Submarino

71%
Submarino
Režisér Thomas Vinterberg se ve svém šestém celovečerním filmu vrací ke svým režijním začátkům – nekompromisním realismem i zájmem o dysfunkční rodinné vztahy. Příběh dvou bratrů, poznamenaných dětstvím vedle matky alkoholičky i pocitem viny za tragickou událost, jejíž součástí se stali, natočil podle románu mladého dánského spisovatele Jonase T. Bengtssona. Situoval ho do šedivého světa kodaňského předměstí, mezi ztracené duše, které se pokoušejí „udržet hlavu nad vodou“. Nick, čerstvě propuštěný z vězení, se snaží přežít pomocí piva a posilovny a svůj pocit ztráty nahrazuje péčí o všechny outsidery v okolí. Jediný, ke komu nedokáže najít cestu, je jeho mladší bratr. Ten se po smrti své ženy stará o malého synka Martina. Oba bratři se nakonec sejdou. Zdá se ale, že už je příliš pozdě...xxmartinxx
xxmartinxx
22 332 bodů
8
Dějem průměrné, zpracováním maximálně strhující. Zkrátka severské Requiem za sen. Přesto ale doufám, že Vinterberg nebude do nekonečna oblbovat sugestivním zpracováním a přiblíží se víc k možná také jednoduché, ale mnohem silnější a přesvědčivější Rodinné oslavě.
Lukreczia
Lukreczia
784 bodů
8
Silné kafe, drsnější a depresívnější film jsem snad neviděla... nic pro slabé nátury aneb když je špatný základ z rodiny, těžko se z toho vymaňuje!

Dodatečné informace

Původní název:
Submarino (více)
  • Švédsko Submarino
Premiéra v ČR:
23. 9. 2010
Distributor:
CinemArt
Země původu:
Švédsko, Dánsko
Ocenění:
Žádná ocenění