The Hunger Games (USA)
« další názvy »
142 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Thriller, Adaptace knižní, Blockbuster, Série/Franchise, Teenagerský
Motto: Svět se bude dívat

Obsah

:
V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a více »« méně

Režie

:
Gary Ross

Scénář

:
Gary Ross Suzanne Collins Suzanne Collins Billy Ray

Herci

:
Stanley Tucci Wes Bentley Jennifer Lawrence Willow Shields Liam Hemsworth ...
Premiéra: 22. 3. 2012
Distributor: HCE / Forum Film Czech
Jste na stránce filmu Hunger Games. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Hunger Games myslíte! K 22. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28343 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Hunger Games


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 45%
  0
  0
  10. 8. 2017
  Brenan88 (46332 bodů)

  Nechápu kde se kolem tohoto snímku vzal takový strašný Hype. Vždyť snímek ničím nevyniká nad konkurencí a samotný námět snímku už jsme viděli lépe zfilmovaný ve filmu Battle Royale,který alespoň nabídl reálný pohled na boj o život a necpal tam zbytečnou romantickou linku ala Stmívání.

 • 60%
  0
  0
  31. 12. 2020
  martin-mickey-stusak (27016 bodů)

  ´Hladové hry´, jak z ní v překladu název snímku je název hry v rámci reality show, ve kterém mladí dospívající lidé soutěží vzájemné bitvě na život a na smrt, kteří jsou navíc systémem náhodně vybráni. Důvod a smysl je samozřejmě plně vysvětlen. V dnešní době když vidíme, jak už televizní stanice neví, jakou reality show by vymyslely, by asi nebylo překvapení, kdyby něco takové někdy v budoucnu skutečně vzniklo. Natočeno na základě románové řady autorky Suzanne Collins s prvky utopie a dystopie v akčně dramatické romanci v žánru sci-fi. Co se týče námětu, není to nic nového pod sluncem. Taková televizní zábava byla představena už nesčíslněkrát a to v různých variantách. Například: ´Rollerball´ (1975, 2002), ´Běžící muž´ (1987), ´Zabít nebo zemřít: Hráči - série sedmá´ (2001), ´Battle Royale´ (2002) a další. I přesto je to tentokrát oproti jmenovaných snímků poněkud jiné. A co si budeme povídat, stylem i tempem se celý koncept hodně podobá filmovému počinu ´Stmívání´ (2008), jen s tím rozdílem, že tady nejsou žádní upíři či vlkodlaci. Oba snímky však mají srovnatelnou milostnou etudou a s tím spojenou celkovou atmosféru. To také znamená, že je snímek plně oproštěn on drsných bojových scén za použití gore. Ke krveprolití samozřejmě dojde, ale jen z nutnosti v rámci příběhu, avšak jedná se o skutečně krátké občasné scény. Dohromady tak není o co stát. Místy se také krapet vytváří divácké chaotické nepochopení toho, co se vlastně zrovna děje a proč, což celé vyprávění trochu shazuje. A to i přes fakt, že je příběh poháněn strachem, hrůzou, odhodláním a hlavně hrdinskými činy bojovníků v zájmu vyhrát za každou cenu. Sci-fi kreativita podpořená vizuální stránkou místy buduje napětí, ale na pilu se moc netlačí. Jako ryze zábavný snímek se dá akceptovat, ale i tak jakoby to divákům ještě zůstalo něco dlužno. A to i přesto, že do své hlavní role dala Jennifer Lawrence všechno i když to mnohým nemusí tak připadat. Plně pochopila charakter postavy a podle toho se do toho také opřela. Thrillerové dobrodružství, romance a nějaké ty emoce. Stejně jako výše zmíněné ´Stmívání´ někoho potěší, většinu však filmovým zážitkem moc nenaplní.

 • 90%
  0
  0
  14. 11. 2015
  Sheldon (16048 bodů)

  Sebevědomý blockbuster, který je strašně dobře natočený. Co na tom, že literární předloha kombinuje Pána much a reality show, to je vlastně jedno. Celé je to sice mírně fašistické a docela drsné, ale herci jsou báječní a vynikající režie tomu dodávají na působivosti. Dobré!

 • 60%
  0
  0
  5. 7. 2018
  lamps (14934 bodů)

  Nenáročná a přehnaným egem opatřená zábava pro teen publikum, kterému je úplně šumák, co je to Battle Royale a jak moc je úspěch skvělého námětu závislý i na všech ostatních filmařských aspektech. Což o to, Hunger Games nejsou zase tak špatně natočeny, mají pár světlých momentů a především se mohou chlubit vynikající Jennifer Lawrence, která v japonském originále naopak v záplavě asijských tvářiček hodně scházela, ale přes všechno dobré a zábavné se pořád nejedná o nic víc než o další přefouknutou bublinu se značkou Hollywood, která sice zajistí prestiž a peníze, ovšem zároveň dokáže i sebelepší námět zastínit vlnou patosu a amerického hrdinství. Zatímco Battle Royale byla odvážná a kreativní satira, kterou nešlo brát úplně vážně, Hunger Games se tváří jako moderní stylizovaná sci-fi s vážnou myšlenkou totalitní budoucnosti, jejíž potenciál však končí přesně tam, kde začíná- tedy u námětu. Film drží pohromadě opravdu jen díky ústřední herecké dvojici, mezi níž se vytvořila uvěřitelná a velmi příjemná chemie. Nějak zklamán rozhodně nejsem, ale to jen proto, že podobný výsledek jsem dopředu očekával.

 • 60%
  0
  0
  7. 8. 2017
  Danny F. (11156 bodů)

  Viděno na třikrát. Nezaujalo mě to. Souboje v podstatě žádné pořádné. Příběh nijaký.

 • 45%
  0
  0
  9. 8. 2016
  squirrelpool (6961 bodů)

  Maďarské hry mě nesklamali. Čekal jsem málo a taky jsem ho dostal. Běžící muž střižený Stmíváním. Prostě laciná ptákovina cílená na dospívající holky. Při sledování scény dojemného rozloučení s mrtvou holčičkou, fungujícího zároveň jako příprava nevšedního gurmánského zážitku pro nejrůznější mrchožrouty, jsem měl nutkání bušit hlavou o zem.

 • 80%
  0
  0
  18. 11. 2012
  kedl (6380 bodů)

  Před měsícem a půl jsem neměl o Hunger games ani potuchu, spíš jsem se tomu vyhýbal, ale po prvním traileru co jsem shlédl jsem obrátil o 180°. Hladové hry jsou dalším Hollywoodskou značkou, která vám udělá vítr v peněžence. Co se týče filmu samotného. Jennifer Lawrence je boží, věřil jsem jí od začátku do konce i takový Josh Hutcherson stál za to, když zprvu nevěřil, že Elizabeth Banks vytáhla jeho jméno, ale poté si to začal užívat, jako např. když s ním Tucci dělal rozhovor, tak už byl tak trochu sebejistý. Kostýmy, plameny, Capitol tady nebudu rozebírat, kdo viděl tak ví. Přes má očekávání ve filmu bylo i dost silnějším momentů, vždy s účastí Jennifer Lawrence(dobrovolné přihlášení místo sestry, rozloučení z holčičkou z 11 kraje) , možná jsem prostoduchý jako nějaká náctiletá puberťačka, ale mě osobně tyhle momenty fakt dostaly. Doufám, že příště si víc užijeme Liama Hemswortha.

 • 70%
  1
  0
  18. 11. 2022
  avenis (5494 bodů)

  Když byl film nový, dala jsem na doporučení a podívala se. Tehdy mě to docela chytlo, ale Divergence o dva roky později se mi líbíla víc. Včera jsem se dívala znovu a vzhledem k tomu, že znám další díly, tento mi připadá, jako docela dobrý rozjezd pro dvojku, která je mnohem lepší. Nicméně i začátek trilogie má svůj půvab, především Jennifer Lawrence hraje i nehraje a líbí se mi. A ty její úchvatné šaty v plamenech... Ostatně kostýmy mě asi zaujaly nejvíc. Při slavnostním shromáždění a výběru Splátců jsou adepti stylizovaní jakoby do módy třicátých let 20. století, mně asociují jejich šaty druhou světovou válku, Američanům spíš hospodářskou krizi. Kontrast s excentrickou módou Kapitolu mě posunuje spíš do budoucnosti.A boj o přežití do současnosti.
  (14.1.2022)

 • 60%
  0
  0
  23. 3. 2012
  Tom Hardy (5313 bodů)

  Nejzajímavější na Hunger Games je ono „o mladých pro mladé“. Právě skutečnost, že jsou hlavní hrdinové teenageři, je nejlépe využitou kritikou společnosti, jež se k filmu váže. Kdyby v aréně pobíhalo 24 dospělých, kteří by si tupě rozdávali rány, byli bychom zpět v gladiátorských časech. Fakt, že jsou ve smrtelné hře děti, ale atmosféru mění. Jedny si to nerozvážně užívají, jiné jsou vyděšené k smrti. Je to jiné. A pocítíte to hlavně během úvodu hry, kdy se strhne skutečný masakr. Určitě z toho šlo vykřesat více, ale nenudil jsem se a dvojce se nebráním.

 • 70%
  0
  0
  9. 8. 2016
  evismaior (4254 bodů)

  Příběh o tom, kterak mladí lidé kdesi v postapokalyptické budoucnosti platí za to, že se jejich domovina kdysi před lety vzbouřila proti vládě. 24 jich jde na start a po vzájemné vybíjené jen jeden přežije. Trochu problém je, že se o tom půlku filmu jen kecá, jezdí se luxusním vlakem a šijí se ohnivé šaty. Hlavní hrdinka všechny neustále překvapuje svou neohrožeností a drzostí, jako kdyby ty lidi v předchozích 73 hladových hrách nic lepšího nepředvedli. Pak dojde na akci a zas takový odvaz to není, tedy až na hlavního hrdinu, který umně předstírá, že předstírá, že hlavní děvu miluje. Pár hezkých momentů to ale mělo a docela mě i zajímá, jak to dopadne, tak budiž. Jo a nějak si neumím představit, že bych v takhle nastavených pravidlech vůbec měla děti (s představou, že je pak ve 12-18 letech dost možná pošlu na porážku), a pokud by je lidé měli, tak že by je vůbec necvičili umění přežití, kor v krajích, kde už tak přežít bylo dost obtížné, jako právě v těch hornických, odkud pochází Katniss Everdeenová.

 • 0
  0
  22. 3. 2012
  Petrson (4137 bodů)

  Pán Much od Williama Goldinga je opravdu zajímavé dílko, kde děti přebírají role dospělých. Běžící muž měl ještě, pokud se pamatuji, nějaké logické sci-fi mantinely. Další dětský masakr Battle Royale jsem neviděl. Hunger Games je pro mne filmový blábol, kde se bezhlavě zabíjejí děti navzájem. Logika je téměř na bodu nula. Scénář nepočítá se základními lidskými úvahami, psychikou, či morálkou. Béčkový film se vzkazem pro rodiče, že tohle pro děti raději ne. Pokud vezmeme jako společenský standard, že mládež a děti, dokonce malé děti, se vzájemně bezhlavě zabíjejí, pak ano. Vraždění probíhá formu vynucené zábavy, s kterou na smrt odsouzené děti jednoduše souhlasí a přijmou defacto bez protestu. Většina z nich se vlastně na vraždění těší a užívá si to. Svět k tomu s pobavením přihlíží. Rodiče dětí maximálně vztekle "kopnou do popelnice," co se to děje. Apokalypse now? Nebo prostě posun základních paradigmat? Knihy jsem nečetl, ale film je mimo rámec mého chápání z morálního i logického hlediska. Deus ex machina na každém kroku z řídícího centra popravy dětí. Proto 5% bez ohledu na zbytek filmu, řemeslo, výkony. Snad kdyby to byli ziskuchtivý gladiátoři, zoufalá zábava nacistů, komunistů, nebo jiná logika...tak klidně těch % více. Moje ocenění je z pohledu rodiče. Každopádně zajímavé zjištění, pokud tohle je a má být fenomén roku 2012. Něco asi nebude se mnou úplně v pořádku:). Nebo naopak:)? Obsahově a myšlenkově vystavěný a pochopitelný Pán Much to rozhodně není, spíš pohádka O pejskovi a kočičce, jak vařili dort a dali tam úplně všechno, na co přišli. Pro mě spíš NC 17, místo navržených PG 13, jak hodnotí Amíci, tedy podle let, od kdy je film přístupný.

 • 70%
  0
  0
  10. 1. 2013
  TARANTlNO (3345 bodů)

  Film směřující k teenegerským divákům (námět), kteří budou nadšeni. A do kin spouští velkou lavinu. To je pro tvůrce největší úspěch. Oprávněná kritika přes sympatickou hrdinku a oslněnou akci. Film, který mě k smrti nudil. Velká stopáž, která se táhne a blížící se konec v nedohlednu bylo "mučení". Ale odejít z kina během projekce, je jako vyskočit s rozjetého auta. Velký potenciál HUNGER GAMES měl. Ale ve výsledku nic nenaplněno.

 • 70%
  0
  0
  13. 4. 2016
  leafroller (3023 bodů)

  Rád bych se na tomto místě zmínil o Hunger games jako o celé sérii. Naprosto strhující první díl chytil kdejakého filmožrouta za kulky a všichni jsme žili v (nakonec poněkud předlouhém) očekávání všech pokračování. Bohužel s přibývajícími díly příběh řídl, až se v posledním rozplizl do přesvědčování diváka o tom, jak je ta válka hrozná a utrpení děsné. Sestříhat Sílu vzdoru do jednoho normálně dlouhého filmu, dala by se celá série označit za koukatelnou. Takhle můžu doporučit jenom jedničku. A to jsem slyšel, že kniha je naprosto strhující. Čertví, kde udělali soudruzi chybu.

 • 75%
  0
  0
  8. 12. 2013
  výfuk (2975 bodů)

  Co já vám k tomu řeknu...? Hunger Games se snaží napodobit jeden z největších bestsellerů své doby a popravdě netuším, ale se mu v tom daří, nicméně film jako takový mě celkem zaujal... Nyní milé děti víme co se stane ve slavné USA! Obama bude svržen a místo něj nastoupí "prezident", který je tak rasistický, že se jmenuje Snow. Amerika se bude mít špatně a jen v Kapitolu se bude žít blaze jako v Praze. Lidé budou nosit divné účesy a lá zhulený Adolf a vojáci budou vypadat jak Finové během Zimní války. Příběh je celkem originální... divil jsem se proč holky tak onen příběh milují... už je i to jasné! Kdykoliv dělají holky reklamu nějakému filmu (spíše knize) vždycky se tam někdo do někoho zamiluje... Abych to uzavřel... film trochu předčil mé očekávání, ale skvost sci-fi žánru to rozhodně není, ale díky za zábavu v neuvěřitelně přecpaném příběhu 65x65 min...... DO DNEŠKA MÁM OTÁZKU.... PROČ SAKRA HUNGER?

 • 100%
  0
  0
  20. 6. 2012
  roque (2923 bodů)

  Pro ty co četli knížky, úplně přesný předelání do filmu. Žánrově spíš pro náctileté a né pro dospělé. Děj ucházející, spíše unavující, ale celkově se na to dá koukat. Pro fanoušky knižní série takové podrobné zopakování knížky.

 • 70%
  0
  0
  1. 2. 2020
  kknk2 (2469 bodů)

  Jde o typický blockbuster podle slavné knihy, takže představu si uděláte i bez zhlédnutí. Avšak docela chápu, že měl film úspěch. Mě osobně zaujal styl natáčení, který dával snímku profesionální nádech. Vzhledem k tomu, že film je součástí série, mi velmi chybělo nějaké morální vyvrcholení, které by zvýšilo kvalitu snímku.

 • 95%
  0
  0
  21. 4. 2013
  harry456 (2437 bodů)

  Jednoduše bomba!!

 • 85%
  1
  0
  10. 4. 2020
  tomlery (2141 bodů)

  O tomto filmu jsem se dozvěděl, když se na něj bratr díval doma v televizi. Prohlásil jsem asi po deseti minutách, že je to neskutečná kravina a jak se může bavit nad filmem, kde se zabíjejí lidé pro zábavu. Nechápal jsem to. Poté šel do kin druhý díl a já netušil, že je to druhý díl. To jsem zjistil až v kině a poté jsem se podíval na díl předchozí. Když jsem do něj procitl, neskutečně jsem se do něj zamiloval. Tento film má své kouzlo. A poselství.

 • 100%
  0
  0
  29. 11. 2012
  karlik4801 (1942 bodů)

  Prostě parádní hudbou podpořená časovaná bomba. Já jsem si Hunger Games krásně vychutnal skoro každou vteřinou. Nemohl jsem si totiž nevšimnout špatného střihu v prvních scénách. To mi ale vyvrátili dění. Osobitost jednotlivých postav je ztvárněno naprosto bravurně. Dokázal jsem si udělat slušný obrázek snad o všech. A Josh Hutcherson je frajer, Peeta zahrál prostě na jedničku. Dlouho jsem neviděl mladého a tak přesvědčivého herce. Celkově je Hunger Games dobře prokreslený sci-fi svět, který má co nabídnout. Škoda toho ratingu, jinak by se určitě hladové hry ukázaly ve vší parádě. Trochu jsem i doufal ve špatný konec, od půlky jsem si říkal jak by to vypadalo dobře. Postupně jsem se dostával ale do vědomí, že to musí skončit prostě dobře a stejně to bude vypadat hezky.

 • 70%
  0
  0
  11. 12. 2012
  psico (1671 bodů)

  Oproti knize se to v pár věcech sice liší ale to už tak u filmů bývá. Myslím že to ani nebyly nějaké důležité věci, které by nějak zasáhli do děje. Co mě křekvapilo bylo, obsazení Lennyho Kravitze :D Né, že by tam seděl nebo naopak zavazel ale bylo zvláštní ho vidět v roli herce a né zpěváka. JInak koukatelné to bylo a docela rád bych se podíval i na pokračování.

 • 80%
  0
  0
  5. 8. 2020
  Nevka (1493 bodů)

  Hunger Games je výborný film. Myslím, že je to jeden z dokonce nejlepších filmů, které vznikly podle předlohy. Výběr postav do hlavních rolí byl dle mého skromného názoru skvělý a Jenifer s Joshem se na Katniss a Pettu hodí. Film jsem si celou dobu užíval, a jediné co mě na něm mrzelo, byly občas ty mizerné záběry. Do dalšího pokračování, bych proto rozhodně vyměnil kameramany. Nic proti, ale ty kamery tam rozhodně kazily kvalitní zážitek, a kvůli nim, šla také jedna hvězda dolů. Jinak byl film skvěle zpracovaný. Ke konci už to bylo takové jako u ostatních filmů dělaných podle knižní předlohy, ale to se nedá filmu pořádně vyčítat. Hrací doba mohla být o těch 20 minutek delší, ale i tak byl zážitek skvělý a film rozhodně doporučuji.

 • 70%
  0
  0
  21. 5. 2014
  jvempire (1208 bodů)

  Film podle prvního dílu knižní trilogie Suzanne Collins. Docela kvalitní zpracování a slušná věrnost předloze. Odchylky jsou především v pozadí postav, halvně Katniss nemá tak prokleslenou osobnost čož může uškodit filmu podle třetího dílu.Scény v akéně jsou povedené, ale chybí několik důležitých drobností. Dopuručuji přečíst knižní předlohu.

 • 55%
  0
  0
  29. 11. 2014
  Pajmen (1204 bodů)

  Slabé. Sice zajímavá zápletka a Stanley Tucci, ale jinak zklamání,

 • 95%
  0
  0
  1. 4. 2014
  Jakub.Selesi (1166 bodů)

  Tento film, se tvůrcům velmi povedl, bylo to dokonale propracované. Kamera, režie a zvuk byly vynikající, vizuální efekty? dokonalost sama. Velmi propracovaný příběh. U filmu se zapojí i pocity, což je znamení dobře odvedené práce. Film hodnotím jako VÝBORNÝ.

  • skvělá kamer, zvuk, efekty, no prostě vše co bylo použito
  • 50%
   0
   0
   18. 12. 2014
   Melody Harkness (1032 bodů)

   Knihy sem četla ještě dřív než se objevilo filmové zpracování. Opravu jsem měla jinou představu úplně o všem, nic z toho co je ve filmu se netrefilo do mé představivosti. Koukat na to dost bolelo, a ničilo mi to mou fantazii. Ale pro neznalé knihy to není špatný film.

  • 40%
   0
   0
   4. 5. 2014
   Yancl (1020 bodů)

   Tak za prvé : Dalo by se z toho vykřesat podstatně víc, než co dostal G. Ross na plátno. Typická americká A stupidní pohádka o přežití mladých lidí ve zkreslené aréně, kde se vše odehrává okatě (nalajnovaně), až je to nepěkné. Za druhé : Naprosto příšerně roztřesená kamera, až mě z toho bolely oči - dokonce i pohled na krásnou letní krajinu musel být pomocí třesu a to proč? Efekt ? :) Na mě to působilo spíš negativně. Za třetí : Rodící se láska uprostřed boje o holý život ? Ale prosím Vás, tohle už tady bylo tolikrát a zrovna sem to příliš nezapadá. Co na to říct - Hunger games jsou light verzí 'Zabij, nebo budeš zabit', tedy filmem, který si na to více méně hraje, což ve mě nevzbudilo přílišný ohlas.

  • 60%
   0
   0
   6. 4. 2014
   Ciiiri (949 bodů)

   Hodně podobné jako Battle Royal jen evropštější a trochu více s příběhem. I když nechcete dostane se vám pod kůži. Doufám, že další díl bude "více o něčem".

  • 60%
   0
   0
   14. 3. 2015
   Dubínka (577 bodů)

   Tak tohle mne poměrně dost nudilo, a absolutně nechápu jak to mohlo vydělat tolik peněz. Pro mně dost nevýrazný a v ničem nezajímavý film, který je sice lehce nadprůměrný v kategorii filmů kde jsou hlavní hrdinové děti, ale to je tak všechno. Ani nápad mi nepřišel nijak zvlášt originální (předlohu vůbec neznám, ale myslím že to takový zázrak taky nebude). Tři hvězdy jsou za poměrně dobré hlavní herce za to, že se na to dalo i docela koukat, ikdyž jsem se u toho zas tolik nebavil, což je u takovéhohle filmu hlavní chyba.

  • 100%
   0
   0
   14. 8. 2014
   filmomaniak (501 bodů)

   Ten film je úžasný mám ho shlednutý snad milionkrát. Nejvíce miluji hlavní postavy Katnnis a Peetu od začátku jim fandím a Hurikán mi tam moc nesedí no hlavně ne ke Katnnis. Knížku jsem si hned koupila po shlédnutí jsou tam nějaké chybičky, ale to vůbec nevadí i tak je dokonalý těším se na další díly a jsem moc zvědava jak to dopadne. Film doporučuji. Prostě je můj NEJOBLÍBENĚJŠÍ :D

  • 60%
   0
   0
   2. 12. 2014
   Socna (471 bodů)

   Ale proč ne, je to barevné, značně naivní a zábavné. To, že to v podstatě vykrádá bez mrknutí battle royale se dá přežít. Nic není černobílé ve světě, ale ve světě hunger games áno...alfa zlo, alfa dobro

  1 2 dalsi posledni

  Hodnocení a recenze Hunger Games

  75 66 ?
  jak hlasovat?
  • Lucas90 100%
  • avenis 70%
  • Hellboy 55%
  • ZaS 80%
  • Mikik4444 100%
  • Mrykodaj 80%
  • Kubys Fencl 70%
  • WieraCrazy 60%
  • what is in the box 80%
  • zdenek-zdenda-nepovim 90%
  všechna hodnocení (361)

  V TV

  V žebříčcích uživatelů

  25. místo z 43 v žebříčku uživatele wop

  „Boj vizuálně přitažlivých adolescentních děvčat o přežití? Na to se rád podívám.”

  4. místo z 5 v žebříčku uživatele Pete69
  1. místo z 1 v žebříčku uživatele hana-marie-stara
  1. místo z 1 v žebříčku uživatele killer
  2. místo z 7 v žebříčku uživatele arca
  6. místo z 6 v žebříčku uživatele zoouška
  11. místo z 11 v žebříčku uživatele kath
  7. místo z 87 v žebříčku uživatele Lucas90
  11. místo z 12 v žebříčku uživatele Percabeth
  14. místo z 164 v žebříčku uživatele Lucas90