Er ist wieder da (Německo)
« další názvy »
Německo Německo
110 minut

Žánry

:
Komedie
Motto: Vůdce je zpět!

Obsah

:
Co kdyby Hitler v roce 1945 nespáchal sebevraždu, ale jen usnul? A co kdyby se probudil v 21. století? Jak by se asi tvářil a našel by v našem světě spojence? více »« méně

Režie

:
David Wnendt

Scénář

:
Timur Vermes David Wnendt

Herci

:
Oliver Masucci Fabian Busch Christoph Maria Herbst Katja Riemann Franziska Wulf ...
Premiéra: 10. 3. 2016
Distributor: Cinemart
Jste na stránce filmu Už je tady zas. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Už je tady zas myslíte! K 22. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27075 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  4. 5. 2016
  lamps (14231 bodů)

  Těžko si mohou Němci, a s nimi v podstatě všechny země střední Evropy, představit více výmluvnou a pravdivější společenskou satiru. Provázání děje se současnou uprchlickou krizí je vynikajícím a ostatně i logickým tahem, asi málokdo pochybuje o tom, že by Hitler dnes vystavěl vízum do Osvětimi v prvé řadě právě našim výbušným přistěhovalcům, a maximálně se vydařilo i naladění na tu nenásilně humornou a symbolicky satirickou notu - sám o sobě šílený námět není tlačen do krajností bláznivými scénkami typu Hitler v plavkách nebo Hitler bankovní lupič, vtipně působí už jen to přirozené zasazení děsivé historické kreatury do moderního světa internetu, televize a masových komunikačních médií, které jsou jako dělané pro šíření propagandy a vlastních vizí, což skutečný Hitler dobře věděl už v dobách svých politických začátků. Ne náhodou je také celá jedna scéna věnována tomu, že Führer skládá tichý hold impulzivní ředitelce televizní stanice, kterou přirovnává k Leni Riefenstahlové. Sám Hitler nepůsobí jako nelidská zrůda nebo iracionální šílenec, vedle nutných groteskních rozměrů je vylíčen tak, jak asi člověk jeho přesvědčení a vize chtěl před nástupem k absolutní moci na lidi působit - jako vstřícný přítel, kterého zajímá situace spoluobčanů a leží mu na srdci blaho a budoucnost Německa, díky čemuž ale divák skoro zapomíná, jaké hrůzy měl tenhle chlapík v minulosti na svědomí, a scénář ho staví takřka do role spasitele a inženýra budoucnosti...... Možná to má být varování a moderní rekonstrukce tehdejšího nacistického povstání, ale závěrečné titulky s použitými autentickými záběry říkají něco úplně jiného (každý ať si udělá svůj názor sám). Každopádně velmi zajímavý a ojedinělý počin, kterému ze všeho nejvíce ubližuje místy laciné formální provedení a polopatický závěr, který lehce narušil předešlou soustředěnost a ucelenost.

 • 65%
  0
  0
  9. 4. 2016
  rkotvald (3152 bodů)

  Od chvíle, kdy jsem se o tomhle filmu dozvěděl, jsem zahořel touhou ho vidět. Takže když mi v poště přistála pozvánka na novinářskou projekci, měl jsem velkou radost, že se film dostává do českých kin - a ještě větší, že CinemArt film uvádí v původním znění s titulky. Samotná projekce mě hodně bavila, film jsem si užil, výborně se při něm pobavil, a navíc mi to dalo brouka do hlavy, protože je tam pár myšlenek, které se dají dlouho převalovat v hlavě. Takže - ač nedotčen knižní předlohou - za sebe nemám problém napsat, že je to výborný film, který lze rozhodně všem doporučit - kromě toho, že je nápaditý, vtipný a originální, je taky promyšlený a filmařsky invenční a zajímavý. Herecký představitel Ády je výborný a ten film obsahuje minimálně dva (ne-li více) momenty, které mi přišly naprosto geniální - Ádovo první vystoupení v televizi a sekvenci s youtubery. Výborné mi i přišlo vystižení toho, jak to chodí v komerčních televizích - jak se tam chodí přes mrtvoly a jak se tam dělá kariéra. Aniž bych chtěl spoilerovat, snad mohu napsat, že člověku ke konci úsměv nepříjemně tuhne na rtech, protože ten film neuvěřitelně působivě vygraduje do svého mrazivého závěru - message toho filmu je naprosto jasná a je na každém, jak s ní naloží. Za mě velký respekt autorovi knižní předlohy, že dokázal vyhmátnout tak silné a aktuální téma, které je navíc zpracované s tak odzbrojující zábavností.

 • 80%
  0
  0
  18. 8. 2016
  leafroller (2591 bodů)

  Asi každý se někdy ptal, jak mohl Hitler omámit celé velké Německo a vtáhnout ho tak do ještě většího utrpení. Odpověď na tuto otázku částečně poskytuje film Die Welle, tato perla podle skutečné události a dnes i Už je tady zas. Sice nevím, do jaké míry byl portrét pana Hitlera pravdivý, ale mně se to moc dobře poslouchalo. Jeho přímočarost, nazývání věcí pravými jmény a odkazy na současnou impotentní politiku (ve filmu sice německou, nicméně by se dal použít jakýkoli evropský politik) to je rajská hudba pro mé uši. Ocenil jsem i to, že zůstal nechutným rasistou. Dokonce i prolínání filmového a dokumentárního formátu sqěle fungovalo. Jsem rád, že jsem nečetl knihu.

 • 85%
  0
  0
  16. 3. 2016
  tedoun (878 bodů)

  co víc říct?? je to lepší než kniha což je velice zajímavé, neboť obvykle kniha je lepší než film. Doporučují

 • 50%
  0
  1
  24. 5. 2016
  Messiአ(545 bodů)

  Ve zkratce: pozoruhodný (převážně) fail. Zhruba 3/4 filmu jsou jarmark marnosti: voiceover (knižního) vypravěče-Hitlera, očekávané frky (časové paradoxy), přiblblý styl (kamera, hudba), neschopnost souvisle vyprávět či udržet styl/žánr/tempo. Jinými slovy, filmová adaptace do té doby přejímá většinu z nešvarů své knižní předlohy, převážně ony zmiňované diletantské vypravěčské schopnosti. Závěrečná 1/4 však přijde hned s několika invenčními nápady (reflektování knižní předlohy; její zfilmování a průběh natáčení; širší reflexe hitlerovského fenoménu, tj. ztělesnění jak freudovského id, tak superega) a vůbec celkovou režijní proměnou (že by sofistikovaný koncept, který kopíruje demaskování podstaty Hitlera? spíš ne), že to nejde úplně jednoduše zhejtovat. Rozhodně ale lepší než bezzubá kniha – i dík příznačně aktualizované závěrečné montáži, což je přesně ten satirický (a důležitý) přesah, o který se kniha pokoušela neúspěšně. I když je zapotřebí se k němu protrpět – ale to už je třeba můj boj...

 • 85%
  0
  0
  16. 3. 2016
  kijifa (335 bodů)

  Velmi vtipné, velmi znepokojivé. Většinu stopáže jsem se parádně bavil, komediální stránka funguje většinu času na jedničku. Ke konci se ale začne do mysli vkrádat otázka co by kdyby. Tu jen podporují scény s reálnými, nic netušícími lidmy (pokud jsou autentické). Navíc dramatický závěr ukazuje, že i autoři s touhle myšlenkou počítali. Z kina tak odcházím zamyšlen, ale pobaven. 85% budiž obrazem.

 • 80%
  0
  0
  10. 8. 2016
  koudel (318 bodů)

  Tento film hodnotím velmi vysoko, šel jsem na něj protože dcera četla knížku, z které jsem si také pár stránek přečetl a zdálo se mi to jako zajímavý nápad. Film velmi dobře si pohrává s lidskou manipulací a jestliže z počátku si část publika myslí, že se vydali na rozvernou komedii, jsou velmi překvapeni, že v dalších minutách jim začne běhat mráz po zádech...

 • 70%
  0
  0
  5. 12. 2016
  lukas-korunak (284 bodů)

  Celkem zajímavý snímek. Z jedné strany je to založený na vtipnosti, ale zároveň je ve filmu i myšlenka. Touto cestou jsou ukázány některé problémy dnešní doby. Člověk se u filmu baví, je vtipný (což asi každý, kdo se na tento film chtěl podívat asi předpokládal), ale po filmu každému proletí hlavou, že ten Hitler ve filmu měl asi v něčem pravdu...

 • 90%
  0
  0
  26. 11. 2016
  Marhul28 (176 bodů)

  Je libo film o nacistech? Tady ho máte. Nebo lépe - je libo film o Hitlerovi? VOILÁ!!! Ani už si nepamatuji, kde jsem se o filmu dozvěděl, ale zaujal a pobavil mě úplně neskutečně. Tempo je pevné, satiry a komedie je tak akorát. Obsazení - herce moc neznám, ale seděli mi tam moc dobře :D. Vizuálně povedeno parádně.

 • 80%
  0
  0
  22. 5. 2016
  louluk (134 bodů)

  Tk tenhle film je prostě paráda a lahůdka pro milovníky satiry. Četl jsem i knihu. Přestože jsem zapřísáhlý antifašista, v tomto případě jsem se musel Hitlerovi smát. Divák si musí především uvědomit, že se jedná o dost specifický humor. Lidé, kteří si prošli druhou světovou válkou a mají na ní špatné vzpomínky a vlastní zkušenosti to asi úplně nepochopí.

 • 75%
  1
  0
  2. 9. 2016
  Koudelkova (80 bodů)

  Film Už je tady zase - mimořádně silný zážitek vycházející z neuvěřitelně a pro mne velmi těžko pochopitelného podcenění síly manipulace člověka - a to přes jasnou historickou zkušenost. Zcela jednoznačně zde prokázána nadstandarndně vysoká racionalita v myšlení lidí i přes jasně správně vyciťování blízkosti nebezpečí.

 • 85%
  0
  0
  1. 12. 2016
  AnnieHall (52 bodů)

  Spočátku to vypadalo na komedii, ale druhá půlka filmu opravdu v některých momentech mrazí. Jak málo stačí k tomu aby jeden fanatik navždy změnil celý svět, zejména když lidstvo je tak nepoučitelné. Je to trochu i klíč k pochopení německého národa. Ti čecháčci, kteří němce odsuzují jsou většinou latentní náckové, kteří by jako první hajlovali.

 • 85%
  0
  0
  1. 6. 2016
  Tlustytony (38 bodů)

  Na tento film jsem se těšil, a myslím že se povedl.
  Odehrává lehkou satiru a samotná myšlenka říká "co by se stalo, kdy by Hitler žil v dnešním světě." Každopádně je to spíš takovej životopis o současném Hitelorvi. Samotné jádro chce ukázat špatnost dnešního světa a naráží napříkla na Merkelovou a další tyto významné osobnosti. Dále kritizuje migrantskou krizi a nesmí být zapomenuta i satirické narážky v náoženství.
  Kdy bych měl psát co se mi líbilo a co naopak ne, myslím si že ze záporných hodnot u tohoto filmu asi nenajdu nic. Naopak se mi líbilo jak Oliver Massuci imitoval Hitlera, myslím že to je bezchybné a udělal velký výkon.
  Skoro u dvou hodin jsem se drzel za břicho abych se neudávil smíchy, ovšem některé momenty byli slabší. Ve filmu vede dost černej humor a pro ty kteří ho nemají rádi nedoporučuji. Naopak bych film doporučil všem co si chcou udělat představu jaké by to bylo potkat vůdce v 21. století. Film je spíše na odlehčeni a určitě bych jej nevydával za rodinný. Nesmím zapomenout říci že komedie "Už je tady zas" by se mohla stát vůdcem v říši filmového průmyslu.

68 74 ?
jak hlasovat?
 • Ogar 60%
 • limeta 45%
 • Kim6 100%
 • Blackhand47XD 80%
 • lucius321 45%
 • lenka-fojtova 20%
 • Psisko59 65%
 • Liboul 75%
 • Frankiena 70%
 • misec 80%
všechna hodnocení (64)