War for the Planet of the Apes (USA)
« další názvy »
USA USA
143 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Sci-fi, Blockbuster, Série/Franchise
Motto: Za svobodu, za rodinu, za planetu

Obsah

:
Válka o planetu opic začíná dva roky po událostech předchozího snímku Úsvit planety opic. Z inteligentního šimpanze Caesara (Andy Serkis) se stal nezpochybnitelný více »« méně

Režie

:
Matt Reeves

Scénář

:
Mark Bomback Pierre Boulle Matt Reeves

Herci

:
Woody Harrelson Judy Greer Andy Serkis Steve Zahn Ty Olsson ...
Premiéra: 13. 7. 2017
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Válka o planetu opic. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Válka o planetu opic myslíte! K 6. únoru 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28315 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Válka o planetu opic


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  7
  3
  7. 8. 2017
  Brenan88 (46271 bodů)

  Skvělé zakončení jedné úžasné trilogie. Už od prvních minut si mne snímek získal a já se zatajeným dechem sledoval každou následující scénu. Válka o planetu opic je za dlouhou dobu zcela jiným blockbusterem než jsme si zvykli. Vůbec se nejedná o válečnou vřavu,ale spíše o snímek,který se nese v depresivně dramatickém duchu a klade důraz na silné gesta spolu s hrdinstvím jedince. Všechny postavy jsou geniálně napsané a hlavně postava Ceasara jakožto vůdce opic si vás svým jednáním lehce získá. Reeves filmu nastolil velmi pozvolné tempo,které nikam nespěchá a proto je v něm spousta prostoru pro vývoj postav. Všechno to směřuje za jediným cílem - POMSTOU! Filmu opravdu není nic moc co vytknout. Kamera je úžasně okouzlující a je jedno zda se snímek zrovna odehrává v hustém lese,nebo v zasněžené krajině. Michael Seresin zde vykouzlil spoustu neuvěřitelných záběrů,které mne nenechali klidným. Ať už to jsou záběry na helmy v úvodu filmu,scéna Ceasar kontra plukovník McCulloughem u vodopádu a tak bych mohl jmenovat do nekonečna.Dále bych vypíchl úžasnou hudbu,která je každým svým tónem oslňující a poutavá. Doslova jsem se do toho hudebního podmazu zamiloval a každá scéna,tak dostala zcela nový rozměr. Vynikající snímek každým coulem. CGI je dokonalé a o několik stupňů opět uteklo konkurenci. Samotné finále snímku je jen třešničkou na dortu. Emocionální,dokonalé,osudové.

 • 70%
  0
  0
  18. 2. 2018
  Pete69 (22619 bodů)

  Určitě nejslabší díl celé nové trilogie. První dva díly jsem doslova hlatal. Tento film je zdlouhavý až utahaný. Akce se dočkáte na začátku a trošku na konci. Příběh je trošku Hollywoodský, takže je v něm dost klišé. Co ale hodnotím na jedničku je zpracování. Digitalizaci jsem opět téměř nevnímal. Skvělý vizuální kousek, ale dějově zaostává za předchozími díly. Úsvitu jsem dal dokonce 90%, zrození o kousek méně a poslednímu dílu bohužel "jen" 70%.

 • 35%
  9
  9
  12. 7. 2017
  Sheldon (16046 bodů)

  Válka o planetu opic je špatný film, u kterého mi je záhadou, jak mohl takovou kravinu někdo vůbec schválit do výroby a dát za to hromadu peněz. Zápletka je směšná tím nejhorším možným způsobem, scenárista a režisér vykrádá celé scény z Apocalypse Now a Woody Harrelson dokonce paroduje Marlona Branda! Závěrečná WTF sekvence absolutně nedává smysl a popírá logiku a zejména fyziku. Na konci objektivně chybí scéna! Logických lapsů je tam ale spousta. Třeba samopal upuštěný na zem sám od sebe nestřílí. NIKDY! Jinak film je po výtvarné stránce až na poslední záběr skutečně hnusný a z mluvících opic se po dvou solidních dílech staly parodie. Tohle je doufám už opravdu konec opičí ságy, kterou mám jinak moc rád. Tenhle díl ale už vidět nechci.

 • 80%
  5
  5
  15. 7. 2017
  lamps (14924 bodů)

  Takže popořadě. Válka o planetu opic určitě není tím blockbusterem desetiletí, v jaký jsem doufal zásluhou emocionálně vyšťavujících trailerů a nadšených zahraničních ohlasů, na to má pořád dost logických chyb a hlavně ospalejších míst, které třeba Zrození nemělo ani jediné. Přesto se ale jedná o v hollywoodských měřítkách nesmírně osvěžující a vypravěčsky neortodoxní velkofilm, který zvládá jak komplexně uzavřít přesahující dějovou linii ohledně charakterního vývoje vůdce Caesara, tak i našroubovat na jeho vývoj novou řadu událostí, zabalenou do pochmurně gradujícího a docela promyšleného cyklu. Westernová první třetina, která rozehrává v dosud chrabrém Caesarovi pomstychtivé choutky, je svou rozjímací atmosférou naprosto fantastická. Ve zbytku Reeves slušně rozvíjí a zakončuje vnitřní (milost × nenávist) i vnější (opice × lidé) konflikty a přináší nádherné vizuální výjevy a netradiční zakončení, které neovlivňují postavy, nýbrž sama matka příroda (čímž se hezky podtrhuje vše, o co vlastně celou dobu šlo), ale zároveň vyprávění místy dochází munice a například útěk z vězení, jakkoli neztrácí na osudovosti, si s logikou a uvěřitelností moc nepotykal. Chválit efekty už by bylo nošením nerdů na ajťácké soutěže, a tak pochválím alespoň tragikomickou postavu Bad Ape a s ní spojený dabérský výkon Stevena Zahna a casting malé holčičky, jejíž každý pohled vydává za tisíce slov. Důstojné završení skvělé trilogie, byť očekávání byla po lživých trailerech o něco výše.

 • 95%
  1
  2
  2. 2. 2018
  Danny F. (11156 bodů)

  Dokonalý film. Příjemné pokračování od dob zrození Planety opic. Příběh je smysluplný, dojemný a přesvědčivý ze kterého doslova tryskají emoce. Snímek si drží své přiměřené tempo, což by divák uvítal postupně se rozjíždějící a divočejší tempo. Akce a boje opravdu na úrovni daného příběhu, žádné předigitalizované megalomanské triky.

  • Příběh
  • Vizuál
  • Akce v bojích
  • Trochu moc pomalejší tempo
 • 90%
  3
  0
  21. 8. 2017
  JosefTomas (8870 bodů)

  Mrzí mě neúspěch tohoto dílu, protože nemá v podstatě nic špatného. Výborný příběh, hrdinu, padoucha a výbornou hudbu. Navíc je zase patrnější, že grafika popošla o další krok dál a opice vypadají opravdu hezky (V jistém slova smyslu). Proto se divím, že film má finanční problémy, jednoznačně jde o nejlepší díl této trilogie a fantastické zakončení jedné dobré série, kterých bych chtěl vidět víc.

 • 75%
  3
  0
  18. 7. 2017
  Standa. (6170 bodů)

  Byl to dobrej film, o tom žádná, ale nějak se nemůžu zbavit pocitu , že jsem čekal úplně jiné zakončení, i když po pravdě nevím jaké.. Každopádně 143 minut bylo až přespříliš na vykreslení vcelku jednoduché zápletky. ale to už je ten dnešní trend, no..

  • Efekty (tradičně)
  • Až moc upovídané opice (úplně ztracený feeling strohých proslovů)
  • Snad poprvé jsem si všímal, že mi hudba nějak nesedí k probíhajícím scénám
 • 55%
  2
  1
  25. 11. 2017
  Chimpanzee21 (3858 bodů)

  První díl se mi líbil a potří dokonce k oblíbeným filmům na mém profilu, ale d vojka šla hodně dolů a tenhle díl se udržel přibližně na stejné úrovni. Po věčinu času je film němý (když může mluvit cézar, tak proč nemůžou mluvit ostatní opice). Dále film obsahoval spoustu nelogických věcí a příběh měl dobré jen ukončení. Film obsahoval debilní zápletku a na to byl film příliš dlouhý.

 • 80%
  2
  1
  20. 7. 2017
  rkotvald (3162 bodů)

  Stárnoucí Cézar přichází o milovanou ženu a syna, tlupa musí do bezpečí, jenže její vůdce má v očích jen pomstu. Loajálně se k němu připojí pár primátů, aby se zasněženou krajinou vydali po stopách vojáků vedených plukovníkem Woodym Harrelsonem. Výsledek trošku šlape na pravidla letního blockbusteru, místy má až hypnotickou atmosféru, technicky je to samozřejmě znovu o maximální spokojenosti, kombinace herců, krajiny a primátů působí naprosto realisticky. Jednička byla určitou interpretací na současnou podobu sebedestruktivního světa, sázela na herce i znepokojivou atmosféru a byla výtečně dynamická. Dvojka byla příběhově plošší, ubylo nápadů a zajímavých momentů, propracovanější motivace postav chyběly, akční scény prakticky nestrhly. Tak to prostě bylo. Už tehdy opice sílily, zatímco lidstvo decimovala virová infekce. Na trojku se chystal stejný režisér Matt Reeves a dá se říct, že zopakoval co se akce týče dvojku. Jenže co se psychologie týče, víc se blíží komornější jedničce. Za to velká pochvala. Emocionální pochody opic jsou naprosto skvostné, tvůrcům nechybí odvaha ve smyslu „všichni šli na proklamovanou válku z názvu a ono je to jinak“, navrch vše předkládají v pomalém a promyšleném tempu, kdy z vůdce a autority se stává ikona. Vyvrcholení trilogie je prostě syrové drama, kdy naše ego dostává opět pořádně na frak a které předkládá několik interpretací na současnou podobu sebedestruktivního počínání lidstva. Závěrečný patos nevadí, nějakou opravdu skvostnou akční scénu navíc bych uvítal, víc bych zapracoval i na úloze nalezené dívenky, ale jinak spokojenost. Nečekaná. A Andy Serkis definitivně potvrdil jednu z nejikoničtějších postav poslední dekády.

 • 80%
  6
  3
  13. 7. 2017
  marie-kolarova (2612 bodů)

  V téhle válce se protagonisté perou hlavně sami se sebou a vůbec to nevadí, protože právě psychologická stránka filmu funguje velmi slušně. Hlavní záporák není krvežíznivý magor, ale nelítostný voják snažící se zachránit zbytek i za cenu ztráty toho, na kom mu hodně záleželo. Jeho jednání je vedeno drsnou sebezáchovnou logikou, nikoliv iracionální touhou po krvi. I jeho vztah k Caesarovi je podřízen této logice. Inteligentní dialogy patří k slušným pozitivům filmu stejně jako nádherné přírodní scenérie. Závěrečné finále koresponduje s touto filozofií a není proto ovládané jen vzteklou řežbou. Jen některé pasáže by přece jen mohly drobátko zrychlit.

 • 75%
  0
  0
  17. 11. 2017
  Rabadi (2259 bodů)

  Ačkoli mám raději první zpracování planet opic, tato nová série mě celkově velmi překvapila. Dobrá kamera i herecké obsazení. Zajímavé zamyšlení co se týče lidské krutosti a našeho chování ke zvířatům obecně. Zajímavé je, že člověk začne fandit opicím proti lidem.

 • 80%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2019 bodů)

  Zakončení sympatické trilogie o inteligentních opicích nakonec není zas až tak velkolepé, jak se mohlo z traileru zdát. Což ale vůbec nevadí, protože zakončení to bylo důstojné. Název je však opravdu krapet zavádějící, neboť kdo čeká velklepé bitvy mezi lidmi a opicemi, bude asi dost zklamaný. Film je spíše dramatem o utlačování a odsuzování sociálně slabých s kapkou existenciální otázky, co je a jakou váhu má "lidství". (Tudíž pro voliče SPD zcela nepochopitelný film) A Andy Serkis jako Ceasar opět vynikající (aspoň ho na toho Oscara jednou nominujte, god damn it!). Krapet uspěchaný konec a několik nudnějších pasáží však rozhodně neovlivní ten fakt, že se jedná o dost kvalitní a zábavný snímek, jenž svým předchůdcům nedělá ani v nejmenším ostudu.

 • 60%
  5
  0
  15. 7. 2017
  Bemiurg (1377 bodů)

  Další celkem zbytečné pokračování. Filmu by imho prospělo trochu temnější vyznění, ne točit za každou cenu rodinnej biják. Podívaná je to sice parádní, ale hromada logických chyb a občas zdlouhavé nudné pasáže sráží film jen někam k lepšímu průměru. Jsem rád, že jsem to viděl, ale podruhé už na to nepůjdu.

 • 80%
  0
  0
  14. 5. 2019
  salisbury (1101 bodů)

  Válku o planetu opic započal závěrečný díl Caesarovské trilogie a já se nechal unášet digitální technologií, která skvěle odvedla své řemeslo. Woody Harrelson mi na malou chvíli připomněl Marlona Branda v Apokalypse, ač tam to přeci jen mělo o dost větší dopad do půdy artové úrodnosti. Možná ta připomínka byla způsobena i podkresovou písní Hey Joe od Jimiho Hendrixe, která se rozezvučela kinosálem jak hejno helikoptér nad planinou. Andy Serkis jako loutkoherec opět odvedl skvělou práci, ikdyž vlastně ani nevím co je on a co Caesar, ale rozhodně film je parádním zakončením série a na úkor toho provedu v brzké době trisingulační promítání kompletního planetárního opičince.

 • 65%
  1
  0
  14. 8. 2017
  davsuch (1057 bodů)

  Musím konstatovat, že tento film byl pro mě velké zklamáním a to hlavně vyvrcholením celého příběhu z předchozích filmu (Zrození planety opic a Úsvit planety opic). Na konci jsme měl dojem, že příběh se zúžil na levný námět o hrdinském vůdci, který zachrání všechny před tyranii. Místy to bylo o nesmyslném násilí, což jen devalvovalo kvality filmu.

  • dobrá animace
  • jednoduchý vzorec děje
  • zbytečné násilí
  • celkový výsledek boje lidí s opicemi
 • 95%
  4
  2
  15. 7. 2017
  tedoun (916 bodů)

  Pokud je nějaké dílo skutečně nadčasové, je jím Planeta opic a to bude vždy. Kdo neviděl původní filmy z roku 1968 až 1974 nebude rozumět nové episody. Např. v posledním dílu se našla holčička, která se bude jmenovat "NOVA" a ona je ta, která se potka s astronautem Taylorem a syn Císaře, Cornelius bude valstně jeho otec. No je to složité. Škoda jen to, že Ve filmu nejsou žádné ženské gorily nebo orangutanky.

 • 0%
  0
  0
  12. 1. 2020
  sugi (749 bodů)

  ... a tohle bylo zase co ? .... kdovlastně válčí o planetu opic ... šílenec a jeho stoupenci s lidmi nebo opicemi a nebo jen Cesar proti všem .... tohle je klasická ukázka toho , že bez speciálních efektů a triků by takovýto film nemohl vzniknout...dvě hodiny dvacet minut o ničem

 • 55%
  2
  0
  28. 7. 2017
  darth vader (714 bodů)

  Před tím než jsem šel do kina jsem si četl recenze od uživatelů této internetové domény, ty mě navnadili se na film zajít podívat. Nabyl jsem totiž očekávání, že se jedná o díl poněkud rozdílný a to konkrétně v intenzitě násilí. Čekal jsem, že se dočkám jiného motivu než jen klasický motiv pomsty, násilý etc... Film jako celek se tedy skládal z perfektních animací, CGI a velkého množství zbytečného násilí beze smyslu.

  • animace
  • CGI
  • nesmyslné násilí
  • děj
  • pointa (žádná)
 • 70%
  0
  0
  15. 11. 2017
  Květka (711 bodů)

  První dva díly O planetě opic se mi hodně zalíbily, proto jsem se nemohla dočkat na závěrečný díl. Musím se přiznat, že ty předchozí se mi co se týče děje zamlouvaly víc. Neříkám, že trojka byla špatná. Pro fanoušky série roozhodně nezbytný díl ke zhlédnutí :)

 • 55%
  7
  1
  14. 7. 2017
  majhan (453 bodů)

  • úplně první Planeta opic měla hlavní nosnou varující myšlenku a rozehraný příběh a mohla dobře působit ve své době jako Memento - zkrátka byl to dobrý nápad
  • další a další pokračování chtějí z tématu jen vytřískat pořád další peníze, i když už je to vyšťavené jako vymačkaný citron - v dnešní době nových hrůz, které nám nepřinášejí vymyšlené inteligentní opice, ale naopak až příliš živé, agresivní a primitivní opice lidské, hrnoucí se na přece jen trochu víc civilizovanou a slabošskou Evropu už světem hýbou zcela jiné starosti
 • 80%
  0
  0
  15. 8. 2017
  baranovakova6 (445 bodů)

  Už od Zrození planety opic si mě trilogie dost získala. Ztvárnění opic je velice realistické a musím vzdát poklonu tvůrcům. Postava Césara je dost přesvědčivá. Film je dost napínavý a divák opravdu neví, co ho za chvíli bude čekat. A finální završení války lidí mě dost překvapila, ohromila a dle mého názoru nám lidem to příroda dost natřela.

 • 80%
  0
  0
  14. 8. 2017
  shalmirane (223 bodů)

  Dozvíme se něco více o viru, který za to vše může a objevíme lidské stránky Césarovy osobnosti. Bude i opona, která vyřeší otázku zbytku lidské popoulace.

  A závěr končí nalezením země zaslíbené, které si už ale hlavní hrdina neužije. Reference na klasické dílo jak vyšitá.

 • 80%
  0
  0
  12. 8. 2017
  Kamila88 (216 bodů)

  Úžasné zakončení jedné trilogie. Už od prvních minut jsem se skvěle bavila a to i proto,že jsem si před touto projekcí pustila předchozí dva díly. Příběh Ceasara,tak zde došel ke svému konci a já se slzami v očích byla naprosto vyřízená a dojatá. Od dob temného rytíře nejlepší trilogie.

 • 95%
  0
  0
  14. 8. 2017
  mustafee (169 bodů)

  Bezpochyby nejlepší sci-fi letošního roku. Caesar opět dokázal, že je moudrý, citlivý a silný vůdce. Krásný konec příběhu chytne za srdce a je jen škoda, že nebude další. Efekty perfekní, dialogy kvalitní, jen ta válka samotná mne trošku sklamala. Čekal jsem opravdovou bitvu. Stejně mne nejvíc zajímal Caesarův osud a ten se opravdu povedl na výbornou.

 • 80%
  3
  0
  17. 7. 2017
  Prdifuk (129 bodů)

  Zrození bylo naprosto famózním filmem. Úsvit obrovským zklamáním. Válka vypadá přesně tak jako měl vypadat Úsvit. Z nové trilogie bych ho zařadil hned za Zrození.
  Moc se mi líbilo pomrkávání tvůrců na diváka s odkazy na úplně první Planetu opic z roku 1968. Velmi dobré uzavření nové trilogie, které navazuje na realitu původní Planety opic. Navíc mám rád filmy, ve kterých jsou lidé ti zlí a zvířata, nebo domorodí mimozemšťané, ti hodní

  • Vynikající CGI, návaznost na původní film.
  • Občasné díry v logice scénáře, záhadně fungující logistika i po rozpadu lidské civilizace.
 • 80%
  5
  1
  16. 7. 2017
  Georgino (109 bodů)

  Zrození bylo na hollywoodském nebi zjevením. Úsvit šel ještě dál a nabídl inteligentní psychologickou sondu o tom, jak křehký je mír a jak lehké je rozpoutat válku. A nyní je tu třetí film, který je ještě ambicioznější a svým způsobem velice odvážný. Natočit trikový film s takhle pomalým tempem, plným dlouhých pohledů a scén beze slov, si zaslouží úctu. V době tupých velkofilmů, které vypadají jak prázdné omalovánky, je Válka o planetu opic neskonalým osvěžením. Není to film pro každého a většina konzumentů dnešní filmové produkce bude tou pomalostí znechucena. Je to film starého střihu, které se točily v sedmdesátých letech. První půle je klasický western se všemi těmi dlouhými záběry, které známe ze starých legendárních filmů. Akorát, že tady jsou opice! Technicky dokonalé a úžasně hrající opice. Jejich provedení opět posouvá hranici dnešních vizuálních možností zase o kousek dál. Jak to jen ti trikoví mágové dělají, že ty postavy tak neuvěřitelně dobře hrají? Klobouk dolů. A to je také hlavní síla této série. Nejde tu o to, aby vám efekty braly dech, ale aby prostřednictvím nich vám byl vyprávěn příběh a přenášeny emoce. Který dnešní velký blockbuster tohle dělá? Moc jich bohužel není.

 • 45%
  1
  0
  22. 7. 2017
  nairam67 (101 bodů)

  Woody, Woody to už ti zase došly peníze? Jediné plus tohoto filmu je skutečnost, že uzavírá kruh Planety opic tím, že se vrací na samý začátek. Doufám jen, že uzavřeno zůstane.

 • 75%
  0
  0
  19. 2. 2018
  -MiCi- (85 bodů)

  Ďalší film z prostredia planéty opíc. Na tento film som sa tešil a po zhliadnutí traileru ešte viac. Ako fanúšik vizuálnych efektov som si prišiel na svoje. Nastali aj momenty ktoré ma prekvapili ale celkovo to hodnotím ako super zakončenie trilogie ktoré ma bavilo. 75/100

 • 60%
  0
  0
  6. 11. 2017
  Kelok (75 bodů)

  Za mě průměrný film s jednoduchou (jako kdybych jí už někde viděl) zápletkou. Na docela dobře rozjetou sérii a poslední díl jsem čekal něco více epického.

 • 90%
  0
  0
  14. 8. 2017
  kacanova (41 bodů)

  Všechny díly Planety opic se mi líbily a tak jsem se těšil na tu novou, zatím poslední.
  Film se mi líbil a nechyběl v něm ani humor :-)

Hodnocení a recenze Válka o planetu opic

75 76 ?
jak hlasovat?
 • dominik11 95%
 • Mrykodaj 80%
 • juha_efx 85%
 • Lovecour69 85%
 • Nosnica 75%
 • Deacon Frost 80%
 • InJo 85%
 • Svany 85%
 • lukes-houmr-bures 95%
 • michal-marsalek 80%
všechna hodnocení (148)

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 8 v žebříčku uživatele katie-raijin-bosek
28. místo z 30 v žebříčku uživatele Danny F.