Fifty Shades of Grey (USA)
« další názvy »
USA USA
124 minut

Žánry

:
Drama, Romantický, Erotický, Adaptace knižní, Blockbuster, Série/Franchise, Teenagerský
Motto: Nech se ovládat

Obsah

:
„Pan Grey vás přijme za okamžik.“ Tahle prostá věta uvedla setkání, které zcela změnilo život nesmělé studentky Anastasie. Zároveň je součástí příběhu, více »« méně

Režie

:
Sam Taylor-Johnson

Scénář

:
Kelly Marcel E.L. James

Herci

:
Jamie Dornan Jennifer Ehle Dakota Johnson Marcia Gay Harden Luke Grimes ...
Přehrát online O2
Premiéra: 12. 2. 2015
Distributor: CinemArt
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Padesát odstínů šedi. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Padesát odstínů šedi myslíte! K 21. říjnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27781 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 55%
  2
  0
  5. 3. 2017
  Brenan88 (43962 bodů)

  Čekal jsem,že mi film způsobí 50 odstínů šedého zákalu,ale k mému údivu se nic nestalo. Nechápu zdejší hodnocení. Vlastně mi to připadne jako hon na čarodějnici. Lidi po tomto filmu jdou aniž by ho viděli,nebo jen z principu dávají odpad,protože je to prostě in. Knížku jsem nečetl,tak nemohu porovnávat,ale film se mi docela líbil,i když byl obsahově docela prázdný. Herci byli sympatičtí a své role zvládli více než dobře. Jako celek nemohu film hodnotit hůře než 55% . Pro mě to byl romantický film okořeněný pikantními záběry,které ukázaly jen to co by jsme od filmu pro náctileté čekaly. Těch 120 minut mi uteklo jako voda a se sebezapřením musím konstatovat,že už se těším na druhý díl.

 • 20%
  1
  0
  2. 3. 2015
  Psisko59 (32748 bodů)

  Padesát, ne, sto odstínů nudné šedi: hladce nudný Christian bez špetky charismatu, nudná Anastasia, u níž by nevinnost hledal jenom zarytý naivka či optimista. Nudný předvídatelný děj, nudné postavy (nejenže nic moc vypadají, ale i to herectví je jeden z odstínů šedi), nezajímavé a nevzrušivé erotické scény ... Ten název dokonale sedí, ale asi jinak, než si autoři přáli.

 • 80%
  1
  0
  25. 3. 2016
  martin-mickey-stusak (23894 bodů)

  Velmi netradiční snímek, jaký tu vskutku dlouho nebyl. Romantika, touha, sexualita. Atmosféra podpořená velmi povedeným soundtrackem vytvářející romantické touhy po lásce, štěstí a sexuálního opojení. Co tu oproti romantickým komediím logicky není, je humor, komediantství, švih a živost. Tady se jedná pouze o opojení dvou lidí pohybující se na hranici lásky, přitažlivosti, pomalého rozjímání a štěstí. Myšlenkové pochody a chování je tak pro mnohé naprosto tak nepochopitelné, že je snímek tímto složitější než se zdá. Mnohé se tu bez vysvětlení jen naznačuje, mnohé je vytvořeno bez aspektu a sounáležitosti. A tak je snímek určen jen pro velmi malý okruh diváků a není to ani na škodu.  

 • 55%
  0
  0
  19. 12. 2015
  olga-pu (20054 bodů)

  No...podruhé už ne

 • 40%
  0
  0
  19. 9. 2020
  Pete69 (16232 bodů)

  Špatné ztvárnění nadějné předlohy. Film se dlouho rozjíždí, nic se neděje a vůbec na mě nepustil erotickou či dokonce vzrušující atmosféru. Dlouho jsem váhal, že film vypnu, ale nakonec jsem to nějak překousal až do úplného zklamání. Film mi nepřinesl absolutně nic.

 • 40%
  0
  0
  12. 8. 2016
  Sheldon (15979 bodů)

  Tohle je malér. Musím říct, že i romantické filmy se dají natočit dobře, ale tohle je naprosto jalové a celé je to reklama na Audi a nějaké mobilní značky. Dokonce se tam baví i o product placementu. Jako producenta mě však tato hra na jednu stranu dokáže i pobavit, ale jinak než tvůrci původně zamýšleli. Prachy jim přeju a divákům, co tohle hltají se sluší jen říct, že jim to patří.

 • 40%
  0
  0
  7. 5. 2016
  lamps (14761 bodů)

  Film bez děje, bez emocí, beze snahy vyvolat k postavám sympatie a uvrhnout je do jejich kontroverzního intimního vztahu daleko hlouběji, než jen sepsat povrchní sexuální smlouvu a nechat je párkrát zalaškovat v chladném luxusním sídle bez náznaku jakékoli erotické atmosféry. Tohle měl dostat onehdy do rukou Stanley Kubrick, jehož Eyes Wide Shut strčí jen kreativní prací s mizanscénou a precizním vedením "nadržených" herců tuhle bezpředmětnou ptákovinu hravě do kapsy. Zbytečný film bez jediné zapamatování hodné scény či tvůrčí obrazové myšlenky, která by rutinní dění na plátně alespoň nějak ozvláštnila a zvýraznila.. Dvě hvězdy výhradně za Dakotu, které lze její herectví uvěřit, a za dvě pěkně odvedené erotické scény, které když už nic, tak minimálně výstižně charakterizovali celou formální úroveň filmu - něco mezi snaživým uměleckým pohledem na NIC a povrchní prezentací NĚČEHO, co je pouze okrajově nakousnuto a uchytí se maximálně jako užitečná pomůcka pro studenty středních filmových škol...

 • 15%
  0
  0
  30. 1. 2015
  Jana Květoňová (6013 bodů)

  Tento film se moc nepovedl a zas jednou knižní předloha lepší než filmové zpracování.

 • 40%
  1
  0
  18. 2. 2015
  Tom Hardy (5182 bodů)

  Velká nuda, ale filmařsky je to vlastně ok - všechno, co se tomu dá vyčítat (plytké charaktery, špatně vystavěný příběh, nezajímavá erotika), to vše je pouhým věrným odrazem samotné knihy. Sam Taylor-Johnson se s prázdnotou předlohy docela poprala a přestože ve filmu de facto o nic moc nejde, většinu času se na to nic slušně kouká. Herecky to bohužel příliš nefunguje (hlavně Dakota mi do role naivní školačky vážně nesedla, ale i Dornan je na nejvíc sexy muže málo nadsamec) a hlavně ke konci už nuda vibruje na maximální stupeň, protože přichází nucené drama, vedoucí k "To Be Continued". Existují ale mnohem větší a horší slátatiny. Tahle má jedinou (ne)výhodu v tom, že o ní každý mluví.

  • vizuál
  • soundtrack
  • občas vtipné (úmyslně i neúmyslně)
  • plytký děj
  • nevěrohodné chování postav
  • nudná erotika
 • 30%
  0
  0
  14. 3. 2015
  evismaior (3806 bodů)

  Padesát odstínů nudy se tentokrát představuje jako film. Jeden by si řekl, že nudnější než kniha to už být nemůže, neboť se přece ani při nejlepší vůli nemůže povést dostat na plátno všechny ty nekonečné, úporně se opakující rádoby erotikou nabité scény. Částečně se to povedlo, kupodivu to ani moc nevypadá jako Twilight (který autorka knihy ve svojí původní fanfiction oslavovala, než dala postavám jiná jména a z upíra Edwarda udělala "netušímekdyvlastněvydělávátymiliardy" pana Greye), hraje k tomu prima hudba a herci se to alespoň pokoušejí hrát vážně a nedělají z toho parodii, jakkoli by je to mohlo svádět. Tvůrci se dokázali vyhnout i trapností nasáklým vnitřním monologům hlavní hrdinky a omezit nejkřiklavější projevy stalkingu hlavního hrdiny. Takže to vlastně zas tak moc neurazí. Ale na to, že jsem podle popisu cílová skupina, mi to pořád přijde především jako... nuda.

 • 15%
  0
  0
  8. 12. 2015
  rkotvald (3156 bodů)

  Jak by se mohlo na první pohled zdát, není to ten film, který způsobuje fyzickou bolest... Ale ten druh, už něhož si člověk uvědomí, že první Stmívání vlastně nebyl tak hrozný film. Pokud je džus Happy Day 100% vymačkaných pomerančů, tak tady je to 100% vymačkaná nuda, nic více, nic méně.

 • 100%
  0
  0
  1. 12. 2014
  roque (2919 bodů)

  Knížky byly dobré, uvidíme co film. :D
  Někdo to kritizuje, někdo to miluju. Já si udělám obrázek, až tento film uvidím.
  Podle mého názoru, dobrá kniha dá dobrý základ filmu. Ale záleží i na výkonu herců, režiséra a dalších.
  Podle ukázek to zatím vypadá dobře.
  Knihy jsem kdysi i četla, tak uvidíme v únoru.

