The Lord of the Rings: The Return of the King (USA)
« další názvy »
NSR NSR
Nový Zéland Nový Zéland
USA USA
201 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Drama, Fantasy, Adaptace knižní, Blockbuster, Epický, Kultovní, Oscarový, Série/Franchise, Spirituální
Motto: Nadešel čas rozhodující bitvy. Putování končí ...

Obsah

:
Nadchází čas rozhodující bitvy o přežití Středozemě. Putování jednotlivých členů Společenstva prstenu se dostává do poslední a rozhodující fáze. Čaroděj více »« méně

Režie

:
Peter Jackson

Scénář

:
J. R. R. Tolkien Fran Walsh Philippa Boyens Peter Jackson

Herci

:
Elijah Wood John Rhys-Davies Ian McKellen Sean Astin Viggo Mortensen ...
Premiéra: 15. 1. 2004
DVD: 15. 9. 2004
Jste na stránce filmu Pán prstenů: Návrat krále. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Pán prstenů: Návrat krále myslíte! K 28. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27994 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Pán prstenů: Návrat krále


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  0
  0
  13. 5. 2017
  Brenan88 (45177 bodů)

  Třetí a vlastně i závěrečný díl trilogie,která změnila pohled na žánr fantasy. Lepší název ani tento díl mít nemohl,protože se opravdu jedná o NÁVRAT KRÁLE. Po roce se na filmový trůn vrací opravdový král,aby nás všechny utvrdil v tom,že právě tohle je to nejlepší co můžete v kině vidět. První díl byl vynikající,druhý byl stále velmi dobrý,ale už jsem co vytknout,ale zde si neopovážím cokoliv negativního poznamenat. Těch 11 Oscarů je zasloužených,protože tohle je KRÁL.

 • 95%
  0
  0
  27. 8. 2017
  Pete69 (19989 bodů)

  Neuvěřitelné je, že všechny 3 díly Pána prstenů jsou skvělé. Třetí díly je na mě až příliš překombinovaný a armáda duchů pro mě znamená -5% rptože nemohu překousnout to, že mohly s touto armádou pobít vše a Frodo vlastně mohl odpočívat na kameni a čekat, až bude cesta volná :) Jinak samozřejmě skvělý film.

 • 100%
  0
  0
  7. 10. 2016
  lamps (14836 bodů)

  První díl byl naprosto dokonalý a vychválil jsem ho opravdu hodně, ovšem závěrečná část trilogie mě tak ohromila, že jakákoliv chvála prostě nestačí na popsání té obdivuhodné vytříbenosti, dějové návaznosti a zároveň i nesmírné elegance, s níž se mág Jackson ve Středozemi pohybuje. Snad nikdy jsem neviděl jiný snímek, který by vršil všechny akční a velkolepé scény doslova jednu na druhou a ještě by dokázal gradovat tak delikátním a nezapomenutelným způsobem. Po skvělém Společenstvu přišla evidentně slabší dvojka, a tak jsem od Návratu krále očekával jednodušše epické až legendární zakončení, v němž Jackson nebude diváka ani trochu šetřit a připraví mu největší vizuální hody v životě. A nyní nemohu říci nic jiného, než že mise byla splněna. Viděl jsem hotový a úžasný velkofilm, jenž všechny významné prvky z prvních dvou dílů zužitkovává ještě daleko úderněji a dvojnásobně působivěji a který se jednoznačně zařadil na první místo mezi všemi filmovými finále, jaké kdy vznikly(Harry Potter je jen takový slabý odvar). Na začátku jsem se nadechl, a v záplavě naprosto autentické bitevní vřavy a závěrečného urputného zdolávání Hory osudu si ani nejsem jistý, jestli jsem náhodou nepřekonal světový rekord v zadržování dechu a nemrkání. Tohle je přesně to, co chce každý fanda vidět, tohle je hrdý nositel 11 Oscarů, tohle je legenda!!.

 • 50%
  0
  1
  14. 12. 2017
  Danny F. (11140 bodů)

  Do třetice a dost. Pěkné, zajímavé ale ničím neobvyklé.

 • 95%
  2
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (8394 bodů)

  Úctihodné zakončení, kterému se těžko co vytýká a píše. Nádherná práce a vlastně ukázka poctivého dobrodružství.

 • 85%
  0
  0
  1. 12. 2012
  kedl (6369 bodů)

  Velkolepé, ale zbytečně natahovaný konec!!

 • 80%
  1
  0
  1. 12. 2012
  VitvarJane (4479 bodů)

  Velkolepý konec celé série byl opravdu impozantní. Došli jsme s Frodem tam, kam jsem měli a vrátili se alespoň na chvíli domů. Celý film jsem sledovala se zatajeným dechem a nemohla jsem přestat, dokud celá série neskončila. Nádherné zpracování toho, co Tolkien úchvatně napsal.

 • 100%
  1
  0
  20. 1. 2015
  B3n (4060 bodů)

  Velkolepý závěr celé trilogie

 • 90%
  0
  0
  28. 11. 2012
  bidlobox (3798 bodů)

  Když se schylovalo k premiéře Návratu krále, byl jsem tou dobou v Anglii. Nad obřím balkónem kina ODEON byl natažen mamutí banner s grafikou filmu. Hned na protějším kině zase visel velký plakát na Posledního samuraje s Cruisem. Volba by byla jasná, ale s návštěvou kina jsem počkal na návrat do Čech. Když jsem se do UK vydal podruhé, už byla k mání extended edice všech tří filmů, tak jsem si ji bez váhání koupil a taky Shoreův soundtrack. A jak je to s hodnocení třetího Návratu do Středozemě? Oscary neoscary, už to není plná palba, ale stejně je to pořád dost epic na skvělých 90 procent! :)

 • 100%
  0
  0
  11. 12. 2013
  saboter (3559 bodů)

  Velkolepé zakončení i tak se dá říct že dopadl třetí díl Pána prstenů film má neuvěřitelných 201 minut takže by se film nátáhnout ani víc už nedal i stejně tak se dáříct a atmosféřeherců a všem možném film ňák nevybočuje ze stanovených kolejí a ukáže vám majestátání bytvu se neuvěřitelnými efekty.

 • 100%
  1
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3339 bodů)

  [ THE BEST PETER JACKSON ].Trilogie,která se bude ve vašich myšlenkách pomalu rozkládat a další dny bude pro vás stále důležitější.

 • 85%
  0
  0
  18. 3. 2016
  rkotvald (3158 bodů)

  Dokonalé zakončení filmové trilogie a zároveň jedné kapitoly světové kinematografie. Z trojky čiší nepřeberné množství emocí, epičnosti a filmové preciznosti a to v porovnání s dvojicí předchozích dílů ve všech směrech v těch největších dávkách. V podstatě nic nového nepřináší, zato vše s čím pracuje, dotahuje do pomyslné dokonalosti. Nadmíru emocionální závěr(y) je pak sice přetažený, vzhledem k celkové stopáži všech dílů ale na místě. Na jedničku stále nedám dopustit, ale v oblíbenosti trojka figuruje velmi těsně za ní.

 • 100%
  0
  0
  26. 3. 2013
  výfuk (2971 bodů)

  Petera jsme zatím znali jako režiséra hororů, ale jednou cestoval vlakem a za jednu jedinou cestu dokázal nemyslitelné - přečetk celou první knihu Pána prstenů. A hnedka se rozhodl, že trilogii zfilmuje. A udělal asi největší krok ve svém životě a jeden z největších kroků v historii filmografie. Pán prstenů je po Kmotrovi asi nejznámější a "nejblockbusterovější" trilogie všech dob. Peter s Fran a s Philipou vytvořili mistrovský scénář pro mistrovské dílo. Jeden ze tří Oscarových rekordmanů je film, který stál milióny a viděl miliardy. Díky bohu, že existuje perfektní kniha J. R. R. Tolkiena, kterou mohl Pete nezapomenutelně zpracovat. Shore mě stále ohromoval svou geniální, malebnou a kouzelnou hudbou, kterou si mne podmanil, již dříve. Úžasné výkony všech herců nevyjímaje Serkise a McKellena. Díky mockrát za krásné dětství a krásný život.
  OBLÍBENÉ POSTAVY: Glum, Gimli, Gandalf, Frodo.

 • 100%
  0
  1
  16. 12. 2013
  PipBOY (2593 bodů)

  Klasika,kterou snad viděl každý.Podle mého názoru překonal i svoji knižní předlohu.

 • 95%
  0
  0
  31. 12. 2013
  alexik789 (2510 bodů)

  Po druhém díle jsem nedoufala, že film bude ,,velkolepý," jak si režisér přál u každého dílu. Nakonec se mu to zadařilo u dvou. Třetí díl je nejlepší z celé trilogie a krásně ji uzavírá. Tohle Peter Jackson rozhodně umí. Jsem zvědavá jestli takové filnále čeká i Hobita. Ale trochu pochybuji.

 • 90%
  0
  0
  5. 5. 2013
  harry456 (2436 bodů)

  Film, který miluje úplně každý.
  Skvělé jsou i přidané pasáže.
  Skvěle vytvoření skřeti.

 • 90%
  1
  0
  22. 9. 2013
  miza (2310 bodů)

  Krásná trilogie a skvělé filmové záběry.

 • 75%
  0
  0
  8. 5. 2017
  Rabadi (2258 bodů)

  • výborné herecké výkony, skvěle obsazený film
  • skvělé prostředí, ve kterém se film odehrává
  • oceňuji to, že všechna pokračování stojí za shlédnutí
  • dají se pořídit fanouškovské předměty, máme doma prsten a je nádherný!
  • těžko se orientuje v rasách a postavách proty, kdo nečetl knihy
  • příliš dlouhý film
 • 80%
  0
  0
  23. 11. 2012
  farb (2063 bodů)

  Jackson přidal ne velkoleposti, ale místy během toho ztrácel atmosféru. Nechápejte mě špatně, pořád je to plný božích do kolen posílajících scén, přesto ze mě předchozí dvě části ždímaly mnohem víc emocí. Snad se to časem změní, ale pro tentokrát zkrátka "jen" 80%.

 • 100%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2016 bodů)

  Dlouho jsem se tomuto komentáři vyhýbal, i když jsem věděl, že k němu jednoho dne dojde. Vyhýbal jsem se mu zejména protože jsem se bál, že oněmi řádky nedokážu pořádně vystihnout, jak strašně moc z celého svého srdce a nejhlubšího nitra své duše ty filmy miluju. Co miluju, adoruju. Velebím. Uctívám. Pán prstenů pro mě není jen trilogie naprosto výborných filmů. Je i jakousi součástí mě samotného. Něco, co mě formovalo, co mi utvářelo osobnost, záliby, charakter. Co mě duševně rozvíjelo. Pán prstenů má totiž absolutně všechno, co vyžaduji od velkolepých hrdinských příběhů, které dodnes naprosto zbožňuji – Podmanivý příběh, zajímavé a rozmanité hrdiny, se kterými se člověk může ztotožnit, velkolepé bitvy, epickou podívanou a fantastickou hudbu. A když říkám fantastickou, tak tím opravdu myslím naprosto nejlepší nejlepší filmový soundtrack, jaký jsem kdy slyšel. Howard Shore je génius. Takovou skvostnou symfonii pro mě osobně ještě nikdo netrumfnul. Ani John Williams, Zimmer, atd. Je prostě nejlepší. Což mi připomíná, že zde budu házet jen samé superlativy, to jen pro upozornění. Pán prstenů má nejlepší hudbu, nejlepší proslovy (Aragornovu řeč u Černé brány znám dodnes komplet nazpaměť), nejlépe odvyprávěný příběh, plus samozřejmě je to dodnes moje nejoblíbenější a dovolil bych si říct, že i nejlepší filmová série. Žádný jiný film mi tak často nenaháněl husinu, žádný mě natolik neoslovil, plus u žádného jsem pořádně nebyl dojatý k slzám. Během konce trojky jsem bulil jak malej. Každý, kdo ty filmy viděl, musí uznat, že to není jen nějaká laciná nerdovská fantasmagorie, ale naprosto okouzlující a poetický příběh o hrdinství, lidství, přátelství, lásce a statečnosti. Stíhá být zároveň vtipný a vážný. Napínavý a odlehčený. Romantický a děsivý. Je to mistrovské dílo, které se mi natolik dostalo pod kůži, že už ho pro mě asi nadosmrti nikdy nic nepřekoná. Nu což, nestěžuji si. A kdykoliv mi nějaká žena řekne, že ho také zbožňuje, hned mi bude tak o 45% sympatičtější a atraktivnější, ať už bude vypadat jakkoliv. (A když mi ještě k tomu třeba řekne, že četla Silmarillion, je zde riziko, že se do ní seriózně zamiluju.) Musím Pánovi prstenů poděkovat (v podstatě tím děkuju Sauronovi O__O). Za to jaký jsem. Jak přemýšlím. Co mám rád. Jak jsem již psal, je svým způsobem mou součástí. A já mu za to budu nadosmrti vděčný. Psal bych asi ještě dlouho, ale to bych byl už asi opravdu přespříliš patetický. Takže... Děkuju. A miluju tě. (Film, ne Saurona.)

 • 95%
  1
  0
  5. 12. 2012
  karlik4801 (1941 bodů)

  Na Návrat krále se slyší jako na snímek jenž získal 11 Oscarů a zaslouženě? Podle mě určitě v oblasti nejlepšího filmu, režie, vizuálu a scénáře. Peter Jackson je otec filmové Pána prstenů a jde vidět že do trilogie vložil vše. Známé postavy mě stále bavily i Frodo zesvětli a Elijah mi přestal vadit. Brilantní završení s Glumem a Frodem. Pán prstenů: Návrat krále je jeden z nejlepších filmů ve svém žánru všech dob.

 • 100%
  0
  0
  4. 12. 2012
  psico (1667 bodů)

  Velkolepší zakončení celé serie, parádně jsem si tuhle jízdu užil a už se moc těším na Hobita :)

 • 100%
  0
  0
  13. 12. 2012
  pokladnik (1600 bodů)

  Ke trojce už snad ani není co dodat. Peter Jackson udržel laťku vysoko což se povede málokomu. Taky o tom svědčí Oskaři za každý díl. To se snad nikomu nepovedlo. Konec série je opravdu velkolepý a můj milovaný Aragorn konečně získal nazpět království Gondoru :)U tohoto typu filmů mi happy end vůbec nevadí...

 • 70%
  0
  0
  4. 12. 2012
  Pavlína81 (1571 bodů)

  Tak tohle mě nijak zvlášť nenadchlo jo moc krásně provedeno,efekty také dobré.

 • 95%
  0
  0
  7. 6. 2012
  hroufie (1414 bodů)

  Takhle má vypadat závěr série! Epické

 • 90%
  0
  0
  11. 3. 2014
  jvempire (1208 bodů)

  Velice dobré zpracování knih J.R.R. Tolkiena, které podle mě zachovalo ducha Středozemě. Všechny tři díly na dobré technické i režisérské úrovni. Společenstvo prstenu, Dvě věže i Návrat krále jsou povinou součástí sbírky každého milovníka fantasy v knižní i filmové podobě.

 • 90%
  1
  0
  19. 6. 2013
  michaela159 (1043 bodů)

  ála jsem se, že tři a půl hodiny v kině nevydržím sedět, ale opak je pravdou. Co se týče fanoušků knihy (mezi které patřím) - jsou zde opět výrazné odchylky v ději, něco málo přibylo, hodně událostí chybí, ale není možné převést 300 stránkovou knihu na plátno otrocky tak, bez invence, slovo od slova (tedy lze, ale výsledek by byl tragický). Takže dějové rozdíly jsem se snažila nevnímat a soustředila se na zpracování, dojmy, prostě na film. Technická stránka je dokonalá - kamera, efekty (až na pár míst, které vypadají trochu uměle - podle mého třeba Minas Morgul a zelený sliz á la armáda Mrtvých), střih, zvuk i výprava. Fantastická výpravná hudba Howarda Shore "jenom" ještě víc umocňuje emoce a napětí. Navíc mě fascinuje, s jakou láskou a pečlivostí do všech detailů byly vyrobené všechny kostýmy, rekvizity, lokace a města. Pozadu ale v žádném případě nezůstává ani ta druhá stránka filmu - režie a herecké výkony. Peter Jackson dokázal, že je fantastický vypravěč plný svěžích nápadů a spousty invence. A herci jsou kapitolou sami pro sebe. Elijah Wood i Sean Astin jsou bezchybní, zdatně jim sekunduje Andy Serkis jako Glum, což je asi nejzajímavější postava celého filmu. Legolas je jako obvykle dostatečně vznešený (já vím, nehraje, jenom stojí rovně a hezky se tváří a pěkně vypadá, ale prostě... pěkně vypadá O:-)) a Gimli legrační, ale moc prostoru zde nedostávají. Ani s charismatem Vigga Mortensena to není tak zlé, jak většina kritiků psala. Je pravda, že v okamžiku, kdy se stane králem a má působit naprosto monumentálně, mu něco mu chybí, ale dá se to překousnout, předtím ale do své role padne skvěle. Ian McKellen je již tradičně hodně přesvědčivý a mě osobně překvapil Billy Boyd jako Pipin. Snoubící ve své postavě dětskou zlobivost a zvědavost a naopak moudrost získanou dlouhou nebezpečnou cestou a odvahu na hobita nevídanou (obzvláště v Minas Tirith) - prostě nemá chybu. Tenhle film je zřejmě nejlepší z trilogie, nejlepší fantasy, jaké kdy bylo natočeno a pro mě i jeden z nejkrásnějších filmů, jaký kdy vznikl.

 • 100%
  0
  0
  21. 12. 2014
  Rapaport (1016 bodů)

  Dokonalejší zakončení snad nemohlo být. Jackson dotáhl ságu do cíle ve velkém stylu. Snad není co dodávat. Bitvy jsou fenomenální a zakončení dojemné. Tahle trilogie má prostě všechno co má fantasy příběh mít.Samozřejmě za to může z velké míry knižní předloha, ale Jackson ji tak dokonale zpracoval, že si film těch jedenáct oskarů určitě zaslouží.

 • 100%
  0
  0
  19. 4. 2018
  PRINC180 (817 bodů)

  Ano tento díl je vskutku mistrovské dílo ,I.a II.jsou velice dobré filmy ale III. ukončuje skvěle tuto trilogii že nemám slov člověk žasne jak se dá podle knihy na filmovat skvělé dílo ,nemohu nic vytknout tolik emocí co film přináší je neskutečné. Na závěr mohu režiserovi "Peter Jackson" poděkovat za nádherný zážitek.

 • 90%
  0
  0
  19. 2. 2015
  CrypzzXD (574 bodů)

  • vizuál
  • emoce
  • postavy
  • herci
  • předloha
  • stopáž
1 2 3 dalsi posledni

Hodnocení a recenze Pán prstenů: Návrat krále

88 99 ?
jak hlasovat?
 • RadimH 100%
 • petr-pilat 90%
 • frantisek-navorka 95%
 • vlad-nabodavac 70%
 • 1nikis1 80%
 • Reacherjack2016 80%
 • Mrykodaj 90%
 • BroOo420 100%
 • juha_efx 90%
 • Kubys Fencl 100%
všechna hodnocení (691)

V žebříčcích uživatelů

10. místo z 13 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Směs příběhu prvního dílu a finální bitvy druhého výsledek? Naprosto boží film.”

51. místo z 131 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Ano, vím, není to vyloženě akčnák, ale kdo si pamatuje ten masakr na konci filmu, kde je tuším nejvíce mrtvých historii filmu, tak to tady musím mít, ne?”

1. místo z 16 v žebříčku uživatele Tommass95
1. místo z 5 v žebříčku uživatele VendyHauss
1. místo z 1 v žebříčku uživatele miroslav-harant
1. místo z 7 v žebříčku uživatele Maru
1. místo z 6 v žebříčku uživatele michael-majky-kupcik
3. místo z 10 v žebříčku uživatele lenka-alcielle-cepkova
1. místo z 4 v žebříčku uživatele výfuk