Divergent (USA)
« další názvy »
USA USA
139 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Romantický, Sci-fi, Adaptace knižní, Blockbuster, Série/Franchise, Teenagerský

Obsah

:
Chicago budoucnosti, to je zpustošené město a rozpadlé budovy tyčící se k nebi. Celá společnost je rozdělena do pěti frakcí, vyznávajících jednu z lidských více »« méně

Režie

:
Neil Burger

Scénář

:
Evan Daugherty Vanessa Taylor Veronica Roth

Herci

:
Kate Winslet Shailene Woodley Theo James Miles Teller Ray Stevenson ...

Podívej se na Divergence online!

Premiéra: 1. 5. 2014
Distributor: Bontonfilm CZ
Jste na stránce filmu Divergence. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Divergence myslíte! K 27. lednu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27872 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Divergence


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  1
  0
  23. 8. 2015
  martin-mickey-stusak (24627 bodů)

  Post-apokalyptický svět s totalitním řádem a nadvládou připomínající dění v mraveništi. A to doslova. Lidé tu jsou rozděleni do tzv. frakcí, kde je jejich nadobro životní místo. Každý má určenou svoji povinnost, jinak bude bez milosti zatracen. Idylka to však rozhodně není. Jsou manipulovatelní a odsouzeni dál žít ve strachu. Je tu však jedna, která je něco víc. Něco, z čeho má strach i samotné vedení diktatury. Příběh plný lidského neutuchajícího osudu na poli žánru sci-fi, fantasy ale kupodivu i romance. Příběh volně a plynule vyprávěný bez ambicí tlačit na akci, dramatičnost či jiných filmových aspektů jen aby se někomu zavděčil. Děj je hlavní devizou a je to dobře. Vizuální výprava už dnes nijak nepřekvapí, ale i tak je potřeba zmínit, že ona doba byla vyobrazena velice dobře. Ne, nejedná se o špatné dílo mající v sobě snad i určité varování. Není však pro diváky očekávající těžkou řežbu či podobné bizarnosti. Tohle je snímek takřka pro každého.

 • 70%
  0
  0
  21. 11. 2020
  Pete69 (18038 bodů)

  Pěkný nápad. Svět po válce se rozdělí na několik frakcí, které mají jasné úkoly a mají spolupracovat. Zbytek jsou odpadlíci.. a právě to mi tam chybělo. Čekal jsem, že i odpadlíci promluví do děje filmu. Jinak se jedná o celkem průhledné sci-fi. Dívka, která nezapadá do škatulek a změní svět. Vše tak trochu v teenage hávu. Je to pěkná podívaná, zejména pak první polovina filmu, potom už se to zvrhne ve snůšku klišé.

 • 70%
  0
  0
  13. 8. 2016
  Sheldon (16004 bodů)

  Neil Burger je fajn režisér a myslím, že bez něj by tohle ani zdaleka nedokázalo nastartovat fantasy sérii, která stojí na kombinaci Hunger Games a Pátého elementu. Je tam pár zajímavých scén i nápadů, ale celkově je příběh jak přes kopírák. Možná kdyby to byl osamocený film, tak by to bylo ok, ale jako série to pak šlo už jen ke dnu.

 • 65%
  0
  0
  1. 11. 2014
  headhunter (10287 bodů)

  Asi nejlepší, co jsem ze všech těch teen-age sérií viděl, ale... Hold, ale i tak jsem asi už stejně na tohle starej*

  • Shailene Woodley (prostě Děti moje)
  • Jai Courtney, jako záporák je trefa
  • dlóoouhá stopáž
  • nic nového pod sluncem
 • 60%
  0
  0
  11. 5. 2019
  evismaior (3944 bodů)

  Trochu už ty mládežnické apokalyptické filmy začínají být na jedno brdo. Zas tu máme jednu mladou hrdinku, která je výjimečná, tentokrát protože nezapadá do žádné z pěti frakcí, na které je společnost v zájmu zachování rovnováhy podle schopností svých lidí rozdělena. Vzdá se frakce svých rodičů a dá se k Neohroženým. Samozřejmě podstoupí výcvik, kde většinou dává všechno nutné psychologično na jedničku díky kouzelné větě "není to skutečné", kteréžto věty zřejmě běžní Neohrožení nejsou schopní, a proto jí hrozí odhalení. Jénže je tu její cvičitel, ochránce a zaláskovaný mladík, který jí pomůže, protože on taky není tím, čím se zdá být. Takže ani nezbytná love story mezi vyvrženci nechybí. Plus za záporáckou manipulátorku Kate Winslet. Jinak ale nic překvapivého.

 • 40%
  0
  0
  9. 12. 2015
  rkotvald (3157 bodů)

  Film je vystavěn na podobných základech jako „Hunger Games“. Adolescenti a teenageři jsou nejsilnější diváckou skupinou. Proto film pokulhával ve filosofii, s jakou nám bylo představeno pět skupin (sort, kast) občanů. Chyběla mi větší důslednost v představování všech pěti skupin a celkového života mezi a napříč nimi. Jenže co bych mohl čekat od teenagerovského filmu, jehož knižní předlohu napsala žena. Dáme tam nějakou akci, opepříme to milostným příběhem a popkorňáci se budou moci utlouct. Přitom nápad s rozdělením lidí do pěti skupin je velice přitažlivý. Na další díly se ale podívám, protože filmově to určitě špatné nebylo. Jen doufám, že to nesklouzne k nekonečné romanci ála „Stmívání“.

 • 100%
  0
  0
  24. 11. 2014
  roque (2919 bodů)

  Viděla jsem a docela dobrý film. Jestlipak budou točit i další díly. U filmů moc nemám ráda otevřené konce a tento ho docela má. I když to chápu, když je to podle knih, že si další věci šetří do dalších případných filmů:
  Jak už jsem řekla, doufám, že další filmy budou.

  • herecké obsazení
  • děj
  • někdy až moc přehrávání
 • 10%
  0
  0
  20. 5. 2014
  VasaFlasa (2795 bodů)

  Tolik nelogických nesmyslů v jednom filmu... Ztráta času. Film pro Twilight fanynky.

 • 100%
  0
  3
  5. 6. 2018
  nikol125 (2768 bodů)

  Já ten film prostě miluju!

 • 50%
  0
  0
  11. 2. 2016
  Ombak_Penari (2758 bodů)

  Po Hunger Games a Labyrintu: Útěk už to na mě nemá takový účinek, je to další příběh mladého hybatele dějin z podivné dystopické budoucnosti. Což není ale nic tak extra špatného, kdyby ovšem hlavní hrdinka nebyla zoufale nevýrazná a její partner nejen kořen, ale taky celkem dřevo. Ale jinak jsem se u toho bavil celkem dobře a užíval jsem si pěkný vizuál a zajímavou myšlenku totálně sešněrované, ale podivně spokojené společnosti, která mi ze všeho nejvíc připomínala pionýrský tábor. 6/10

 • 70%
  0
  0
  16. 5. 2014
  harry456 (2436 bodů)

  Na Divergence se za chvíli bude chodit jako na Hunger Games. Toto byla jen malá ukázka toho, co přijde příště. Rezistence. A fanoušci se na ni mohou těšit už teď, jelikož první díl se zajisté povedl. Fanoušky sci-fi sice film moc nepotěší, zato fanouškovskou základnu jistě ano. A to není vše. Herecké obsazení je opravdu skvělé. Téměř každý má svůj prostor pro rozvíjení svých postav, avšak Kate Winslet se takové šance jaksi nedostalo. Ani hudba od Junkieho XL není špatná. Perfektně sem pasuje a jisté momenty jsou tak i lepší. Ačkoliv se tu setkáme s klišé vtípky, rozhodně se nejde ubránit mírným úsměvům. Obzvláště povedené je finále, při kterém mě místy i mrazilo. Jsem však i toho názoru, že kratší stopáž by filmu jen prospěla. Ale i tak, palec nahoru. Nenáročným fanouškům se to zaručeně bude líbit.

 • 40%
  0
  0
  17. 8. 2014
  stantheman (2396 bodů)

  scénář bez nápadu...možná kdyby to napsal někdo na základce jako domácí úkol , tak by to dopadlo líp...fiasko

 • 10%
  0
  0
  27. 11. 2014
  Larrysbride (2069 bodů)

  Vždy když vidím film jako tento, vzpomenu si asi tak na stovku snímků, které bych ráda viděla, ale nikdy neuvidím, jelikož "na ně nebyly finance"... Co je k*rva tohle a kde na to kdo vzal prachy?! Příště až mi někdo začne tvrdit že prequely Star Wars váznou hlavně na scénáři, pošlu mu se srdečnými pozdravy tuhle #&£!%^¥~ na DVD...

 • 80%
  0
  0
  8. 8. 2020
  Nevka (1492 bodů)

  Předlohově věrné a provedením taky nadprůměrné. Představitelé hlavních rolí sympatičtí. Jsem rád, když si tvůrci s předlohou lidově řečeno "nevytřou prdel". Jednička se totiž podařila převést na plátno dost solidně. Je tak na velkou škodu, že další díly šly už do kytek...

 • 90%
  0
  0
  22. 12. 2016
  Cechulda (1349 bodů)

  Pro mě příjemné překvapení. Dlouho jsem se tomu vyhýbal, ale přišla chuť a rozhodl jsem se tento snímek shlédnout. Začátek vypadá trochu zmatený. Pro neznalce jako jsem já, ale pak do toho zapadnete ani nevíte jak. Pojetí a popsání situace a je docela zajímavé. Řadil bych to k lepším novodobějším akčňákům. Herecké výkony jsou hodně povedené, jak u kladných rolí, tak u záporáků. Myslím si, že se na to ještě určitě podívám.

  • příběh
  • herecké výkony
  • akce
  • udržení dějové linie
  • 75%
   0
   0
   31. 10. 2014
   jvempire (1208 bodů)

   Povedený film, který bavil od začátu do konce. Skvělá hudba. Těším se na další díl.

  • 50%
   0
   0
   21. 9. 2015
   Pajmen (1196 bodů)

   Tyhle teenage dobrodružství pro mě nejsou. Proto u těchto filmů můžu hodnotit jen efekty a zajímavé herecké výkony jako například bubeníka Milese Tellera (Whiplash).

   • Miles Teller
   • nový Hunger Games :/ - těch seriálů v kinech už mám dost
  • 90%
   0
   0
   31. 7. 2014
   Jakub.Selesi (1166 bodů)

   Celý film, na jedničku... od knižní předlohy je tu spousta chyb, ale to se díky celému týmu, který tento film vytvářel, vytratí...

   Rozhodně se těším na druhý díl a v současné době, mám rozečten třetí díl, zvrat, je... řekneme... velmi překvapující....

  • 40%
   0
   0
   3. 11. 2014
   salisbury (1100 bodů)

   Divergence byla pro mě velká neznámá, od které jsem nečekal mnoho a toho mála se mi také ve své nicotnosti dostalo. Asi bych měl být ukolébán v říši spokojenosti, ale není tomu tak. Příběh táhlý a dlouhý jak pnutí nekvalitní žvýkací gumy, který je hoden pohledu spíše nařasanému očku pubertální dívky toužíc po momentální romantické naplněnosti než bulvě diváka životem ošlehaným a normálně smýšlejícím. Děsí mě samotného má kritičnost, která mi není nikterak blízká, ale tady jako kdybych cítil, že je jí potřeba. Filmem jsem proplul aniž by mnou nějak otřásl a to je to co mě na Divergenci mrzí nejvíc.

  • 70%
   0
   0
   16. 5. 2014
   katarinaa (1052 bodů)

   Šly jsme naslepo s kamarádkou. Já jsem mamina od dvou malých dětí, kamarádce bude 35. Obě nás film překvapil. Sympatický, jednoduchý, svižný, dobře koukatelný. Proč ne.

   • Neokoukané tváře, hudba.
   • Trochu naivní, ale kdo by to odsuzoval.
  • 55%
   0
   0
   27. 2. 2015
   davsuch (1028 bodů)

   • zajímavý námět a vykreslený alternativní společnosti
   • mohla být ta alternativní společnost více rozvedena
   • nepříliš přesvědčivé herecké výkony
   • zbytečné a zdlouhavé bojové scény
   • divný konec příběhu
  • 70%
   0
   0
   8. 9. 2014
   Yancl (1019 bodů)

   Tohle nejde brát jako scifi mainstream, ale ani jako katastrofickou splácaninu. Spíše taková střední třída, která dokáže člověka udržet. Námět vcelku solidní, rozdělení na frakce ujde, i když by to určitě chtělo doladit nesrovnalosti. Ve výsledku jde spíše o jakýsi mix Hunger games a Stmívání .. což ale neberu jako zápor, protože nejde o čistokrevné vykrádání a Divergence se drží ve svých šlépějích. Za negativní považuji nesmyslnou hru na hrdiny, kdy se z malé holčičky stává válečník. Z celkového nadhledu se mi film líbil, ale určitě bych netvrdil, že je to nějaké nabouchané scifko.

  • 70%
   0
   0
   31. 10. 2014
   Ciiiri (943 bodů)

   Celkem povedený film, sice dost okopírovaný (např. Hunger Games), ale baví od začátku do konce. Opravdu skvělá hudba. Těším se na další díl.

  • 0
   0
   15. 5. 2014
   tedoun (879 bodů)

   Kniha je lepší než film a to je škoda

  • 60%
   0
   0
   26. 7. 2014
   tamura (763 bodů)

   Jejda to bylo dlouhýýýý! A jaksi se nemůžu ubránit dojmu, že už jsem to všechno někde pod jiným názvem viděl, jen se to hezky a poměrně šikovně smíchalo dohromady jak z nějakýho programu, co generuje příběhy na téma, které je právě in. Pro mě hned druhý den out.

  • 80%
   0
   0
   2. 3. 2016
   hovorkok (645 bodů)

   Vůbec mi nevadí ta silná podobnost s Hunger Games. Hladové hry jsou sice lepší, ale i tohle stojí za koukání a ráda si počkám na další 3 díly.

  • 75%
   0
   0
   1. 11. 2014
   Pája DJ (643 bodů)

   Film opět spíše pro mladší publikum se skvělým hudebním podkresem. Téma rozebírající nové uspořádání budoucího světa snažícího se ubránit všem předešlým chybám. Dilema řady otázek kým skutečně jsem, kam směřuji a jaké je moje poslání na pozadí milostné lovestory. Film si určitě najde své příznivce.

  • 60%
   0
   0
   15. 5. 2014
   Judinka (596 bodů)

   Předesílám, že knihu jsem nečetla a šla rovnou na film. Po jeho shlédnutí jsem zůstala poněkud rozpačitá, tudíž ani knižní předlohu už asi nedám. Přijde mi škoda, že tak sociologicky zajímavé téma, které je nám předkládáno, se někdy po půlce filmu vytratí a zůstává pouze přeslazená limonáda plná bláznivé akce. Očividně se jedná o film, jehož cílovou skupinou jsou teenageři. Mít o nějakých těch pár let méně, byla bych zřejmě nadšená. :-)

  • 60%
   0
   0
   1. 3. 2017
   minimoj (587 bodů)

   přesto že již nepatřím mezi náctileté film se mi líbil. Napínavý od začátku do konce. Vřele doporučuji a již se těším na další díly

  • 100%
   0
   0
   14. 8. 2014
   filmomaniak (501 bodů)

   Film je dokonalý i když je podobný Hunger games nevadí. Ale Hunger games mám o vlásek raději! Těším se na další díly a určitě si koupím i knížky.

  1 2 3 dalsi posledni

  Hodnocení a recenze Divergence

  76 55 ?
  jak hlasovat?
  • Mrykodaj 70%
  • Crreed 60%
  • krna 65%
  • Miňonka 10%
  • homedo 65%
  • Pete69 70%
  • Nevka 80%
  • Aneta132 100%
  • jan-fero-fabera 90%
  • xjane 85%
  všechna hodnocení (322)

  V žebříčcích uživatelů

  20. místo z 48 v žebříčku uživatele Elizabett