  • dobré obsazení
  • kvalitní a oblíbená knižní předloha
  • trochu klišé
 • 35%
  0
  0
  4. 3. 2016
  Ombak_Penari (2758 bodů)

  Tohle je prostě film pro dámskou část publika. A hlavně pro tu znalou předlohy. Ctím vcelku jejich názor, já to shlédl čistě ze zájmu proč je kolem toho takové haló a ještě ani předlohu neznám. Musím ale říct, že natočené je to pěkně blbě a zahrané také. Nevěrohodně na mě působila jak zamilovanost její, tak touha jeho a vývoj obojího už naprosto nevěrohodný, s čímž mám ale problém u jakýchkoliv milostných linek dost často. Jamie Doman je herecky celkem ještě snesitelný, ale pánskou část publika nemá absolutně čím zaujmout, mohl bych jmenovat tucty zajímavějších filmových milionářů a lamačů dívčích srdcí, kteří ve filmu něčím zaujmou i mužskou obec (jakože takový bych chtěl jednou být!), dokonce snad včetně Edwarda Cullena z Twilight. A pokud jde o Dakotu Johnson...přihlédnu-li k donekonečna skloňované erotické stránce filmu, tak musím říct, že Dakota by mě nedokázala rozpálit ani po dvou letech na samotce.Nevím, proč by se pro Graye měla zrovna ona stát to pravou femme fatale. Tím pro mě padá i tato významná stránka filmu. Mám z toho úplně stejné pocity jako z Twilightu - něco na tom asi musí být, ale já to v tom nevidím ať se snažím sebevíc.Dámy holt prominou.

 • 10%
  1
  0
  8. 8. 2015
  FiL44 (2649 bodů)

  Nekonečná nuda

 • 5%
  0
  0
  21. 2. 2015
  harry456 (2435 bodů)

  Tenhle film se nemůže brát vážně... Já jsem se po celou dobu projekce smál, jak absurdní scénář je. Když jsem si poprvé přečetl synopsi, tak v ní stálo bylo, že se má Dakota Johnson objevit v roli studentky, ale ve filmu vypadá tak na třicítku (nejspíš zaspala ve škole a zůstala tam o trochu déle). Dále mám výhrady k celkovému ději, který je velmi hloupoučký a vleklý. Jediné pozitivum patří skvělým songům, které dokázaly alespoň trochu film oživit.

 • 30%
  0
  0
  28. 4. 2016
  stantheman (2390 bodů)

  hrozná pindovina....na čem se dá dnes vydělat, to je příšerné...červená knihovna natvrdo...co říct....i chudý lid potřebuje nějakou zábavu :)

 • 10%
  0
  0
  2. 3. 2015
  sporkaska (2358 bodů)

  Toľko filmovej šedi som už dlho nevidela. Tuctový, nepríťažlivý chlap a vychudnutá naivná panna sa plytkými dialógmi dostanú k ukážkam slabého porna. Neustále debaty o tom, čo si nechá strčiť do zadku, alebo čím sa nechá zviazať aj tak nikam nevedú, tak načo…? Z kombinácie - príšerná pesnička + zvíjanie sa nadržanej pipky s kockou ľadu v pupku - sa mi robilo mdlo, takže tento film už nechcem vidieť.

 • 40%
  0
  0
  8. 5. 2017
  Rabadi (2256 bodů)

  • hezké prostředí
  • dlouho jsem odolávala přečíst si knihu, když všichni ostatní četli a opravdu, v půlce jsem knihu odložila
  • neustále jsem měla dojem, že se dívám na přisprostlou verzi Stmívání
  • výkon herců palec dolů, není o čem mluvit, hlavně Ana
 • 60%
  0
  0
  14. 2. 2015
  Larrysbride (2069 bodů)

  Tak musím říct, že jsem čekala větší odpad, ale ono to překvapivě zas tak špatné není a ještě Vás to po skončení filmu nechá přemýšlet "a co bude dál?!?". Velmi solidních 60%!

 • 35%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2010 bodů)

  To jsem se takhle přiožralej vrátil ve 22:00 domů z dixielandového koncertu, btw který se z 90% skládal z lidí o 40 let starších než já, a jelikož se mi ještě nechtělo spát a měl jsem v mrazáku tu dobrou pizzu ze slevy, tak jsem si řekl, že bych si třeba mohl pustit tu hejtovanou zfilmovanou fan fiction na Stmívání. Film totálně přeskakuje expozici a naservíruje vám okamžitě nevěrohodnou zápletku se dvěma charaktery, kteří mají mezi sebou tak příšernou chemii, jakou jsem měl já na gymplu. A to už je hodně zlý! I když film není zas až tak hrozně natočený, nezachraňuje ho to od toho faktu, že je prostě prázdný. Nudný. Musím ale vyzdvihnout parádní hudbu od Dannyho Elfmana (ten se teda upsal!), ta se povedla. Snad se bude Jamie Dornan lépe činit v roli Kubiše, tenhle strašidelný stalkující sex sadista byl hrozný. Aspoň ta pizza stála za to.

 • 50%
  0
  0
  18. 2. 2017
  Fxxx (1410 bodů)

  Šílenství okolo bylo takový, že jsem si to ze zvědavosti nakonec musela pustit, co to je teda za zázrak/hrůzu. Někdo říká, že je to bez děje a smysl dává až posledních pár minut, tak to bych zase neřekla. Ana byla zajímavá, takže se na to koukat dalo.. Co se týká "umělecké" stránky, tak to bylo zas něco jinýho.. Čekala jsem to ale mnohem drsnější.

 • 50%
  0
  0
  3. 9. 2016
  lucyky (1353 bodů)

  Nemyslím si, že si film zaslouží odpad. Existuje tolik horších. Knihu jsem četla, ten první díl mi přišel nejlepší. Režisérka se hodně držela knižní předlohy. Mohlo to být lepší ale mohlo to být i horší. Souhlasím, že je to prostě slaďárna pro ženský, nic víc nic míň. Hudba skvěle dokresluje příběh. Takže průměr.

 • 50%
  0
  0
  27. 2. 2015
  brcolka (1039 bodů)

  Film jsem navštívil na přání mé přítelkyně. Knihu jsem nečetl takže jsem nevěděl do čeho jdu. Musím říct, že mě to ani nevzrušovalo a ani nenadchlo. Pár vtipných situací k zasmání bylo plus. Podle přítelkyně bylo vynecháno pár podstatných věcí.
  Jinak znovu to vidět nemusím

 • 15%
  0
  0
  10. 3. 2015
  Melody Harkness (1032 bodů)

  Tak 15% a to jen proto, že sem se u toho važně zasmála. Film by měl mít varovnou nálepku, nekoukat když máte kašel... skoro sem se tu udusila :D A jo, opravdu ten film neberu vážně, leda jako blbej vtip :D

 • 10%
  0
  0
  29. 1. 2016
  Rapaport (1016 bodů)

  Nejlepší antierotický film jaký jsem viděl. Vřele doporučuji rozpáleným párům, aby si krásně zchladili večer. Dokonale neumělecky antikoncepční parodie na romatické dramata. Priti Wumn musí blednout závistí. Postavy jsou dokonale napsány, jako idiotský pár rozežrance a trubky. Příběh je tak báječně plochý, že přesně zasahuje do černého. Opravdová pochoutka pro všechny sadomasochisty, kteří se bojí výprasku.

 • 0
  0
  19. 2. 2015
  tedoun (878 bodů)

  Žádný moderní Hollywoodsky pornografii se nekoná. Není to 9 1/2 weeks a hlavně tam nehraje Kim Basinger a Mickey Rourke

 • 20%
  0
  0
  11. 2. 2018
  PRINC180 (817 bodů)

  Musel jsem po 20 minutách odejít z kina pro mě totální nuda.

 • 65%
  0
  0
  22. 7. 2015
  Lukreczia (780 bodů)

  Záleží, co očekáváte, já jsem byla celkem spokojena, i přesto, že jsem četla knihu. Je mi jasné, že kniha je obsažnější a pestřejší, proto také tomu hodnocení uzpůsobuji. Souhlasím s názorem, že Dakota herecky silně předčila svého mužského protějška. Tvůrci filmu postavy dost ochudili tím, že jim nedali možnost vyjádřit, co si myslí. Myšleno tím, okomentovat svůj vnitřní hlas nebo např. chyběla mailová komunikace. Upřímně - ten film se dal natočit mnohem lépe a z knižní předlohy nevytěžil maximum. Zatímco kniha je téměř "celá mokrá", film je slabý odvar.....

 • 65%
  0
  0
  27. 2. 2015
  KajkaFajka (719 bodů)

  Bola som velmi natešena po prečitaní všech dielov knihy. Ale film ma trochu sklamal. Film bol pouze asi prvních stopeděsát stránok prvého dielu. A popis postav bol neúplný. A vrušujuce to také až tak něbolo

 • 50%
  0
  0
  2. 3. 2016
  hovorkok (645 bodů)

  Díky všem těm odpadům a velké kritice jsem měla velmi nízké očekávání, až se mi na to nechtělo vůbec koukat. Nicméně, díky tomu, tento film nesplnil mé očekávání, že to bude totální ... , a nakonec se na to celkem dalo dívat. Na druhý díl mě to ale moc nenavnadilo.

1 2 3 4 5 dalsi posledni
56 36 ?
jak hlasovat?
 • Kubys Fencl 35%
 • Mayalles 45%
 • Liška77 20%
 • zbynek-hovorka 60%
 • xjane 45%
 • linda-brcakova 35%
 • sam147 100%
 • Pyrkh86 65%
 • Lucy Lu 35%
 • anna-vacinova 55%
všechna hodnocení (284)

V žebříčcích uživatelů

3. místo z 10 v žebříčku uživatele michal-oktabec
28. místo z 48 v žebříčku uživatele Elizabett
32. místo z 33 v žebříčku uživatele Petra8619