Sin City (USA, originální název)
« další názvy »
USA USA
126 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Krimi, Thriller
Motto: Není spravedlnosti bez hříchu.

Obsah

:
Sin City - město hříchu je zamořeno kriminálníky, zkorumpovanými policisty a sexy ženami; někdo touží po pomstě, někdo po spasení a další ... po obojím. více »« méně

Režie

:
Frank Miller Robert Rodriguez Quentin Tarantino

Scénář

:
Frank Miller

Herci

:
Jessica Alba Bruce Willis Devon Aoki Mickey Rourke Clive Owen ...
Premiéra: 21. 7. 2005
DVD: 28. 11. 2005
Jste na stránce filmu Sin City - město hříchu. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Sin City - město hříchu myslíte! K 24. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27079 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  13. 5. 2017
  Brenan88 (40757 bodů)

  Takhle má vypadat komiks převedený na filmové plátna. Úchvatné vizuální orgie jen podtrhují zážitek,který Sin City nabízí. Všechny příběhy jsou velmi dobré a casting se také povedlo. Konkrétně Bruce a Mickey jsou pro svou roli přímo stvoření. Drsné a syrové,tak to mám rád.

 • 100%
  0
  0
  1. 1. 2020
  martin-mickey-stusak (21501 bodů)

  Naprosto úchvatný a fascinující komiksový snímek podtrhující celou svou podstatu jak scenáristické, tak i vizuální komiksové tvorby Franka Millera. Celý příběh je poskládán z několika povídkových příběhů, což je na jednu stránku zase docela škoda, neboť každý je po dějové stránce tak obsáhlý, že by si každý zasloužil svůj vlastní film. Kromě scénky před úvodníma titulkama. Tato krátká povídka vyšla i v Česku v komiksovém časopise Crew a není od věci už tento komiks s filmovým ztvárněním porovnat. Millerovi kresby skutečně tak dokonale ožily, že to až šokuje. Snímek jako celek je samozřejmě dokonalý noirový thriller, jaký do této chvíle neměl obdoby. Jedná se o nejpřesnější implementaci komiksu, jaký kdy byl proveden. Jak po výtvarné stránce tak i úhlem kamery. Dějově místy až brutální, i svým smyslem pro erotičnost, plně korespondující s ryze mužskou fantazií. Těžko říct jak divák neznalí originálního komiksu, ale komiksový fanoušek si rozhodně přijde na své.  

 • 90%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (15941 bodů)

  Sin City je výtvarně úchvatný film, jeho děj je pochopitelně fantaskní a herci záměrně přehrávají. Film má mimořádně hutný děj, je plný zajímavých zvratů, dobré hudby a dýchne na vás atmosféra staré dobré drsné školy. Tento film je vhodný pro každého příznivce drsných filmů noir.

 • 80%
  1
  0
  5. 8. 2018
  lamps (14232 bodů)

  Sin City je fenomén. Jako celek možná trochu nekonzistentně segmentované, takže jednotlivé epizody moc nepodporují nebo nedoplňují vývoj jiných, ale většinu segmentů z hlavy zkrátka nevyženu a podívám se vždycky a od srdce rád - Rodriguez naordinoval filmu ukrutně sexy stylizaci, naočkoval ho šťavnatým komiksovým násilím a napumpoval plejádou skvělých herců, kteří si své už tak zajímavé postavy naprosto podmaňují (nejlepší sestupně Rourke, Willis a Owen). Atmosféra funguje a Sin City je tak špinavé, bezútěšné a nepředvídatelné místo, že bych v něm vydržel klidně i o něco déle. Emoce stranou, tohle je čirý obrazový prožitek...

 • 85%
  0
  0
  22. 1. 2018
  Danny F. (11122 bodů)

  Snímek se skládá ze čtyř příběhů a je založen na stejnojmenné sérii tří komixů Franka Millera (The Hard Goodbye, The Big Fat Kill a That Yellow Bastard). Příběhy se odehrávají v temném, bídném a zkorumpovaném městě Basin City (Říční město) přezdívaném Sin City (Město hříchu). Film se vyznačuje unikátním barevným zpracováním, ve kterém je většina filmu zobrazena černobíle, jen některé vybrané objekty barevně. Film byl promítán v roce 2005 na Filmovém festivalu v Cannes, kde byl nominován na Zlatou palmu a za své vizuální zpracování získal Technickou cenu (Technical Grand Prize). V roce 2006 byl nominován na filmovou cenu Český lev jako Nejlepší zahraniční film. * OBSAZENÍ: Mickey Rourke - Marv, Bruce Willis - detektiv John Hartigan, Elijah Wood - Kevin, Michael Madsen - Bob, Jessica Alba - Nancy Callahan, Alexis Bledel - Becky, Benicio Del Toro - Jackie Boy, Clive Owen - Dwight McCarthy, Brittany Murphyová - barmanka Shellie, Josh Hartnett - nájemný zabiják, Rosario Dawson - Gail.

 • 95%
  2
  0
  15. 1. 2017
  JosefTomas (6684 bodů)

  Málo kdy mě film tak chytne svým zpracováním a ojedinělým stylem. Příběhy skvost, postavy jakbysmet (Hlavně Marv), hlášky trefné a město temné. Těch 95 si to zaslouží.

 • 0%
  0
  0
  14. 8. 2015
  Pas (6204 bodů)

  Komiks Willis
  V žádném případě tohle není dobrý film. Komiksy mám rád. Tohle je ale až moooc přehnané a více než ubohé. Raději zavřu oči a budu dělat že jsem tam Willise neviděl. Katastrofa! Každý je zabiják jak hovado. Nikdo nepochybuje o své neporazitelnosti. To je fakt síla. Udělat to kreslené, tak se tohle může vysílat pro děti. Protože tomuhle přece nemůže normální člověk přijít na chuť. Stejný nesmysl jako Kill Bill.

 • 80%
  0
  0
  30. 9. 2012
  Standa. (6160 bodů)

  Když jsem viděl Sin City poprvé, asi v roce 2006, tak jsem byl zklamaný a moje hodnocení tehdy bylo hodně slabé, ale potom jsem si ho znova pustil v roce 2011 a bylo to jako vidět film novýma očima. Netypické vizuální zpracování může někomu přijít divné, ale mě se zalíbilo a do filmu prostě patří (asi jako temné prostředí k filmu Vrána). K tomu to skvělé herecké obsazení, snad i tu nejmenší roli hraje nějaká Hollywoodská hvězda. Film, který určitě není pro každého, ale to je prostě Tarantino.

 • 70%
  0
  0
  1. 12. 2012
  VitvarJane (4473 bodů)

  První film, který mě vtáhnul do světa Quentina Trantina a který je podle mě nepřekonatelným. Tento film mě překvapil nejen dokonalým výběrem herců, ale též zpracováním a konečně i celkovým dojmem, který jsem si z něj odnesla...

 • 85%
  0
  0
  29. 11. 2012
  bidlobox (3794 bodů)

  Drsné pulpové příběhy, které zrovna nemusím, ale dostala mne nekompromisně svérázná komiksová stylizace a přítomnost herců jako je Bruce Willis nebo v netradičním obsazení Elijah Wood (Frodo z Pána prstenů). Těším se na dvojku, doufám, že se jí po těch deseti letech od uvedení jedničky dočkáme.

 • 80%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3331 bodů)

  Výborný Rodriguezův film a jeden z nejlepších děl co stvořil.Tarantinova a Millerova ruka přidána do díla dodala jedinečnou příchut' divákova pohledu na velmi originální a skvěle graficky zpracované řemeslo.Všichni se ocitli ve svém oblíbeném prostředí brutálního násilí,potvrzuje vytříbřeného vyprávění.Comicsová předloha a velmi dobrá skupinka dobrých herců s audiovizuálním tempem neztrací drive. +++ Tarantinova část filmu v jízdě autem Jackie Boyeho a Dwighta,kdy je Dwight zastaven policistou je opět Tarantinův mistrovský "epilaf".

 • 90%
  0
  0
  5. 5. 2013
  výfuk (2964 bodů)

  Nevím co tímto snímek chtěli tvůrci dokázat. Quentin udělal malou scénku a Miller a Rodriguez... vytvořili mistrovské dílo. Film mě tak moc držel, že jsem se díval na stopáž ne proto, abych věděl kdy to skončí, ale protože jsem chtěl vědět jak dlouho si toto ještě budu vychutnávat. Miller se mi ukázal už s 300, kde také projevil trochu té krvelačnosti a co Rodriguez? Jeho béčkové šarádičky pro děti celkem ušli, spíše jsem ho bral jako béčkového rejžu (asi se nejvíce proslavil svými hororovými újmy, které zatím zhlédnout v plánu nemám). Po Sin City vidím, že se dokáže ujmout i něčeho slušného, ba úžasného. Bruce se mi opět perfektně ukázal a už jsem ho prostě musel přidat k mým oblíbeným. Ve filmu se objevují úžasný herci, všech věkových kategorií a i to mi zaručovalo dobré pokoukání. Dlouho jsem se nepodíval na film z mé pouti... čekání se očividně vyplatilo a ukázalo Sin City. Dvě stovky na druhé pokračování klidně dám. Těším se na další újmy a doufám, že z dvojky nevzejdou žádné průjmy.

 • 90%
  0
  0
  12. 10. 2015
  leafroller (2591 bodů)

  Jsou filmy, na které se mohu dívat pořád dokola a dokola a nikdy se neomrzí. Sin city mezi ně rozhodně a po zásluze patří. Tři drsné příběhy města hříchu spojené jedním barem, nasáklé krví, násilím a zvráceností. Sqělé výkony pánů Willise, Rourka a Owena a mnoha dalších. Komixová okénka do detailů převedená na filmový pás a černobílá atmosféra rozkladu a tajemství. To je Sin city, temné a živoucí.
  Co se mi na tomto filmu ale líbí nejvíc, je naprostá dotaženost, proudící a stříkající jako čerstvá horká krev z otevřené tepny autorovy fantazie. Nic se neztratí v překladu. Rourke jako zabiják, jdoucí po krku vrahům své milenky, dělá svou "práci" přesně tak, jak ho to baví a hlavně jak je nutné. Dopřává svým nepřátelům přesně to, co si zaslouží a divák se chtě-nechtě musí s jeho ukrutnými činy ztotožnit a otevřít tak tmavou stránku svého srdce jako Pandořinu skříňku. Žádná pěsťovka a pistolka....pěkně pomalu a hrubě.... A mají-li být ve filmu holky a pistole, tak to musí být nahé šlapající topmodelky se samopaly. Jakkoli bohužel nevyšel původní Millerův návrh, aby všechny roštěnky byly nahoře bez, dostane divák dostatečnou dávku hormonů a představivost bývá zhusta lepší než skutečnost, i když je nahá. A Bruce Willis? To je prostě Bruce Willis. S infarktem a několika kulkami v těle rozmlátí hlavu hajzlovi jen krev stříká a svázaný, nahý a pověšený za krk nepřestává bojovat až do úplného konce, protože je to prostě fér obchod. A jestli ho má milovat nějaká oběť, tak rozhodně ta nejmladší a nejžhavější baba z celého filmu, absolutně nedostupná, ďáblova princezna seslaná na zem jako návnada pro všechny slintající ožralce a zvrhlíky všeho druhu, kterým však nosí jen smůlu a smrt... Nic nechybí, nic nepřebývá, všeho je správně. Překlad a dabing je nadmíru výtečný. Jestli doporučuji? Otazka by měla spíše znít: Haló, vy jste ho ještě neviděli? Blázni!!!!!!!!!!

 • 85%
  0
  0
  3. 1. 2013
  miza (2303 bodů)

  Když poslouchál skladbu od AC/DC se stejným názvem pokaždé se mi vybaví tento báječný film.

 • 75%
  0
  0
  5. 5. 2013
  karlik4801 (1939 bodů)

  Ukázka toho, že existují filmy, na které není radno dívat se často, protože by se razantně snížilo hodnocení. Poprvé jsem to viděl asi před třemi lety, teď zase v roce 2013. Nevím jestli se na to v blízké době kouknu. To protože by mi to začalo lézt na nervy, takhle si Sin City drží svojí originalitu. Když to vidím v takovémhle intervalu, můžu vidět tu novou krásu. Jinak by v tom byla tuctová podívaná. Hrozně se bojím dvojky.

 • 85%
  0
  0
  7. 12. 2012
  psico (1664 bodů)

  Kvalitní hecerké obsazení. Rodrigéz se v tomhle snímku odně vytáhl. A za pomoci Tarantina s Millerem vznikla tahle super podívaná.

 • 100%
  0
  0
  6. 4. 2015
  Cechulda (1315 bodů)

  Ve chvíli, kdy se podíváte na jméno režiséra, musíte alespoň tušit, co Vás čeká. Když na začátku filmu běží titulky a vidíte, že Rodrigézovi pomáhá Quentin Tarantino, dá se předpokládat, že odtrhnete od filmu oči až po skončení filmu. Genius se nezapře. Prolínání dějů, které se později všechny propojí.

  • skvělé grafické zpracování
  • super hudba
  • super herci a super herecké výkony
  • 70%
   0
   0
   10. 8. 2016
   EXpenzza (747 bodů)

   Po geniálním komiksu, po neuvěřitelných zprávách o obsazení, po geniálních trailerech přichází GENIÁLNÍ film. Ano Robert Rodriguez to dokázal a Frank Miller to dokázal dokonce podruhé a já jsem jim neskonale vděčný. Je to totiž opravdu skvělá podívaná vizuelně i příběhově. Nechápu proč všichni říkají a píšou že se jedná o tři povídky když jsou jasně čtyři, všichni totiž jaksi zapomínají na tu uplně první ZÁKAZNÍK MÁ VŽDYCKY PRAVDU pak už následují zmiňované tři další (plus suprová improvizace s koncem filmu :-). Druhá povídka THE HARD GOODBYE je podána ve zběsilém tempu a sice se budu opakovat ale Mickey Rourke opravdu JE Marv!!!!!!! Kdo se vám ale také nesmazatelně zapíše do paměti je Elijah Wood, protože Kevina zvládl na jedničku a vypadá opravdu znepokojujícně nebezpečně. Rutger Hauer nepředvede nic extra ale rozhodně nešidí. VELKÁ TLUSTÁ ZABIJAČKA se mi taky moc líbila a moc nechápu proč ji všichni okolo tak stíraj. Clive Owen mi příde docela uspokojivě "Dwightovský" a Benicio Del Toro je super ostatně jako v každé jeho roli. Koho ale musím těžce pochválit je Devon Aoki, které přiznám se jsem se trochu obával, ale také nezklamala a zbavila se svého Rychle a Zběsile image a Miho je na světě. Jinak Brittany Murphy se mi také moc líbila a přišla mi mnohem víc sexy než Jessica Alba. A konečně poslední TEN ŽLUTEJ PARCHANT, ten žlutej parchant je opravdu žlutej a opravdu parchant. Bruce Willis je přesnej a role zkrachovalejch detektivů mu prostě neoddiskutovatelně seděj. Jessica Alba dobrý přesně jak v komiksu a je moc hezká a tancovat umí (a navíc je taková milá). Kdo mě mile překvapil svojí přítomností byl Michael Madsen pro kterého mám tak nějak slabost. No a bonbónek v TOM ŽLUTYM PARCHANTOVI je když se Hartigan probojovává na farmu a je tam záběr na Kevina jak si čte :-) Nemohu jinak než doporučit a určitě si na to zajdu i do kina. Ale co je hlavní Sin City mě neuspokojilo pouze jako filmového diváka ale i jako fanouška mého oblíbeného komiksu a to není málo.

  • 85%
   0
   0
   29. 11. 2012
   scarecrow (707 bodů)

   Film se skvělým hereckým obsazením. Sin City je asi jediný film, který se mi líbil i přesto, že na něm pracoval i Tarantino (naštěstí jen na malé části). Výborné příběhy, skvělá atmosféra a opravdu zajímavé postavy.

  • 70%
   0
   0
   29. 12. 2013
   Sir.Hovado (428 bodů)

   Z vizuálu by si jeden ustříkl nadšením do trenek, ale proč tam proboha převzaly úplně VŠECHNY texty? V komiksu má svoje místo, když postava řekne "šel jsem ulicí", protože je to statickej obrázek. Ale když to nutíte postavu říkat, když opravdu jde ulicí, skoro to vypadá jako film pro slepce. Ale ve výsledku pořád dobrý, hlavně díky neskutečný herecký sestavě.

   • herci
   • vizuál
   • akce
   • atmosféra
   • dialogy jak pro idioty
   • prostřední příběh je nejslabší
  • 95%
   0
   0
   6. 1. 2015
   poky.mn (46 bodů)

   Užasný film, všechno do sebe zapadá, i ten nejmenší detail má význam. Už předloha je vynikající a kupodivu se převod na stříbrné plátno povedl. Včetně barevné stylizace, hereckých výkonů, režie... Jistě není pro každého, ale podle mě se může snímek s klidem zařadit mezi kultovní filmy. Škoda, že dvojka se tak moc nepovedla.

  78 79 ?
  jak hlasovat?
  • Lípa 90%
  • Mikeel 30%
  • mims 90%
  • leafroller 90%
  • iluzion 80%
  • Speedyxxx 55%
  • Sandrastekla 50%
  • martin-mickey-stusak 100%
  • mr.rozi 75%
  • Yantcha 75%
  všechna hodnocení (271)

  V žebříčcích uživatelů

  74. místo z 60 v žebříčku uživatele JosefTomas

  „Rodriguez se do toho spustil s odhodláním natočit film s originálním grafickým podáním a to byl pouze zlomek, co film nabídl.”

  6. místo z 14 v žebříčku uživatele novotna.bohumila
  7. místo z 46 v žebříčku uživatele headhunter
  10. místo z 29 v žebříčku uživatele Janninna
  10. místo z 22 v žebříčku uživatele katush
  10. místo z 80 v žebříčku uživatele ondrej-kolmacka
  11. místo z 14 v žebříčku uživatele Daduna
  12. místo z 73 v žebříčku uživatele Carpaccio
  14. místo z 60 v žebříčku uživatele konias
  14. místo z 68 v žebříčku uživatele ory99