Mad Max 2 (USA)
« další názvy »
Austrálie Austrálie
95 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Sci-fi, Thriller
Motto: Jen ti nejtvrdší přežívají...

Obsah

:
Svět zpustošily války "dvou silných kmenů", nastal holý boj o přežití a zbytky zásob jediného zdroje energie - nafty, moc si uzurpují kruté motorizované více »« méně

Režie

:
George Miller

Scénář

:
Terry Hayes George Miller Brian Hannant

Herci

:
Mel Gibson Bruce Spence Michael Preston Max Phipps Vernon Wells ...
DVD: 10. 5. 1999
Přístupnost: Mládeži přístupno

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  30. 11. 2017
  Brenan88 (39330 bodů)

  Tak tohle vážně můžu. George Miller je opět ve formě a to samé se hodí říci i výborném Gibsonovi,který v mých očích už bude navždy ten šílený Max. Akce výborná,celé je to opět správně špinavé a nekompromisní. Všechno je správně propracované a jde vidět,že bylo pro druhý díl přiklepnuto více peněz.

 • 90%
  0
  0
  22. 2. 2015
  martin-mickey-stusak (15371 bodů)

  Volné pokračování životních peripetií jednoho samotáře se už více zaměřuje na postapokalyptické prostředí, se vší ponurostí s tím spojené. Zoufalé boje o holý život jsou v takové době pochopitelně samozřejmostí. Také jde hlavně o palivo do svých aut a dalších dopravních prostředků. A divákovi bude secakramensky horko. Budou mu mezi zuby skřípat zrníčka prachu a hlavně bude cítit všudypřítomný pach onoho paliva, pneumatik a kovového narezlého šrotu. Atmosféra vskutku honosná. Nové filmové postupy ukazující směr filmového průmyslu byli posléze inspirací pro mnohé další tvůrce, kteří z nich čerpají do dnešních dnů. Dech beroucí automobilové honičky spojené přestřelkami a úžasnými kaskadérskými kousky do této doby nebyli k mání. Scéna s cisternou už je jen vrcholem toho všeho. Scénář není nijak složitý, což nahrává právě oné velké akci. Na výpravě se nešetřilo. Dává to hlavně prostředí a používaných vozidel hlavní podklad k úspěchu. Zvláštností je, že snímek nestárne a má co říct i dnes. Z Mela Gibsona se stala hvězda a zaslouženě.

 • 65%
  0
  0
  2. 1. 2018
  lamps (12384 bodů)

  První díl jsem preventivně vynechal a šel jsem rovnou do dvojky s vidinou svižné a surové akce a dusivé postapo atmosféry. No, asi jsem to trochu přecenil. Přitom začátek byl velmi slibný, rychlá vysvětlivka minulých událostí, které měly za následek zborcení civilizace, a pak už se jelo na plný plyn. Ovšem hned po první honičce přišel velký utrum, který trval nějak nepřirozeně dlouho. Na chvíli ho sice narušili hnusní záporáci, ale po chvíli se všechno zase uklidnilo, z počátku fungující atmosféra úplně vyšuměla a já se vážně začínal nudit. Navíc Mel Gibson, jakkoli ho považuji za skvělého herce, tady vystřídal za celý film pouze dva výrazy, přičemž tím druhým mám na mysli ten jeho závěrečný úšklebek. Závěrečná automobilová naháněná byla sice efektní a konečně i zábavná, ale ukončena nějak ráz na ráz, bez většího vyvrcholení. A takový je i celý film- odvede si svoje, ale aby přidal něco víc nad běžný rámec, to ne. Ale nemůžu mu upřít to, že se právě z něj dodnes čerpá hodně inspirace.

 • 55%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11093 bodů)

  Toto pokračování je divočejší a akčnější. Je zde více honiček, výbuchů a akce. Max řádí a ve velkém stylu.

  • akce
  • děj
  • 100%
   1
   0
   9. 6. 2014
   cerfik (6397 bodů)

   Šílený boj o černé zlato a moc ještě vystupňovaný, každý kope jen sám za sebe a u snad ještě lidí se projevuje ty nejnižší zvířecí pudy. Postapokaliptická vize se značně více našlápnutou akcí a detailů nejrůznějších šílených postaviček už nemá tu stísněnou atmosférů jedničky, spíše je zde vykresleno masové šílenství boje každého s každým. Dýchne na na Vás rozlehlá australská pustina v níž se šílený člověk ztrácí jako zrnko v písku, nechte ať to na vás dýchne.

  • 100%
   0
   0
   11. 7. 2015
   Pas (6117 bodů)

   Kaskadérská i filmařská klasika
   Na rozdíl od prvního dílu se už režisér „obtěžoval“ i s tím, aby alespoň trochu načrtnul vizi postapokalyptického světa. Přesto se nejedná o nic světoborného a hrubý sestřih válečných scén z dokumentů je tou nejjednodušší cestou. Ani ve scénáři se rozhodně nedočkáme ničeho světoborného, takže hromada kupících se klišé nemusí být současnému divákovi po chuti a i těm tolerantnějším dá námahu skousnout přílišnou teatrálnost pronášených dialogů. To vše je naštěstí vyváženo naprosto unikátními akčními sekvenci, jejichž natočení je v dnešní době nemyslitelné, protože při některých kaskadérských číslech by hollywoodští pojišťováci vyletěli z kůže. Kameraman Dean Semler bravurně nasnímal rozlehlou pouštní pustinu a takové prachové trajektorie zůstávající za auty se z obrazovky doslova sypou i na samotného diváka. Mel Gibson v hlavní roli přitvrdil, soundtrack už není tak otravný a laciná béčkovost se posunula na šílený úlet (kostýmy tvůrci ukradli v sado-maso salonu!), který je však od první do poslední minuty bez hluchého místa a jeho sledování je svým způsobem trochu zvrhlá zábava

  • 90%
   2
   0
   13. 1. 2017
   JosefTomas (5802 bodů)

   Přestože je dvojka o dvojnásobek lepší než jednička, občas už trpí věkem. Není to takový průšvih. Akce je stále svěží, Gibson, ač na to, že moc nemluví skvěle sedí. A příběhově sice nic extra, ale kdo tu potřebuje příběh?

  • 95%
   1
   0
   16. 5. 2015
   p.a.douch (4641 bodů)

   Max Rockatansky podruhé. Díky kolosálnímu úspěchu prvního dílu mohl George Miller použít mnohem větší rozpočet a je to znát. Už začátek a nalezení tahače na silnici navozuje hustou atmosféru. A to nás ještě čeká Lord Humungus (švédský olympionik Kjell Nilsson) a jeho speciální výzdoba offroadu. Nezapomenutelný je taky Vernon Wells, jako zloduch číslo 2 Wez (taky hrál Bennetta v "Komandu")Taky se zde v sérii poprvé ukáže Bruce Spence v roli Gyrokapitána. Honičky, bitky a zase honičky - tak to má být. Zlatá 80. léta.

  • 75%
   0
   0
   27. 9. 2012
   TARANTlNO (3327 bodů)

   Na projekt přes stříbrné plátno si můžu nechat zdát,tak ani domácí projekt mě vůbec neurazil a musím říct,že tohle DVD dílo(klasika Millera)mi leží v poličce předních řadách.Mel Gibson je výbornej a baví mě.Šílený Max v prostředí písku,nedostatkem nafty,jídla a koncem civilizace na tomto světě v prostředí akční jízdě na MAX je velká podívaná !

  • 90%
   0
   0
   5. 2. 2016
   Ombak_Penari (2747 bodů)

   Tohle je prostě parada, dokonalé postapo. Nestárnoucí klasika! Kéž se nové pokračování taky tak povede.

  • 75%
   0
   0
   5. 5. 2013
   karlik4801 (1935 bodů)

   George Miller je borec, podařilo se mu nadmíru dobře ztvárnit konec světa. Jak to asi může dopadnout a co asi tak bude nejdůležitější. Válka mezi dvěma tábory a to kvůli nejcennější věci na planetě, tomu lepšímu táboru pomáhá namachrovanej killer Max. Automobilové honičky a průměrná akce, název odpovídá průběhu filmu, The Road Warrior.

  • 80%
   0
   0
   15. 2. 2017
   Heart (156 bodů)

   George Miller je borec, podařilo se mu nadmíru dobře ztvárnit konec světa. Jak to asi může dopadnout a co asi tak bude nejdůležitější. Válka mezi dvěma tábory a to kvůli nejcennější věci na planetě, tomu lepšímu táboru pomáhá namachrovanej killer Max. Automobilové honičky a průměrná akce, název odpovídá průběhu filmu, The Road Warrior.

  • 70%
   0
   0
   14. 6. 2015
   SOJA (136 bodů)

   Od začátku až do konce má George Miller jasně vymezený směr a cíl od kterého se po celou dobu filmu neodchýlí ani o píď což zapříčiní že atmosféru vyprahlé zvrácené postapokaliptické pouště lze opravdu "cítit".Od prvního totálně utahaného a nudného dílu obrovský krok vpřed.Nemůžu se dočkat na re-make z Tomem Hardym.

  76 100 ?
  jak hlasovat?
  • petr-sedivec 80%
  • Arne1 85%
  • vaclav-pilnik 100%
  • ZARaz 95%
  • Angelus 80%
  • Blackhand47XD 75%
  • dav.bal 70%
  • petr-masek 90%
  • Had 85%
  • KallEll 90%
  všechna hodnocení (86)

  V žebříčcích uživatelů

  11. místo z 14 v žebříčku uživatele JosefTomas

  „Tohohle bojovníka silnic musí znát úplně každý a kdo ho nezná, tak alespoň jeho auto, či upilovanou brokovnici.”

  18. místo z 28 v žebříčku uživatele JosefTomas

  „Dvojka jede pravý apokalyptický směr, který stále překvapuje, přestože už se na něm čas podepsal.”

  13. místo z 13 v žebříčku uživatele Pas
  48. místo z 145 v žebříčku uživatele vladimir-lada-but
  17. místo z 17 v žebříčku uživatele Pas
  27. místo z 27 v žebříčku uživatele Pas
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: