Sin City (USA, originální název)
« další názvy »
USA USA
126 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Krimi, Thriller
Motto: Není spravedlnosti bez hříchu.

Obsah

:
Sin City - město hříchu je zamořeno kriminálníky, zkorumpovanými policisty a sexy ženami; někdo touží po pomstě, někdo po spasení a další ... po obojím. více »« méně

Režie

:
Frank Miller Robert Rodriguez Quentin Tarantino

Scénář

:
Frank Miller

Herci

:
Jessica Alba Bruce Willis Devon Aoki Mickey Rourke Clive Owen ...
Premiéra: 21. 7. 2005
DVD: 28. 11. 2005

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  3
  0
  13. 5. 2017
  Brenan88 (23428 bodů)

  Takhle má vypadat komiks převedený na filmové plátna. Úchvatné vizuální orgie jen podtrhují zážitek,který Sin City nabízí. Všechny příběhy jsou velmi dobré a casting se také povedlo. Konkrétně Bruce a Mickey jsou pro svou roli přímo stvoření. Drsné a syrové,tak to mám rád.

 • 90%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (9820 bodů)

  Sin City je výtvarně úchvatný film, jeho děj je pochopitelně fantaskní a herci záměrně přehrávají. Film má mimořádně hutný děj, je plný zajímavých zvratů, dobré hudby a dýchne na vás atmosféra staré dobré drsné školy. Tento film je vhodný pro každého příznivce drsných filmů noir.

 • 80%
  0
  0
  30. 9. 2012
  Standa. (5587 bodů)

  Když jsem viděl Sin City poprvé, asi v roce 2006, tak jsem byl zklamaný a moje hodnocení tehdy bylo hodně slabé, ale potom jsem si ho znova pustil v roce 2011 a bylo to jako vidět film novýma očima. Netypické vizuální zpracování může někomu přijít divné, ale mě se zalíbilo a do filmu prostě patří (asi jako temné prostředí k filmu Vrána). K tomu to skvělé herecké obsazení, snad i tu nejmenší roli hraje nějaká Hollywoodská hvězda. Film, který určitě není pro každého, ale to je prostě Tarantino.

 • 0%
  0
  0
  14. 8. 2015
  Pas (4738 bodů)

  Komiks Willis
  V žádném případě tohle není dobrý film. Komiksy mám rád. Tohle je ale až moooc přehnané a více než ubohé. Raději zavřu oči a budu dělat že jsem tam Willise neviděl. Katastrofa! Každý je zabiják jak hovado. Nikdo nepochybuje o své neporazitelnosti. To je fakt síla. Udělat to kreslené, tak se tohle může vysílat pro děti. Protože tomuhle přece nemůže normální člověk přijít na chuť. Stejný nesmysl jako Kill Bill.

 • 70%
  0
  0
  1. 12. 2012
  VitvarJane (4421 bodů)

  První film, který mě vtáhnul do světa Quentina Trantina a který je podle mě nepřekonatelným. Tento film mě překvapil nejen dokonalým výběrem herců, ale též zpracováním a konečně i celkovým dojmem, který jsem si z něj odnesla...

 • 85%
  0
  0
  29. 11. 2012
  bidlobox (3775 bodů)

  Drsné pulpové příběhy, které zrovna nemusím, ale dostala mne nekompromisně svérázná komiksová stylizace a přítomnost herců jako je Bruce Willis nebo v netradičním obsazení Elijah Wood (Frodo z Pána prstenů). Těším se na dvojku, doufám, že se jí po těch deseti letech od uvedení jedničky dočkáme.

 • 80%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3303 bodů)

  Výborný Rodriguezův film a jeden z nejlepších děl co stvořil.Tarantinova a Millerova ruka přidána do díla dodala jedinečnou příchut' divákova pohledu na velmi originální a skvěle graficky zpracované řemeslo.Všichni se ocitli ve svém oblíbeném prostředí brutálního násilí,potvrzuje vytříbřeného vyprávění.Comicsová předloha a velmi dobrá skupinka dobrých herců s audiovizuálním tempem neztrací drive. +++ Tarantinova část filmu v jízdě autem Jackie Boyeho a Dwighta,kdy je Dwight zastaven policistou je opět Tarantinův mistrovský "epilaf".

 • 90%
  0
  0
  15. 1. 2017
  JosefTomas (3249 bodů)

  Málo kdy mě film tak chytne svým zpracováním a ojedinělým stylem. Příběhy skvost, postavy jakbysmet (Hlavně Marv), hlášky trefné a město temné. Těch 95 si to zaslouží.

 • 90%
  0
  0
  5. 5. 2013
  výfuk (2930 bodů)

  Nevím co tímto snímek chtěli tvůrci dokázat. Quentin udělal malou scénku a Miller a Rodriguez... vytvořili mistrovské dílo. Film mě tak moc držel, že jsem se díval na stopáž ne proto, abych věděl kdy to skončí, ale protože jsem chtěl vědět jak dlouho si toto ještě budu vychutnávat. Miller se mi ukázal už s 300, kde také projevil trochu té krvelačnosti a co Rodriguez? Jeho béčkové šarádičky pro děti celkem ušli, spíše jsem ho bral jako béčkového rejžu (asi se nejvíce proslavil svými hororovými újmy, které zatím zhlédnout v plánu nemám). Po Sin City vidím, že se dokáže ujmout i něčeho slušného, ba úžasného. Bruce se mi opět perfektně ukázal a už jsem ho prostě musel přidat k mým oblíbeným. Ve filmu se objevují úžasný herci, všech věkových kategorií a i to mi zaručovalo dobré pokoukání. Dlouho jsem se nepodíval na film z mé pouti... čekání se očividně vyplatilo a ukázalo Sin City. Dvě stovky na druhé pokračování klidně dám. Těším se na další újmy a doufám, že z dvojky nevzejdou žádné průjmy.

 • 85%
  0
  0
  3. 1. 2013
  miza (2105 bodů)

  Když poslouchál skladbu od AC/DC se stejným názvem pokaždé se mi vybaví tento báječný film.

 • 75%
  0
  0
  5. 5. 2013
  karlik4801 (1925 bodů)

  Ukázka toho, že existují filmy, na které není radno dívat se často, protože by se razantně snížilo hodnocení. Poprvé jsem to viděl asi před třemi lety, teď zase v roce 2013. Nevím jestli se na to v blízké době kouknu. To protože by mi to začalo lézt na nervy, takhle si Sin City drží svojí originalitu. Když to vidím v takovémhle intervalu, můžu vidět tu novou krásu. Jinak by v tom byla tuctová podívaná. Hrozně se bojím dvojky.

 • 100%
  0
  0
  12. 10. 2015
  leafroller (1710 bodů)

  Jsou filmy, na které se mohu dívat pořád dokola a dokola a nikdy se neomrzí. Sin city mezi ně rozhodně a po zásluze patří. Tři drsné příběhy města hříchu spojené jedním barem, nasáklé krví, násilím a zvráceností. Sqělé výkony pánů Willise, Rourka a Owena a mnoha dalších. Komixová okénka do detailů převedená na filmový pás a černobílá atmosféra rozkladu a tajemství. To je Sin city, temné a živoucí.
  Co se mi na tomto filmu ale líbí nejvíc, je naprostá dotaženost, proudící a stříkající jako čerstvá horká krev z otevřené tepny autorovy fantazie. Nic se neztratí v překladu. Rourke jako zabiják, jdoucí po krku vrahům své milenky, dělá svou "práci" přesně tak, jak ho to baví a hlavně jak je nutné. Dopřává svým nepřátelům přesně to, co si zaslouží a divák se chtě-nechtě musí s jeho ukrutnými činy ztotožnit a otevřít tak tmavou stránku svého srdce jako Pandořinu skříňku. Žádná pěsťovka a pistolka....pěkně pomalu a hrubě.... A mají-li být ve filmu holky a pistole, tak to musí být nahé šlapající topmodelky se samopaly. Jakkoli bohužel nevyšel původní Millerův návrh, aby všechny roštěnky byly nahoře bez, dostane divák dostatečnou dávku hormonů a představivost bývá zhusta lepší než skutečnost, i když je nahá. A Bruce Willis? To je prostě Bruce Willis. S infarktem a několika kulkami v těle rozmlátí hlavu hajzlovi jen krev stříká a svázaný, nahý a pověšený za krk nepřestává bojovat až do úplného konce, protože je to prostě fér obchod. A jestli ho má milovat nějaká oběť, tak rozhodně ta nejmladší a nejžhavější baba z celého filmu, absolutně nedostupná, ďáblova princezna seslaná na zem jako návnada pro všechny slintající ožralce a zvrhlíky všeho druhu, kterým však nosí jen smůlu a smrt... Nic nechybí, nic nepřebývá, všeho je správně. Překlad a dabing je nadmíru výtečný. Jestli doporučuji? Otazka by měla spíše znít: Haló, vy jste ho ještě neviděli? Blázni!!!!!!!!!!

 • 85%
  0
  0
  7. 12. 2012
  psico (1656 bodů)

  Kvalitní hecerké obsazení. Rodrigéz se v tomhle snímku odně vytáhl. A za pomoci Tarantina s Millerem vznikla tahle super podívaná.

 • 100%
  0
  0
  6. 4. 2015
  Cechulda (1213 bodů)

  Ve chvíli, kdy se podíváte na jméno režiséra, musíte alespoň tušit, co Vás čeká. Když na začátku filmu běží titulky a vidíte, že Rodrigézovi pomáhá Quentin Tarantino, dá se předpokládat, že odtrhnete od filmu oči až po skončení filmu. Genius se nezapře. Prolínání dějů, které se později všechny propojí.

  • skvělé grafické zpracování
  • super hudba
  • super herci a super herecké výkony
  • 85%
   0
   0
   29. 11. 2012
   scarecrow (689 bodů)

   Film se skvělým hereckým obsazením. Sin City je asi jediný film, který se mi líbil i přesto, že na něm pracoval i Tarantino (naštěstí jen na malé části). Výborné příběhy, skvělá atmosféra a opravdu zajímavé postavy.

  • 70%
   0
   0
   10. 8. 2016
   EXpenzza (647 bodů)

   Po geniálním komiksu, po neuvěřitelných zprávách o obsazení, po geniálních trailerech přichází GENIÁLNÍ film. Ano Robert Rodriguez to dokázal a Frank Miller to dokázal dokonce podruhé a já jsem jim neskonale vděčný. Je to totiž opravdu skvělá podívaná vizuelně i příběhově. Nechápu proč všichni říkají a píšou že se jedná o tři povídky když jsou jasně čtyři, všichni totiž jaksi zapomínají na tu uplně první ZÁKAZNÍK MÁ VŽDYCKY PRAVDU pak už následují zmiňované tři další (plus suprová improvizace s koncem filmu :-). Druhá povídka THE HARD GOODBYE je podána ve zběsilém tempu a sice se budu opakovat ale Mickey Rourke opravdu JE Marv!!!!!!! Kdo se vám ale také nesmazatelně zapíše do paměti je Elijah Wood, protože Kevina zvládl na jedničku a vypadá opravdu znepokojujícně nebezpečně. Rutger Hauer nepředvede nic extra ale rozhodně nešidí. VELKÁ TLUSTÁ ZABIJAČKA se mi taky moc líbila a moc nechápu proč ji všichni okolo tak stíraj. Clive Owen mi příde docela uspokojivě "Dwightovský" a Benicio Del Toro je super ostatně jako v každé jeho roli. Koho ale musím těžce pochválit je Devon Aoki, které přiznám se jsem se trochu obával, ale také nezklamala a zbavila se svého Rychle a Zběsile image a Miho je na světě. Jinak Brittany Murphy se mi také moc líbila a přišla mi mnohem víc sexy než Jessica Alba. A konečně poslední TEN ŽLUTEJ PARCHANT, ten žlutej parchant je opravdu žlutej a opravdu parchant. Bruce Willis je přesnej a role zkrachovalejch detektivů mu prostě neoddiskutovatelně seděj. Jessica Alba dobrý přesně jak v komiksu a je moc hezká a tancovat umí (a navíc je taková milá). Kdo mě mile překvapil svojí přítomností byl Michael Madsen pro kterého mám tak nějak slabost. No a bonbónek v TOM ŽLUTYM PARCHANTOVI je když se Hartigan probojovává na farmu a je tam záběr na Kevina jak si čte :-) Nemohu jinak než doporučit a určitě si na to zajdu i do kina. Ale co je hlavní Sin City mě neuspokojilo pouze jako filmového diváka ale i jako fanouška mého oblíbeného komiksu a to není málo.

  • 70%
   0
   0
   29. 12. 2013
   Sir.Hovado (396 bodů)

   Z vizuálu by si jeden ustříkl nadšením do trenek, ale proč tam proboha převzaly úplně VŠECHNY texty? V komiksu má svoje místo, když postava řekne "šel jsem ulicí", protože je to statickej obrázek. Ale když to nutíte postavu říkat, když opravdu jde ulicí, skoro to vypadá jako film pro slepce. Ale ve výsledku pořád dobrý, hlavně díky neskutečný herecký sestavě.

   • herci
   • vizuál
   • akce
   • atmosféra
   • dialogy jak pro idioty
   • prostřední příběh je nejslabší
  • 95%
   0
   0
   6. 1. 2015
   poky.mn (46 bodů)

   Užasný film, všechno do sebe zapadá, i ten nejmenší detail má význam. Už předloha je vynikající a kupodivu se převod na stříbrné plátno povedl. Včetně barevné stylizace, hereckých výkonů, režie... Jistě není pro každého, ale podle mě se může snímek s klidem zařadit mezi kultovní filmy. Škoda, že dvojka se tak moc nepovedla.

  78 79 ?
  • SlaLeto 95%
  • petr-lehky 75%
  • Jaryner 65%
  • Michael Jackson 30%
  • Filmokolik 80%
  • Daduna 100%
  • bohhous22 80%
  • amrian-maafian-lkimek 85%
  • jarv 65%
  • karolina-klimsova 80%
  všechna hodnocení (224)
  jak hlasovat?

  V žebříčcích uživatelů

  59. místo z 49 v žebříčku uživatele JosefTomas

  „Rodriguez se do toho spustil s odhodláním natočit film s originálním grafickým podáním a to byl pouze zlomek, co film nabídl.”

  6. místo z 14 v žebříčku uživatele novotna.bohumila
  7. místo z 46 v žebříčku uživatele headhunter
  10. místo z 29 v žebříčku uživatele Janninna
  10. místo z 22 v žebříčku uživatele katush
  10. místo z 80 v žebříčku uživatele ondrej-kolmacka
  11. místo z 14 v žebříčku uživatele Daduna
  12. místo z 73 v žebříčku uživatele Carpaccio
  14. místo z 60 v žebříčku uživatele konias
  14. místo z 15 v žebříčku uživatele Anni
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: