Ready Player One (USA)
USA USA
140 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Thriller
Motto: Dobrodružství, které ve skutečném světě nezažiješ

Obsah

:
Děj nového filmu legendárního režiséra Stevena Spielberga je zasazen do roku 2045, kdy se svět ocitá na pokraji chaosu a kolapsu. Lidé však nalezli spásu více »« méně

Režie

:
Steven Spielberg

Scénář

:
Zak Penn Ernest Cline

Herci

:
Tye Sheridan Olivia Cooke Ben Mendelsohn Lena Waithe T.J. Miller ...
Premiéra: 29. 3. 2018
Distributor: Vertical Ent.
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  4
  0
  8. 4. 2018
  Brenan88 (34192 bodů)

  Pokud milujete popkulturu,Stevena Spielberga,nebo jen filmy jako takové,tak musíte milovat i Ready Player One. Spielbergem se konečně oprostil od filmů s politickou tématikou a natočil audiovizuální pecku,kterou bude dnešní mládež milovat. Po technické stránce dokonalé a je radost sledovat rozmanitost světa OASIS. Na snímek se určitě v nejbližší době podívám znovu,protože věřím že mi spousta narážek a odkazů na mé oblíbené filmy a hry ve vší té akci unikla. Mark Rylance opět dokázal,že je pán herec a i přes menší roli předvedl maximální výkon.

 • 90%
  1
  0
  1. 4. 2018
  Sheldon (11787 bodů)

  Knihu neznám a určitě bych jí nečetl a stejně tak mě příšerně vytáčel trailer. Ovšem samotný film, to je věc úplně jiná. Expozice mě tedy poněkud vyděsila, počínaje profláklou a pitomou úvodní písničkou a čekal jsem, kam se to bude vyvíjet. Nakonec jsem se ale hodně dobře bavil. Poznával jsem tam, řadu svých oblíbených filmů, hodně narážek jsem ale nepochopil a nikterak mě to netrápí. Hledat je nebudu. Celý ten barevný bordel funguje díky Spielbergově režii a dobře vybranému castingu, zejména u mladých neokoukaných herců. Tye Sheridan je opět výborný a z tohoto kluka nám roste velká hvězda. Alan Silvestri sice vybral nějakou muziku, ale když jde do orchestru, tak klobouk dolů. Bezva únikový film.

 • 90%
  1
  0
  30. 3. 2018
  lamps (10746 bodů)

  Obrovská filmová láska na první pohled, která mi udělala každičkou filmařskou volbou takovou radost jako málokterý drahý velkofilm posledních dvaceti let. Zamiloval jsem si OASIS, zamiloval jsem si ten návykový pocit těžké nostalgie a zamiloval jsem si minimalistické herectví Marka Rylance, který povýšil nerdovského Hallidaye na ikonickou filmovou figurku a jehož mám momentálně zapsaného mezi osobními hereckými esy. Určitě se nejedná o snímek bezchybný, ale pro každého, kdo se zhlédl v matičce kinematografii podobně osudově jako já, se musí jednat o nádherný a radostný zážitek.

 • 90%
  2
  0
  28. 3. 2018
  Marhul28 (147 bodů)

  Oproti knize, jako většina filmů, pozměnili děj (a u jakého takového filmu ne?). Film si ale NEUVĚŘITELNĚ užijete. Hned od začátku to má výbornej spád, a možná pár postav se jmenuje jinak než by mělo. Těšte se na nejlepší scény: bitva u hradu a taneční klub. Tyhle 2 scény byly z celýho filmu to nejlepší co může být..... Počkat. Je tam toho vlastně mnohem, MNOHEM víc, ale nechci spoilerovat. Film je komedie, akční film a i romantika. Se zpracováním hlavních postav v OASIS jsem nadmíru spokojený.
  Kamarád, kterého jsem na film pozval, mi hned po promítání, řekl tu stejnou myšlenku co já. Nejlepší film o videohrách ze všech. Sám Spielberg řekl že hry moc nemusí, ale u tohoto snímku se překonal. 3D není potřeba ale ušlo, dabing celkem obstojný. Film si zaslouží minimálně 8-8,5/10.

  • herecké výkony
  • hudba a zvuk
  • grafická stránka filmu je geniálně zpracována
  • pro maestra "Špíla"
  • (pro fanoušky knižní předlohy) snížení spousty referencí na popkulturu osmdesátých let oproti knize a zjednodušení systému soutěže, ale přece jen se nemohlo do filmu vejít vše
 • 100%
  1
  0
  29. 3. 2018
  Vojtas87 (114 bodů)

  Před chvílí jsem se vrátil domů z premiéry a stále se raduji z toho, co jsem viděl. Konečně zase takový Spielberg, jakého chceme, a tentokráte s bezkonkurenční Silvestriho hudbou. Ač se může zdát, že jde o film pro teenagery, tak cílovka je o dost širší, a to zejména díky neskutečnému množství filmových a herních odkazů, které musí zákonitě ocenit jakýkoliv fanoušek sci-fi. V opačném případě jím jednoduše není. Nekompromisních 100%!!!

 • 90%
  1
  0
  6. 4. 2018
  Mibaf (79 bodů)

  Musím přiznat, že nejsem velkým fanouškem sci-fi a hodně si proto vybírám, které chci vlastně vidět. A musím říct, že Ready Player mě rozhodně nezklamal.

  Knihu jsem teda nečetl ale možná, že to udělám. Na můj vkus to totiž v některých momentech bylo "až moc digitální", ale to je můj problém, ne problém tvůrců, těm naopak patří můj respekt :)

 • 80%
  1
  0
  31. 3. 2018
  Robb (22 bodů)

  S odstupem času jsem vlastně dost spokojený. Spielberg úžasně zvládá akci, kterou snímá ve velkých celcích s minimem střihu, což ještě osvěžuje a zpřehledňuje perfektním zoomovaním na důležité části akce. To je případ především naprosto fantastické automobilové honičky na začátku. Tím si ale Spielberg pod sebou tak trochu podřízne větev, protože lepší akci už nevykouzlí. Zřejmě nikdo nedokáže s takovou lehkostí vyprávět klasické hollywoodské příběhy, takže ani tam není zádrhel. Výtka ale směřuje k černobílosti postav, která je i na Spielberga na hranici únosnosti a k vtipnému faktu, že hlavní ženská postava má být fyzicky deformovaná, ale i s tím bordelem na ksichtě vypadá líp, než většina koc. "Nejsem zklamaný z toho jak vypadáš." No bodejť. Docela blbé je i to, že mimo OASIS film baví znatelně míň - v realitě se odehrává velká část filmu. Jo a easter eggů jsem čekal asi ještě víc, ale to neberu jako výtku.

85 81 ?
 • PRINC180 80%
 • Elizabett 95%
 • slevin 75%
 • puposlav 90%
 • Bemiurg 90%
 • Kverulant 65%
 • Jajsempan 95%
 • VojacekMatej 65%
 • Brenan88 90%
 • KallEll 90%
všechna hodnocení (57)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: