Šílený Max: Dóm hromů

59%
Šílený Max: Dóm hromů
Dva muži vstoupí. Odchází jen jeden. Taková jsou pravidla arény v Dómu hromů ve městě Bartertown. Zákonodárkyně Aunty Entity bude muset brzy přidat ještě jedno pravidlo: „Neštvete šíleného Maxe!“ Šílený Max a Dóm hromů s Melem Gibsonem (Smrtonosná zbraň, Maverick) v hlavní roli hrdiny Maxe, který bojuje proti barbarům post-katastrofické budoucnosti. Tentokrát se stává zachráncem kmene ztracených dětí. Hudební hvězda Tina Turner září v roli dominantní Aunty Entity, která chce v touze po moci využít Maxe k posílení své vlády nad Bartertownem. Režiséři George Miller a George Ogilvie stvořili další apokalypsu na kolech. Ve filmu uvidíte jednu z nejlepších bojových scén mezi Maxem a gladiátorem Blasterem, kdy oba používají palice, řetězové pily a cokoliv jiného, co není k podlaze Dómu hromů přibito. Po zhlédnutí Šíleného Maxe a Dómu hromů budete souhlasit s písní z filmového soundtracku „We Don’t Need Another Hero.”martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
36 208 bodů
8
Třetí volné pokračování a kvalitou asi mezi prvním a druhým dílem. Dějově daleko obsáhlejší a za těmi předchozími nijak nezaostává. Celkově se však jedná o trochu jiný film. Těžko říci jestli je to dobře či špatně. Každopádně se to zase posunulo o kus dál. S Mad Maxem je spojena hlavně dechberoucí smrtící automobilová honička, které se zde dočkáme až na samém konci příběhu. To přináší určité zklamání. Na druhou stranu zase tkví originalitou. Tentokrát je zde přidán náklaďák na kolejích a vše je navíc okořeněno povedeným černým humorem. Je tu také kmen plný divokých dětí, což působí krapet ledabyle, ale nakonec, proč ne. Tina Turner předčila očekávání, avšak celkový dojem kazí určený, pro ní nevhodný, hlas v dabingu. Atmosféra taková jaká má být, výprava velice vkusná. No, nedopadlo zase až tak špatně, jak by se mohlo zdát.
Pete69
Pete69
31 182 bodů
6
Slaboučký závěr příběhu šíleného Maxe. Slibný úvod vystřídala zvláštní postapokalyptická srágora s dobrodružným nádechem. Závěrečná honička byla vydařená, scénář spíše průměrný. Hodně mě nebavil hnědý monotónní a únavný svět. Za mě nepříliš povedené po vizuální stránce, akce je slušná.
kunafix
kunafix
20 042 bodů
0
Ach jo, to se zas někdo posral v kině, když jim tohle pouštěli. Plny nesmyslů, žádná krev ani mrtvoly, prostě jak pro děcka. No a taky plny děcek. Docela se to ještě dalo, než se přisral mezi ten kmen harantů - tím si scénárista vyloženě nasral na hlavu. Mel Gibson si tady asi ze začátku nacvičil háro do Brave Heart, ale po ostříhání už byl zase ten klasickej hero... teda až na to, že mu scénárista roli úplně posral. Tina Turner jako záporačka nebyla vyloženě špatná - vzhled a to město, to se docela dalo. Ale její postava se chovala nesmyslně, hlavně ten konec a že ani nechcípla. Místo honičky z dvojky se tady udála podobná, akorát s kolejovým náklaďákem a rozhodně neměla ty správny grády. A co bylo nejhorší, tak ty nesmyslny rádobyvtipny gagy, ktery byly vyloženě trapny a zaměřeny na fakany, to mě tam fakt sralo. Jinak myslel jsem, že v 2. díle řikali, ze už ho nikdy neviděli a pak tohle. No další z nesmyslů, kterejch tam bylo fakt plno. Název s Thunderdomem sice evokuje hudební holandskou hardcore-gabba sérii, ale je to jenom náhodnej název - ani vlastně pořádně nevim, co to tady ten Dóm hromů je. Ježiš ale ty děcka, to je neodpustitelny!!! To bylo to nejhorší. Jo a taky ten přisluhovač sekundární záporák s nesmyslem na hlavě, kterej byl asi nesmrtelnej a sral mě čím dál tím víc, jak už nevěděl, jak chcípnout... Prostě to cely bylo jakysi posrany, a to za to nemohly ty prasata a jejich výkaly, ale vyloženě scénář a režisér. No hnus, velebnosti.


Dodatečné informace

Původní název:
Mad Max Beyond Thunderdome (více)
 • Šílený Max: Dóm hromů
 • Austrálie Mad Max Beyond Thunderdome
 • Austrálie Mad Max 3
 • Austrálie Mad Max 3. - Az Igazság csarnokán innen és túl
 • Austrálie Mad Max 3: Más allá de la cúpula del trueno
 • Austrálie Mad Max Além da Cúpula do Trovão
 • Austrálie Mad Max - Apodrasi apo to vasileio tou keravnou
 • Austrálie Mad Max: au-delà du dôme du tonnerre
 • Austrálie Mad Max : Au-delà du dôme du tonnerre
 • Austrálie Mad Max bortom Thunderdome
 • Austrálie Mad Max III
 • Austrálie Mad Max in de donderkooi
 • Austrálie Mad Max i tordenkuplen
 • Austrálie Mad Max - Jenseits der Donnerkuppel
 • Austrálie Mad Max oltre la sfera del tuono
 • Austrálie Mad Max - Oltre la sfera del tuono
 • Austrálie Mad Max - ukkosmyrsky
 • Austrálie Šialený Max a Dóm hromu
 • Austrálie Šílený Max a Dóm hromu
Země původu:
Austrálie
Rozpočet:
10 mil. USD
Tržby:
36,23 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Šílený Max: Dóm hromů je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Další z kolekce Šílený Max: Dóm hromů


Powered byJustWatch