Ready Player One (USA)
USA USA
140 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Adaptace knižní, Blockbuster, Teenagerský
Motto: Dobrodružství, které ve skutečném světě nezažiješ

Obsah

:
Děj nového filmu legendárního režiséra Stevena Spielberga je zasazen do roku 2045, kdy se svět ocitá na pokraji chaosu a kolapsu. Lidé však nalezli spásu více »« méně

Režie

:
Steven Spielberg

Scénář

:
Zak Penn Ernest Cline

Herci

:
Tye Sheridan Olivia Cooke Ben Mendelsohn Lena Waithe T.J. Miller ...
Premiéra: 29. 3. 2018
Distributor: Vertical Ent.
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Ready Player One: Hra začíná. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Ready Player One: Hra začíná myslíte! K 28. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27994 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Ready Player One: Hra začíná


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  5
  2
  8. 4. 2018
  Brenan88 (45177 bodů)

  Pokud milujete popkulturu,Stevena Spielberga,nebo jen filmy jako takové,tak musíte milovat i Ready Player One. Spielbergem se konečně oprostil od filmů s politickou tématikou a natočil audiovizuální pecku,kterou bude dnešní mládež milovat. Po technické stránce dokonalé a je radost sledovat rozmanitost světa OASIS. Na snímek se určitě v nejbližší době podívám znovu,protože věřím že mi spousta narážek a odkazů na mé oblíbené filmy a hry ve vší té akci unikla. Mark Rylance opět dokázal,že je pán herec a i přes menší roli předvedl maximální výkon.

 • 90%
  1
  1
  22. 7. 2018
  Pete69 (20001 bodů)

  Vizuální pecka, jak má být. Tento film osloví především mladou genreaci, ale podle mě i každého, kdo má fantazii. Virtuální svět je ztvárněn dokonale, přičtete-li k tomu dobrodružnointelektuální hru, kterou řeší ve dvou dimenzích, vzniklo mi z tho málem geniální dílo hodno 100%, jenže pak přišel konec.. :(

 • 90%
  1
  2
  1. 4. 2018
  Sheldon (16014 bodů)

  Knihu neznám a určitě bych jí nečetl a stejně tak mě příšerně vytáčel trailer. Ovšem samotný film, to je věc úplně jiná. Expozice mě tedy poněkud vyděsila, počínaje profláklou a pitomou úvodní písničkou a čekal jsem, kam se to bude vyvíjet. Nakonec jsem se ale hodně dobře bavil. Poznával jsem tam, řadu svých oblíbených filmů, hodně narážek jsem ale nepochopil a nikterak mě to netrápí. Hledat je nebudu. Celý ten barevný bordel funguje díky Spielbergově režii a dobře vybranému castingu, zejména u mladých neokoukaných herců. Tye Sheridan je opět výborný a z tohoto kluka nám roste velká hvězda. Alan Silvestri sice vybral nějakou muziku, ale když jde do orchestru, tak klobouk dolů. Bezva únikový film.

 • 90%
  3
  2
  30. 3. 2018
  lamps (14836 bodů)

  Obrovská filmová láska na první pohled, která mi udělala každičkou filmařskou volbou takovou radost jako málokterý drahý velkofilm posledních dvaceti let. Zamiloval jsem si OASIS, zamiloval jsem si ten návykový pocit těžké nostalgie a zamiloval jsem si minimalistické herectví Marka Rylance, který povýšil nerdovského Hallidaye na ikonickou filmovou figurku a jehož mám momentálně zapsaného mezi osobními hereckými esy. Určitě se nejedná o snímek bezchybný, ale pro každého, kdo se zhlédl v matičce kinematografii podobně osudově jako já, se musí jednat o nádherný a radostný zážitek.

 • 95%
  0
  0
  8. 5. 2022
  JosefTomas (8394 bodů)

  Oslava nerdství, znalosti popkultury a tvoření blockbusteru nynější doby, co probíhá skrze nostalgii k diváckému komfortu zábavy. V tom filmu je všechno, kvůli čemuž se dospělý ocitnou v kůži malého dítěte a nebudou chtít odejít a dospět, protože fantastický svět takového ražení se velmi těžko opouští. Přidejte k tomu herní reference mixnuté s láskou k filmu a prakticky už teď před vámi stojí něco, co jste vždycky chtěli vidět, ale nenapadlo vás, že to někdo kdy natočí. Jsi král Spielbergu a borec v jedné osobě.

 • 25%
  0
  4
  1. 8. 2018
  Pas (6212 bodů)

  Realita versus virtuální svět propojený na filmovém plátně. Nic nového v dnešním světě kde čím dál víc lidí uniká do pasti smyšleného prostředí který jim dává lichou naději na lepší zítřek. Celkem nudné zpracování tohoto tématu kdy Disnejovské charaktery postav jsou unylé a bez šťávy .Samotné hledání "pokladu" je až neuvěřitelně prostoduché , zřejmě aby oslovilo co nejširší masy které si v tom evidentně libují.Po technické stránce solidiní řemeslá práce ale od Stevena Spielberga jsem očekával podstatně víc.Na jedno shlédnutí se to dá přežít ale rozhodně nehodlám archivovat .

 • 45%
  5
  2
  23. 4. 2018
  Chimpanzee21 (3841 bodů)

  Já si nemůžu pomoct, ale tenhle film mi prostě nesedl. V popiskách filmu chybí animovaný, což se dalo čekat, ale přeci jen jsem doufal, že to bude více zasazeno do reality. Příběh je jednoduchý, žádné velké zlomy se v příběhu nestanou a jsou zde přehnaně dlouhé akční scény, už jen ze začátku je ve filmu po dobu 7 minut jeden přiblblej závod, který k příběhu nic neřekne, jen se chtěli tvůrci ukázat, jak super 3D grafiky mají. Jediné co na filmu bylo chvíli hodné je zobrazení budoucnosti, protože sám cítím, že to tu takovédle za chvíli bude.

 • 80%
  1
  1
  23. 8. 2018
  rkotvald (3158 bodů)

  S odstupem času jsem vlastně dost spokojený. Spielberg úžasně zvládá akci, kterou snímá ve velkých celcích s minimem střihu, což ještě osvěžuje a zpřehledňuje perfektním zoomovaním na důležité části akce. To je případ především naprosto fantastické automobilové honičky na začátku. Tím si ale Spielberg pod sebou tak trochu podřízne větev, protože lepší akci už nevykouzlí. Zřejmě nikdo nedokáže s takovou lehkostí vyprávět klasické hollywoodské příběhy, takže ani tam není zádrhel. Výtka ale směřuje k černobílosti postav, která je i na Spielberga na hranici únosnosti a k vtipnému faktu, že hlavní ženská postava má být fyzicky deformovaná, ale i s tím bordelem na ksichtě vypadá líp, než většina koc. "Nejsem zklamaný z toho jak vypadáš." No bodejť. Docela blbé je i to, že mimo OASIS film baví znatelně míň - v realitě se odehrává velká část filmu. Jo a easter eggů jsem čekal asi ještě víc, ale to neberu jako výtku.

 • 80%
  0
  0
  8. 7. 2018
  VasaFlasa (2800 bodů)

  Spielberg opět dokazuje, že je pan režisér a opět posouvá filmovou laťku o dost výše. Příběh je dost prostý a film si asi více užijí náctiletí, ale tento film je vyloženě popcornovka a na velkém plátně to byl zážitek. Jsem moc rád, že jsem nakonec viděl film v kině, protože při druhém shlédnutí na TV už mě to zase tak moc nebralo.

 • 100%
  1
  0
  17. 8. 2018
  leafroller (2684 bodů)

  Pominu-li tu fantastickou oslavu popkultury, kterou všichni milujeme a kterou je tento film doslova prošpikován, zůstane nám úžasný virtuální svět. Svět bez rasismu, bez oficiálního náboženství a bez svazujících omezení, ve kterých si my - dospělci tak libujeme. Svět mladých lidí. Není tajemstvím, že do tohoto světa stále více mladých utíká před realitou. Ale proč? Je naše realita opravdu tak nesnesitelná? Nebo nám mladí touto cestou vzkazují, v jakém světě by chtěli žít? Ve světě osvobozeném a skutečně svobodném. Ano, někdo by mohl namítnout, že je to svět plný násilí, jenže já myslím, že tohle je násilí "léčivé". Způsob odpočinku vyjadřuje způsob života, jaký sami vedeme. A život mladých lidí je dnes nesmírně rychlý a nepřátelský. Musí se mít pořád na pozoru a cokoli řeknou nebo udělají je do 5 vteřin zveřejněno na internetu. To my, dospělí, odmítáme pochopit a akceptovat. Zamysleme se tedy nad tím, jestli svět směrujeme tím správným směrem, protože ho nesměrujeme pro nás, ale právě pro mladé.

