USA USA
60 minut

Žánry

:
Drama, Horor, Mysteriozní, Thriller

Obsah

:
Když zmizí malý chlapec za podivných okolností, jeho matka (Winona Ryder) se rozhodne udělat cokoli pro to, aby ho získala zpět.

Režie

:
Matt Duffer Ross Duffer Shawn Levy

Scénář

:
Matt Duffer Ross Duffer Paul Dichter

Herci

:
Winona Ryder David Harbour Finn Wolfhard Millie Bobby Brown Natalia Dyer ...

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  30. 11. 2017
  Brenan88 (34196 bodů)

  Seriály sleduji snad ještě více než filmy a proto jsem si nemohl nechat Stranger Things ujít. Tak výborný seriál tu dlouho nebyl. Výtečný příběh táhnoucí se po celou sérii,geniální herci a navíc úžasné zachycení atmosféry. Netflix boduje na všech frontách a my mu můžeme být vděční za to že je.

 • 100%
  4
  0
  1. 4. 2017
  JosefTomas (5191 bodů)

  Málo který seriál mě takto chytne a to nejsem nějak velký vyhledávač hororů. Atmosféra přímo geniální, scénář do detailu propracovaný a herci vybraní a herecky zvládnutí na jedničku (hlavně děti, ti by za to měli dostat cenu). Délka sice zní hrozivě, ale epizod je málo a každá má rychlý spád, takže se rozhodně nebudete nudit.

 • 90%
  1
  0
  5. 1. 2017
  rkotvald (2944 bodů)

  Netflix se vytasil s další seriálovou peckou. Výborně vymyšlené a takřka dokonale zrealizované sci-fi hororové dobrodružství, které skutečně vypadá, jako kdyby ho v 80. letech natočili Spielberg s Carpenterem podle (velmi dobrého) scénáře Stephena Kinga. Tvůrci neskrývaně čerpají z hromady žánrových klasik, vzdávají jim hold a činí na ně sympatické narážky (přirovnávání zdejších postav ke kultovním filmovým charakterům, filmové plakáty visící na zdech hlavních hrdinů atd.). Napínavé, mysteriózní a strašidelné scény patří mezi nejlepší, které jsem za poslední roky viděl. Výraznější chyby se na první sérii hledají docela těžko, snad jen dosti (a hlavně nečekaně) mizerně přehrávající Winona Ryder (ostatní herci, včetně dětských, jsou naopak výteční) mě občas trochu vytrhávala z objetí jinak perfektně ukuchtěné retro atmosféry... Jsem zvědav, s čím přijde druhá řada.

 • 95%
  1
  0
  24. 7. 2016
  FiL44 (2630 bodů)

  Naprostá pecka!!! Spojení všeho, co miluji na osmdesátkových filmech od Carpentera a Spielberga a spousty dalších "brakových" tvůrců. Plus příběh jak od Stephena Kinga. Byl to parádně zabitej den s touhle partou looserů. Snad se brzy dočkáme další série. 95% spokojenost.

 • 50%
  1
  0
  10. 8. 2016
  VasaFlasa (1398 bodů)

  Jeden z lepších seriálů, ale přece jen jsem čekal o něco více. Překvapivě dobrý herecký výkon od Winony Ryder.

 • 65%
  1
  0
  20. 2. 2017
  EXpenzza (708 bodů)

  Twin Peaks pro nenáročné teenagery, nebo také vlažnější vývar kultovních Freaks and Geeks se sci-fi twistem. Výborné výkony dětských herců, našláplá dobová hudba a alespoň ze začátku hutná atmosféra - tolik k pozitivům. Teoreticky by se mi to mělo líbit daleko víc, ale nemůžu si pomoct, nakonec mě to zklamalo. Zejména druhá půlka (první série).

 • 100%
  2
  0
  25. 7. 2016
  Kamil3 (487 bodů)

  Netlfix nakonec potěšil touto novinkou více než se očekávalo.Kdyby mi někdo řekl že to natočil Spielberg tak mu budu bezmezně věřit .Od první minuty naprosto dokonalost.Bratři Dufferové správně vsadily na retro atmosféru osmdesátek ,podpořenou výborným soundtrackem a vystavěli dokonale pohlcující ,mysteriozní příběh se skvělými postavami.Je to ..suveréně nejlepší letošní seriálová novinka a překvapení ,které mě neskutečně chytlo a vyrazilo dech.Ten seriál má jednu vadu -má jen 8 dílů..Na CSFD už je na 11 stupínku mezi seriály a věřím tomu že tak dál bude stoupat..Rozhodně doporučuji je to neskutečná pecka a proto se nedá jinak hlasovat než za plný počet 100 procent ..Děkuji Netflixu že jsi nás vrátil do nostalgie 80s

 • 100%
  2
  0
  18. 3. 2017
  kijifa (315 bodů)

  Největší seriálové překvapení loňského roku? Jednoznačně! Seriál, který dopředu nikdo nečekal a který se stal skvělým odkazem na osmdesátky. Po trochu pomalejším rozjezdu přibližně od třetího dílu Stranger Things vystřelilo mé nadšení až k nebesům a tam ho udrželo až do úplného konce. Nezbývá než se těšit na to, s čím přijde druhá sezona.

 • 90%
  0
  0
  14. 8. 2017
  bLaCk0uT (265 bodů)

  Ze začátku mě to nepohltilo tak jak jsem čekal, ale postupně jsem se do tohoto Netflixovského klenotu dostal a ten konec! Ouha, to čekání bude dlouhý. Hrozně se mi líbilo, že tvůrci, resp bratři evidrentně hodně čerpali ze svých vzpomínek a zážitků, ta osmdesátková stylizace a popkulturní odkazy (Čelisti, Věc), ačkoliv jsem to sám neprožil. A rozhodně se neřadím mezi ty, kterým vadila mladá ústřední čtveřice/pětice, právě naopak mě hlavně ze začátku obtěžovali ti mladiství. A Shawn Levy evidentně není úplnej břídil. Na konec ještě k první sérii dodám, že mi vyhovovalo, že jsem z obsazení nikoho neznal (čím více na ty seriály koukám, tak už i u těch amerických více zaznamenávám seriálové herce, tedy s výjimkou šerifa Davida Harboura, který je přesně tím typem seriálového herce (Banshee, Newsroom), ale je naprosto boží, takže mu to odpustím..

 • 95%
  1
  0
  14. 9. 2016
  Icorio (235 bodů)

  Kdybych měl hodnotit jedním slovem...napíšu "skvělé". Mám rád krátké série nabité akcí a děním...žádné zdržování se zbytečnostmi. Od první chvíle až do konce se pořád něco děje a to je jen dobře. Postavy nejsou jen loutky, mají svou osobnost a to se taky moc nevidí.

 • 90%
  0
  0
  14. 8. 2017
  Pepazdepa (196 bodů)

  Máme za sebou první sérii Stranger Things, do které jsem šel jako do neznáma. Z těch osmi dílů první řady, jsem mile překvapený. El si mě dostala téměř ihned. Ať chcete, nebo ne, tak tahle sympatická malá slečna, s psychickými schopnostmi si Vás podmaní. Seriál se odehrává ve druhé polovině 20.století a je skvělé, že i do této doby, se dají zařadit věci, jakou jsou nadpřirozeno, druhý svět a jiné vychytávky. Je to zároveň seriál o přátelství, mezi určitou skupinou. Bude mi potěšením, počkat si na season 2, která by mohla vyjít v letošním roce 2017. U první řady, je krásně vidět jak na Vás ze začátku vlétne, poté zvolní a postupně graduje. Určitě si pro fanouška fantasy,sci-fi žánru stojí za to, udělat si čas, na seriál bratrů Dufferových.

 • 100%
  1
  0
  10. 8. 2016
  EvieJJ (145 bodů)

  Spousta dobrého, protože známého. Skvělá Winona, super hudba. Pakliže budu hodnotit co tím autor zamýšlel - tedy hold 80kám, tak za 100. Jinak už by to byla jiná debata. Určitě ale stojí za shlédnutí!

 • 90%
  1
  0
  10. 8. 2016
  Zucie (75 bodů)

  Výborná věc. Člověk až nevěří, že tento seriál vznikl v dnešní době (kde vzali tak padnoucí dětské herce??) Skvělý byl i konec, který dokázal několika momenty příjemně překvapit a navnadit nejen na případné další díly, ale také na znovu-shlédnutí (minimálně) Spielberga.

 • 85%
  0
  0
  11. 1. 2018
  Geralt (44 bodů)

  První série 9/10, Druhá série 8/10. Ta sice v mnohém první překonává, ale zas nasekává chyby, které nelze přehlížet :) Navíc opět platí, že tajuplná/mystická atmosféra první série funguje lépe, než když se snaží (jako v druhé sérii) všechno vysvětlit a ke všemu ukázat motiv, popř. to ukázat tolikrát, aby i divák, který zrovna luxuje nebo sleduje na Instagramu počet "lajků" pod svou fotku, na které je s kýblem čipsů připravený na ST maraton, pochopil proč se něco událo...

  • zábavné charaktery
  • všechno, co nedává smysl
 • 80%
  1
  0
  10. 8. 2016
  pa043737 (31 bodů)

  Úžasný seriál s v podstatě neznámými herci, kteří velmi příjemně překvapují. Nemohu se dočkat nové série.....................................................................Dávám 80% pouze kvůli tomu, že na konci se až příliš tlačí na emocionální pilu.

86 90 ?
 • Chazme 100%
 • Špany 85%
 • Veriii 5%
 • Psisko59 80%
 • Geralt 85%
 • dav.bal 85%
 • Tupá stará treska 100%
 • libuse-schenkova 90%
 • lamps 90%
 • darth vader 90%
všechna hodnocení (42)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 6 v žebříčku uživatele Togl
4. místo z 4 v žebříčku uživatele Gruman
4. místo z 20 v žebříčku uživatele Tupá stará treska
5. místo z 10 v žebříčku uživatele lamps
11. místo z 14 v žebříčku uživatele Špímoňátko
Sdílet tuto stránku:

Partneři: