Bumblebee (USA)
USA USA
113 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Blockbuster, Retro, Série/Franchise

Obsah

:
Charlie je obyčejná osmnáctiletá holka, která právě k narozeninám dostala své první auto. Jenže ten žlutý „Brouk“ není obyčejná ojetina, ale Bumblebee, více »« méně

Režie

:
Travis Knight

Scénář

:
Christina Hodson

Herci

:
Hailee Steinfeld Justin Theroux Angela Bassett Pamela Adlon John Cena ...
Premiéra: 20. 12. 2018
Distributor: Cinemart
Jste na stránce filmu Bumblebee. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Bumblebee myslíte! K 22. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28343 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Bumblebee


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  2
  0
  22. 1. 2019
  Brenan88 (46332 bodů)

  Nechci,aby to vyznělo nějak zle,ale zaplať pánbůh,že se tato robotí série zbavila Baye na pozici režiséra. Bumblebee se díky tomu řadí velmi vysoko v pomysleném žebříčku Transformeřích filmů. Stačilo jen ubrat na akci,zbytečné mytologii a počtu Transformerů. Pomyslně jsme se vrátili na začátek a dostáváme příběh o vztahu robota s člověkem. Je to už sice ohrané,ale stále to díky dobré režii funguje. Bohužel je Bumblebee až příliš šablonovitý a nepřináší vůbec nic nového. Nejednou jsem si tak u filmu říkal,že už jsem to někde viděl. I přes všechny výtky jsem si film užil a dávám 75%.

 • 90%
  0
  1
  4. 4. 2019
  martin-mickey-stusak (27028 bodů)

  Sólovka autorobota pojmenovaného jako Bumblebee (Čmelák) je více zaměřena na mladé diváky, ale i tak nic patřičného nechybí. Už samotný začátek snímku nám ihned naservíruje mohutnou bitvu a diváka, přesyceného bitevní vřavou u série Michaela Baye, ovládne zděšení, že se změnou režiséra a strukturou děje příběhu nic nezměnilo. Inu, změnilo. Steven Spielberg je jedním z producentů a tak asi nepřekvapí, že se v ději objeví různé motivy či odkazy na mnohé starší snímky. Setkání Čmeláka s dospívající Charlie jakoby nám připomnělo snímek ‘E.T. mimozemšťan’ (1982). Ale protože se jedná o robota, mnohá podobnost je i se snímkem ‘Číslo 5 žije’ (1986) a to v podstatě i šablonou příběhu. A nemalá podobnost tu je i se snímkem 'Superman 2’ (1980)a to v případě dvou nepřátelských robotů snažící se Čmeláka zničit. A je toho více. Předvídatelnost je vlivem toho vysoká , až hamba. Děj je zcela vyrovnaný co se týče akce, dobrodružství, humoru a typické mladistvé nerozvážnosti. Co zmate, jsou určité protichůdné sounáležitosti právě s dějovým vývojem Bayovi série. Ano, jedná se o sólovku jedné postavy z řad kladných autorobotů, ale určité dějové sekvence se nelogicky značně rozcházejí. Jedná se o scénáristickou neznalost nebo úmysl? Každopádně se snímek ve své skromnosti v rámci rodinné popkornové zábavy povedl a hrdě se může řadit vedle třeba výše zmíněného snímku 'Číslo 5 žije’.

 • 65%
  0
  0
  27. 4. 2019
  Pete69 (23395 bodů)

  Bumblebee je určitě velký robotický sympaťák, ale moc dobrý příběh mu scénárista nenapsal. Dosti prázdných pasáží, plochý příběh a nepříliš akce. Film mě neurazil, ale rozhodně mě nenadchnul a pokud ho už nikdy neuvidím, smutný nebudu .... 65% ......

 • 75%
  0
  0
  15. 4. 2019
  Blackhand47XD (2361 bodů)

  Byl takhle jeden animák a jmenoval se Železný obr. Všichni ho měli rádi, a tak si tvůrci Transformerů řekli, že by bylo príma ho předělat a zasadit do svého univerza. Film nám samozřejmě nabízí stroj učící se lidskou kulturu, velkého zlého generála i několik dalších klišé v podobě měsíce v úplňku, finální bitky v noci nebo přiblblých amerických puberťáků. Celý snímek vlastně není nikterak originální, ale docela rychle to odsýpe, a i když je šablonovitý, člověk se u něj ani tolik nenudí. Možná bych ale z filmu vystřihl postavu toho kluka s přiblblým jménem, nic tam vlastně neudělal a jako komický prvek taky nefunguje. 75%

 • 100%
  0
  0
  17. 1. 2019
  jarousek1981 (314 bodů)

  Nejlepší díl s celé série Transformers.Hodně pro cítěné,vtipné, dobrá hudba,akce taky.Žádné laciné vtipy,hlavně nic nepřekombinované. Chvilku mi to připomnělo film Ocelová pěst.

 • 20%
  0
  0
  1. 9. 2022
  PinokKio (120 bodů)

  V roce 1987 (kdy se to odehrává) bych u toho hýkal blahem a poté nonstop ukecával rodiče, ať mi sem nějak propašují hračku Bumblebeeho zpoza železné opony, jenže teď, po třiceti letech, jsou to pro mě dvě hodiny neskutečně dětinské nudy ..

 • 70%
  0
  0
  28. 5. 2019

  Miluji všechny díly s autoboty. A tento film mě velice překvapil. Je to emocionální a velice zábavné pro milovníky aut doporučuji. Byly jsme na premiéře v Praze. Super je že to má skvělý děj. Minus že je to na mě krátké.

 • 30%
  0
  2
  24. 1. 2019
  Sofistikovaný (6 bodů)

  Ako prepáčte ale sa čudujem že tento film má tak veľa percent čo ste slepí? Transformery vyzerajú ako z lega americká stupidita sa šíri z každej strany(nie ze by tomu bolo inak aj z predošlých filmov) a ešte tam vkuse šaškuje ten 4 ligový takzvaný herec John cena ktorého keď ku koncu udrel bumbleebee tak sa mu nič nestalo iba sa oprasil a nič čo by som čakal keď vás udrie taky veľký robot tak ste KO a na konci keď mu tam ešte zasalutoval tak som už tam len chýbala americká vlajka ale povedal som si ze večiu chujovinu som dávno nevidel. Už ta posledná časť transformerov ten temni ritier bola obrovská stupidita ale toto to predbehlo prvou pol hodinou filmu fuj hnus strata času

Hodnocení a recenze Bumblebee

72 68 ?
jak hlasovat?
 • Lucas90 80%
 • PinokKio 20%
 • dominik11 95%
 • Riverdon 60%
 • Mrykodaj 70%
 • Lovecour69 75%
 • Milliee 80%
 • Battler142 60%
 • InJo 70%
 • Lucy Lu 95%
všechna hodnocení (80)

V TV

V žebříčcích uživatelů

21. místo z 603 v žebříčku uživatele Mikik4444
69. místo z 87 v žebříčku uživatele Lucas90
80. místo z 100 v žebříčku uživatele Lucas90
101. místo z 164 v žebříčku uživatele Lucas90