Jurassic Park (USA)
« další názvy »
USA USA
127 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Sci-fi, Thriller, Adaptace knižní, Blockbuster, Epický, Kultovní, Film s monstry, Oscarový, Série/Franchise
Motto: Dobrodružství, které začalo před 65 miliony let.

Obsah

:
Po fantastickém nálezu miliony let starých D.N.A. se pokusí skupina ambiciózních vědců vytvořit přírodní park s žijícími prehistorickými zvířaty na vzdáleném více »« méně

Režie

:
Steven Spielberg

Scénář

:
Michael Crichton David Koepp

Herci

:
Sam Neill Laura Dern Jeff Goldblum Richard Attenborough Bob Peck ...
Premiéra: 11. 4. 2013
DVD: 1. 11. 2000
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Jurský park. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Jurský park myslíte! K 21. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28343 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Jurský park


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  1
  0
  23. 7. 2017
  Brenan88 (46332 bodů)

  Tento snímek je mým splněným snem. Od mala miluji dinosaury a Steven Spielberg mi je převedl na plátna kin. Nutno dodat,že zcela geniálně a bezchybně. Vždyť na tu dobu kdy film vznikl vypadají dinosauři jako živý a Spielberg tím opět přeskočil dobu. Řemeslně je film zcela dokonalý a nic se mu nedá vytknout. Příběh je zajímavý a podpořený výtečnými herci. Prostě filmová klasika,která si zaslouží hodnocení v superlativech.

 • 100%
  1
  0
  7. 7. 2015
  martin-mickey-stusak (27016 bodů)

  Geniální revoluční film, který se zapsal do filmové historie díky prvnímu použití PC animace v hraném filmu . Nyní se vrací ve 3D, který dodává snímku větší dramatičnost a realitu. To, co jsme obdivovali před 20 lety, nyní obdivujeme dvojnásobně. Zvířata vypadají jako živá a slavný Tyranosaurus Rex je ještě děsivější. A tak opět máme možnost prožít s hrdiny snímku kontrolní prohlídku parku, kde se chovají naklonovaná pravěká zvířata, která se vlivem jednoho obtloustlého pracovníka pachtícího po finanční odměně od konkurence, po celém parku rozutečou a ty agresivní začnou útočit na vše živé. 3D provedení je velmi dokonalé. Pravda, až na jednu věc, která byla patrna už při převodu do 3D u filmu Titanik. Herci dívající se na sebe, se ve 3D míjejí pohledy, což je u filmu, který byl točen ve standardu pochopitelné. Těchto okamžiků je však poskrovnu, a tak to zase tolik nevadí. Zaručený filmový zážitek, který zanechá hluboký dojem.

 • 75%
  0
  0
  15. 10. 2017
  Pete69 (23390 bodů)

  Na tento film jsem čekal fronu na předprodej lístků se svým kamarádem a 14 dní předem jsem spal s lístkem pod polštářem :) Prelomový film.. nádhera.. 20 let jsem film neviděl ,abych si nezkazil dojem. 20 let je přeci jen znát a triky už asi musí působit dosti zastarale :)

 • 100%
  2
  0
  16. 11. 2015
  Sheldon (16048 bodů)

  Jurský park je fenomenálním rodinným snímkem, který je inteligentní, dobrodružný, zábavný a nesmírně napínavý. Je symbolem dokonalé hollywoodské podívané, u které čas prokázal, že nestavěla jen na bravurních technologických novinkách.

  Píše se rok 1993. Výsledek předčil všechna očekávání. Diváci brali kina útokem a film se stal ve své době nejúspěšnějším filmem, když vydělal jenom v kinech naprosto neuvěřitelných 923,1 milionů dolarů. Film stál mimochodem ,,pouhých“ 63 milionů, protože Spielberg nikdy nepracuje za honorář, jenom za procenta. Fenomenální triky, invenční nápady, výborní herci a přesně obsazené dětské role šlapou jako dobře namazaný stroj. Recenze v New York Times snímek popisuje jako mix hrůzostrašných momentů se sentimentem a napínavou akcí a pomáhá si závěrečným obrazem z filmu, kde hraje důležitou roli nápis Když dinosauři ovládli zemi větou:,,Evidentně, vládnou znovu“. Film je skutečně parádní ukázkou skvěle odvedené zábavné podívané a patří k důležitým mezníkům filmové historie.

 • 100%
  2
  0
  5. 10. 2016
  lamps (14934 bodů)

  Ultrabiják, kterému bez přehánění vděčím za mnohé. Jako malého caparta mě přiměl zamilovat se do hollywoodských velkofilmů, s odstupem let a každým dalším zhlédnutím mě pravidelně obohacuje o stále rozsáhlejší zjištění, kterak hollywoodský velkofilm dokonale poslepovat a odvyprávět. Ta nesmírná lehkost, s jakou se příběh nese, rozplétá i uzavírá, je pouze odrazem precizně promyšlené scénáristické skládačky a zároveň výsledkem obdivuhodné práce Stevena Spielberga. I po nejmíň padesáté mi dělá takovou radost nechat se unést nejprve ideální rodinnou idylkou, která se postupně a hladce mění v napínavou dobrodružnou jízdu s predátory, které film v úvodní části jen vkusně a systematicky představil. Spielbergova inscenace a geniální Williamsova hudba způsobují husinu s neomezenou trvanlivostí a triky už prostě lepší a uvěřitelnější být nemohou. Miluji ten film, jeho postavy, jeho svět, jeho příběh plný nestárnoucích režisérských atrakcí (vibrující hladina vody, strom, restartování systému...), miluji i ten bezprecedentní uvědomělý merchandising. Kult s velkým K.

 • 85%
  0
  0
  1. 9. 2017
  Danny F. (11156 bodů)

  Vizuálně celkově dokonalé, prostředí ideální a přirozené, napínavý příběh a jako celek zaujme.

 • 80%
  2
  0
  29. 6. 2017
  JosefTomas (8957 bodů)

  Filmový klenot, který se zapsal do srdcí nejednoho diváka. Nádhera.

 • 100%
  0
  0
  10. 4. 2019
  Jana Květoňová (6642 bodů)

  Tady ten první Jurský park, to byla prostě bomba! Byli jsme se synem a dosud si pamatuji ty pocity, které jsme měli, tu hrůzu z těch neuvěřitelných monster, vytvořených na základě moderních technologií. A když jsem si přečetla, že se Steven Spielberg inspiroval "Cestou do pravěku" a našimi českými ještěry, potěšilo mě to, ne že ne. Výborná je rovněž hudba Johna Williamse a kamera Deana Cundeyho.

 • 95%
  0
  0
  30. 11. 2012
  VitvarJane (4487 bodů)

  Klasika, kterou můžu vidět posté. Je to naprosto dokonalý vtip, s originální myšlenkou, skvělými efekty, herci a to celé podtržené nejlepším režisérem všech dob - Steven Spielberg.

 • 85%
  0
  0
  3. 8. 2015
  evismaior (4254 bodů)

  Dodnes si živě pamatuji, jak jsme před dvaceti lety na ty oživlé dinosaury nevěřícně zírali - ne tehdejší dobu bezvadné efekty, které i dnes působí uvěřitelně, sympatické výkony Sama Neilla, Laury Dern i obou dětských představitelů (jen ten Jeff Goldblum mi tam s odstupem času připadá spíš jen jako nastrčený pohledný hrudník:-)), děj nenechá diváka na chvíli v klidu, lokace i jednotlivé potvory se stále mění, napětí graduje, ale nechybí ani kousek vtipu. Steven Spielberg prostě natočil film, na který se dá směle podívat i po letech.

 • 90%
  0
  0
  4. 12. 2012
  bidlobox (3802 bodů)

  Dobrý příběh díky napínavé předloze Michaela Crichtona a skvělá podívaná díky průlomovým digitálním trikům. Jestli si nějaký film opravdu zaslouží převedení do 3D, je to právě tento.

 • 100%
  0
  0
  14. 11. 2013
  saboter (3564 bodů)

  Legendární paráda od Stevena Spielberga skrátka klasika.

 • 90%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3345 bodů)

  Spielberg vytvořil velkolepou celovečerní klasiku.Skvěle vybraný herecký obsazení,perfektní vizuální efekty s vynikající výpravou.Film jsem si pustil po mnoha letech a musím potvrdit geniálnost Spielberga(pastva pro oči).Hudební vlnka od dvorního skladatele Spielberga Johna Williamse,byla opět vánkem pro uši.Jurský park musel vidět každý,obrovský ohlas tomu jen napovídá.Plné hodnocení je zasloužené. - Zlatá éra VHS -

 • 95%
  0
  0
  3. 8. 2012
  pantak (3315 bodů)

  Revoluce triků.

 • 100%
  0
  0
  11. 2. 2016
  Ombak_Penari (2764 bodů)

  Vzpomínám si, jak jsem na tento film šel kdysi jako malý s rodiči, což bylo samo o sobě dost neobvyklé, protože na něco takového bych je oba normálně nikdy nedostal. Ale tenkrát se od filmu očekávalo hodně. A když se na plátně objevila první scéna s dinosaurem, tak nám všem spadla brada. Tohle totiž nebyla žádná Cesta do pravěku nebo pohádkový dráčci. To bylo úplně jiné kafe a nás to naprosto ohromilo. Prostě živí dinosauři, co asi pochytali někde v Americe. A to bych řekl, že je prostě stěžejní věc na tomhle filmu. Sice je dobře natočen, dobře zahrán, má skvělou hudbu a všechny ty atributy dobrého filmu, ale kouzlo toho filmu prostě bylo v tom, že divák nevěřícně vyvalil oči. A to je něco, na co se nezapomíná.

 • 85%
  0
  0
  14. 4. 2013
  harry456 (2437 bodů)

  Parádní 3D, je to jako by film byl od základu takto stavěné.
  Dobrý film, který svými efekty neomrzí žádného člověka.
  I když je film převážně ve tmě, 3D v tomto případě boduje naplno, což se bohužel nedá říci o každém filmu natočeném v tomto formátu :)

 • 85%
  0
  0
  26. 11. 2012
  farb (2064 bodů)

  Dobrý film je jako dobré jídlo. A když ho jíte až příliš často, tak se vám prostě přejí a vy ho už nemůžete ani cítit. Nicméně jednoho dne se opět probudíte s obrovskou chutí na něj. A tak to zkusíte znovu, abyste zjistili, že vám pořád neskutečně chutná. Takže po přejedení a dlouholeté odmlce jsem si tenhle pokrm dopřál znovu. A znovu jsem objevoval jeho neskutečně dokonalou chuť. Znovu jsem si neskutečně užíval každou scénu, znovu jsem byl tím malým klukem, který sedí s otevřou pusou a se stejným úžasem jako doktor Grant hltá dinosaury. Opravdová filmová lahůdka, kterou si od teď budu dopřávat s rozvahou a ve vhodném dávkování. A ještě budu doufat, že obdobný postup zabere u další Spielbergovy lahůdky - u Indiana Jonese.

 • 85%
  0
  0
  5. 5. 2013
  karlik4801 (1942 bodů)

  Uznávám Stevena Spielberga kvůli pár filmům, tohle je jeden z nich. Dokázal si poradit s dobrodružným filmem o dinosaurech, který je zasazený do současnosti. Vizuální a zvukové efekty, řvoucí dinosauři, jako kdyby to bylo doopravdy. To celé je doplněné nezapomenutelnou hudbou Johna Williamse. Jurský park vyplňuje příjemný herecký arsenál. A zápletka na mě hodně zafungovala.

 • 100%
  0
  0
  2. 1. 2017
  Arnarmo (1720 bodů)

  Už to prostě řadím mezi klasiku. V tu dobu to bylo nečekané a triumfální. Navíc, je to asi jedný film ( dejme tomu, že i pokračování) s dinosaurama, na který se dá dívat a nemlátit se u toho palicí do hlavy. I po tolika letech to baví a nadchne.

 • 100%
  0
  0
  23. 9. 2012
  brbla666 (1534 bodů)

  na svou dobu velice dobre efekty.

 • 100%
  0
  0
  27. 6. 2018
  Fxxx (1411 bodů)

  Nevídaně dlouho před premiérou v kinech avizovaný film dal nakonec to, co jsem od něj očekával. Úžasný zážitek, protože takové triky do té doby nikdo nedokázal vytvořit. Spielbergovi se povedl fim, který zná snad každý a na který se po deseti letech koukám jako na klasiku v daném žánru. A klasice patří plné hodnocení.

 • 90%
  0
  0
  11. 3. 2014
  jvempire (1208 bodů)

  Další z mých nejoblíbenějších filmů. Skvělé efekty, herecké výkony a scénář podle výborné knihy Michaela Crichtona. K dokonalosti chybí jen o třošku větší věrnost předloze. Dokonale zahraná postava Iana Malcolma.

 • 100%
  0
  0
  23. 9. 2015
  Pajmen (1204 bodů)

  Zábava jak se patří. V porovnání s Jurským světem je tohle nebe a dudy. Je spousta filmů s podobnou "vědeckou" tématikou, ale jen málo z nich rozpoutalo takové nadšené šílenství jako právě Jurský park. Je to samozřejmě skromnější projekt než Jurský svět, ale aspoň má koule.

 • 100%
  0
  0
  29. 4. 2014
  Jakub.Selesi (1166 bodů)

  Tomu se říká film Stevena Spielberga, jeho neskutečně pokročilé dílo, které si zaslouží ocenění...
  Tento film jen tak někdo asi nepřekoná… je to nejpovedenější film, ať už to beru od kamery, přes výpravu, až ke zvuku… pěkná práce…

  • výprava
  • zvuk, kamera
  • příběh
  • hudba
  • 80%
   0
   0
   20. 11. 2013
   michaela159 (1045 bodů)

   Kdysi na mě tohle hodně působilo. Spielbergova perfekcionalistická režie, Cundeyova tradiční líbivá obrazotvornost, Williamsova hrdlem míchající nadpozemská hudební stránka a vcelku standartně napsané role, na nichž toho herci nemohli moc zkazit. K tomu se pak většinou přidávaly trikové výstřelky poslední doby, Dnes na mne film tak světoborně nepůsobí a říkám si, že to je nic moc.

  • 100%
   0
   0
   27. 8. 2014
   Yancl (1020 bodů)

   Tenhle film je pro mě taková živoucí legenda .. hltal jsem to za mlada a hltám to s údivem i dnes. Na dobu vzniku, naprosto úchvatný pokrok filmografie s velmi sympatickým námětem pod dohledem výborného režiséra. Není co víc dodat .. fantastický film :-)

  • 95%
   0
   0
   15. 4. 2014
   Ciiiri (949 bodů)

   Naprosto úžasný film. Mohu ho vidět stále dokola, a stejně je vtipný a žasnu. Krásná myšlenka, dotažená až do konce. Jeden z mála filmů, na který se těším i kvůli jeho hudbě. Je v něm snad vše, vtip, akce, romantika, napětí, horor... Mohu jen doporučit.

   • vtip
   • hudba
   • dinosauři
   • příběh
   • 90%
    0
    0
    8. 4. 2015
    voleman (927 bodů)

    Absolutní klasika, s absolutně převratnými triky, které ani po dvaceti letech moc nezestárli. Příběh je také zábavný a dobře zrežírovaný, herci také hrají výborně, hlavně výborný Sam Neill. Slavná melodie Johna Williamse také k filmu nepopiratelně patří. Moc tomuhle filmu nemohu vyčíst, protože je legendární a stále zábavná rodinná dobrodružná podívaná, která nestárne. 90%

   • 70%
    0
    0
    15. 12. 2021
    naineko (716 bodů)

    Bohužel jsem četl knižní předlohu. Z jedné strany je fajn, že se filmařina diký tomuhle Spielbergovu kousku zas o kousek posunula, ale je to jen slabý odvar původního děje (přičemž náznaky byly ve filmu ponechány a prostě jen sámoúčelně vyšuměly). Taky je fajn, že se neopakují nesmysly typu Indy na ponorce. Přitom třeba v A.I. Spielberg dokázal, že filmy umí. Tady nicméně předvedl jen další popkulturní slátaninu. Škoda promrhaného potenciálu.

   • 100%
    0
    0
    13. 8. 2015
    Dubínka (577 bodů)

    Je to velice dobrý film s na tu dobu dobrými efekty. Z filmového hlediska to bylo velmi dobre, ovšem z vědeckého hlediska je tam par chyb.

   1 2 dalsi posledni

   Hodnocení a recenze Jurský park

   85 92 ?
   jak hlasovat?
   • Volpe 90%
   • MIRKA DOLEJŠOVÁ 100%
   • warlock 80%
   • ZaS 85%
   • ondrej-ondrej 35%
   • Kubys Fencl 95%
   • Svany 95%
   • dobytek 90%
   • frantisek-navorka 100%
   • Psychotronix 60%
   všechna hodnocení (507)

   V žebříčcích uživatelů

   1. místo z 8 v žebříčku uživatele FilipV1996
   3. místo z 5 v žebříčku uživatele xvikivx
   4. místo z 12 v žebříčku uživatele novotnas.jana
   4. místo z 32 v žebříčku uživatele lawaza.1
   4. místo z 24 v žebříčku uživatele Lieninka
   5. místo z 10 v žebříčku uživatele nov.milan
   1. místo z 115 v žebříčku uživatele Deacon Frost
   2. místo z 14 v žebříčku uživatele novotna.bohumila
   3. místo z 6 v žebříčku uživatele zoouška
   4. místo z 10 v žebříčku uživatele Filmokolik