 • 85%
  0
  0
  26. 6. 2018
  FiL44 (2649 bodů)

  Pro me super zazitek v kine. Spielberg ve skvele forme navazuje na svou osmdesatkovou tvorbu. Proto ani nevadi, ze postavy jsou cernobile a chovaji se tak jak by mely v predstavach ditete. Proste nema cenu myslet nad denim ve filmu, ale pouze si uzivat vse, co se na platne odehrava. Pecka

 • 55%
  0
  0
  5. 6. 2019
  kknk2 (2167 bodů)

  Tenhle film mě nebral. Virtuální realita mi připadá už docela ohraná, postavy bez charisma – hlavní hrdina: lehkovážný kluk zakoukaný do „drsňačky“ (= NUDA!). Zdlouhavé scény, nezajímavý děj. Co se mi líbilo, byly popkulturní narážky (až otravné množství), myšlenka filmu byla hezká a aktuální (trochu naivní konec). I přes doporučenou přístupnost od 12 let, si myslím, že by film zaujal mladší diváky, pro puberťáky byl snímek moc „měkký.“ Na závěr chci zmínit zajímavou vizuální stránku filmu, i když já fandím realitě.

 • 90%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2016 bodů)

  FUCK Yes! Jako co si budeme nalhávat, je to nenáročná a jednoduchá popcornovka, to je jasný, ale pro mě, nerda, co dodnes hrdě miluje video hry, to bylo vyložené blaho, téměř až vyvolávající orgasmus. Film na vás valí jeden popkulturní odkaz za druhým, přičemž se nejedná pouze o video herní svět, ale i komiksový, seriálový, filmový a hudební. Samozřejmě s sebou snímek nese i klasickou zprávu, že lidé by neměli tolik sedět doma v nějaké virtuální realitě, jít taky někdy ven, hledat si nové lásky a kamarády a blá blá blá, však to známe. Postavy sympatické, přičemž hlavní hrdina je nyní asi mým vzorem - hráč, co je idealistický vůči vztahovému světu, má cool avatara s dobrými vlasy, plus má rád Bee Gees. Z výtek musím zmínit ten fakt, že film se do sebe v určitý moment poněkud zamotá a děj začne být krapet matoucí a chaotický. Nic to ale nemění na tom, že Ready Player One pro mě byla extrémně zábavná záležitost. A plusový body za super odkaz na Excalibur!.... A Železný obr!

 • 20%
  0
  2
  30. 7. 2018
  Jiřík54 (1452 bodů)

  Přestože miluji filmy Stevena Spielberga, u tohoto jsem nabyl dojmu, že zřejmě nejsem cílová skupina, které je určen. Ano je tam spousta digitálních triků a dobrých, to nepopírám, ale samotný děj mi přijde hloupý a film samotný zbytečný. Mark Rylance byl výborný, ale svůj výkon v Mostu špionů nemůže překonat. Takže za mne palec dolů.

 • 95%
  0
  0
  16. 12. 2018
  fido68 (1412 bodů)

  Aha,tak tímto směrem se bude ubírat virtualní realita.Super se máme na co těšit..:-) A to už za cca 25let??

 • 85%
  0
  0
  26. 8. 2020
  salisbury (1100 bodů)

  Steven Spielberg zapnul herní konzoli a hra s názvem Ready Player One v mžiku kmitu kolibřích křídel rozzářila svou digitální smrští divákův zrak. Film je svou vizualizací působivý od alfy do omegy, jen občasně mi přišlo, že je tam toho až přespříliš. Rozhodně Steven zas ukázal, že jeho klopýtnutí v režisérském křesle je minimální a fantasmagorie jeho hravou parketou. Teď už jen dychtivě vyčkávám příchodu dalšího dobrodružství Indiana Jonese, které doufám, že bude stejně tak působivé jako velmi povedená filmová hra Ready Player One.

 • 100%
  2
  1
  29. 3. 2018
  Vojtas87 (1007 bodů)

  Před chvílí jsem se vrátil domů z premiéry a stále se raduji z toho, co jsem viděl. Konečně zase takový Spielberg, jakého chceme, a tentokráte s bezkonkurenční Silvestriho hudbou. Ač se může zdát, že jde o film pro teenagery, tak cílovka je o dost širší, a to zejména díky neskutečnému množství filmových a herních odkazů, které musí zákonitě ocenit jakýkoliv fanoušek sci-fi. V opačném případě jím jednoduše není. Nekompromisních 100%!!!

 • 100%
  1
  0
  23. 11. 2018
  Akarot (886 bodů)

  Nečekal jsem od filmu nic moc, předlohu jsem nečetl a přesto jsem nadšený, film je nabitý akcí, romantikou, přátelstvím ale i chytrostí. Líbil se mi od začátku až do konce a bezva bylo i propojení reality s virtualním světem, takový polometrix
  A věta nakonec někdy je prostě lepší tam dát zpátečku..... a vyhrajete.....

 • 100%
  0
  0
  27. 6. 2018
  tedoun (879 bodů)

  Ready Player One je moje oblíbena kniha a to vedle knihy TRIGAN a STORM. Netušil jsem, že podobna kniha se může natočit přesně podle předlohy. To zatím podle mého názoru se ještě bezesporu žádnému filmu nepovedlo. V kině jsem ani ten popcorn nedojedl jak jsem byl nadšený.

 • 95%
  0
  0
  16. 1. 2019
  sugi (721 bodů)

  ... výborný Steven Spilberg je zpět ... film , který musí zaujmout , tedy až na ten konec , který spadnul do klišé , ale kdo by sledoval konec , když film je výborný

 • 60%
  0
  0
  22. 8. 2021
  naineko (571 bodů)

  Klasické spielbergovské skoronic. Ty tuny odkazů jsou fajn. Řemeslná práce na očekávané úrovni. Nicméně není to dost špinavé ani dost matrix/cyberspace/VR - asi ilustrace aktuálního stavu zábavy. V podstatě taková přitroublá pohádka. Rádobypřesah je výsměch. Dětem se to líbilo.

 • 65%
  0
  0
  14. 5. 2019
  uge (549 bodů)

  Jak člověk co přečetl knihu jsem byl s z toho principu zklamán, kniha se mi líbila moc, ale výsledek byl dobrý, ale ne výtečný. Dost je tlačeno na 3d. Pokud bych nečetl asi bych dál lepší hodnocení. Osobně jsem si myslel, že to nejde zfilmovat, takže s toho předsundku to dopadlo dobře.

 • 90%
  0
  0
  1. 10. 2019
  Bori02 (374 bodů)

  Od Spielberga jsem nečekal že ještě uvidím takový dobrý akční film. Sice hodně vychází z 80. let a jejich popkultury, ale natočený je hodně současně a má skvěle natočenou akci. V celém filmu je skrytých hodně narážek, že při jednom shlédnutí určitě část přehlédneš. Z akčního filmu jsem už dlouho nebyl tak nadšený. Po shlédnutí filmu si teď chci přečíst původní knížku.

 • 85%
  0
  0
  6. 6. 2018
  polopaticky (325 bodů)

  Před chvílí jsem se vrátil domů z premiéry a stále se raduji z toho, co jsem viděl. Konečně zase takový Spielberg, jakého chceme, a tentokráte s bezkonkurenční Silvestriho hudbou. Ač se může zdát, že jde o film pro teenagery, tak cílovka je o dost širší, a to zejména díky neskutečnému množství filmových a herních odkazů, které musí zákonitě ocenit jakýkoliv fanoušek sci-fi. V opačném případě jím jednoduše není.

 • 70%
  0
  0
  27. 6. 2018
  sak007 (232 bodů)

  Všichni vám budou říkat že knížka je lepší, že spousta věcí je v knížce jinak. Mají trochu pravdu, jenže knížka byla psaná o pár let dříve a za tu dobu technika trochu pokročila, možná by knížka vypadala malinko jinak. Ale k filmu. Máte rádi popkulturní odkazy jako hlášky z filmů, hudbu z osmdesátek, nebo třeba Deloren z návratů do budoucnosti? V tom případě je film přímo pro vás, v první polovině vlastně o nic jiného nejde a v druhé se snaží ti zlí zabít hlavní hrdiny, prostě klasika :)

  Nevím co filmu vytknout, možná hlavní hrdina by mohl být trochu sympatičtější, jinak zpracováním se ještě dlouhou dobu bude řadit mezi AAA tituly

 • 100%
  0
  0
  6. 6. 2018
  leriel (213 bodů)

  Spielberg mi zase ukázal jak má vypadat pěkný fantasmagorický snímek, vizuálně pestré, hezký příbeh, nu prostě film u kterého se člověk nenudí a má chuť se na něj někdy v budoucnu podívat znova a zas. Pokud by někdy došlo k pokračování budu jen a jen ráda.

 • 90%
  2
  2
  28. 3. 2018
  Marhul28 (176 bodů)

  Oproti knize, jako většina filmů, pozměnili děj (a u jakého takového filmu ne?). Film si ale NEUVĚŘITELNĚ užijete. Hned od začátku to má výbornej spád, a možná pár postav se jmenuje jinak než by mělo. Těšte se na nejlepší scény: bitva u hradu a taneční klub. Tyhle 2 scény byly z celýho filmu to nejlepší co může být..... Počkat. Je tam toho vlastně mnohem, MNOHEM víc, ale nechci spoilerovat. Film je komedie, akční film a i romantika. Se zpracováním hlavních postav v OASIS jsem nadmíru spokojený.
  Kamarád, kterého jsem na film pozval, mi hned po promítání, řekl tu stejnou myšlenku co já. Nejlepší film o videohrách ze všech. Sám Spielberg řekl že hry moc nemusí, ale u tohoto snímku se překonal. 3D není potřeba ale ušlo, dabing celkem obstojný. Film si zaslouží minimálně 8-8,5/10.

  • herecké výkony
  • hudba a zvuk
  • grafická stránka filmu je geniálně zpracována
  • pro maestra "Špíla"
  • (pro fanoušky knižní předlohy) snížení spousty referencí na popkulturu osmdesátých let oproti knize a zjednodušení systému soutěže, ale přece jen se nemohlo do filmu vejít vše
 • 90%
  1
  1
  6. 4. 2018
  Mibaf (160 bodů)

  Musím přiznat, že nejsem velkým fanouškem sci-fi a hodně si proto vybírám, které chci vlastně vidět. A musím říct, že Ready Player mě rozhodně nezklamal.

  Knihu jsem teda nečetl ale možná, že to udělám. Na můj vkus to totiž v některých momentech bylo "až moc digitální", ale to je můj problém, ne problém tvůrců, těm naopak patří můj respekt :)

 • 55%
  2
  1
  14. 5. 2018
  andyw94 (154 bodů)

  Mohl by to skvělý film, kdyby se tam míň závodilo, bojovalo a ten prostor se dal nápadům, kterých tam pár je. Bohužel je tam spousta nelogičností ( např. pobíhající hráči po ulici, systém hry... ). Animace jsou řekl bych na nižší úrovni, nebo ten pocit jsem prostě měl. Vlastně jsem od toho moc nečekal, jen mě přesvědčily skvělé kritiky a divácké ohlasy, se kterými prostě nemohu souhlasit. Průměrné dílko plné ( až moc) odkazů.

 • 90%
  0
  0
  27. 6. 2018
  Gooner (131 bodů)

  Steven Spielberg se vrátil do sedla ve velkém stylu a jeho Ready Player One má našlápnuto,aby se stal pro fandy kultovní záležitostí. To jak se zde pracuje s popkultůrou je splněným snem každého velké fanouška. Nádherně natočené,kamera líbivá a hlavně výborní herci. Maximální spokojenost.

1 2 dalsi posledni

Hodnocení a recenze Ready Player One: Hra začíná

82 81 ?
jak hlasovat?
 • JosefTomas 95%
 • Reacherjack2016 90%
 • Mrykodaj 90%
 • aquiver 50%
 • josef-gregor 85%
 • juha_efx 85%
 • naineko 60%
 • Lovecour69 80%
 • Honza 13 90%
 • cerfik 100%
všechna hodnocení (242)

V žebříčcích uživatelů

5. místo z 22 v žebříčku uživatele Adelas213
95. místo z 580 v žebříčku uživatele Mikik4444