Mad Max: Fury Road (Austrálie)
Austrálie Austrálie
USA USA
120 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Thriller
Motto: Budoucnost patří šílencům

Obsah

:
Režisér George Miller, zakladatel postapokalyptického žánru a duchovní otec legendární série „Šílený Max“, se v dalším pokračování nazvaném „Šílený Max: více »« méně

Režie

:
George Miller

Scénář

:
George Miller Brendan McCarthy Nick Lathouris

Herci

:
Tom Hardy Zoë Kravitz Charlize Theron Nicholas Hoult Rosie Huntington-Whiteley ...
Premiéra: 14. 5. 2015
Distributor: Freeman Ent.
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  3
  0
  23. 7. 2017
  Brenan88 (23239 bodů)

  Šílený max v názvu je takové šidítko na diváky. Postava šíleného Maxe je totiž spíše vedlejší,ale i přesto z ní Hardy dokázal vytřískat maximum. Prim v tomto snímku hraje spíše Charlize Theron,která už dlouho nevypadala tak strašně sexy. Po audio-vizuální stránce je tahle zběsilá jízda doslova pastva pro oči. Ty akční scény jsou neuvěřitelné a meze v nápadech se zde nekladou. Po dějové stránce to bohužel není nic objevného.

 • 65%
  0
  0
  8. 1. 2016
  muzz (17581 bodů)

  On i originál byl dost podivnej :) Ale byl to originál. V tomto, přes slušné herecké výkony a vynikající triky a zvuk, nejde vlastně o nic nového. Pokud nejste puberťák, tak pobaví. Jednou.

 • 90%
  0
  0
  17. 6. 2015
  martin-mickey-stusak (10512 bodů)

  25 let údajně čekal scénář na zfilmovaní a je těžko říci jestli je to dobře či špatně. Tehdy se ještě mohl v hlavní roli objevit Mel Gibson a mělo by to daleko větší punc tehdejšího stylu natáčení. I když se režisér a scénárista v jedné osobě George Miller nechal slyšet, že současné počítačové možnosti nijak nevyužíval a vše natočil stejnou metodou jako tehdy. Inu, zkusme tomu uvěřit. Každopádně použitý 3D obraz však na škodu vůbec není. Mela Gibsona tedy vystřídal Tom Hardy a nijak to není ani znát. Své role se zhostil velmi dobře a náležitě přesvědčivě. Tento chlapík rozhodně má ve světě filmu svou budoucnost. To co na tomto filmu nejvíce láká jsou hlavně automobilové honičky. Překoná to však všechna očekávání? Tohle všechno tu už prostě bylo a nemusíme chodit ani moc daleko. Při vzpomínce na akční biják z prostředí věznice 'Rallye Smrti' se zdá, že už není v tomto směru čím překvapit. Tento čtvrtý díl se hodně přibližuje k dílu druhému a řekl bych, že je to jedině dobře. Po slabé trojce dobrá volba. Snímek se jednoznačně povedl a když už to má nového hlavního představitele, přimlouval bych se o natočení dalších pokračování. Jak se říká: Kujme železo dokud je horké. P.S. S tím ohromným vyleštěným trezorem v jeskyni to mysleli vážně? V postapokalyptickém světě to vypadá dost podivně.

 • 25%
  0
  7
  20. 10. 2015
  Sheldon (9787 bodů)

   • Ačkoli jsem viděl sérii s Melem Gibsonem a dvojku považuju za ulítlost, ale žánrovou zajímavost, pak tohle jsem prostě nestihl, nezvládl jsem ani dokoukat, za mě určitě ne. Kravina.
  • 100%
   0
   0
   3. 5. 2016
   lamps (7557 bodů)

   Přátelé a kamarádi, takhle se stanovuje i realizuje nezávislá filmařská vize. Nikoli pouhá smyslová zkušenost, kterou mají na starosti geniální žánrový soundtrack a velmi realistické, do syrových barev světa šílenství a chaosu zahalené vizuální efekty. Jedná se především, s ohledem na naprosto libový casting, který umožnil vytvořit nikoli vzorné prototypy šílených záporáků a ještě šílenějších, morálně nesvázaných klaďasů, nýbrž rovnou jejich posvátné archetypy, a na Millerovo unikátní pojetí jednoduchého příběhu, jehož takřka všechny nejdůležitější motivy, zápletky i charakterové rysy hrdinů jsou utvářeny v průběhu té nejzběsilejší akce v dějinách filmu, o vyčerpávající fyzický zážitek, během něhož tepová frekvence diváků vystupuje vinou nevídané koncentrace adrenalinu, nekonečné tvůrčí důmyslnosti (vizuální hrátky s prostředím) a také neúprosné orientace přímo na centrum všeho dění (kamera dál sleduje honičku, zatímco letící tělo po výbuchu dopadá kdesi v dáli) často vysoko nad standard zdravého člověka. Důkaz, že natočit lze absolutně všechno, má-li člověk koule, zápal a nenechá-li se odradit těmi několika nešťastníky, kteří nehodlají podlehnout natolik osobité vizuální estetice a žehrají nad absencí sofistikovaného vypointovaného děje. Nejzásadnější a nejšíleněji nejpropracovanější akčňák tisíciletí, který, jak to bývá u podobně autorských projektů zvykem, bude plně doceněn až za delší dobu, v době Rychle a zběsile 15 nebo Iron Man vs Godzilla...

   • Charakterní bijec Tom Hardy (lepší než Gibson)
   • Fyzická forma výpravy, důraz na obrazové detaily
   • Špinavý vizuál v unikátním souladu s ponurou příběhovou vizí
   • Ultimátně adrenalinový soundtrack
   • Naprostá ignorace filmových konvencí ve prospěch akčního děje
   • Horizontální kamera a promyšlený střih
   • Ne všichni dokážou něco tak osobitého a dokonalého plně docenit
  • 85%
   0
   0
   13. 2. 2016
   squirrelpool (5986 bodů)

   Úvod byl naprosto úžasný - Maxův boj o život. On se nerozkoukává v novém světě, on v něm žije a je jeho součástí. Prostě pan Hardy se Maxe chopil úžasně(přesto MEL je jenom jeden a vždycky bude), i když mi trochu připomínal Bronsona. Předvádí učebnicové odhodlání přežít. Takové kde není místo pro ješitnost nebo MLSNOST. Navíc je to vizuální parádička - tohle mě vážně vyřídilo, bylo to, ale to nejlepší z filmu a to nestačí. Přesto všechno by se, ale film neměl jmenovat Šílený Max: Zběsilá cesta, ale Furiosa: Zběsilá cesta tam a zpět, což mě vážně štve. Přesto, že je Max hodně výrazný je tady opravdu spíše do počtu, ale to už konstatovali zástupy přede mnou. Další věci co mi vadí je jednak ta divná polarizace - ženský jsou dobrý, chlapi zlí. Max a mladej jsou jen výjimky potvrzující pravidlo. Potom jsou to ty Hells grandmas, to bylo fakt příliš. Poslední věc jsou "rodičky". Ty tam byly evidentně jen pro potěchu oka. Skutečně si neumím představit, že by tyhle holky porodily dvě a více zdravých dětí a ještě si potom vesele hopkaly. To už by měli daleko větší cenu ty dojnice, aniž bych chtěl ty dámy urazit.
   PS: Hardy je hustej, ale na ultimátního drsoně MELA GIBSONA nemá.

  • 80%
   0
   0
   8. 12. 2015
   Standa. (5587 bodů)

   Tak tohle byla hodně velká paráda. Od začátku se nemusíme zaobírat ničím nepotřebným, jako například, proč je tohle a proč zase tamto, čím se živil Max, než mu jeblo a začal jezdit véosmičkou po poušti a žrát dvouhlavý ještěrky. NIC. Takže se můžeme v klidu usadit a hltat téměř dvouhodinovou nonstop akci, která do nás buší z plátna ze všech stran. Prostě minimum keců a maximum akce, a to já rád.

  • 15%
   2
   3
   11. 7. 2015
   Pas (4738 bodů)

   Nenaplněné očekávání
   Slaboduchý odvar skvělé dvojky Maxe bojovníka silnic. Přes třicet let dělí tyto filmy a dnešní tvůrci mají podstatně lepší možnosti než dřív ale natočili bezduchý blábol. Humungulus a jeho albinos komando co směřuje do valhaly...Nemluva Max krevní konzerva a jednoruká Amazonka na cestách, trocha benzínu, prachu a několik výstřelů . Ztráta času i peněz , Howgh

  • 85%
   0
   0
   29. 7. 2017
   Danny F. (4558 bodů)

   Tak tohle byla opravdu zběsilá spíše jízda. Akce perfektní jen to mohlo být v detailech krvavější. Trochu krve by neuškodilo. Max byl nevýrazný. Tom Hardy v roli Maxe mi seděl, ale byl tam snad jen aby název filmu dostál svého názvu. Charlize Theron perfektní. Uvítal bych taky spíše jiné akce než jen samotnou jízdu a honičky. Jinak perfektní film a hlavně napínavý.

   • Obsazení
   • Prostředí
   • Tempo
   • Akce
   • 95%
    0
    0
    13. 9. 2015
    p.a.douch (4409 bodů)

    Bylo to fakt dobrý. Miller v sobě tuhle vizi živil hodně dlouho, šel si za tímhle filmem vřes všechny překážky a povedl se mu. Vizuální stránka je úžasná, hudba taky. Dávám pět, ale sere mě že Max hraje druhý housle. Tenhle film se jmenuje Mad Max a ne Imperator Furiosa. Taky mě dost štve neúčast Mela, ale s tím už nic neudělám. Přesto si dovedu představit i jiný herce než Hardyho (třeba Sharlto Copley - ten byl jako Kruger pěkná svině). Celkově ale paráda a díky Millerovi to jde všechno v pohodě překousnout. Taky potěší návrat Hugha Keayse-Byrna do role zloducha v Maxovi.

   • 95%
    3
    0
    13. 5. 2015
    Tom Hardy (3925 bodů)

    Rozhodně to není dokonalé. V druhé půli se možná až příliš zvolní tempo a ani finální smršť nedokáže vyvážit to, že první polovina je zkrátka z akčního hlediska větší nářez. Na druhou stranu se po zklidnění konečně dostane na postavy a ty jsou ve svém minimalismu a zdánlivě prostých "jdu jedním směrem" motivech naprosto perfektně vykreslené. Menším zklamáním může být i to, že Max není zdaleka tak důležitý, jak název filmu naznačuje. Ale to je už vyloženě drobnost. George Miller je každopádně frajer. Po blbnutí s prasátkem a tučňáky roztlačil herku, která mu kdysi nastartovala kariéru a dal jí tolik energie a vizuálních nápadů, že se můžou všichni ti Avengeři i rychlí a zběsilí hrdinové jít bodnout. TOHLE je pravé akční inferno, jehož soundtrack a dravé kamerové nájezdy ještě dlouho nebudu moct dostat z hlavy. Už léta se mi nestalo, abych byl na dvouhodinovém filmu a poprvé se na hodinky podíval až někdy po 90 minutách (přičemž motivací nebyla nuda, ale to, že jsem byl zvědavý, jak dlouho si tu slastnou jízdu budu ještě užívat). Těším se na druhou projekci.

    • akce, akce a zase akce
    • výprava
    • soundtrack
    • kamera
    • herci
    • lehčí ztráta tempa v druhé polovině
   • 100%
    0
    0
    13. 1. 2017
    JosefTomas (3249 bodů)

    Fanoušci Maxe čekali dlouho na pokračování a čekání se vyplatilo. Absolutní NÁŘEZ, který jede na plné obrátky v celém filmu. Druhá půlka sice zmírní tempo, ale alespoň může člověk poznat hlavní postavy, trochu blíže. Finální bitva je sice skvělou náhražkou, ale přeci jen první polovina byla akčnější. I tak ale tu 100 musím.

   • 90%
    0
    0
    4. 3. 2016
    Ombak_Penari (2732 bodů)

    Tohle se nedá jinak než za plný počet. Úchvatné vykreslení umírajícího světa a naprostého šílenství, které ovládlo lidstvo poté, co ztratilo i poslední zbytky naděje. Film neskutečně mrazivý vyjádřením naprosté beznaděje, aneb vše je zlé a vše se ve zlo obrátí. To celé ale doplněné fantasticky vyhlížejícími rekvizitami a zarámované neskutečně nadupanou a originální akční jízdou, která bortí všechna měřítka. O výborných hereckých výkonech nemluvě. Hardy a Theron nepřekvapivě skvělí, ale především životní trefa pro Nicholase Houlta. Takovou pecku snad nečekali ani největší optimisté.

   • 95%
    0
    0
    13. 8. 2015
    alexik789 (2500 bodů)

    Tohle se mi opravdu hodně libilo - a to původní serii s Melem Gibsonem nemam zrovna dvakrát v oblibě. Ale Theron a Hardy dodavaji vsemu patricny riz a uz se nemohu dockat pokračování.

   • 85%
    0
    0
    7. 7. 2016
    Alanna (2144 bodů)

    Nejlepší ze série Mad Max!

    • Tom Hardy
    • scénář
    • hudební doprovod
    • vizuální efekty
    • střih
    • kostýmy
    • tepající akce
    • herecké výkony
    • velká zběsilost některých scén
   • 40%
    0
    2
    26. 8. 2015
    Larrysbride (1831 bodů)

    Z nového Maxe dýchají osmdesátky z každého záběru... Což může vyhovovat starším ročníkům, já však místy přemýšlela, jak dlouho že jsem to u toho kinobaru byla a zda mezitím nenatočili Šíleného Maxe jakožto parodii na sebe samého...

   • 85%
    0
    0
    15. 10. 2015
    leafroller (1710 bodů)

    Touha pokračovat v sérii v duchu 80. let je zde více než zjevná. Absurdní chování a motivy všech postav tomu naprosto odpovídají. Hledíme na svět, ve kterém se neskutečně plýtvá dvěma nejdražšími a absolutně nejvzácnějšími surovinami - vodou a benzínem a těhotné ženy poskakují jako srnky a nastavují svá břicha lítým nepřátelům. Přes tento přístup jsem se přenášel opravdu velmi těžko a podařilo se mi to až na počtvrté. Navíc tato touha vážně poškozuje vyváženost filmu, v němž se díky tomu střídají naprosto strhující a dokonalé akční scény takříkajíc z nového tisíciletí s nudnou a nelogickou vatou 80. let. Naštěstí akce stojí skutečně za to. Stavitelé vozidel překypují fantazií, rychlost je nezměrná a pokaždé, když někdo odlétne stranou a rozbije se v mračnech písku, řekl jsem si: O ou, to muselo bolet.

   • 80%
    0
    0
    16. 5. 2015
    marie-kolarova (1066 bodů)

    George Miller nějak přestal věřit chlapům. Cesta je určitě zběsilá, ale Max rozhodně není šílený, moc toho nenamluví, spíš se trápí kvůli selhání v minulosti a bojuje, jen když mu jde o krk. Doba se změnila a Tom Hardy není Mel Gibson, a chlapi už jsou taky jiní. Kdy by tento film natočila ženská, schytá to jako feministická čarodějnice.

   • 90%
    0
    0
    12. 6. 2015
    Melody Harkness (1032 bodů)

    Dvouhodinový metalový klip. Asi takový pocit, jsem si odnesla z kina :D Ale nemyslím to ve špatném slova smyslu. Bylo tam všechno co takový klip potřebuje. Hlavního šilence, poušť, rychlá auta, krásné ženy, monstrum a polepšeného ničemu. Co víc si přát.
    Není toho moc co bych filmu vytkla. Odcházela sem nadmíru spokojená, a to sem od toho opravdu moc nečekala.

   • 10%
    0
    0
    21. 9. 2015
    Pajmen (940 bodů)

    V Hollywoodu zbožňujou remaky z prostého důvodu. Prodělat na něm může jen blbec.

    Dřív mi remaky moc nevadily, protože jich nebývalo tolik. Teď americká studia netočí pomalu nic jiného než komiksový hrdiny a již zmíněné remaky. Vrchol demence je točit remake komiksových hrdinů a nebo nejlépe je všechny naházet do jednoho filmu. Všechny se navíc točí stejným stylem - míří na masy lidí, tedy příběh je jednodušší. Tyto masy vám pak zajistí, že můžete natočit i druhý, třetí, čtvrtý, ... díl. Bohužel americký televizní mainstream se dostal do kin.

    Fuck you, Hollywood!

   • 100%
    0
    0
    11. 2. 2016
    majk123 (882 bodů)

    tohle je prostě unikátní film na kterej nezapomeno do smrti

   • 100%
    0
    0
    18. 7. 2015
    voleman (855 bodů)

    Zběsilá jízda je opravdu zběsilá. Od začátku do konce se na plátně něco děje a celkem často je to něco hodně netradičního, šíleného nebo ujetého, což je na dnešní Holywoodské poměry opravdu skoro zázračné. Postapokaliptická psycho atmosféra je naprosto dokonalá a ani nevím jestli jsem někdy v nějakém filmu viděl lepší a sugestivnější. Všudy přítomná špína, bezmoc a totální šílenství je skoro až depresivní a nic podobného jsem před tím asi nikdy neviděl. Vizuál je podmanivý a stylový a nedá se mu vytknout absolutně nic, ale dokonce i příběh se povedl. Všechno v něm šlape jako hodinky a díky akorátní stopáži taky všechno krásně odsejpá. Nejspíš i díky Rkovému ratingu je to po dlouhé době konečně akční film který má koule a působí jako ze staré školy. Herci jsou dalším kladem filmu a i když tu Tom Hardy možná nemá zas tolik prostoru, tak je adekvátní náhradou za Mela Gibsona. Poslední věcí kterou bych rád vyzdvihl je hudba, která do filmu padne skutečně jako ulitá. Tenhle Šílený Max se bezpochyby hodně povedl a není v něm prakticky nic co bych mu mohl vytknout. Pro mě je jedním z nejlepších kinozážitků, protože takováhle stylová akční postapokalitická smršť tu opravdu hodně dlouho nebyla (jestli vůbec někdy) a zase asi ani dlouho nebude. 100%

   • 30%
    1
    0
    8. 2. 2016
    PandaPool (844 bodů)

    Celkem se mi to líbilo, ale skoro vůbec se to nedrželo původní triologie a skoro vůbec tam nešlo o maxe to mě celkem mrzelo. Proto doufám že se v pokračování budou držet hlavně maxe a bude hrdina který si nás opět zíká budem mu moc fandit po celý film

   • 85%
    1
    0
    20. 11. 2015
    Brcolka (787 bodů)

    Nejsem úplně milovník starých dílů šíleného Maxe a tak i shlédnutí tohoto filmu ve mě nezanechalo nijak velkou stopu. Sice zde hraje má oblíbenkyně Charlize, ale není ve filmu tak krásná ale i tak jí to hraje. A nová hvězda filmového plátna Tom je opět dobrý. Jinak bláznivina. Ale dovedu si představit že podobný boj o vodu nás při našem nehorázném plýtvání také čeká

   • 90%
    0
    0
    24. 5. 2015
    Yancl (701 bodů)

    No .. tak já si tedy myslím, že celý film vystihuje samotný název - zběsilý nebo také šílený. Tohle je totiž opravdová hardcore jízda, která chyběla na plátně a něco podobného lze těžko najít. Miluji akční filmy a tohle opravdový vrchol produkce, akční peklo podtržené krutě vyšperkovanou vizualizací. Do toho připočtena skupina řádících magorů na strojích, které snad pochází z neskutečna a v čele tak trochu tichý T. Hardy, který má ovšem fakticky nabouchané charizma a do role se výborně hodí (mám toho herce s každou jeho rolí raději). Takže jasná kinovka a přemíra spokojenosti a nadšení z Millerova díla.

   • 90%
    0
    0
    9. 8. 2015
    martin-kubista (692 bodů)

    Pro mě zatím překvapení roku. Čekal jsem akční slátaninu, která se veze na jménu slavného předchůdce, ale dostal jsem akční řežbu, na kterou jsem se díval s místy skoro s otevřenou pusou - žádné dlouhé povídání, složité úvody, seznámení s postavami - ihned tvrdě na věc. Stylizace je též perfektní i když místy působí lehce úchylně :) Asi jeden z nejlepších akčních filmů posledních let.

    • akce
    • více akce :)
    • menší důraz na digitální triky
    • kostýmy a stylizace
    • trochu pomalejší druhá půlka filmu
   • 95%
    0
    0
    27. 7. 2016
    JanTung (685 bodů)

    Nejlepší akční film, který jsem v roce 2015 viděl. Celé 2 hodiny jsem se nenudil a otevřenou tlamou jsem baštil každou minutu. 10 nominací na Oscara a z toho 6 vyhrát, dělá tento film nejlepší podívanou. Po shlédnutí v kině (to jsem přesto na Mad Maxe nechtěl jít do kina, a litoval bych kdybych nešel) jsem si to okamžitě stáhnul a kouknul jsem se na film asi 5x

    • originalita
    • vizuální efekty
    • hudba
    • herci (postavy)
    • kostými
    • střih
    • mohl být o trošku lepší zvrat
   • 70%
    0
    0
    8. 4. 2016
    EXpenzza (647 bodů)

    Absolutní nadšení. Po celou dobu projekce jsem napětím nedýchal. Akce naprosto přehledně propracovaná, fantastická kamera, výborný herecký casting, dokonalá Charlize Theron a naprosto perfektní zakomponování feministické roviny, která vůbec není křečovitá, ale má důležitý smysl; jinými slovy - hlavním hybatelem celého filmu není Tom Hardy, ale právě Charlize Theron. Oběma navíc skvostně sekunduje jako vždy vynikající Nicholas Hoult. Chci to vidět v IMAXu, to bych byl blahem bez sebe.

   • 20%
    1
    0
    29. 2. 2016
    homedo (611 bodů)

    Je to hovadina

   • 95%
    0
    0
    17. 7. 2015
    CrypzzXD (590 bodů)

    Akční infermo, které za pár bude klasikou.

   1 2 dalsi posledni
   78 89 ?
   • petr-lehky 70%
   • Danny F. 85%
   • jarda-weisswolf 65%
   • misec 100%
   • Michael Jackson 45%
   • Filmokolik 80%
   • monika-tomas-somanovavasarab 100%
   • bohhous22 95%
   • Togl 100%
   • kubi.sarka 95%
   všechna hodnocení (249)
   jak hlasovat?

   V žebříčcích uživatelů

   71. místo z 49 v žebříčku uživatele JosefTomas

   „George Miller se vrátil s tím nejlepším, s čím mohl. Čekání se vyplatilo a všechny šokovalo, co s Maxem dokázal udělat.”

   5. místo z 33 v žebříčku uživatele JanTung
   6. místo z 11 v žebříčku uživatele adam-tesar
   10. místo z 54 v žebříčku uživatele lamps
   38. místo z 46 v žebříčku uživatele headhunter
   43. místo z 43 v žebříčku uživatele ferry-farka
   50. místo z 68 v žebříčku uživatele ory99
   76. místo z 86 v žebříčku uživatele divid.jh
   329. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
   28. místo z 65 v žebříčku uživatele eagles
   Sdílet tuto stránku:

   Partneři: