-
45%
-
60%
´Hladové hry´, jak z ní v překladu název snímku je název hry v rámci reality show, ve kterém mladí dospívající lidé soutěží vzájemné bitvě na život a na smrt, kteří jsou navíc systémem náhodně vybráni. Důvod a smysl je samozřejmě plně vysvětlen. V dnešní době když vidíme, jak už televizní stanice neví, jakou reality show by vymyslely, by asi nebylo překvapení, kdyby něco takové někdy v budoucnu skutečně vzniklo. Natočeno na základě románové řady autorky Suzanne Collins s prvky utopie a dystopie v akčně dramatické romanci v žánru sci-fi. Co se týče námětu, není to nic nového pod sluncem. Taková televizní zábava byla představena už nesčíslněkrát a to v různých variantách. Například: ´Rollerball´ (1975, 2002), ´Běžící muž´ (1987), ´Zabít nebo zemřít: Hráči - série sedmá´ (2001), ´Battle Royale´ (2002) a další. I přesto je to tentokrát oproti jmenovaných snímků poněkud jiné. A co si budeme povídat, stylem i tempem se celý koncept hodně podobá filmovému počinu ´Stmívání´ (2008), jen s tím rozdílem, že tady nejsou žádní upíři či vlkodlaci. Oba snímky však mají srovnatelnou milostnou etudou a s tím spojenou celkovou atmosféru. To také znamená, že je snímek plně oproštěn on drsných bojových scén za použití gore. Ke krveprolití samozřejmě dojde, ale jen z nutnosti v rámci příběhu, avšak jedná se o skutečně krátké občasné scény. Dohromady tak není o co stát. Místy se také krapet vytváří divácké chaotické nepochopení toho, co se vlastně zrovna děje a proč, což celé vyprávění trochu shazuje. A to i přes fakt, že je příběh poháněn strachem, hrůzou, odhodláním a hlavně hrdinskými činy bojovníků v zájmu vyhrát za každou cenu. Sci-fi kreativita podpořená vizuální stránkou místy buduje napětí, ale na pilu se moc netlačí. Jako ryze zábavný snímek se dá akceptovat, ale i tak jakoby to divákům ještě zůstalo něco dlužno. A to i přesto, že do své hlavní role dala Jennifer Lawrence všechno i když to mnohým nemusí tak připadat. Plně pochopila charakter postavy a podle toho se do toho také opřela. Thrillerové dobrodružství, romance a nějaké ty emoce. Stejně jako výše zmíněné ´Stmívání´ někoho potěší, většinu však filmovým zážitkem moc nenaplní.
-
90%
-
60%
Nenáročná a přehnaným egem opatřená zábava pro teen publikum, kterému je úplně šumák, co je to Battle Royale a jak moc je úspěch skvělého námětu závislý i na všech ostatních filmařských aspektech. Což o to, Hunger Games nejsou zase tak špatně natočeny, mají pár světlých momentů a především se mohou chlubit vynikající Jennifer Lawrence, která v japonském originále naopak v záplavě asijských tvářiček hodně scházela, ale přes všechno dobré a zábavné se pořád nejedná o nic víc než o další přefouknutou bublinu se značkou Hollywood, která sice zajistí prestiž a peníze, ovšem zároveň dokáže i sebelepší námět zastínit vlnou patosu a amerického hrdinství. Zatímco Battle Royale byla odvážná a kreativní satira, kterou nešlo brát úplně vážně, Hunger Games se tváří jako moderní stylizovaná sci-fi s vážnou myšlenkou totalitní budoucnosti, jejíž potenciál však končí přesně tam, kde začíná- tedy u námětu. Film drží pohromadě opravdu jen díky ústřední herecké dvojici, mezi níž se vytvořila uvěřitelná a velmi příjemná chemie. Nějak zklamán rozhodně nejsem, ale to jen proto, že podobný výsledek jsem dopředu očekával.
-
60%
-
45%
Maďarské hry mě nesklamali. Čekal jsem málo a taky jsem ho dostal. Běžící muž střižený Stmíváním. Prostě laciná ptákovina cílená na dospívající holky. Při sledování scény dojemného rozloučení s mrtvou holčičkou, fungujícího zároveň jako příprava nevšedního gurmánského zážitku pro nejrůznější mrchožrouty, jsem měl nutkání bušit hlavou o zem.
-
80%
Před měsícem a půl jsem neměl o Hunger games ani potuchu, spíš jsem se tomu vyhýbal, ale po prvním traileru co jsem shlédl jsem obrátil o 180°. Hladové hry jsou dalším Hollywoodskou značkou, která vám udělá vítr v peněžence. Co se týče filmu samotného. Jennifer Lawrence je boží, věřil jsem jí od začátku do konce i takový Josh Hutcherson stál za to, když zprvu nevěřil, že Elizabeth Banks vytáhla jeho jméno, ale poté si to začal užívat, jako např. když s ním Tucci dělal rozhovor, tak už byl tak trochu sebejistý. Kostýmy, plameny, Capitol tady nebudu rozebírat, kdo viděl tak ví. Přes má očekávání ve filmu bylo i dost silnějším momentů, vždy s účastí Jennifer Lawrence(dobrovolné přihlášení místo sestry, rozloučení z holčičkou z 11 kraje) , možná jsem prostoduchý jako nějaká náctiletá puberťačka, ale mě osobně tyhle momenty fakt dostaly. Doufám, že příště si víc užijeme Liama Hemswortha.
-
70%
Když byl film nový, dala jsem na doporučení a podívala se. Tehdy mě to docela chytlo, ale Divergence o dva roky později se mi líbíla víc. Včera jsem se dívala znovu a vzhledem k tomu, že znám další díly, tento mi připadá, jako docela dobrý rozjezd pro dvojku, která je mnohem lepší. Nicméně i začátek trilogie má svůj půvab, především Jennifer Lawrence hraje i nehraje a líbí se mi. A ty její úchvatné šaty v plamenech... Ostatně kostýmy mě asi zaujaly nejvíc. Při slavnostním shromáždění a výběru Splátců jsou adepti stylizovaní jakoby do módy třicátých let 20. století, mně asociují jejich šaty druhou světovou válku, Američanům spíš hospodářskou krizi. Kontrast s excentrickou módou Kapitolu mě posunuje spíš do budoucnosti.A boj o přežití do současnosti.
(14.1.2022) -
60%
Nejzajímavější na Hunger Games je ono „o mladých pro mladé“. Právě skutečnost, že jsou hlavní hrdinové teenageři, je nejlépe využitou kritikou společnosti, jež se k filmu váže. Kdyby v aréně pobíhalo 24 dospělých, kteří by si tupě rozdávali rány, byli bychom zpět v gladiátorských časech. Fakt, že jsou ve smrtelné hře děti, ale atmosféru mění. Jedny si to nerozvážně užívají, jiné jsou vyděšené k smrti. Je to jiné. A pocítíte to hlavně během úvodu hry, kdy se strhne skutečný masakr. Určitě z toho šlo vykřesat více, ale nenudil jsem se a dvojce se nebráním.
-
70%
Příběh o tom, kterak mladí lidé kdesi v postapokalyptické budoucnosti platí za to, že se jejich domovina kdysi před lety vzbouřila proti vládě. 24 jich jde na start a po vzájemné vybíjené jen jeden přežije. Trochu problém je, že se o tom půlku filmu jen kecá, jezdí se luxusním vlakem a šijí se ohnivé šaty. Hlavní hrdinka všechny neustále překvapuje svou neohrožeností a drzostí, jako kdyby ty lidi v předchozích 73 hladových hrách nic lepšího nepředvedli. Pak dojde na akci a zas takový odvaz to není, tedy až na hlavního hrdinu, který umně předstírá, že předstírá, že hlavní děvu miluje. Pár hezkých momentů to ale mělo a docela mě i zajímá, jak to dopadne, tak budiž. Jo a nějak si neumím představit, že bych v takhle nastavených pravidlech vůbec měla děti (s představou, že je pak ve 12-18 letech dost možná pošlu na porážku), a pokud by je lidé měli, tak že by je vůbec necvičili umění přežití, kor v krajích, kde už tak přežít bylo dost obtížné, jako právě v těch hornických, odkud pochází Katniss Everdeenová.
-
Pán Much od Williama Goldinga je opravdu zajímavé dílko, kde děti přebírají role dospělých. Běžící muž měl ještě, pokud se pamatuji, nějaké logické sci-fi mantinely. Další dětský masakr Battle Royale jsem neviděl. Hunger Games je pro mne filmový blábol, kde se bezhlavě zabíjejí děti navzájem. Logika je téměř na bodu nula. Scénář nepočítá se základními lidskými úvahami, psychikou, či morálkou. Béčkový film se vzkazem pro rodiče, že tohle pro děti raději ne. Pokud vezmeme jako společenský standard, že mládež a děti, dokonce malé děti, se vzájemně bezhlavě zabíjejí, pak ano. Vraždění probíhá formu vynucené zábavy, s kterou na smrt odsouzené děti jednoduše souhlasí a přijmou defacto bez protestu. Většina z nich se vlastně na vraždění těší a užívá si to. Svět k tomu s pobavením přihlíží. Rodiče dětí maximálně vztekle "kopnou do popelnice," co se to děje. Apokalypse now? Nebo prostě posun základních paradigmat? Knihy jsem nečetl, ale film je mimo rámec mého chápání z morálního i logického hlediska. Deus ex machina na každém kroku z řídícího centra popravy dětí. Proto 5% bez ohledu na zbytek filmu, řemeslo, výkony. Snad kdyby to byli ziskuchtivý gladiátoři, zoufalá zábava nacistů, komunistů, nebo jiná logika...tak klidně těch % více. Moje ocenění je z pohledu rodiče. Každopádně zajímavé zjištění, pokud tohle je a má být fenomén roku 2012. Něco asi nebude se mnou úplně v pořádku:). Nebo naopak:)? Obsahově a myšlenkově vystavěný a pochopitelný Pán Much to rozhodně není, spíš pohádka O pejskovi a kočičce, jak vařili dort a dali tam úplně všechno, na co přišli. Pro mě spíš NC 17, místo navržených PG 13, jak hodnotí Amíci, tedy podle let, od kdy je film přístupný.
-
70%
Film směřující k teenegerským divákům (námět), kteří budou nadšeni. A do kin spouští velkou lavinu. To je pro tvůrce největší úspěch. Oprávněná kritika přes sympatickou hrdinku a oslněnou akci. Film, který mě k smrti nudil. Velká stopáž, která se táhne a blížící se konec v nedohlednu bylo "mučení". Ale odejít z kina během projekce, je jako vyskočit s rozjetého auta. Velký potenciál HUNGER GAMES měl. Ale ve výsledku nic nenaplněno.
-
70%
Rád bych se na tomto místě zmínil o Hunger games jako o celé sérii. Naprosto strhující první díl chytil kdejakého filmožrouta za kulky a všichni jsme žili v (nakonec poněkud předlouhém) očekávání všech pokračování. Bohužel s přibývajícími díly příběh řídl, až se v posledním rozplizl do přesvědčování diváka o tom, jak je ta válka hrozná a utrpení děsné. Sestříhat Sílu vzdoru do jednoho normálně dlouhého filmu, dala by se celá série označit za koukatelnou. Takhle můžu doporučit jenom jedničku. A to jsem slyšel, že kniha je naprosto strhující. Čertví, kde udělali soudruzi chybu.
-
75%
Co já vám k tomu řeknu...? Hunger Games se snaží napodobit jeden z největších bestsellerů své doby a popravdě netuším, ale se mu v tom daří, nicméně film jako takový mě celkem zaujal... Nyní milé děti víme co se stane ve slavné USA! Obama bude svržen a místo něj nastoupí "prezident", který je tak rasistický, že se jmenuje Snow. Amerika se bude mít špatně a jen v Kapitolu se bude žít blaze jako v Praze. Lidé budou nosit divné účesy a lá zhulený Adolf a vojáci budou vypadat jak Finové během Zimní války. Příběh je celkem originální... divil jsem se proč holky tak onen příběh milují... už je i to jasné! Kdykoliv dělají holky reklamu nějakému filmu (spíše knize) vždycky se tam někdo do někoho zamiluje... Abych to uzavřel... film trochu předčil mé očekávání, ale skvost sci-fi žánru to rozhodně není, ale díky za zábavu v neuvěřitelně přecpaném příběhu 65x65 min...... DO DNEŠKA MÁM OTÁZKU.... PROČ SAKRA HUNGER?
-
100%
-
70%
Jde o typický blockbuster podle slavné knihy, takže představu si uděláte i bez zhlédnutí. Avšak docela chápu, že měl film úspěch. Mě osobně zaujal styl natáčení, který dával snímku profesionální nádech. Vzhledem k tomu, že film je součástí série, mi velmi chybělo nějaké morální vyvrcholení, které by zvýšilo kvalitu snímku.
-
95%
-
85%
O tomto filmu jsem se dozvěděl, když se na něj bratr díval doma v televizi. Prohlásil jsem asi po deseti minutách, že je to neskutečná kravina a jak se může bavit nad filmem, kde se zabíjejí lidé pro zábavu. Nechápal jsem to. Poté šel do kin druhý díl a já netušil, že je to druhý díl. To jsem zjistil až v kině a poté jsem se podíval na díl předchozí. Když jsem do něj procitl, neskutečně jsem se do něj zamiloval. Tento film má své kouzlo. A poselství.
-
100%
Prostě parádní hudbou podpořená časovaná bomba. Já jsem si Hunger Games krásně vychutnal skoro každou vteřinou. Nemohl jsem si totiž nevšimnout špatného střihu v prvních scénách. To mi ale vyvrátili dění. Osobitost jednotlivých postav je ztvárněno naprosto bravurně. Dokázal jsem si udělat slušný obrázek snad o všech. A Josh Hutcherson je frajer, Peeta zahrál prostě na jedničku. Dlouho jsem neviděl mladého a tak přesvědčivého herce. Celkově je Hunger Games dobře prokreslený sci-fi svět, který má co nabídnout. Škoda toho ratingu, jinak by se určitě hladové hry ukázaly ve vší parádě. Trochu jsem i doufal ve špatný konec, od půlky jsem si říkal jak by to vypadalo dobře. Postupně jsem se dostával ale do vědomí, že to musí skončit prostě dobře a stejně to bude vypadat hezky.
-
70%
Oproti knize se to v pár věcech sice liší ale to už tak u filmů bývá. Myslím že to ani nebyly nějaké důležité věci, které by nějak zasáhli do děje. Co mě křekvapilo bylo, obsazení Lennyho Kravitze :D Né, že by tam seděl nebo naopak zavazel ale bylo zvláštní ho vidět v roli herce a né zpěváka. JInak koukatelné to bylo a docela rád bych se podíval i na pokračování.
-
80%
Hunger Games je výborný film. Myslím, že je to jeden z dokonce nejlepších filmů, které vznikly podle předlohy. Výběr postav do hlavních rolí byl dle mého skromného názoru skvělý a Jenifer s Joshem se na Katniss a Pettu hodí. Film jsem si celou dobu užíval, a jediné co mě na něm mrzelo, byly občas ty mizerné záběry. Do dalšího pokračování, bych proto rozhodně vyměnil kameramany. Nic proti, ale ty kamery tam rozhodně kazily kvalitní zážitek, a kvůli nim, šla také jedna hvězda dolů. Jinak byl film skvěle zpracovaný. Ke konci už to bylo takové jako u ostatních filmů dělaných podle knižní předlohy, ale to se nedá filmu pořádně vyčítat. Hrací doba mohla být o těch 20 minutek delší, ale i tak byl zážitek skvělý a film rozhodně doporučuji.
-
70%
Film podle prvního dílu knižní trilogie Suzanne Collins. Docela kvalitní zpracování a slušná věrnost předloze. Odchylky jsou především v pozadí postav, halvně Katniss nemá tak prokleslenou osobnost čož může uškodit filmu podle třetího dílu.Scény v akéně jsou povedené, ale chybí několik důležitých drobností. Dopuručuji přečíst knižní předlohu.
-
55%
-
95%
Tento film, se tvůrcům velmi povedl, bylo to dokonale propracované. Kamera, režie a zvuk byly vynikající, vizuální efekty? dokonalost sama. Velmi propracovaný příběh. U filmu se zapojí i pocity, což je znamení dobře odvedené práce. Film hodnotím jako VÝBORNÝ.
- skvělá kamer, zvuk, efekty, no prostě vše co bylo použito
-
50%
-
40%
Tak za prvé : Dalo by se z toho vykřesat podstatně víc, než co dostal G. Ross na plátno. Typická americká A stupidní pohádka o přežití mladých lidí ve zkreslené aréně, kde se vše odehrává okatě (nalajnovaně), až je to nepěkné. Za druhé : Naprosto příšerně roztřesená kamera, až mě z toho bolely oči - dokonce i pohled na krásnou letní krajinu musel být pomocí třesu a to proč? Efekt ? :) Na mě to působilo spíš negativně. Za třetí : Rodící se láska uprostřed boje o holý život ? Ale prosím Vás, tohle už tady bylo tolikrát a zrovna sem to příliš nezapadá. Co na to říct - Hunger games jsou light verzí 'Zabij, nebo budeš zabit', tedy filmem, který si na to více méně hraje, což ve mě nevzbudilo přílišný ohlas.
-
60%
-
60%
Tak tohle mne poměrně dost nudilo, a absolutně nechápu jak to mohlo vydělat tolik peněz. Pro mně dost nevýrazný a v ničem nezajímavý film, který je sice lehce nadprůměrný v kategorii filmů kde jsou hlavní hrdinové děti, ale to je tak všechno. Ani nápad mi nepřišel nijak zvlášt originální (předlohu vůbec neznám, ale myslím že to takový zázrak taky nebude). Tři hvězdy jsou za poměrně dobré hlavní herce za to, že se na to dalo i docela koukat, ikdyž jsem se u toho zas tolik nebavil, což je u takovéhohle filmu hlavní chyba.
-
100%
Ten film je úžasný mám ho shlednutý snad milionkrát. Nejvíce miluji hlavní postavy Katnnis a Peetu od začátku jim fandím a Hurikán mi tam moc nesedí no hlavně ne ke Katnnis. Knížku jsem si hned koupila po shlédnutí jsou tam nějaké chybičky, ale to vůbec nevadí i tak je dokonalý těším se na další díly a jsem moc zvědava jak to dopadne. Film doporučuji. Prostě je můj NEJOBLÍBENĚJŠÍ :D
-
60%