Minority Report (USA)
USA USA
145 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Sci-fi, Thriller

Obsah

:
Píše se rok 2054. Washington D.C. je zbaven kriminality. Budoucnost je světlá. Vina je potrestána dřív, než ke zločinu vůbec dojde. PreKrim, elitní jednotka více »« méně

Režie

:
Steven Spielberg

Scénář

:
Philip K. Dick Jon Cohen Scott Frank

Herci

:
Tom Cruise Max von Sydow Steve Harris Neal McDonough Patrick Kilpatrick ...
Premiéra: 26. 9. 2002
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  21. 1. 2017
  martin-mickey-stusak (11817 bodů)

  Co se týče zpracování, nelze nic vytknout. Steven Spielberg opět udělal kus práce a to i díky dobře zpracovanému scénáři. Jenomže to pořád nabývá dojmu, jako by to tu už nejednou bylo. Fungující firma, nastávající problém s jedním zaměstnancem považujícího za jednoho z nejlepších a následné odhalení tajemství pozadí firmy, o jakém nikdo neměl ani potuchy. Takováto linka byla v minulosti použita již mnohokrát a tak filmovému fandovi se tento snímek stane velmi předvídatelným. V rámci žánru science fiction se však jedná o dílo povedené. Pointa příběhu pokládá tři zásadní otázky. Lze jen tak ovlivnit budoucnost? Platí ještě věta: Ať se stane, co se má stát? Řídí život osud nebo vlastní vůle?

 • 100%
  0
  0
  15. 9. 2017
  Sheldon (11375 bodů)

  Adaptace P. K. Dicka dopadají všelijak a s trochou štěstí se z nich stávají i kultovní díla. V případě Minority Report to platí stoprocentně. Jack Anderton pracuje v organizaci zvané PreCrime – Prevence proti zločinům, která s pomocí médií dokáže zabránit zločinům dříve než se vůbec stanou. Systém je dokonalý dokud se na seznamu zločinců neobjeví jméno Johna Andertona. Je opravdu vrahem nebo je to past?

  Minority Report je akcí nabitý stylový futuristický thriller s myšlenkou, který na trhu dlouho chyběl. Spielberg navíc nezapomněl na své začátky a je vidět, že na sci – fi nezanevřel a že se dokáže zpronevěřit i nálepce slušného režiséra. Nešetří černým humorem a mírně řečeno drsnými záběry, což diváky v tomto roce hodně bavilo, dokonce i Tom Cruise hraje na horní hranici svých možností.

 • 85%
  0
  0
  18. 12. 2017
  lamps (10415 bodů)

  Jakmile je Steven prvních 100 minut řízen smrtícím deadlinem a pořádá neutuchající hon na člověka v promyšleném futuristickém balení, je to zkrátka nářez (přičemž se nádherně rozvíjí celé schéma načrtnuté bleskově v napínavé úvodní sekvenci). Každá z postav má svůj nezbytný význam pro orientaci a seznámení diváka se složitým fikčním světem, každá scéna a honička děj někam záměrně posouvá (snad kromě přehnaně humorné vložky s jatpacky), a byť to vizuál chvílemi prostě nestačí utáhnout, Spielberg vše inscenuje s úžasnou vnitřní dynamikou a vynalézavostí. Závěrečná část, kde se rvou do popředí rodinné hodnoty, film zpomalí a řeší se klíčový zločin, jehož viníka trochu zkušenější divák dopředu snadno odhalí, bohužel jinak vynikající dojem lehce sráží. Na jednu stranu se zde ukazuje Spielbergův vypravěčský génius a špičkové zacházení s utajovanými informacemi fabule, které se rozvíjejí napříč dvojím finále do plnohodnotně uzavřené skládačky, na druhou stranu jsou vidět možná až přehnaně vysoké ambice, které v závěru zabraňují absolutnímu eye-candy prožitku a jinak soudržný scénář zbavují formální eufonie. Co ale k naprosté špičce bezpochyby patří, je kromě kamery bombastická práce se zvukovými efekty, které přivádí do uší orgasmus překonávající možná i novější Válku světů...

 • 70%
  0
  0
  2. 12. 2012
  kedl (6360 bodů)

  Spielberg se spolupráci s ILM (George Lucase) vytvořil opravdu pozoruhodně trikově vybavený film. Triky se zdají být naprosto dokonalé a to že nezastiňují příběh je taky né tak často viditelné.......Jednoznačně jeden z nejdrsnějších sci-fi thrillerů posledních let.Bravo Stevene!!!!

 • 100%
  0
  0
  12. 5. 2013
  výfuk (2942 bodů)

  Snímek jsem v podstatě bral jako každý jiný, ale nakonec jsem byl překvapen. Steven mě poslední dobou docela zklamával, ale nyní jsem ho opět viděl ve sci-fi a vytvořil ho dokonale. Příběh je geniální jako od Nolana, čímž mě ohromil hned. Herecké výkony, ať už Cruisovi nebo Farrelovi, byly dokonalé. Cruis se možná dostane mezi mé oblíbené... po tomto filmu o tom silně uvažuji. Steve mi konečně po dlouhé době dal moc dobrý film, který je místy trochu nevyhovující, ale to je skoro každý film. Nemám nic jiného na srdci než nadšení...

 • 85%
  0
  0
  22. 3. 2016
  Ombak_Penari (2735 bodů)

  Cruise a scifi, Spielberg a scifi. To prostě patří k sobě a náramně to funguje. A když se ještě přihodí Philip K. Dick, tak je už tuplem vymalováno...

 • 70%
  0
  0
  28. 10. 2014
  stantheman (2163 bodů)

  Jeden z lepších scifi filmů. Spielberg je dokonalý řemeslník a to je vždy na jeho filmu vidět. Bohužel se neumí vyhnout hollywoodským klišé , zvláště v koncové fázi filmu...takže konec působí úsměvně a dnes již i trapně. Největší chybou filmu je samotný Tom C. , který prostě působí v tomto filmu až legračně , chybí mu charisma a herecky taky nedosahuje lepšího průměru.

 • 100%
  0
  0
  24. 7. 2017
  leafroller (2002 bodů)

  Film s asi největším počtem logických nesmyslů v historii. A to i na scifíčko. Tyhle šílenosti jsou však dokonale vyvážené nápady, kterými film doslova překypuje. Přidám-li k tomu vynikající provedení, žádné mrtvé pasáže a sqělého Colina Farrella, kterého jsem v tomto snímku zaznamenal poprvé, dostanu stoprocentní koktejl, na nějž můžu koukat kdykoli.

 • 100%
  0
  0
  6. 12. 2012
  Pavlína81 (1554 bodů)

  Tak tenhle film se velice povedl zase neskutečné efekty v té době něco nového a krimi příběh také velice dobrý.

 • 100%
  0
  0
  25. 9. 2015
  Pajmen (1018 bodů)

  Sci-fi jako řemen.

  Vždycky jsem obdivoval představivost o budoucích společnostech a civilizacích a tahle představa budoucnosti bez vražd je tak absurdní, až se mi tomu chtělo věřit. Všichni zahráli skvěle, což je jistě i práce Spielberga. Z mého pohledu se role nejlíp chopil Colin Farrell.

 • 85%
  0
  0
  21. 5. 2014
  dancemusic2012 (417 bodů)

  Stále nadčasové a pořádně dobré sci-fi režiséra Stevena Spielberga a Toma Cruise v hlavní roli.
  Cruisovi tyhle filmy sednou, viz Oblivion nebo Válka světů.

81 ? ?
 • radek svadla 80%
 • zabak95 90%
 • leila-ahmadzai 60%
 • katie-raijin-bosek 60%
 • Nikipi 85%
 • Sheldon 100%
 • Kisak76 90%
 • Filmokolik 85%
 • jarda-tatar 80%
 • leafroller 100%
všechna hodnocení (159)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

8. místo z 23 v žebříčku uživatele výfuk
10. místo z 10 v žebříčku uživatele Savel
12. místo z 34 v žebříčku uživatele semula
54. místo z 86 v žebříčku uživatele divid.jh
509. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
Sdílet tuto stránku:

Partneři: