War for the Planet of the Apes (USA)
« další názvy »
USA USA
143 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Sci-fi
Motto: Za svobodu, za rodinu, za planetu

Obsah

:
Válka o planetu opic začíná dva roky po událostech předchozího snímku Úsvit planety opic. Z inteligentního šimpanze Caesara (Andy Serkis) se stal nezpochybnitelný více »« méně

Režie

:
Matt Reeves

Scénář

:
Mark Bomback Pierre Boulle Matt Reeves

Herci

:
Woody Harrelson Judy Greer Andy Serkis Steve Zahn Ty Olsson ...
Premiéra: 13. 7. 2017
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 35%
  7
  3
  12. 7. 2017
  Sheldon (9646 bodů)

  Válka o planetu opic je špatný film, u kterého mi je záhadou, jak mohl takovou kravinu někdo vůbec schválit do výroby a dát za to hromadu peněz. Zápletka je směšná tím nejhorším možným způsobem, scenárista a režisér vykrádá celé scény z Apocalypse Now a Woody Harrelson dokonce paroduje Marlona Branda! Závěrečná WTF sekvence absolutně nedává smysl a popírá logiku a zejména fyziku. Na konci objektivně chybí scéna! Logických lapsů je tam ale spousta. Třeba samopal upuštěný na zem sám od sebe nestřílí. NIKDY! Jinak film je po výtvarné stránce až na poslední záběr skutečně hnusný a z mluvících opic se po dvou solidních dílech staly parodie. Tohle je doufám už opravdu konec opičí ságy, kterou mám jinak moc rád. Tenhle díl ale už vidět nechci.

 • 90%
  5
  2
  15. 7. 2017
  lamps (7480 bodů)

  Takže popořadě. Válka o planetu opic určitě není tím blockbusterem desetiletí, v jaký jsem doufal zásluhou emocionálně vyšťavujících trailerů a nadšených zahraničních ohlasů, na to má pořád dost logických chyb a hlavně ospalejších míst, které třeba Zrození nemělo ani jediné. Přesto se ale jedná o v hollywoodských měřítkách nesmírně osvěžující a vypravěčsky neortodoxní velkofilm, který zvládá jak komplexně uzavřít přesahující dějovou linii ohledně charakterního vývoje vůdce Caesara, tak i našroubovat na jeho vývoj novou řadu událostí, zabalenou do pochmurně gradujícího a detailně promyšleného cyklu. Famózní první třetina plná detailů na ztrápené opičí tváře a výmluvného ticha naplňuje džbánek osudovosti a neodvratnosti vnitřního (milost × nenávist) i vnějšího (opice × lidé) Caesarova konfliktu až po okraj, prostřední část a fyzické střetnutí s maniakálním plukovníkem, reprezentující vyústění vnějšího konfliktu, sice disponuje oněmi ospalými částmi a útěk z vězení je těžko uvěřitelný, ale zase nechybí rozumné vysvětlení plukovníkovy motivace a i díky vtipné postavě Bad Ape celá část funguje jako skvělý rodinný biják s depresivní aurou, no a závěr, kde se miska motivačních vah převažuje vedle akce i na stranu vnitřních konfliktů postav, splňuje veškeré parametry hollywoodských příběhů, ale zároveň si zachovává osobitou tvář a silný emocionální dopad. A navíc je to celé úžasně sestříhané, intenzivně ozvučené a majestátně nasnímané, s frajerem Harrelsonem a malou holčičkou, která je stejně dobře obsazena jako onehdy Newt ve Vetřelcích a jejíž každý pohled vydá za tisíce slov, podobně jako všech zdejších postav. Hollywoode, ber si příklad.

 • 75%
  2
  0
  18. 7. 2017
  Standa. (5586 bodů)

  Byl to dobrej film, o tom žádná, ale nějak se nemůžu zbavit pocitu , že jsem čekal úplně jiné zakončení, i když po pravdě nevím jaké.. Každopádně 143 minut bylo až přespříliš na vykreslení vcelku jednoduché zápletky. ale to už je ten dnešní trend, no..

  • Efekty (tradičně)
  • Až moc upovídané opice (úplně ztracený feeling strohých proslovů)
  • Snad poprvé jsem si všímal, že mi hudba nějak nesedí k probíhajícím scénám
 • 80%
  0
  0
  20. 7. 2017
  rkotvald (2805 bodů)

  Stárnoucí Cézar přichází o milovanou ženu a syna, tlupa musí do bezpečí, jenže její vůdce má v očích jen pomstu. Loajálně se k němu připojí pár primátů, aby se zasněženou krajinou vydali po stopách vojáků vedených plukovníkem Woodym Harrelsonem. Výsledek trošku šlape na pravidla letního blockbusteru, místy má až hypnotickou atmosféru, technicky je to samozřejmě znovu o maximální spokojenosti, kombinace herců, krajiny a primátů působí naprosto realisticky. Jednička byla určitou interpretací na současnou podobu sebedestruktivního světa, sázela na herce i znepokojivou atmosféru a byla výtečně dynamická. Dvojka byla příběhově plošší, ubylo nápadů a zajímavých momentů, propracovanější motivace postav chyběly, akční scény prakticky nestrhly. Tak to prostě bylo. Už tehdy opice sílily, zatímco lidstvo decimovala virová infekce. Na trojku se chystal stejný režisér Matt Reeves a dá se říct, že zopakoval co se akce týče dvojku. Jenže co se psychologie týče, víc se blíží komornější jedničce. Za to velká pochvala. Emocionální pochody opic jsou naprosto skvostné, tvůrcům nechybí odvaha ve smyslu „všichni šli na proklamovanou válku z názvu a ono je to jinak“, navrch vše předkládají v pomalém a promyšleném tempu, kdy z vůdce a autority se stává ikona. Vyvrcholení trilogie je prostě syrové drama, kdy naše ego dostává opět pořádně na frak a které předkládá několik interpretací na současnou podobu sebedestruktivního počínání lidstva. Závěrečný patos nevadí, nějakou opravdu skvostnou akční scénu navíc bych uvítal, víc bych zapracoval i na úloze nalezené dívenky, ale jinak spokojenost. Nečekaná. A Andy Serkis definitivně potvrdil jednu z nejikoničtějších postav poslední dekády.

 • 80%
  7
  2
  13. 7. 2017
  marie-kolarova (1039 bodů)

  V téhle válce se protagonisté perou hlavně sami se sebou a vůbec to nevadí, protože právě psychologická stránka filmu funguje velmi slušně. Hlavní záporák není krvežíznivý magor, ale nelítostný voják snažící se zachránit zbytek i za cenu ztráty toho, na kom mu hodně záleželo. Jeho jednání je vedeno drsnou sebezáchovnou logikou, nikoliv iracionální touhou po krvi. I jeho vztah k Caesarovi je podřízen této logice. Inteligentní dialogy patří k slušným pozitivům filmu stejně jako nádherné přírodní scenérie. Závěrečné finále koresponduje s touto filozofií a není proto ovládané jen vzteklou řežbou. Jen některé pasáže by přece jen mohly drobátko zrychlit.

 • 95%
  4
  2
  15. 7. 2017
  tedoun (662 bodů)

  Pokud je nějaké dílo skutečně nadčasové, je jím Planeta opic a to bude vždy. Kdo neviděl původní filmy z roku 1968 až 1974 nebude rozumět nové episody. Např. v posledním dílu se našla holčička, která se bude jmenovat "NOVA" a ona je ta, která se potka s astronautem Taylorem a syn Císaře, Cornelius bude valstně jeho otec. No je to složité. Škoda jen to, že Ve filmu nejsou žádné ženské gorily nebo orangutanky.

 • 60%
  4
  0
  15. 7. 2017
  Bemiurg (579 bodů)

  Další celkem zbytečné pokračování. Filmu by imho prospělo trochu temnější vyznění, ne točit za každou cenu rodinnej biják. Podívaná je to sice parádní, ale hromada logických chyb a občas zdlouhavé nudné pasáže sráží film jen někam k lepšímu průměru. Jsem rád, že jsem to viděl, ale podruhé už na to nepůjdu.

 • 55%
  6
  1
  14. 7. 2017
  majhan (397 bodů)

  • úplně první Planeta opic měla hlavní nosnou varující myšlenku a rozehraný příběh a mohla dobře působit ve své době jako Memento - zkrátka byl to dobrý nápad
  • další a další pokračování chtějí z tématu jen vytřískat pořád další peníze, i když už je to vyšťavené jako vymačkaný citron - v dnešní době nových hrůz, které nám nepřinášejí vymyšlené inteligentní opice, ale naopak až příliš živé, agresivní a primitivní opice lidské, hrnoucí se na přece jen trochu víc civilizovanou a slabošskou Evropu už světem hýbou zcela jiné starosti
 • 80%
  3
  0
  17. 7. 2017
  Prdifuk (62 bodů)

  Zrození bylo naprosto famózním filmem. Úsvit obrovským zklamáním. Válka vypadá přesně tak jako měl vypadat Úsvit. Z nové trilogie bych ho zařadil hned za Zrození.
  Moc se mi líbilo pomrkávání tvůrců na diváka s odkazy na úplně první Planetu opic z roku 1968. Velmi dobré uzavření nové trilogie, které navazuje na realitu původní Planety opic. Navíc mám rád filmy, ve kterých jsou lidé ti zlí a zvířata, nebo domorodí mimozemšťané, ti hodní

  • Vynikající CGI, návaznost na původní film.
  • Občasné díry v logice scénáře, záhadně fungující logistika i po rozpadu lidské civilizace.
 • 80%
  5
  1
  16. 7. 2017
  Georgino (23 bodů)

  Zrození bylo na hollywoodském nebi zjevením. Úsvit šel ještě dál a nabídl inteligentní psychologickou sondu o tom, jak křehký je mír a jak lehké je rozpoutat válku. A nyní je tu třetí film, který je ještě ambicioznější a svým způsobem velice odvážný. Natočit trikový film s takhle pomalým tempem, plným dlouhých pohledů a scén beze slov, si zaslouží úctu. V době tupých velkofilmů, které vypadají jak prázdné omalovánky, je Válka o planetu opic neskonalým osvěžením. Není to film pro každého a většina konzumentů dnešní filmové produkce bude tou pomalostí znechucena. Je to film starého střihu, které se točily v sedmdesátých letech. První půle je klasický western se všemi těmi dlouhými záběry, které známe ze starých legendárních filmů. Akorát, že tady jsou opice! Technicky dokonalé a úžasně hrající opice. Jejich provedení opět posouvá hranici dnešních vizuálních možností zase o kousek dál. Jak to jen ti trikoví mágové dělají, že ty postavy tak neuvěřitelně dobře hrají? Klobouk dolů. A to je také hlavní síla této série. Nejde tu o to, aby vám efekty braly dech, ale aby prostřednictvím nich vám byl vyprávěn příběh a přenášeny emoce. Který dnešní velký blockbuster tohle dělá? Moc jich bohužel není.

74 76 ?
 • Bemiurg 60%
 • rkotvald 80%
 • martin-kovanda 95%
 • tastemypoop 75%
 • iwinyouloosers 75%
 • Standa. 75%
 • Prdifuk 80%
 • gift2 75%
 • karel-servus 75%
 • Georgino 80%
všechna hodnocení (22)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: