The Hunger Games: Catching Fire (mezinárodní název)
« další názvy »
USA USA
146 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Mysteriozní, Sci-fi, Thriller

Obsah

:
Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. více »« méně

Režie

:
Francis Lawrence

Scénář

:
Simon Beaufoy Michael Arndt Suzanne Collins

Herci

:
Jennifer Lawrence Liam Hemsworth Jack Quaid Taylor St. Clair Sandra Ellis Lafferty ...
Premiéra: 21. 11. 2013
Distributor: Forum Film CZ
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  1
  1
  20. 10. 2015
  Sheldon (13941 bodů)

  Série pro dospívající diváky, která patří k vrcholům teenage tvorby posledních let. Dvojka Hunger Games je důstojným pokračováním nadprůměrné ságy, která cílí na široké publikum. Napětí, skvělí herci a mimořádně drsné pomrkávání na diváka svědčí o cynismu Hollywoodu, ale zároveň dokazuje, že režisér Francis Lawrence patří mezi nejlepší filmaře naší doby. Poslední hodina je mistrovská, pomalejší rozjezd vražedný.

 • 60%
  0
  0
  18. 7. 2016
  lamps (13408 bodů)

  Bohužel, průměr nastavený prvním dílem charakterizuje i dvojku, přestože příběh mohl a také měl být zajímavější a jména všech herců jsou stále uchu více než lahodící. Formálně takřka na úrovni jedničky, stále bez větších emocí a věrohodnosti načrtnuté společnosti- vše vyznívá chladně a strojeně, v některých pasážích zase přespříliš efektně a hlavně zbytečně zdlouhavě. Scény z arény, které měly být vrcholem filmu, působí spíše jako nezbytný prvek k naplnění očekávání a k vytvoření dostatečně silného odrazového můstku vstříc dalším pokráčování. A jestliže v jedničce velmi dobře zafungovala romantická chemie mezi ústřední dvojicí, zde byl jejich vztah rušen jednak neustálou přítomností třetí osoby a jednak do zblbnutí omílanými frázemi o "hrozbě pro stát" a "ztělesnění nezávislosti". Naštěstí obrazové a zvukové zpracování je téměř bezchybné a finální zvrat dostatečně uspokojivý a nadějný na to, abych Vražednou pomstu raspektoval jako pouhou předehru a těšil se na příchod velké revoluce. Tam už to ale bude chtít trochu víc zabrat :)

 • 60%
  0
  0
  7. 8. 2017
  Danny F. (11111 bodů)

  Žádná změna. Nijaký film co by něčím překvapil.

 • 25%
  0
  0
  5. 2. 2018
  Pas (6203 bodů)

  Fatal games
  Druhé pokračování Hunger Games je docela velký průšvih. Ono by tomu tedy nemuselo vůbec tak být, kdyby ovšem neexistoval díl první, neboť dvojka je sama o sobě sice poměrně zábavnou podívanou, když se ale zamýšlím nad komentářem k ní, zjišťuji, že bych mohl prakticky jen kompletně zkopírovat do posledního slůvka komentář z jedničky a naprosto by to sedělo i zde. A k čemu je sakra pokračování, které je jen totální kopií předchozího dílu. Úplně stejně je to rozdělené na dvě rozdílné poloviny, první zcela identicky atmosférickou, druhou též bez jakékoliv inovace stejně akční, rozvoj děje a postav téměř nulový, vše se odehrává v těch samých interiérech a exteriérech, s většinou těch samých postav a replik, prostě mi v podstatě vůbec hlava nepobírá důvod existence tohoto pokračování. Ke všemu se tvůrci dvojky navíc ani nepoučili z chyb z jedničky, takže ani zde nedošlo k nějakému výraznějšímu posunu, co se kvality efektní stránky týče a ani zde nezapracovali na nevýrazné choreografii soubojů, a tak ikdyž je ve výsledku Hunger Games: Vražedná pomsta sice skutečně svižnou, zábavnou a atmosférickou podívanou, což jinými slovy znamená, že jde o poměrně kvalitní film, je to paradoxně stejně naprosto k ničemu, protože kdo viděl jedničku, může tento zbytečný díl rovnou přeskočit a čekat na pokračování třetí, kde třeba k nějakému tomu posunu či změně už dojde.

 • 80%
  1
  0
  21. 11. 2013
  Tom Hardy (4592 bodů)

  Dvojka Hunger Games je v mnoha ohledech vyzrálejší variací na svého předchůdce. Nabízí o třídu lepší režii, scénář i herecké výkony, představení totalitního režimu není jen útržkové, ale opravdu intenzivní (koho máte nenávidět, toho budete nenávidět) a Jennifer Lawrence se z "pouhé" sympaťandy přetavila v plnohodnotného tahouna, který má na to být vůdcem. Není to bez chyb (především romance s Galem z Okrsku 12 je pořád jaksi nadbytečná), ale filmu nechybí spád, emoce, výborně natočené scény a co je možná největší tvůrčí vítězství, má to skoro dvě a půl hodiny a přesto to nenudí! Nemám nejmenší důvod se na další díly netěšit. Vražedná pomsta je příslibem toho, že se bude na co dívat.

 • 55%
  0
  0
  19. 11. 2013
  Petrson (3919 bodů)

  První díl jsem nehodnotil, jelikož se ve filmu zabíjejí děti navzájem. celkem bezdůvodně. Považoval jsem to za omyl v kinematografii. Druhý díl už je klasická aréna pro dospělé, lepší než díl první, když openu nelogičnosti a blbost, že se lidi jdou zabíjet do arény, ale gladiátorská sci-fi má svou předlohu. Tak si říkám, že kulturní apokalypsa se blíží, vše už je jedno, testujeme co se dá vydržet:).

 • 60%
  1
  0
  29. 6. 2015
  evismaior (3802 bodů)

  ok, tohle už se vlastně kdysi stalo a gladiátor Spartakus se opravdu pokusil spustit revoluci. Fajn, takže proč si nemyslet, že by se to mohlo stát i kdesi v postapokalyptické budoucnosti, i když se mi trochu nezdá, proč by tomu vládnoucí kruhy dávaly zelenou a ještě to přenášely v televizi. Motivů více či méně monstrózních her jsme si už ve filmech užili nespočítaně, takže zbývá dumat, v čem by Hunger games měly být lepší. První půle celkem nudná, ačkoli navázat nějakým způsobem na předchozí díl holt bylo nutné. Druhá půle akčnější a pár dobrých nápadů, ale pořád nevím, ty postavy mě prostě neberou a onu temnou budoucnost jsem už viděla zfilmovanou hodněkrát a byla o dost "lepší". Tak jen marně přemýšlím, jestli bych kdy v minulosti byla cílová skupina počinu tohoto typu.

 • 80%
  0
  0
  8. 12. 2015
  rkotvald (3120 bodů)

  Hezký posun od zoufalé jedničky, která táhla pouze svou vražednou nekompromistností oproti ostatním teen filmům. Ve všech směrech výrazné zlepšení, kde už konečně funguje nějaké ztělesnění z postavami či atmosféra.

 • 85%
  1
  0
  24. 1. 2014
  výfuk (2964 bodů)

  Emmm... jop musím si vyměnit kalhoty. Nevím jak se extrémně změnila režie, každopádně z pohledu mého? Film mě ze začátku přišel jak Titanic bez Titanicu. Druhá půlka se už rozjela ve jménu jedničky a to dostalo Rauch (šťávu). Hunger Games jsem začal v celku silně prožívat a nebudu se tajit tím, že jsem byl v některých případech až ohromen. Ať už je to kouzlo druhé knihy jako takové a nebo Lawrencova osobního kouzla, kde vzal místo zombie splátce a Smithe jako Lawrence. Mimochodem... moje nejoblíbenější postava - Johanna a to nejen, protože se svlíká ve výtazích. Geniální. Celkově rozuzlení děje a jeho pojmutí... epico! Myslím si, že je jasné, že si třetí pokračování v kinech nenechám za žádnou cenu ujít!

 • 80%
  0
  0
  5. 2. 2016
  Ombak_Penari (2752 bodů)

  Výrazně zajímavější než první díl. Děj je prošpikován emocemi a opravdu vás dokáže v tě pravých okamžicích zarazit do židle. Z každého záběru je skvěle cítit podvědomé zlo a klam, nervozita a strach, divák je spolu s hlavními hrdiny v neustálém napětí. Dobře vidět je i štědřejší rozpočet. I příběh samotný mě zaujal rozhodně víc než první díl a opravdu jsem hltal každý další zvrat a událost. Pro mě je to oproti prvnímu dílu obrovský posun. Rozhodně dobrý film.

 • 65%
  1
  0
  6. 1. 2014
  Siddharta (1716 bodů)

  Lepší než jednička, asi na to bylo více peněz, ale že by se jednalo o něco absolutně výjimečného, to ten pocot nemám. Spíše se asi jedná o fanouškovský film podle knižních předloh.

  • profesionálnější zpracování oproti jedničce
  • dobrá kamera, triky
  • má to spád, ale na principu akčních scén
  • chybí propracovanější scénář
  • nejasný vztah Katniss (ta s tím lukem) ke komukoliv
  • Prezident Snow je stále plochý
  • bojovníci umíraj a je mi to jedno, kdo a proč
 • 85%
  1
  0
  8. 12. 2013
  psico (1664 bodů)

  Oproti jedničce hodně velký skok nahoru, jak dějově, tak režií. I herecký výkon některých postav se hodně zlepšil.

 • 100%
  1
  0
  25. 11. 2013
  Jiřík54 (1449 bodů)

  Dvojka mě tedy dostala více než jednička. A to ve všech směrech. Seděl jsem dvě a půl hodiny jak zařezaný a na konci jsem nerad odešel domů. První díl jsem považoval za slušnou akční scifi, ale dvojka už je myšlenkově hluboká. Totalitní systém, který je tam představen mi až nahání hrůzu. Možná i proto, že jsme, naštěstí, slabší odvar poznali na vlastní kůži před rokem 1989. A fandím Katnis a jejímu odboji, jež se ve dvojce vzedmul a jsem pln napětí, jak bude děj pokračovat v dalších dvou filmech. Už aby to bylo. Herecky výborné, lepší než jednička ve všech směrech. Každému film doporučuji, stojí za to vidět. A z Jennifer se stává herečka opravdu excelentní.

 • 80%
  1
  0
  21. 5. 2014
  jvempire (1203 bodů)

  Mnohlem povedenějsí a vyzrálejší než první díl. Zpracování i herecké výkony šli nahoru. Konečne na Vás dolehne temnější atmosféra.

 • 70%
  0
  0
  29. 11. 2014
  Pajmen (1167 bodů)

  HG 1 vs. HG 2: Jako noc a den. Najednou nejsou jen dva hrdinové a začíná skutečná hra o přežití, ve které se proti své vůli ocitl i Capitol. Úspěch dvojky byl asi taky hlavní příčinou,proč třetí díl bude rozdělen na dva filmy.

 • 60%
  1
  0
  18. 12. 2014
  Melody Harkness (1032 bodů)

  O proti prvnímu dílu přidávám deset procent za svatební šaty. I když mám Jennifer Lawrence opravdu ráda v roli Katniss mi přijde nemastná a neslaná. Chybí nějaký hlubší cit a přitom to ten potenciál má. Uvidíme co bude dál, snad se filmu nestane osudným, že se poslední kniha natáhne do dvou samostatných filmů.

 • 75%
  1
  0
  11. 3. 2014
  Ciiiri (908 bodů)

  Překvapil mě, že nejde jen o akční "mordovací" film (skoro jako jednička), knihu jsem nečetla tak nemohu srovnat, ale myslím, že se máme na co těšit...

  • líbí se mi podtext filmu
  • jsem napnutá a očekávám další díl
  • hezké a celkem slušné triky
  • temné zpracování
  • hodně násilí, ale je to asi u takového typu filmu nutné
 • 80%
  0
  0
  16. 3. 2017
  CrypzzXD (566 bodů)

  • výprava
  • atmosféra
  • kvalitativní posun vzhůru oproti prvnímu dílu
  • herci
 • 1
  0
  22. 11. 2013
  Jiza (515 bodů)

  Jako fanynka knižní předlohy jsem z druhého dílu opravdu nadčená :) Film má velmi spád, vizuálně je skvěle provedený a co je nejdůležitější většinu filmu nevíte kdo je ten opravdu nepřítel (:D)! Ne, jak jsem již psal v jiných komentářích Jennifer obdivuji a tenhle film můj obdiv k ní jen prohlobil. Její herecký výkon je neuvěřitelný a pochvalu zaslouží i její stylisti a kostyméři. Trocha té romace filmu vůbec neublížila stejně jako socio-politický podtext. Naopak, filmu to dle mého dodalo hloubku. Jedinou chybičkou, kterou na filmu vidím je ten rok čekání na pokračování :). Film vřele doporučuji!

 • 100%
  1
  0
  14. 8. 2014
  filmomaniak (500 bodů)

  Ten film je úžasný mám ho shlednutý snad milionkrát. Nejvíce miluji hlavní postavy Katnnis a Peetu od začátku jim fandím a Hurikán mi tam moc nesedí no hlavně ne ke Katnnis. Knížku jsem si hned koupila po shlédnutí jsou tam nějaké chybičky, ale to vůbec nevadí i tak je dokonalý těším se na další díly a jsem moc zvědava jak to dopadne. Film doporučuji. Prostě je můj NEJOBLÍBENĚJŠÍ :D

 • 80%
  0
  0
  16. 3. 2017
  LucylaEwing (497 bodů)

  80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80%80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80%80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80%80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80%

 • 100%
  1
  0
  10. 12. 2013
  Percabeth (454 bodů)

  99% podobná knize ;) film byl skvělý :D Straštně jsem se bavila.. byl tam humor.. úžasná akce ;) Prostě skvělé! Kdo ještě nebyl a rozhoduje se, jestli má jít.. já bych mu pomohla a řekla Jdi! :)
  Báječné, báječné, báječné a prostě Awesome! :D Hodně se to podobalo knize, většina scének tam byla podle knihy.. :) mám takový dojem, že režisér tu knihu měl u sebe, když natáčel :D

 • 85%
  0
  0
  28. 11. 2017
  dadoool (406 bodů)

  Nevím proč, ale druhý díl hunger games se mi líbí asi ještě víc než ten první. Je to zase o něco brutálnější a v ději se to hýbe určitým směrem, vše je ještě pochmurnější a hrozivější, nikdo neví co se stane dál. Moc se mi líbí že jsou v tomto díle stále předmětem obsahu hunger games.

 • 75%
  1
  0
  19. 5. 2014
  Llucinka (390 bodů)

  Už nám to graduje, jsem moc zvědavá na trojku :)

 • 80%
  1
  0
  15. 3. 2014
  TerkaCZ (353 bodů)

  Tento díl se mi zdá poněkud lepší než první. Jsou zde lepší efekty a např. Jennifer Lawrence vypadá o poznání lépe. Akční scény střídají ty poněkud citovější, ale myslím, že je to celkem vyvážené. Tuto trilogii jsem si asi jako mnoho dalších lidí velice oblíbila, poté co jsem přečetla knížky. Opravdu jsem zvědavá na další filmové pokračování (škoda jen, že je mezi dvěma částmi zase roční odstup).

 • 100%
  1
  0
  15. 5. 2014
  Lemmy01 (336 bodů)

  • naprosto luxusní díl Hunger Games, jednička byla hodně slabý odvar (kniha na tom není o moc líp), ale na film bych koukal znovu a znovu - nejenom díky Lawrence, ale i ději, zpracování... Prostě nemám co vytknout a už se jen těším na další díl.
  • 65%
   0
   0
   15. 5. 2014
   catherineduboise (185 bodů)

   Knize se to samozřejmě nevyrovná :( malinko slabší než první díl

  • 90%
   1
   0
   3. 4. 2014
   kath (150 bodů)

   Na Hunger games 2 jsem byla nedávno v kině a musím říct, že když jsem si to nedávno pustila doma, byl to skok. V kině si prostě všechno užijete víc a v hunger games to platí obzvlášť, už jenom když sledujete boláky naskakující hlavním hrdinům z otrávené páry. Peeta svým způsobem vyzrál a Katniss se stále neumí přetvařovat, ale rozhodně je dvojka o mnoho lepší než jednička. Musím říct že se těším na třetí díl a potom na jeho druhou část.

  • 80%
   0
   0
   11. 3. 2014
   jfuska (124 bodů)

   Skvělé pokračování mého oblíbeného filmu podle výborné knižní série.

  • 80%
   0
   0
   10. 8. 2016
   Gib (120 bodů)

   Docela slušné pokračování prvního dílu série kdo které jsem se v první chvíli vůbec nechtěl pouštět ale pak jsem náhodou o tento film zavadil v televizi a příjemně mě překvapil. A přesto že jsem neviděl první díl tak mě dokázal udržet u obrazovky. Film nezklamal a byl poměrně napínavý až do konce.

  1 2 dalsi posledni
  78 70 ?
  jak hlasovat?
  • Sandrastekla 100%
  • 1nikis1 75%
  • homedo 80%
  • Yantcha 65%
  • netherlord 45%
  • Cyncrow 100%
  • lenka-fojtova 50%
  • NikiJankovic 65%
  • Futureman 70%
  • hlavněvklidu 70%
  všechna hodnocení (290)

  V žebříčcích uživatelů

  9. místo z 12 v žebříčku uživatele Percabeth
  21. místo z 38 v žebříčku uživatele Kirra Darkness
  99. místo z 145 v žebříčku uživatele vladimir-lada-but
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: