé akční sci-fi a rozhodně nedělá ostudu staré klasice.

 • 95%
  0
  0
  3. 11. 2014
  salisbury (944 bodů)

  Opice sedíc rozkročmo na koňském hřbetě rozúsvitila svou pochodeň a hrdě ji pozvedla nad hlavu osvětlujíc devastaci lidského plemene. Úsvit planety opic rozetřel v mých kukaních příběh vybroušeným kamenem, který byl zpracován velmi poutavě a já jsem se do něj nechal vmrštit i za cenu nákazy opičí závislosti. Caesar v podání Andy Serkise byl neskutečně brilantní, rozený mírovůdce, který svůj opičí mozeček namáhá víc než my ten svůj. Skvělé pokračování, u kterého věřím, že bude ve stejně kvalitním tlukotu lidoopských pěstí v blízké budoucnosti pokračovat. Necht žije monkey business.

 • 80%
  0
  0
  13. 7. 2017
  Fxxx (917 bodů)

  Zjednoduším to, po vynikajícím prvním díle remakujícím slavnou Planetu opic do moderního a realističtějšího hávu, přišlo pokračování, které je od první do poslední minuty jen intermezzo mezi dvěma zásadními částmi (první díl a třetí, kde bude gradace sporu). Bohužel na 130 minutách nedochází k ničemu, co nejde zkrátit na jednu větu a film se tak v mých očích i přes svou vysokou technickou kvalitu a výjimečné triky stává jen ukázkou současných možností digitálních mistrů v tvorbě skutečných postav. A možná ta zásadní tíha celého filmu ležící na těchto postavách prostě nestačí pro záruku vysoce kvalitního pokračování.

 • 95%
  0
  0
  4. 2. 2015
  majk123 (882 bodů)

  nejlepší planeta opic doporučuji

 • 90%
  0
  0
  28. 12. 2014
  Yancl (701 bodů)

  První díl mě překvapil a doslova pohltil .. díl druhý >> vytratilo se kouzlo překvápka, ale nadšení zůstalo. Přeci jen už jsem lehce tušil, co mě čeká, což ovšem násobilo celkový požitek. "Úsvit opičáků" je film hodně megalomanský, takový rozsáhlý projekt, který sází na zaručenou kvalitu a dokazuje to minutu po minutě. Osobně mám velmi rád celou sérii OPIC, proto také hodnotím tak vysoko. Určitě mám nějaké výtky ke klopýtnutí v ději nebo těch pár dějově nelogický rozhodnutí, kterými prostě a jednoduše tvůrci dláždí cestu pro napínavější příběh. Myslím především druhou část filmu. Ale i tak je to pravý blockbuster, který tasí na diváky všechny zbraně v podobě dokonalé vizualizace, perfektního hereckého představení a neuvěřitelně krásně vykresluje život lido/opů. Jsem nadšen, spokojen - supr.

 • 100%
  0
  0
  1. 8. 2014
  tedoun (680 bodů)

  snad nejlepší ze všech remake Planet of the Apes. Po nahlédnutí tohoto filmu se upřímně bojím do zoo :-D

 • 85%
  0
  0
  4. 8. 2014
  perfekta (545 bodů)

  Zajímavé pokračování klasiky, stojí za shlédnutí.

 • 85%
  0
  0
  31. 7. 2014
  Socna (470 bodů)

  Skvělá atmosféra, lidi tady hrají druhé housle. Ceaser na hrad!!! Už aby tu byl třeří díl

 • 85%
  0
  0
  31. 7. 2014
  HardMovie (470 bodů)

  Naprosto úchvatný pokračování už tak výborný jedničky. Pořád to ale má jen nakročeno k tomu, na co doopravdy čekáme. Tak že by ve trojce?:)

 • 85%
  0
  0
  31. 7. 2014
  Pája DJ (441 bodů)

  Pokračování Planety opic skvěle navázalo na předešle rozehranou partii na jedné straně samotného Caesara i na straně druhé dějové linii šířícího se smrtelného viru, kde se obě střetává a musí se vypořádat s důsledky úvodního zrození. Skvěle vykreslené psychologické rovině jednotlivých postav sekundují nové a nové sporná témata, která dále určují navazující dějovou linii. Která rozhodnutí jsou ta správná, která ta špatná mění optika jednotlivých pozorovatelů a úhlu pohledu. Již se těším na závěr této nové skvělé trilogie.

 • 90%
  0
  0
  2. 8. 2014
  Judinka (400 bodů)

  Tak oproti jedničce je to opravdu maso. Celý děj dostává mnohem propracovanější psychologické kontury. Byla jsem na 3D a přišlo mi dobře udělané, asi věc názoru. Caesar se tímto dílem stává kandidátem na nejmystičtějšího filmového hrdinu. Už se nemůžu dočkat třetího pokračování!

 • 90%
  0
  0
  9. 12. 2014
  dancemusic2012 (398 bodů)

  Na pokracovani "opic" jsem se dost tesil a moc se mi to libilo. Zvlastni pocit videt opice na konich, sel z nich strach a vlastne i respekt. Skoda jen, ze uz tam nehral James Franco.

 • 50%
  0
  0
  30. 1. 2015
  wtemplar (375 bodů)

  Předchozí díl Zrození planety opic s Jamesem Francem se mi líbil a vypadalo to na slibný začátek nové série. U tohoto dílu jsem ale doslova trpěl a nudil se. Polovinu filmu jsem měl pocit, že sleduji jen nějaký dokument chování opic v tlupě a ne film, který by měl mít nějakou zápletku. Ostatně samotná zápletka filmu je víceméně jasná, i když nedáváte pozor nebo o filmu nic nevíte. Je to asi napůl dokument (ale horší než přírodní dokumenty, co normálně běží v televizi) a napůl pilotní díl nějakého béčkového seriálu, který musíte přetrpět a čekat na další díl, kde se bude něco dít.

  • Jason Clarke mě přesvědčil, že umí hrát a jeho postava je i trochu zajímavá
  • příběh
  • vedlejší nezajímavé postavy
  • absence epické hudby, na kterou jsme u série zvyklí (včetně odbočky od Burtona)
  • bohužel i Gary Oldman, který je v tom filmu silně nesympatický
 • 80%
  0
  0
  21. 7. 2014
  Alienka2014 (358 bodů)

  Z druhého dílu jsem byla rozpačitá. Strašně moc jsem se na něj po namlsání jedničkou těšila a svým způsobem nezklamal - příběh je opravdu poutavý, člověk by za Caesara chvílemi dýchal! Oproti jedničce je mnohem dramatičtější a agresivnější, ale to mi právě dělalo největší problém. Opičky jsou opět nádherně vykreslené a tak strašně lidské. Stále jsou to ale opice a tak mi detailní boje, ať už mezi opicí x opicí nebo opicí x člověkem vůbec nedělaly dobře. :( Navíc celý závěr je přípravou na trojku a končí dosti pesimisticky, takže jsem z kina odcházela vyřízená. Nicméně film je skvělý. Jen člověku jeho realističnost a zoufalství nepříjemně zalezou pod kůži.

  • opět perfektní zpracování
  • Caesar je borec!
  • děj příběhu mě opět kompletně uchvátil
  • slabší povahy by mohly být z filmu vyřízené
 • 85%
  0
  0
  15. 8. 2017
  baranovakova6 (325 bodů)

  Líbí se mi, že i přesto opice neztrácejí svou přirozenost, ale i mají tehdenci se vyvíjet ku předu. Inteligence se u nich rozvíjí a mě se líbí jakým tempem a bez zábran. Zvláště se mi líbí, že i přesto neztrácejí dobré vlastnosti a nad lidmi nelámou hůl a dávají jim šanci. A jak je to v každé společnosti, tak i zde se objevila opička, která úplně není ztotožněna s názorem vůdce tlupy Césarem. Každopádně ta snaha dát šanci o spoluexistování obou druhů vedle sebe žijících je úžasná. Za mě musím říct, že mě tyto nově natočená trilogie více bavila než ty klasické filmy Planety opic.

 • 100%
  0
  0
  14. 12. 2014
  majky (212 bodů)

  výbornej film lepší než jidníčka ale mě vadí že tam nehraje stejnej herec james franco

1 2 dalsi posledni
77 81 ?
 • baranovakova6 85%
 • petr-lehky 90%
 • Danny F. 85%
 • Chimpanzee21 75%
 • JosefTomas 70%
 • Fxxx 80%
 • ondra-dulak 90%
 • Michael Jackson 100%
 • Togl 80%
 • Mihall 90%
všechna hodnocení (181)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 10 v žebříčku uživatele michal-oktabec
9. místo z 11 v žebříčku uživatele filamubobes
63. místo z 68 v žebříčku uživatele ory99
102. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
411. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
Sdílet tuto stránku:

Partneři: