The Hunger Games: Mockingjay - Part 1 (USA)
« další názvy »
USA USA
125 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Sci-fi, Thriller, Adaptace knižní, Blockbuster, Série/Franchise
Motto: Její odvaha změní svět

Obsah

:
Katniss Everdeenová prožívá nejtěžší období svého života. Ačkoli z Her čtvrtstoletí jakžtakž vyvázla se zdravou kůží a máma se sestrou jsou v bezpečí, více »« méně

Režie

:
Francis Lawrence

Scénář

:
Danny Strong Peter Craig Suzanne Collins

Herci

:
Jennifer Lawrence Josh Hutcherson Liam Hemsworth Woody Harrelson Elizabeth Banks ...
Přehrát online O2
Premiéra: 20. 11. 2014
Distributor: Forum Film CZ
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Hunger Games: Síla vzdoru - 1. část. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Hunger Games: Síla vzdoru - 1. část myslíte! K 15. dubnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27605 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  6. 10. 2017
  Sheldon (15959 bodů)

  Nikdy nepochopím, jak se mohlo třetí a čtvrté pokračování, které by mělo běžet najednou takhle zvrtnout. Oproti dějem a akcí nabité a nepřekonané dvojce jsou tyhle pokračování dokonale natočenými filmy, kterým ovšem strašně škodí přemrštěná stopáž. Síla vzdoru 1. část není špatný film, ale samostatně to vlastně není nic.

 • 75%
  1
  1
  17. 2. 2015
  sabule (14135 bodů)

  Hunger Games je nabitej film a vůbec se při jeho sledování nenudíte.Jennifer je pěkná kočka a po dlouhý době je to neokoukané téma,kdy nevíte jak to všechno dopadne.Doporučuji shlédnout i ostatní pokračování tohoto filmu.

 • 60%
  0
  0
  7. 8. 2017
  Danny F. (11130 bodů)

  Tady jsem očekával něco novějšího, avšak je to stále dokola bez překvapení. Jednou vidět a dost.

 • 55%
  0
  0
  9. 4. 2016
  FilipusMuff (4014 bodů)

  Jen dvouhodinové čekání, na to co se má stát v druhém díle.. Nevim jestli tohle jde brát úplně jako plnohodnotný film. Další pokus jak z diváků vyndat ještě víc prachů, než je vůbec možné. Budu aspon doufat že ten 2. (4.) díl bude stát aspon za to..

 • 70%
  1
  0
  10. 3. 2015
  rkotvald (3156 bodů)

  Nové Hunger Games sází především na vypjaté emocionální momenty a náramně jim to jde. Děj si plyne, dojde na nějakou tu husí kůži, nečekaný zvrat, což vede k jasnému finále, jehož volba čtenáře určitě nepřekvapí, ale co je důležité, funguje lépe než na papíře. Knihy Suzanne Collins nebudou nikdy žádnou klasikou, svůj účel nenáročné, lehce zajímavé četby však plní. Proto velmi potěší vytěžení téhle látky nad její rámec. Změn v adaptování bylo málo, hlavním úspěchem je filmové uchopení. Skvěle odvedená práce od kamery, přes kostýmy, až po kulisy s pevnou režisérskou rukou a silným hereckým obsazením dokázala hodně a ještě víc. Upřímně jsem velice zvědavý na velké finále.

 • 1
  0
  10. 11. 2014
  roque (2919 bodů)

  Chystám se. Byla jsem v kině i na předchozích dílech, četla jsem i knihy, tak uvidíme.
  Ale dva díly. :(
  Nemám ráda, když poslední díl rozdělí na dva díly.
  Doplnění článku:
  Byla jsem na tom v kině a musím říci, že to bylo dost dobré. Akční, plynulý děj, trochu moc dlouhé, ne můj vkus, trochu emotivní, ale jinak fajn.

  • dobré knižní předloha
  • moc dlouhé
 • 65%
  0
  0
  5. 2. 2016
  Ombak_Penari (2757 bodů)

  Skoro se mi chce říct, že by si to zasloužilo čtyři hvězdy, protože je to natočené velmi dobře, jen je to první díl od dvoudílného finále a tudíž na to nejdůležitější se teprve čeká. Takhle přece dopadají všechny první díly dvoudílných filmů. Ale proč to tím omlouvat. Natočené je to velmi zručně a nemůžu vlastně říct, že jsem se nudil, protože jsem vlastně celý film čekal, až to něčím podstatným vyvrcholí. Že nemůže, když se to všechno přece stane až ve druhé části? Tak ať to tedy netočí takhle blbě napůl jen pro větší peníze. Protože vše co se ve filmu stalo nebylo vůbec nezajímavé. Sice se ukazuje, že Katniss Everdeen je malinko labilní a jako tvář revoluce silně problematická osobnost a je s ní víc práce než užitku a Jeniffer Lawrence zas takový herecký zázrak taky není, ale dívalo se na to docela dobře, neměl jsem chuť si zdřímnout. Až na konci jsem musel konstatovat, že to bylo vlastně celé sáhodlouze vyprávěné k ničemu a že by se to dalo stejně dobře stáhnout i jen do půl hodiny a rovnou to strčit k druhé půlce.Takže tři hvězdy jsou tak akorát.

 • 85%
  1
  0
  30. 11. 2014
  harry456 (2435 bodů)

  Hunger Games: Síla vzdoru je vzrušující podívaná, při které vám bude běhat mráz po zádech. Režiséru Francisi Lawrencovi se podařilo to, co Garymu Rossovi ne. Vdechnout této sérii elán. A neztratil se ani u třetího pokračování, které mnozí, včetně mne, považují knižně za jednu z nejslabších. Dokázal tak z tohoto filmu udělat zatím jeden z nejlepších dílů Hladových her, a ani nebylo zapotřebí přehánět to s akcí. Ale když na ní dojde, stojí to za to (zvláště pak i ve 4DX). Nemohu zapomenout ani na propracované kostýmy, které jsou pro navození správné atmosféry jednou z nejdůležitějších věcí. A ani herce, kteří podávají brilantní výkony, a tvrdím si říct, že Jennifer Lawrence a Josh Hutcherson zde předvedli nejlepší výkony své kariéry. Teď už se jen můžeme těšit na „epické” zakončení série Hladových her, které již příští rok vtrhne do kin.

 • 70%
  1
  0
  23. 11. 2014
  marie-kolarova (2200 bodů)

  Je škoda, že třetí díl byl z komerčních důvodů rozseknut na dvě části. První díl je totiž stále jen přípravou na závěrečné boje a nadbytečně podrobným seznamováním s aktuálními životními podmínkami protagonistů. Z průměru ho vytahuje solidní psychologie postav a velmi slušné herecké výkony, v čele s držitelkou Oscara Jennifer Lawrence v roli Katniss. Oproti knižní předloze není zcela zvládnuté vysvětlení vnitřních motivací Katniss.
  Pro celou trilogii je sympatická její vzestupná gradace, od druhého dílu jsou akcentovány daleko víc motivy nelítostného diktátora a život v ponížení. Kromě privilegovaných vrstev Kapitolu jsou všichni odkázáni na mizerný život bez vyhlídek. Není to pouze bída jako hmotný nedostatek, ale bída života jako takového.

 • 75%
  1
  0
  10. 4. 2020
  tomlery (2140 bodů)

  Brali si tvůrci příklad z Harryho Pottera a že Stmívání? Proč? Bylo nutné film rozdělit na dvě části? Musím říct, že vážně hrozný a nuda. Co mi tento díl dal? Podle mě je o ničem. Příprava na bitvu v závěru? OK, ale za jakou cenu? Vážně nuda, ale bohužel j tento díl musíte vidět, pokud chcete vidět závěr.

 • 60%
  0
  0
  11. 2. 2020
  kknk2 (1563 bodů)

  Po tomto díle mi připadají všechny hrdinské řeči hlavní hrdinky totálně otřepané. Za celou stopáž se toho stane bídně málo, děj se zabředává v nadbytečných emocích a kvalita z předchozího filmu se postupně vzdaluje stejně jako naděje dobrého pokračování. Ale na žánr s cílovkou teenagerů nadprůměrné.

 • 80%
  1
  0
  9. 12. 2014
  jvempire (1208 bodů)

  Povedené pokračování, ale druhý díl je lepší. Otázkou je jak dopadne druhá část.

 • 65%
  1
  0
  9. 12. 2014
  salisbury (1099 bodů)

  Nemohu říct, že bych byl nějak moc nadšený z tohoto dílu, ale rozhodně mě asi ani nezklamal. Možná jsem i něčeho takového čekal. Rozhodně jsem rád, že příštím rokem tato série končí. Více by mě potěšila nějaká kratší varianta s větší přítomnosti nůžek.

 • 65%
  0
  0
  28. 4. 2016
  brcolka (1039 bodů)

  Na tyto hladovky koukám a vlastně ani nevím proč. Má to nějaký děj. Má to krásku v hlavní roli. skoro pořád se tam něco děje ale stejně fakt nevím proč na to koukám. Tento první díl posledního dílu jsem viděl po delší době od skouknutí toho předchozího a trvalo mi než jsem se zorientoval. Ale už bych na to asi určitě do kina nešel. I když to jsem o Titaniku říkal také a jak jsem si krásně užil Titanik 3D

 • 80%
  1
  0
  21. 12. 2014
  Rapaport (1016 bodů)

  Výborně nastartovaný závěrečný dvou díl. Už se těším na závěrečné finále. Nejsem moc příznivce toho zbytečného rozdělování dílů v sérii, ale tady to dopadlo lépe než například v Harry Potterovi, kde to byl zbytečný díl.

 • 75%
  1
  0
  9. 12. 2014
  Ciiiri (937 bodů)

  Knížka jako vždy lepší. Ale těšila jsem se na film. Zatím se mi asi nejvíce líbila dvojka. Škoda rozdělení filmu na dva díly.

 • 70%
  0
  0
  7. 4. 2016
  martin-kubista (797 bodů)

  Z prvních tří filmů asi nejslabší, ale jelikož se předem vědělo, že je to první půlka poslední knihy, byo jasné, že akční sekvence, které byly vždy v druhé části ostatních filmů, budou až dalším pokračování. S tímto smířem mi film nepřišel špatný jako vysvětlující část k vyvrcholení a celkem to i dávalo smysl.

  • vysvětlení pohnutek postav
  • celkem solidní předehra k finále
  • méně akce
  • ždímání peněz rozdělením poslední knihy
 • 60%
  0
  0
  28. 4. 2016
  KajkaFajka (719 bodů)

  Musim povedať a so žiarlivosťou v hlase, že Jenifer je sakra dobrá baba. Nielen že je krásná ale i talentovaná a já jí prostě žeriem. A hunger games taktiež. Silná žena ktorá sa najednou objaví keď jde do tuhého je unspirujúce pre nás pre všetkých a to nělen žien.

 • 95%
  0
  0
  9. 4. 2016
  Květka (710 bodů)

  Druha cast je o neco lepsi. Ale i tak super! Vrele doporucuji i jako knihu.

 • 65%
  1
  0
  9. 12. 2014
  Socna (471 bodů)

  navzdory negativním ohlasům v podstatě ze všech periodik a filmových webů jsem byl překvapený, ano to rozdělení tomu rozhodně neprospělo a akční scény se dají napočítat na prstech jedné ruky. O to více je tlačená dopředu až naivní propagandistická kampaň, která výsledkem musím mít nějaké podprahové vysílání nebo to jinak není možné. Ale ve výsledku je to oproti rozjuchané jedničce a o pokusu ztemnit až na dřeň u dvojku příjemně koukatelná záležitost, která bohužel je jenom předsíní k finále kde se asi bude hlavně řezat, plakat, umírat - a snad méně řečnit :)

 • 75%
  0
  0
  13. 4. 2016
  sisisi (440 bodů)

  Knížka je vždycky lepší, ale rozhodně se tenhle film povedl.

 • 80%
  1
  0
  28. 12. 2014
  Alienka2014 (363 bodů)

  Na to, že se jedná o předposlední část filmu a člověk tak může čekat jen předkrm, kterým se snaží tvůrci z celé ságy vytěžit co nejvíc, nás tenhle díl mile překvapil! Není zase až tolik akční, ale zato dodává celému příběhu hlubší emoční rovinu, do které se divák může ponořit. Místy mi běhal mráz po zádech a to vyslovený nadšenec do HG nejsem. Opravdu povedený kousek. Moc se těšíme na velké finále!

  • překvapivě silný příběh (vtáhlo nás to do děje)
  • dobře zvolená hudba jako podkres příběhu
  • herci jsou velmi přesvědčiví
  • délka filmu je tak akorát
  • 70%
   1
   0
   19. 2. 2015
   TerkaCZ (353 bodů)

   Samozřejmě nemůžu po přečtení knížek vynášet film do nebes, ale určitě bych ho doporučila. Předchozí díl se mi tedy líbil víc, ale to je spíše tím dějem. Jennifer je super, akorát nemusím pořád poslouchat něco o zachraňování Peety.

  • 55%
   0
   0
   13. 3. 2015
   cirkusačka (325 bodů)

   Pro milovniky Hunger Games jistě zážitek ale již se nejedná o Hladové hry jako takové..uvidíme co přinese další část

  • 70%
   1
   0
   13. 3. 2015
   samik (324 bodů)

   Hunger Games: Síla vzdoru je vzrušující podívaná, při které vám bude běhat mráz po zádech. Režiséru Francisi Lawrencovi se podařilo to, co Garymu Rossovi ne. Vdechnout této sérii elán. A neztratil se ani u třetího pokračování, které mnozí, včetně mne, považují knižně za jednu z nejslabších. Dokázal tak z tohoto filmu udělat zatím jeden z nejlepších dílů Hladových her, a ani nebylo zapotřebí přehánět to s akcí. Ale když na ní dojde, stojí to za to (zvláště pak i ve 4DX). Nemohu zapomenout ani na propracované kostýmy, které jsou pro navození správné atmosféry jednou z nejdůležitějších věcí

  • 60%
   1
   0
   11. 2. 2015
   daisyna (279 bodů)

   Jako na to jak se mi předchozí díl hodně líbil, tak v této první části se vůbec nic neděje.
   Zřejmě si to režisér nechal na druhou půli.
   Doufám.

  • 1
   0
   30. 11. 2014
   parabolka (259 bodů)

   Podle mně byly první dva díly lepší, tohle je abitý hodně tím rozdělením na dva díly. Zbytečně natahovací. Není tam moc děj jen efekty a příprava na další díl.

  • 65%
   1
   0
   11. 2. 2015
   taliz (257 bodů)

   Po předchozím dílu trochu zklamání, ale snad si to lepší nechal režisér na druhý díl.

  • 1
   0
   23. 11. 2013
   lenka234567 (249 bodů)

   Už se těšíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííím =DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

  • 75%
   0
   0
   21. 8. 2020
   vaclav-pilnik (217 bodů)

   Jak se dalo čekat, kdybych nečetl knihu, v tomto díle bych vůbec nechápal kde se vzalo že katnis je najednou reprodrozd jehož symbol se v předchozích dílech objevuje tak vzácně že se to dá spočítat ne prstech jedné ruky. To se v tomto již ale nedalo nijak napravit. Oproti předchozímu dílu mi připadalo že tento je o něco slabší.

  1 2 dalsi posledni
  74 64 ?
  jak hlasovat?
  • Crreed 60%
  • xjane 70%
  • InJo 50%
  • vaclav-pilnik 75%
  • jaroslav-nemec 90%
  • Flígloš 95%
  • Bonny4 75%
  • tomlery 75%
  • kknk2 60%
  • Speedyxxx 75%
  všechna hodnocení (256)

  V žebříčcích uživatelů

  10. místo z 29 v žebříčku uživatele kubi.sarka
  10. místo z 29 v žebříčku uživatele kubi.sarka
  12. místo z 47 v žebříčku uživatele zdenda-subrt
  22. místo z 38 v žebříčku uživatele Kirra Darkness
  23. místo z 48 v žebříčku uživatele Elizabett
  100. místo z 145 v žebříčku uživatele vladimir-lada-but