Mad Max 2 (USA)
« další názvy »
Austrálie Austrálie
95 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Sci-fi, Thriller
Motto: Jen ti nejtvrdší přežívají...

Obsah

:
Svět zpustošily války "dvou silných kmenů", nastal holý boj o přežití a zbytky zásob jediného zdroje energie - nafty, moc si uzurpují kruté motorizované více »« méně

Režie

:
George Miller

Scénář

:
Terry Hayes George Miller Brian Hannant

Herci

:
Mel Gibson Bruce Spence Michael Preston Max Phipps Vernon Wells ...
DVD: 10. 5. 1999
Přístupnost: Mládeži přístupno

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  22. 2. 2015
  martin-mickey-stusak (10530 bodů)

  Volné pokračování životních peripetií jednoho samotáře se už více zaměřuje na postapokalyptické prostředí, se vší ponurostí s tím spojené. Zoufalé boje o holý život jsou v takové době pochopitelně samozřejmostí. Také jde hlavně o palivo do svých aut a dalších dopravních prostředků. A divákovi bude secakramensky horko. Budou mu mezi zuby skřípat zrníčka prachu a hlavně bude cítit všudypřítomný pach onoho paliva, pneumatik a kovového narezlého šrotu. Atmosféra vskutku honosná. Nové filmové postupy ukazující směr filmového průmyslu byli posléze inspirací pro mnohé další tvůrce, kteří z nich čerpají do dnešních dnů. Dech beroucí automobilové honičky spojené přestřelkami a úžasnými kaskadérskými kousky do této doby nebyli k mání. Scéna s cisternou už je jen vrcholem toho všeho. Scénář není nijak složitý, což nahrává právě oné velké akci. Na výpravě se nešetřilo. Dává to hlavně prostředí a používaných vozidel hlavní podklad k úspěchu. Zvláštností je, že snímek nestárne a má co říct i dnes. Z Mela Gibsona se stala hvězda a zaslouženě.

 • 100%
  1
  0
  9. 6. 2014
  cerfik (5822 bodů)

  Šílený boj o černé zlato a moc ještě vystupňovaný, každý kope jen sám za sebe a u snad ještě lidí se projevuje ty nejnižší zvířecí pudy. Postapokaliptická vize se značně více našlápnutou akcí a detailů nejrůznějších šílených postaviček už nemá tu stísněnou atmosférů jedničky, spíše je zde vykresleno masové šílenství boje každého s každým. Dýchne na na Vás rozlehlá australská pustina v níž se šílený člověk ztrácí jako zrnko v písku, nechte ať to na vás dýchne.

 • 100%
  0
  0
  11. 7. 2015
  Pas (4738 bodů)

  Kaskadérská i filmařská klasika
  Na rozdíl od prvního dílu se už režisér „obtěžoval“ i s tím, aby alespoň trochu načrtnul vizi postapokalyptického světa. Přesto se nejedná o nic světoborného a hrubý sestřih válečných scén z dokumentů je tou nejjednodušší cestou. Ani ve scénáři se rozhodně nedočkáme ničeho světoborného, takže hromada kupících se klišé nemusí být současnému divákovi po chuti a i těm tolerantnějším dá námahu skousnout přílišnou teatrálnost pronášených dialogů. To vše je naštěstí vyváženo naprosto unikátními akčními sekvenci, jejichž natočení je v dnešní době nemyslitelné, protože při některých kaskadérských číslech by hollywoodští pojišťováci vyletěli z kůže. Kameraman Dean Semler bravurně nasnímal rozlehlou pouštní pustinu a takové prachové trajektorie zůstávající za auty se z obrazovky doslova sypou i na samotného diváka. Mel Gibson v hlavní roli přitvrdil, soundtrack už není tak otravný a laciná béčkovost se posunula na šílený úlet (kostýmy tvůrci ukradli v sado-maso salonu!), který je však od první do poslední minuty bez hluchého místa a jeho sledování je svým způsobem trochu zvrhlá zábava

 • 55%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (4597 bodů)

  Toto pokračování je divočejší a akčnější. Je zde více honiček, výbuchů a akce. Max řádí a ve velkém stylu.

  • akce
  • děj
  • 95%
   1
   0
   16. 5. 2015
   p.a.douch (4420 bodů)

   Max Rockatansky podruhé. Díky kolosálnímu úspěchu prvního dílu mohl George Miller použít mnohem větší rozpočet a je to znát. Už začátek a nalezení tahače na silnici navozuje hustou atmosféru. A to nás ještě čeká Lord Humungus (švédský olympionik Kjell Nilsson) a jeho speciální výzdoba offroadu. Nezapomenutelný je taky Vernon Wells, jako zloduch číslo 2 Wez (taky hrál Bennetta v "Komandu")Taky se zde v sérii poprvé ukáže Bruce Spence v roli Gyrokapitána. Honičky, bitky a zase honičky - tak to má být. Zlatá 80. léta.

  • 75%
   0
   0
   27. 9. 2012
   TARANTlNO (3303 bodů)

   Na projekt přes stříbrné plátno si můžu nechat zdát,tak ani domácí projekt mě vůbec neurazil a musím říct,že tohle DVD dílo(klasika Millera)mi leží v poličce předních řadách.Mel Gibson je výbornej a baví mě.Šílený Max v prostředí písku,nedostatkem nafty,jídla a koncem civilizace na tomto světě v prostředí akční jízdě na MAX je velká podívaná !

  • 90%
   0
   0
   13. 1. 2017
   JosefTomas (3261 bodů)

   Přestože je dvojka o dvojnásobek lepší než jednička, občas už trpí věkem. Není to takový průšvih. Akce je stále svěží, Gibson, ač na to, že moc nemluví skvěle sedí. A příběhově sice nic extra, ale kdo tu potřebuje příběh?

  • 90%
   0
   0
   5. 2. 2016
   Ombak_Penari (2732 bodů)

   Tohle je prostě parada, dokonalé postapo. Nestárnoucí klasika! Kéž se nové pokračování taky tak povede.

  • 75%
   0
   0
   5. 5. 2013
   karlik4801 (1925 bodů)

   George Miller je borec, podařilo se mu nadmíru dobře ztvárnit konec světa. Jak to asi může dopadnout a co asi tak bude nejdůležitější. Válka mezi dvěma tábory a to kvůli nejcennější věci na planetě, tomu lepšímu táboru pomáhá namachrovanej killer Max. Automobilové honičky a průměrná akce, název odpovídá průběhu filmu, The Road Warrior.

  • 80%
   0
   0
   15. 2. 2017
   Heart (137 bodů)

   George Miller je borec, podařilo se mu nadmíru dobře ztvárnit konec světa. Jak to asi může dopadnout a co asi tak bude nejdůležitější. Válka mezi dvěma tábory a to kvůli nejcennější věci na planetě, tomu lepšímu táboru pomáhá namachrovanej killer Max. Automobilové honičky a průměrná akce, název odpovídá průběhu filmu, The Road Warrior.

  • 70%
   0
   0
   14. 6. 2015
   SOJA (135 bodů)

   Od začátku až do konce má George Miller jasně vymezený směr a cíl od kterého se po celou dobu filmu neodchýlí ani o píď což zapříčiní že atmosféru vyprahlé zvrácené postapokaliptické pouště lze opravdu "cítit".Od prvního totálně utahaného a nudného dílu obrovský krok vpřed.Nemůžu se dočkat na re-make z Tomem Hardym.

  74 100 ?
  • Danny F. 55%
  • bohhous22 75%
  • Akarot 50%
  • Brenan88 90%
  • Heart 80%
  • JosefTomas 90%
  • Tino 50%
  • Arthur Logoff 70%
  • shark white 80%
  • wiecej 85%
  všechna hodnocení (73)
  jak hlasovat?

  V žebříčcích uživatelů

  10. místo z 13 v žebříčku uživatele JosefTomas

  „Tohohle bojovníka silnic musí znát úplně každý a kdo ho nezná, tak alespoň jeho auto, či upilovanou brokovnici.”

  17. místo z 27 v žebříčku uživatele JosefTomas

  „Dvojka jede pravý apokalyptický směr, který stále překvapuje, přestože už se na něm čas podepsal.”

  13. místo z 13 v žebříčku uživatele Pas
  48. místo z 145 v žebříčku uživatele vladimir-lada-but
  17. místo z 17 v žebříčku uživatele Pas
  27. místo z 27 v žebříčku uživatele Pas
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: