Focus

72%
Focus

Dvojnásobný držitel nominace na Oscara Will Smith hraje podvodníka, který se romanticky zamiluje do začínající podfukářky (Margot Robbie), a když se ním příliš sblíží, rozejde se s ní. O tři roky později se jeho bývalá láska objeví v Buenos Aires a on je vyšachován ze hry, kterou sám rozehrál. Aby bylo vše ještě zamotanější, oba stejně nápaditě rozehrávají své podvody a oba chtějí podfouknout stejného miliardáře, majitele mezinárodního závodního týmu (Rodrigo Santoro). (Warner Bros.)
Brenan88
Brenan88
46 858 bodů
6.5
Já mám tyhle intrikami prolezlé filmy velmi rád. Nikdy se nemůžete být jistí tím,že to co sledujete se opravdu děje. Kdyby se vypustila ta romantická linka,tak to molo být ještě o kus lepší. Každopádně Will Smith je takový sympaťák,že mu těch pár zadrhnutí odpustíte. O Margot nemá smysl ani psát. Byla opět nádherná.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
27 937 bodů
5
Snímek zpočátku připomíná britský seriál ´Podfukáři´, ale záhy se to celé mění do spleti eroticky romantizujícího náboje nečekaného vývoje všemožných událostí. Lehká dramatizace je nemálo těžkopádná a zbytečně komplikovaná. Počáteční nadšení tedy spadne do podivné zábavy slepených posloupností hloubky příběhu, neochvějných klišé a podivného humoru. Kupodivu to však splňuje osvědčený vzorec žánru jako takového. Atraktivní duo Will Smith a Margot Robbie společně sdílejí vzájemnou chemii ve vzájemném vztahu, která je svou dynamikou vcelku přijatelná. Sofistikovaný příběh je o něco méně předvídatelný a umělecký směr ztvárnění se dá považovat za stylový. Pro běžného diváka je snímek spíše nezábavný, unavující a bez špetky jiskry alespoň něčím zaujmout. Náročnější divák by si mohl něco najít, ale dohromady toho pro něj také moc není. Nad všechna očekávání snímek bohužel zůstal někde na půl cesty.
Pete69
Pete69
27 087 bodů
7
Odpočinokový film ve stylu "Podfukáři". Will Smith dodal filmu opět trošku kvality navíc. Filmy tohoto typu mlůžu, i když už jich je za posledních pár let natočeno dost. Scény jsou trošku přehnané ( hromadné krádeže v davu ). Film nenudí a rozhodně se jedná o nadprůměrný snímek.

Dodatečné informace

Původní název:
Focus (více)
  • USA Focus
Premiéra v ČR:
26. 2. 2015
Distributor:
Warner Bros.
Země původu:
USA
Rozpočet:
50,1 mil. USD
Tržby:
153,96 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Focus je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


Powered byJustWatch