Jagten (Nizozemí)
« další názvy »
Dánsko Dánsko
Švédsko Švédsko
115 minut

Žánry

:
Drama
Motto: Stačí jedna malá lež.

Obsah

:
Dánský režisér Thomas Vinterberg přichází s dalším zneklidňujícím a sugestivním dramatem, jehož základním tématem jsou mezilidské vztahy procházející zatěžkávací více »« méně

Režie

:
Thomas Vinterberg

Scénář

:
Tobias Lindholm Thomas Vinterberg

Herci

:
Mads Mikkelsen Thomas Bo Larsen Annika Wedderkopp Lasse Fogelstrøm Susse Wold ...
Premiéra: 10. 1. 2013
Distributor: CinemArt
DVD: 13. 11. 2013
Jste na stránce filmu Hon. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Hon myslíte! K 24. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28344 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Hon


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  1
  0
  19. 6. 2017
  Brenan88 (46332 bodů)

  Hon má jednu skvělou věc na které může stavět a to je neskutečně hutná atmosféra,která provází celý film. Ta bezmoc,kterou si hlavní hrdina prochází mne tížila po celou dobu sledování. Skvěle se v tomto filmu odráží lidská povaha v celé své kráse. To jak z jednoho nařčení dítěte vznikne hysterie,kterou už jiné varianty nezajímají. Bylo mi z toho všeho doslova zle. Film si přesně dávkuje emoce,které si má po vás zrovna v plánu vzít. Skvěle zahrané,skvěle natočené,skvěle napsané. Geniální film. Jsem rád,že i evropské filmy ukazují svou sílu.

 • 100%
  1
  0
  24. 9. 2021
  martin-mickey-stusak (27058 bodů)

  “Jakmile bude lež přijata za pravdu, začne žít svým vlastním životem, který přetrvává i dlouho poté, co byla skutečná pravda odhalena.” Tak zní motto tohoto velice zneklidňujícího snímku o falešném obvinění učitele v mateřské škole ze sexuálního zneužívání. Snímek budící veškeré aspekty dané problematiky ukazující, kam až může zajít nenávist k nevinnému člověku. Daný příběh vede diváky k zamyšlení a to naprosto vyrovnanými pohledy k dané věci. Děj si sice všímá tragické změny postoje okolí k člověku, který byl do té chvíle v širém okolí oblíbený jak u dospělých, tak i u dětí, ale úmyslně není projeven jediný náznak, jestli k činu skutečně došlo. Ukazuje se tak zoufalství muže, kterému se přitěžuje ze dne na den a postupující nenávist všech kolem dosahující až k lynčování. A na divákovi už je jen posoudit, jak by se v takové situaci zachoval on. Jak by se kdo zachoval na místě obviněného učitele a jak na straně rodičů?  Děti nikdy nelžou? I tady je řečeno, že některé děti mají bujnou fantazii, ale jinak se na to nebere zřetel. To však samozřejmě nemůže být důvodem, aby se nad tím jen mávlo rukou. Naopak. Opatrnost je zcela na místě a obzvlášť u oznámení o sexuálním obtěžování musí být každý vždy ve střehu. Zažité předsudky jsou ale něco, co škodí společnosti víc, než by si kdo myslel. Pravda jednou vyjde najevo, ale neprávem poškozenému člověku to už nijak nepomůže. Získaný škraloup už nikdy nesmyje a jak názorně ukazuje závěrečná scéna tohoto snímku, na mušce zůstane i nadále. Tento film přináší hodně trýznivý zážitek, při kterém se emocionálně takřka až zastavuje dech. Jinak se na to samozřejmě budou dívat diváci bez zkušeností, jinak ti, kteří něco takového zažili. Fenomenální herecké výkony předčí očekávání a to obzvlášť u sedmileté dívenky Anniky Wedderkopp hrající onu údajně poškozenou, která je tak roztomilým andílkem, že to až nutí jí skutečně nepovažovat za lhářku. Snad je v tom i úmysl k většímu tahu na branku v dané reálnosti přesvědčení okolních lidí. Snímek skutečně představuje ohromnou sílu v prezentaci šokujícího obrazu nespravedlnosti a paranoie, který, obzvlášť pro muže, působí jako tvrdá rána pěstí na solar plexus. A stačí k tomu opravdu málo.

 • 85%
  0
  0
  6. 12. 2017
  Pete69 (23407 bodů)

  Tenhle film se mi líbil. Skvělá atmosféra, která vás šponuje a nenechá odejít ani pro pivko :( Dobrá myšlenka.. tyto druhy filmů mám rád, bohužel jich není tolik. Toto je surový příběh jako vyšitý, ospalé Dánské městečko probudí z letargie obvinění jednoho občana ze zneužívání dětí a začne "hon".. evropská tvorba z toho doslova sálá a hned poznáte, že to není Hollywood.

 • 95%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (16048 bodů)

  Sledování filmu Hon není oddechovou záležitostí, je to film syrový a psychologicky hutný, přesto obsahuje i odlehčené momenty. Každopádně je to ale ukázka poctivé klasické filmařiny s několika momenty, které z paměti tak snadno nevytěsníte. Scéna v kostele pro mě patří mezi nejvýraznější momenty, které jsem zachytil v evropské kinematografii poslední doby. Pokud tedy máte náladu na opravdu kvalitní filmový zážitek, tak tohle se mi vážně líbilo.

 • 100%
  1
  0
  5. 10. 2016
  lamps (14934 bodů)

  Film mě jako diváka chladnokrevně využil, citově mě rozcupoval a uvrhl do stavu takové deprese, jako doteď snad žádný jiný. Zdrcující zážitek, který se mi postupně zařezal až do morku kostí, fenomenální režie a oscarový Mikkelsen, jehož herecký projev je přímo ukázkový. Kdo tomu dává nízké hodnocení, nemůže mít srdce na pravém místě..

 • 100%
  0
  0
  12. 6. 2015
  cerfik (7520 bodů)

  Začít sledovat "Hon" je jako, když na vás někdo vystřelí, prostě již nelze uhnout. Trochu podobný pocit jsem měl u filmu "Rodinná oslava" a oba se mi vryli hluboko do srdce. Je to až neuvěřitelné jaká síla se dá pouhými pohyblivými obrázky a zvukem vytvořit - kdo tyhle dva filmy neviděl ten zkrátka neuvěří. Stal se ze mě milovník dánského filmu.

 • 100%
  0
  0
  15. 5. 2014
  Riverdon (7112 bodů)

  Z filmu mě mrazilo až tak, že jsem ho musel stopnout a chvíli to rozdejchat. Téma filmu není pro každého. Silné herecké výkony i v dětských rolích.

 • 85%
  0
  0
  20. 12. 2016
  evismaior (4254 bodů)

  Skvěle namíchaná škála emocí, kdy divák na jedné straně soucítí s nespravedlivě obviněným hlavním hrdinou a fandí mu, aby se dokázal očistit v očích svého okolí, a na druhé straně to okolí plně chápe, protože jediná osoba, která zná pravdu, je malá zmatená holka, která ani netuší, jak svojí lží dokáže někomu zničit život. Protože dítě by si přece něco takového nevymyslelo, a když to později popírá, pak jedině proto, že se bojí. (Žádný poponášení přes dlažky, toho psa jí měl omlátit o hlavu!) Neřešitelná situace. A velmi pravdivý konec. Mikkelsen jako vždy naprosto uvěřitelný.

 • 90%
  0
  0
  5. 2. 2016
  Ombak_Penari (2764 bodů)

  Skvěle natočený příběh, ze kterého běhá mráz po zádech. Film, o jehož kvalitách nemůže být pochyb a zároveň film, pro jehož depresivní poselství bych ho už znovu nikdy nechtěl vidět. Mads Mikkelsen opět skvělý, i v roli zcela obyčejného člověka...

 • 100%
  0
  0
  15. 12. 2018
  marie-kolarova (2645 bodů)

  Stačí jedna věta. A všechno se rozjede, jen jedna verze může být pravdivá. Ano, riziko zneužívání nelze podceňovat a děti nelžou (většinou). Lucas se neumí bránit, nevysvětluje možné důvody Klárčina obvinění. Mlčenlivý a čekající na to, že mu ostatní uvěří, protože ho znají odjakživa. Ne, chovají se, jak bývá v maloměstě zvykem, máš cejch a my si můžeme kopnout. Klára trpí nedostatkem pozornosti rodič a upne se na Lucase, který se chová přesně podle příručky, jak nakládat s malými dětmi. Fatal error, podcenil její bolest z odmítnutí. Pak už klasické schéma, jak někoho vyobcovat z komunity. To idylické přijetí po roce mně úplně nesedělo, zato závěr vrátí vše do reality.

 • 100%
  0
  0
  3. 11. 2014
  salisbury (1101 bodů)

  Drama obklopené komorností, kde malá dětská lež spustí lavinu nenávistných myšlenek a činů. Hon na člověka, který se svým dobrým srdcem přichází skoro o vše. Myšlenky se mu v hlavě zrůdně mihotají, nedají pokoje, nahlodávají jeho nitro, kdy noce jsou beze spánku a doteď pevná půda se ztrácí rozemleta pod nohama ďábelsky hříšnou okolností. Přeražený nos nebolí tolik jako nespravedlivě zlomená důvěra gradující ve společenské odsouzení do vyhnanství. Mads Mikkelsen svým charismem a hereckou přesvědčivostí dotáhl tuto nervy drásající perfekcionalitu k dokonalosti.

 • 40%
  0
  0
  20. 5. 2013
  michaela159 (1045 bodů)

  Nudné, místy až laciné.

 • 95%
  0
  0
  18. 12. 2014
  Melody Harkness (1032 bodů)

  Pět procent dolů za tu malou bestii. Nevím jestli jsem jediná kdo při odchodu z kina měl chuť tu malou holčičku hodit vlkům, ale její schopnost mě vytáčet asi nezná mezí. Film byl skvělý a kohokoliv kdo něco podobného musí začít je mi opravdu líto.

 • 80%
  0
  0
  26. 11. 2014
  evana (685 bodů)

  Film, který ve vás dokáže vyvolat emoce a pocit křivdy a bezmoci proti hlouposti lidí a systému. Temná a beznadějná atmosféra severských filmů přidává na hodnotě a vše je korunováno Madsenem, na kterého se dobře kouká a věříte mu jeho roli.

 • 95%
  0
  0
  26. 8. 2020
  Dubínka (577 bodů)

  Opravdu velmi povedené, emocemi napěchované drama, zasahující až do psychologického žánru. Celý film se nese v takové typické, pomalejší severské atmosféře, která panuje celým filmem, ale nikde rozhodně není na škodu. Po mnoha akčních a komerčních filmech co jsem poslední dobou viděl v kině byla tohle opravdu příjemná změna u které jsem si ani jednou nemusel říkat že tohle by se určitě stát nemohlo. Celé to prostě působí opravdu velmi realisticky. Režisér měl také ohromné štěstí na herce a všem jejich role stoprocentně uvěříte. Mads Mikkelsen je opravdu vynikající herec, jehož postavu ztvárnil natolik dobře, že sem s ní vždy plně soucítil. Snímek se obešel bez hudby, ale ta mi tady vůbec nechyběla. Perfektní režie se snoubila s výborným scénářem a snad ještě lepšími hereckými výkony a vznikl z toho pro mě jeden z nejlepších filmů za posledních pár let. 95%

 • 90%
  0
  0
  20. 1. 2015
  elissz (557 bodů)

  Tohle prostě v Hollywoodu nenatočíte...

 • 80%
  0
  0
  1. 10. 2019
  uge (549 bodů)

  Taková klasická skandinávská jemně kriminálka. Dlouho jsem se nemohl donutit ke shlédnutí, ale nakonec to bylo super. Trochu citlivé, trochu seversky chladné, skvělá atmoskéra. Dobrý byl i konec. Opravdu na mě z toho dýchalo švédsko. Herecky povedené.

 • 100%
  0
  0
  19. 7. 2014
  kijifa (335 bodů)

  Malá lež, po které už nikdy nic nebude jako dřív. Neskutečně mrazivé, neuvěřitelně uvěřitelné. Skvěle zvládnuté drama, které z vás vyždímá řádnou porci zoufalství a pocitu beznaděje.

 • 100%
  0
  0
  9. 12. 2014
  tyna-berbrova (270 bodů)

  Viděla jsem ve Varech, celý film mě úplně mrazilo. Z kinosálu jsme odcházeli úplně rozebraní. Skvělý Mads...

 • 95%
  0
  0
  2. 4. 2014
  Verush (248 bodů)

  Přesně ten typ filmu, u kterého mám vztek.. Vztekám se tak, že bych ho nejradši vypnula a zapoměla na něj, ale nikdy to neudělám.. A teď mám depku a ptám se sama sebe: "Stálo mi to za to?!" Asi jo, dám si na ty mrňavý hajzlíky bacha.. Strašně hodně silnej filmovej zážitek, ze kterého se budu dlouho vzpamatovávat a teď se jdu uklidnit něčím nenáročným - třeba večerníčkem.. :D

 • 100%
  0
  0
  1. 12. 2014
  jahudka (151 bodů)

  Je to výborně natočený film o tom, jak snadno může jedna lež, skupinová hysterie a lidská hloupost zničit člověka.

 • 95%
  0
  0
  12. 2. 2015
  quakar (70 bodů)

  Veľmi kvalitný európsky psycho triler, ktorý stojí za pozretie. Skvelý dej nedovolí pri filme zaspať.

Hodnocení a recenze Hon

82 85 ?
jak hlasovat?
 • Volpe 85%
 • frantisek-navorka 95%
 • Mikik4444 100%
 • Crreed 90%
 • Psychotronix 80%
 • Mrykodaj 80%
 • aquiver 95%
 • Evianka 85%
 • martin-mickey-stusak 100%
 • Renfield 85%
všechna hodnocení (151)

V žebříčcích uživatelů

7. místo z 49 v žebříčku uživatele Riverdon
21. místo z 58 v žebříčku uživatele lamps
80. místo z 81 v žebříčku uživatele Jandula_