Válka o planetu opic
Komentáře

Napište komentář

?%
0
0
Host
1 2 dalsi posledni
 • 85%
  7
  3
  7. 8. 2017
  Brenan88 (40034 bodů)

  Skvělé zakončení jedné úžasné trilogie. Už od prvních minut si mne snímek získal a já se zatajeným dechem sledoval každou následující scénu. Válka o planetu opic je za dlouhou dobu zcela jiným blockbusterem než jsme si zvykli. Vůbec se nejedná o válečnou vřavu,ale spíše o snímek,který se nese v depresivně dramatickém duchu a klade důraz na silné gesta spolu s hrdinstvím jedince. Všechny postavy jsou geniálně napsané a hlavně postava Ceasara jakožto vůdce opic si vás svým jednáním lehce získá. Reeves filmu nastolil velmi pozvolné tempo,které nikam nespěchá a proto je v něm spousta prostoru pro vývoj postav. Všechno to směřuje za jediným cílem - POMSTOU! Filmu opravdu není nic moc co vytknout. Kamera je úžasně okouzlující a je jedno zda se snímek zrovna odehrává v hustém lese,nebo v zasněžené krajině. Michael Seresin zde vykouzlil spoustu neuvěřitelných záběrů,které mne nenechali klidným. Ať už to jsou záběry na helmy v úvodu filmu,scéna Ceasar kontra plukovník McCulloughem u vodopádu a tak bych mohl jmenovat do nekonečna.Dále bych vypíchl úžasnou hudbu,která je každým svým tónem oslňující a poutavá. Doslova jsem se do toho hudebního podmazu zamiloval a každá scéna,tak dostala zcela nový rozměr. Vynikající snímek každým coulem. CGI je dokonalé a o několik stupňů opět uteklo konkurenci. Samotné finále snímku je jen třešničkou na dortu. Emocionální,dokonalé,osudové.

 • 35%
  9
  8
  12. 7. 2017
  Sheldon (13994 bodů)

  Válka o planetu opic je špatný film, u kterého mi je záhadou, jak mohl takovou kravinu někdo vůbec schválit do výroby a dát za to hromadu peněz. Zápletka je směšná tím nejhorším možným způsobem, scenárista a režisér vykrádá celé scény z Apocalypse Now a Woody Harrelson dokonce paroduje Marlona Branda! Závěrečná WTF sekvence absolutně nedává smysl a popírá logiku a zejména fyziku. Na konci objektivně chybí scéna! Logických lapsů je tam ale spousta. Třeba samopal upuštěný na zem sám od sebe nestřílí. NIKDY! Jinak film je po výtvarné stránce až na poslední záběr skutečně hnusný a z mluvících opic se po dvou solidních dílech staly parodie. Tohle je doufám už opravdu konec opičí ságy, kterou mám jinak moc rád. Tenhle díl ale už vidět nechci.

 • 80%
  5
  5
  15. 7. 2017
  lamps (13455 bodů)

  Takže popořadě. Válka o planetu opic určitě není tím blockbusterem desetiletí, v jaký jsem doufal zásluhou emocionálně vyšťavujících trailerů a nadšených zahraničních ohlasů, na to má pořád dost logických chyb a hlavně ospalejších míst, které třeba Zrození nemělo ani jediné. Přesto se ale jedná o v hollywoodských měřítkách nesmírně osvěžující a vypravěčsky neortodoxní velkofilm, který zvládá jak komplexně uzavřít přesahující dějovou linii ohledně charakterního vývoje vůdce Caesara, tak i našroubovat na jeho vývoj novou řadu událostí, zabalenou do pochmurně gradujícího a docela promyšleného cyklu. Westernová první třetina, která rozehrává v dosud chrabrém Caesarovi pomstychtivé choutky, je svou rozjímací atmosférou naprosto fantastická. Ve zbytku Reeves slušně rozvíjí a zakončuje vnitřní (milost × nenávist) i vnější (opice × lidé) konflikty a přináší nádherné vizuální výjevy a netradiční zakončení, které neovlivňují postavy, nýbrž sama matka příroda (čímž se hezky podtrhuje vše, o co vlastně celou dobu šlo), ale zároveň vyprávění místy dochází munice a například útěk z vězení, jakkoli neztrácí na osudovosti, si s logikou a uvěřitelností moc nepotykal. Chválit efekty už by bylo nošením nerdů na ajťácké soutěže, a tak pochválím alespoň tragikomickou postavu Bad Ape a s ní spojený dabérský výkon Stevena Zahna a casting malé holčičky, jejíž každý pohled vydává za tisíce slov. Důstojné završení skvělé trilogie, byť očekávání byla po lživých trailerech o něco výše.

 • 95%
  1
  2
  2. 2. 2018
  Danny F. (11112 bodů)

  Dokonalý film. Příjemné pokračování od dob zrození Planety opic. Příběh je smysluplný, dojemný a přesvědčivý ze kterého doslova tryskají emoce. Snímek si drží své přiměřené tempo, což by divák uvítal postupně se rozjíždějící a divočejší tempo. Akce a boje opravdu na úrovni daného příběhu, žádné předigitalizované megalomanské triky.

  • Příběh
  • Vizuál
  • Akce v bojích
  • Trochu moc pomalejší tempo
 • 70%
  0
  0
  18. 2. 2018
  Pete69 (10542 bodů)

  Určitě nejslabší díl celé nové trilogie. První dva díly jsem doslova hlatal. Tento film je zdlouhavý až utahaný. Akce se dočkáte na začátku a trošku na konci. Příběh je trošku Hollywoodský, takže je v něm dost klišé. Co ale hodnotím na jedničku je zpracování. Digitalizaci jsem opět téměř nevnímal. Skvělý vizuální kousek, ale dějově zaostává za předchozími díly. Úsvitu jsem dal dokonce 90%, zrození o kousek méně a poslednímu dílu bohužel "jen" 70%.

 • 90%
  3
  0
  21. 8. 2017
  JosefTomas (6333 bodů)

  Mrzí mě neúspěch tohoto dílu, protože nemá v podstatě nic špatného. Výborný příběh, hrdinu, padoucha a výbornou hudbu. Navíc je zase patrnější, že grafika popošla o další krok dál a opice vypadají opravdu hezky (V jistém slova smyslu). Proto se divím, že film má finanční problémy, jednoznačně jde o nejlepší díl této trilogie a fantastické zakončení jedné dobré série, kterých bych chtěl vidět víc.

 • 75%
  3
  0
  18. 7. 2017
  Standa. (6156 bodů)

  Byl to dobrej film, o tom žádná, ale nějak se nemůžu zbavit pocitu , že jsem čekal úplně jiné zakončení, i když po pravdě nevím jaké.. Každopádně 143 minut bylo až přespříliš na vykreslení vcelku jednoduché zápletky. ale to už je ten dnešní trend, no..

  • Efekty (tradičně)
  • Až moc upovídané opice (úplně ztracený feeling strohých proslovů)
  • Snad poprvé jsem si všímal, že mi hudba nějak nesedí k probíhajícím scénám
 • 55%
  2
  1
  25. 11. 2017
  Chimpanzee21 (3725 bodů)

  První díl se mi líbil a potří dokonce k oblíbeným filmům na mém profilu, ale d vojka šla hodně dolů a tenhle díl se udržel přibližně na stejné úrovni. Po věčinu času je film němý (když může mluvit cézar, tak proč nemůžou mluvit ostatní opice). Dále film obsahoval spoustu nelogických věcí a příběh měl dobré jen ukončení. Film obsahoval debilní zápletku a na to byl film příliš dlouhý.

 • 80%
  2
  1
  20. 7. 2017
  rkotvald (3120 bodů)

  Stárnoucí Cézar přichází o milovanou ženu a syna, tlupa musí do bezpečí, jenže její vůdce má v očích jen pomstu. Loajálně se k němu připojí pár primátů, aby se zasněženou krajinou vydali po stopách vojáků vedených plukovníkem Woodym Harrelsonem. Výsledek trošku šlape na pravidla letního blockbusteru, místy má až hypnotickou atmosféru, technicky je to samozřejmě znovu o maximální spokojenosti, kombinace herců, krajiny a primátů působí naprosto realisticky. Jednička byla určitou interpretací na současnou podobu sebedestruktivního světa, sázela na herce i znepokojivou atmosféru a byla výtečně dynamická. Dvojka byla příběhově plošší, ubylo nápadů a zajímavých momentů, propracovanější motivace postav chyběly, akční scény prakticky nestrhly. Tak to prostě bylo. Už tehdy opice sílily, zatímco lidstvo decimovala virová infekce. Na trojku se chystal stejný režisér Matt Reeves a dá se říct, že zopakoval co se akce týče dvojku. Jenže co se psychologie týče, víc se blíží komornější jedničce. Za to velká pochvala. Emocionální pochody opic jsou naprosto skvostné, tvůrcům nechybí odvaha ve smyslu „všichni šli na proklamovanou válku z názvu a ono je to jinak“, navrch vše předkládají v pomalém a promyšleném tempu, kdy z vůdce a autority se stává ikona. Vyvrcholení trilogie je prostě syrové drama, kdy naše ego dostává opět pořádně na frak a které předkládá několik interpretací na současnou podobu sebedestruktivního počínání lidstva. Závěrečný patos nevadí, nějakou opravdu skvostnou akční scénu navíc bych uvítal, víc bych zapracoval i na úloze nalezené dívenky, ale jinak spokojenost. Nečekaná. A Andy Serkis definitivně potvrdil jednu z nejikoničtějších postav poslední dekády.

 • 75%
  0
  0
  17. 11. 2017
  Rabadi (2250 bodů)

  Ačkoli mám raději první zpracování planet opic, tato nová série mě celkově velmi překvapila. Dobrá kamera i herecké obsazení. Zajímavé zamyšlení co se týče lidské krutosti a našeho chování ke zvířatům obecně. Zajímavé je, že člověk začne fandit opicím proti lidem.

 • 80%
  6
  3
  13. 7. 2017
  marie-kolarova (1904 bodů)

  V téhle válce se protagonisté perou hlavně sami se sebou a vůbec to nevadí, protože právě psychologická stránka filmu funguje velmi slušně. Hlavní záporák není krvežíznivý magor, ale nelítostný voják snažící se zachránit zbytek i za cenu ztráty toho, na kom mu hodně záleželo. Jeho jednání je vedeno drsnou sebezáchovnou logikou, nikoliv iracionální touhou po krvi. I jeho vztah k Caesarovi je podřízen této logice. Inteligentní dialogy patří k slušným pozitivům filmu stejně jako nádherné přírodní scenérie. Závěrečné finále koresponduje s touto filozofií a není proto ovládané jen vzteklou řežbou. Jen některé pasáže by přece jen mohly drobátko zrychlit.

 • 80%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (1686 bodů)

  Zakončení sympatické trilogie o inteligentních opicích nakonec není zas až tak velkolepé, jak se mohlo z traileru zdát. Což ale vůbec nevadí, protože zakončení to bylo důstojné. Název je však opravdu krapet zavádějící, neboť kdo čeká velklepé bitvy mezi lidmi a opicemi, bude asi dost zklamaný. Film je spíše dramatem o utlačování a odsuzování sociálně slabých s kapkou existenciální otázky, co je a jakou váhu má "lidství". (Tudíž pro voliče SPD zcela nepochopitelný film) A Andy Serkis jako Ceasar opět vynikající (aspoň ho na toho Oscara jednou nominujte, god damn it!). Krapet uspěchaný konec a několik nudnějších pasáží však rozhodně neovlivní ten fakt, že se jedná o dost kvalitní a zábavný snímek, jenž svým předchůdcům nedělá ani v nejmenším ostudu.

 • 60%
  5
  0
  15. 7. 2017
  Bemiurg (1240 bodů)

  Další celkem zbytečné pokračování. Filmu by imho prospělo trochu temnější vyznění, ne točit za každou cenu rodinnej biják. Podívaná je to sice parádní, ale hromada logických chyb a občas zdlouhavé nudné pasáže sráží film jen někam k lepšímu průměru. Jsem rád, že jsem to viděl, ale podruhé už na to nepůjdu.

 • 80%
  0
  0
  14. 5. 2019
  salisbury (1055 bodů)

  Válku o planetu opic započal závěrečný díl Caesarovské trilogie a já se nechal unášet digitální technologií, která skvěle odvedla své řemeslo. Woody Harrelson mi na malou chvíli připomněl Marlona Branda v Apokalypse, ač tam to přeci jen mělo o dost větší dopad do půdy artové úrodnosti. Možná ta připomínka byla způsobena i podkresovou písní Hey Joe od Jimiho Hendrixe, která se rozezvučela kinosálem jak hejno helikoptér nad planinou. Andy Serkis jako loutkoherec opět odvedl skvělou práci, ikdyž vlastně ani nevím co je on a co Caesar, ale rozhodně film je parádním zakončením série a na úkor toho provedu v brzké době trisingulační promítání kompletního planetárního opičince.

 • 65%
  1
  0
  14. 8. 2017
  davsuch (1027 bodů)

  Musím konstatovat, že tento film byl pro mě velké zklamáním a to hlavně vyvrcholením celého příběhu z předchozích filmu (Zrození planety opic a Úsvit planety opic). Na konci jsme měl dojem, že příběh se zúžil na levný námět o hrdinském vůdci, který zachrání všechny před tyranii. Místy to bylo o nesmyslném násilí, což jen devalvovalo kvality filmu.

  • dobrá animace
  • jednoduchý vzorec děje
  • zbytečné násilí
  • celkový výsledek boje lidí s opicemi
 • 95%
  4
  2
  15. 7. 2017
  tedoun (854 bodů)

  Pokud je nějaké dílo skutečně nadčasové, je jím Planeta opic a to bude vždy. Kdo neviděl původní filmy z roku 1968 až 1974 nebude rozumět nové episody. Např. v posledním dílu se našla holčička, která se bude jmenovat "NOVA" a ona je ta, která se potka s astronautem Taylorem a syn Císaře, Cornelius bude valstně jeho otec. No je to složité. Škoda jen to, že Ve filmu nejsou žádné ženské gorily nebo orangutanky.

 • 55%
  2
  0
  28. 7. 2017
  darth vader (712 bodů)

  Před tím než jsem šel do kina jsem si četl recenze od uživatelů této internetové domény, ty mě navnadili se na film zajít podívat. Nabyl jsem totiž očekávání, že se jedná o díl poněkud rozdílný a to konkrétně v intenzitě násilí. Čekal jsem, že se dočkám jiného motivu než jen klasický motiv pomsty, násilý etc... Film jako celek se tedy skládal z perfektních animací, CGI a velkého množství zbytečného násilí beze smyslu.

  • animace
  • CGI
  • nesmyslné násilí
  • děj
  • pointa (žádná)
 • 70%
  0
  0
  15. 11. 2017
  Květka (710 bodů)

  První dva díly O planetě opic se mi hodně zalíbily, proto jsem se nemohla dočkat na závěrečný díl. Musím se přiznat, že ty předchozí se mi co se týče děje zamlouvaly víc. Neříkám, že trojka byla špatná. Pro fanoušky série roozhodně nezbytný díl ke zhlédnutí :)

 • 0%
  0
  0
  12. 1. 2020
  sugi (475 bodů)

  ... a tohle bylo zase co ? .... kdovlastně válčí o planetu opic ... šílenec a jeho stoupenci s lidmi nebo opicemi a nebo jen Cesar proti všem .... tohle je klasická ukázka toho , že bez speciálních efektů a triků by takovýto film nemohl vzniknout...dvě hodiny dvacet minut o ničem

 • 55%
  7
  1
  14. 7. 2017
  majhan (442 bodů)

  • úplně první Planeta opic měla hlavní nosnou varující myšlenku a rozehraný příběh a mohla dobře působit ve své době jako Memento - zkrátka byl to dobrý nápad
  • další a další pokračování chtějí z tématu jen vytřískat pořád další peníze, i když už je to vyšťavené jako vymačkaný citron - v dnešní době nových hrůz, které nám nepřinášejí vymyšlené inteligentní opice, ale naopak až příliš živé, agresivní a primitivní opice lidské, hrnoucí se na přece jen trochu víc civilizovanou a slabošskou Evropu už světem hýbou zcela jiné starosti
1 2 dalsi posledni
75 76 ?
jak hlasovat?
 • sugi 0%
 • Sandrastekla 100%
 • IDWWW 90%
 • ondrej-sladky 80%
 • SicarioGamer666 85%
 • Yantcha 75%
 • salisbury 80%
 • Vurhor 80%
 • Futureman 75%
 • panbubo 95%
všechna hodnocení (137)

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 8 v žebříčku uživatele katie-raijin-bosek
28. místo z 30 v žebříčku uživatele Danny F.
Sdílet tuto stránku:

Partneři: