Sin City: A Dame to Kill For (USA)
« další názvy »
USA USA
102 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Thriller
Motto: Z psanců se stanou hrdinové.

Obsah

:
Je další horká noc. Bezvětrná a vyprahlá. Dwight hloubá o tom, na kolik způsobů to v životě zvoral a co by dal za to, kdyby dostal šanci začít znova více »« méně

Režie

:
Frank Miller Robert Rodriguez

Scénář

:
Frank Miller Robert Rodriguez

Herci

:
Mickey Rourke Jessica Alba Josh Brolin Joseph Gordon-Levitt Rosario Dawson ...
Premiéra: 4. 9. 2014
Distributor: A-Company CZ
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  13. 5. 2017
  Brenan88 (32435 bodů)

  Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil je v mých očích úspěšné pokračovaní vynikajícího prvního dílu. Postavy jsou opět skvěle napsané - hlavně Brolin válí.Tohle pokračování je v podstatě to samé jako první díl,ale ten měl alespoň tu výhody,že jeho zpracování bylo neotřelé a novátorské s čímž už druhý díl pracovat nemůže. Bohužel jsme také na dvojku čekaly až příliš dlouho což se i podepsalo na celkové kvalitě a přijetí diváků.

 • 0
  0
  14. 3. 2015
  martin-mickey-stusak (11817 bodů)

  Druhé zastavení v temném městečku Sin City.   Další temný příběh, kde si nikdo není   ničím jistý. Tak jaký je? Především jiný,   než ten předchozí. Když se Robert Rodriguez   rozhodl Sin City natočit, posbíral ty nejlepší   a nejakčnější epizodky z různých příběhů   a pospojoval je k sobě. A tak vzniklo   fenomenální dílo, jaké tu ještě nebylo. Pro   tento snímek už použil pouze jeden jediný   komiksový příběh upravený pro film s daleko   větším důrazem na děj. Mnohé to tak zřejmě   zklame, ale rozhodně se nejedná o slabší   počin. Za scénářem opět stojí samotný autor   původního komiksu Frank Miller, takže se vše   jeví podle jeho představ. Robert už to jen   natočil úplně stejným stylem jako minule. Že   je snímek více thrillerový než akční není   vůbec na škodu. Alespoň se neopakuje či   dokonce nevykrádá sám sebe. Dalším rozdílem   je daleko větší sešlost hereckých hvězd.   Nevím jestli to není na škodu, ale podle mě by   spíše prospělo daleko více neznámých   tváří. To už však je věc názoru. Po   obrazové stránce se stejně jako minule   přísně drží původních komiksových okýnek,   což dává výsledku dojem, jakoby samotný   komiks najednou obživl. Ne, je to výborný film   stejně jako ten minulý, jen žánrově krapet   volnější.

 • 65%
  0
  0
  23. 2. 2017
  Sheldon (11361 bodů)

  Dvojka Sin City mě jako člověka neznalého comicsového světa zaujala v podstatě stejně jako jednička, ale přiznám se, že moment překvapení vzhledem k filmové formě už byl tentam.

  • úžasná Eva Green
  • výtvarná stránka
  • dobrá atmosféra
  • opět naprosto nepřehledný děj
 • 45%
  0
  0
  7. 5. 2016
  lamps (10414 bodů)

  Zbytečná recyklace dříve viděného, která naprosto postrádá dramaturgickou lehkost a dějový spád nedostižné jedničky. Scény jsou jedna k druhé slepeny dost kostrbatými oslími můstky a film jako celek negraduje, nepřekvapí a dokonce ani nešokuje jedinou zábavnou brutalitkou, kterých byla jednička nabita k prasknutí. Jediné, co se podařilo zachovat, je neodolatelná atmosféra "hříchu a morální zkaženosti" a speed up-level zábavnosti Rourkeho postavy, které se stále nedá nabažit a utáhla by to celé jen na svých bedrech mnohem, mnohem lépe. Tohle je zkrátka průšvih, nedá se svítit...

 • 65%
  0
  0
  9. 9. 2014
  Standa. (5601 bodů)

  Takže tohle je ono? Na tohle jsme netrpělivě čekali dlouhých 9 let? Ale ne, vůbec to nebylo špatné. A hlavně, vyrovnat se jedničce bylo skoro nemožné, to se povede fakt málokterému filmu. Navíc osazenstvo zase sedlo, délka filmu nebyla nijak neúnosná, akorát ten konec mě docela zklamal.

 • 50%
  2
  0
  15. 1. 2017
  JosefTomas (4888 bodů)

  Problém dvojky je ten, že už nemá vlastně čím překvapit. Jednička přinesla osobitý styl, skvělé postavy a perfektní hlášky, ale dvojka tohle už nemá. Některé postavy jsou úplně, ale úplně zbytečné, například Gordon-Levitt. Jediný, kdo něco zachraňuje, je Rourke, Alba a Eva Green, ti alespoň tento příběh něčím povznášejí, ale zbytek je úplně mimo. Rodriguez se znovu už tak nepředvedl a kdo ví, třeba za úspěch jedničky může Tarantino, který se třeba jen ze známosti koukl na scénář a napsal pár hlášek, ale zde to poztrácí smysl i děj.

 • 90%
  0
  0
  12. 12. 2016
  rkotvald (2865 bodů)

  Nevim co se na tom vsem nezda, me to neprislo nijak zvlast horsi nez prvni dil. Je fakt, ze ze zacatku cloveku leze na nervy, nez si zvykne na ty myslenkovy pochody jednotlivejch postav, nektery dejovy linie jsou tu spis jen tak do poctu a nektery postavy obsazeny novejma hercema se holt neubrani srovnani s predstavitelama z prvniho dilu a ve vetsine pripadu bohuzel z toho vyjdou jako porazeny, ale jinak je vse v naprostym poradku. Takze i pres tohle je vetsina hercu fajn, hudba bez problemu a graficka stranka opet spickova, nebejt slabsiho rozjezdu, asi bych sel do plnyho poctu.

 • 60%
  0
  0
  27. 11. 2014
  Larrysbride (2066 bodů)

  Tak takhle jsem ohledně hodnocení neváhala už dlouho... Pravdou však zůstává, že jsem se u přinejmenším poloviny filmu (a hlavně tedy titulního příběhu) nudila, až to pěkné nebylo... Ale tak k pozitivům: Vizuální stránka opět perfektní, Gordon-Levitt opět dokazuje, že před sebou má neuvěřitelnou budoucnost (vždyť je to konec konců Robin!!!) a Jessica Alba mne výjimečně neiritovala.

 • 80%
  0
  0
  6. 9. 2014
  Jiřík54 (1436 bodů)

  Myslím, že stejně jako první Sin city, tak stejně i dvojka se časem stane kultovním filmem. Úžasná je výtvarná stylizace "noir", kdy jsou vypíchnuté jen určité barvy, většinou červená, žlutá, a pak také modrá na šatech Evy Green a růžové boa, jako znak panenství u šlapky. Krev stříká, padouši jsou nakonec potrestáni, co si přát více. A herecká společnost je vskutku pestrá a kvalitní v čele s M. Rourkem, J. Brolinem, J. Gordonem-Lewitem, J. Albou, E. Green, B. Willisem či R. Dawson. Kde víc se podaří nahromadit tolik hereckých hvězd. V malé roličce servírky se mihne i Lady Gaga. Zkrátka Rodrigezovi nelze odmítnout.

 • 60%
  1
  0
  5. 2. 2017
  Tomas_313 (1097 bodů)

  Město hříchu je zpět, opět pod taktovkou Roberta Rodrigueze a Franka Millera. Jak to tak s pokračováními bývá, razí se přístup megalomanie - více erotiky, více brutality, více všeho ( kromě nápaditosti ). Stylizace po vzoru prvního dílu funguje dokonale, od roku 2005 se ale mnohé změnilo. Komiksové inscenace se staly běžnou potravou nenasytných diváků, senzační efekt jinakosti po 9 letech od uvedení jedničky už dávno vyčpěl a divákovi je zapotřebí nabídnout víc než "pouhé" rozpohybování komiksových scén, i když je zpracování úžasné. Jenže místo originálního příběhu dokreslujícího historii prověřených postav jsou známé figury pouze účelovými loutkami ( Marv je mlátička a nic víc, Nancy nástroj pro pomstu ) pro triviální příběhy s nevýraznou pointou. Nejvíce času si pro sebe urval příběh femme fatale Evy Green, která jako jedna z mála zvučných jmen opravdu zaujala, nejen lascivní nahotou, ale také opravdu uhrančivým výkonem v několika málo neobnažených scénách. Zbylé 2 příběhy jsou brakovou záležitostí a spíš než jako plnohodnotné přídavky působí jako nucená vycpávka, přičemž příběh gamblera Johnnyho je ještě stravitelný díky dobrému výkonu Josepha Gordona - Levitta, ale závěrečná pomsta Nancy je vyloženým trýzněním. Dystopické Sin City před lety nabízelo surovou krvelačnost, neotřelý přístup, temnou noir atmosféru a charakterní postavy ( Kevin mě straší dodnes ), zato druhý díl celou mytologii znesvětil, postavám ubral na charakternosti a vcelku zaslouženě se stal jedním z největších propadáků roku 2014. 60%

 • 90%
  0
  0
  3. 11. 2014
  salisbury (965 bodů)

  Město hříchu ve svém noiru roztemnělo plátno, které devět dlouhých let odpočívalo v ústraní a čekalo na tuto černobílou filmovou kompozici s jemným dotekem kolorizace. Stylizace mě opět pozřela i zaposlouchal jsem se velmi rád do vypravěčského hlasu, který pobublával jak dobře seřízený Harley. Eva Green dala tušit nejen svým luxusním nudismem, že je femme fatale na kterou je radno se dívat, ale pokud možno nedobré si něco začínat. Ostatní herecké party byly též velmi zdařilé a příběh díky nim i přes pomalejší rytmus uplynul velmi rychle. Sin City má jistojistě několik nedostatků vůči dílu prvnímu, ale já mu to díky zpracování odpouštím neb tohle je přesně ten šálek ranní kávy, kterým si vždy rád zasytím břich.

 • 60%
  0
  0
  21. 10. 2014
  lukas (866 bodů)

  Nuda, nuda, šeď, šeď. Teda vlastně: červená.

 • 40%
  0
  0
  1. 12. 2014
  Socna (471 bodů)

  hořké zklamání, Eva Green ano - ale to film nespasí. Mickey Rourke áno, ale nemohu se zbavit pocitu že je to recyklace již viděného. A doba kdy jsme nad jedničkou nadšeně hýkali byla prováhana. Dvojka působí dojmem nastavované kaše, kterou bych jako divák spapal do dvou let od prvního dílu. Ale teďka? ee, na tuhle hru nepřistoupím. Ale plakát evičky si vylepím :)

 • 80%
  0
  0
  1. 11. 2014
  Judinka (420 bodů)

  Sin City jak ho máme rádi. Mozaika několika provázaných minipříběhů známých i dosud neznámých posta zasazených do grafické kulisy města hříchů :o) artové, zajímavé, graficky podmanivě, lehce erotické a dráždivé. Vytknout lze snad pouze délku filmu, která byla v určitých pasážích až příliš dlouhá - stručně řečeno - příliš mnoho záběrů :o)

 • 70%
  0
  0
  6. 10. 2014
  ellianka (200 bodů)

  No, příliš dlouhá čekačka mezi prvním Sin City, ve kterém se čerpalo čistě z komiksových předloh (tři ze sedmi povídek), a Ženskou, pro kterou bych vraždil, se podepsala na celkovém dojmu. Nemůžu si pomoct, ale oproti očekávané bombě, že část filmu bude vytvořena od Millera, jsem byla spíš lehce zklamaná. Cvok Nancy totiž není na poměry geniálního Franka nic moc. Jinak opět bravurně zpracovaná povídka. Možná si tvůrci místo vymýšlení novinek měli přibrat další z povídek a úspěch by byl zaručen. Jestli se náhodou stane trojka, okamžitě jdu do kina zas.

  • povídka A Dame to Kill For
  • herecká crew
  • část věnovaná Nancy
  • Lady Gaga
 • 85%
  0
  0
  17. 10. 2014
  katush (104 bodů)

  Pořád se peru s tím, jestli jsem z toho nebyla tak nadšená kvůli tomu, že už je to přece jenom "dvojka" nebo kvůli tomu, že to opravdu nebylo tak dokonalý, jako jednička před devíti lety. Ale pořád je to báječný! Když jsem nasadila 3D brýle a na plátně padal sníh, okamžitě mě to pohltilo. Takže v prvních třech minutách filmu. Stačí mi zřejmě málo. Jakožto zástupce něžné rasy prostě nedokážu odolat trvďákům, co jsou neustále jednou hohou v base...nebo spíš oběma v pekle! No a ta "ženská, pro kterou by všichni vraždili" mi zas až tak dech nevyrazila. Čekala jsem něco víc "vamp". Ale nemohu posoudit. Přece jenou koupací scény prsatého stvoření mě nechávají chladnou. J. Alba byla opět kouzelná. Její změna až masochistická. Dobré! Bruce Willis tam sice moc prostoru neměl a musím říct, že mě hodně překvapilo, jak nám Hartigen zestárnul. Ale co - devět let je dlouhá doba. Když se podívám na povídky, tak v "jedničce" mi tak nějak líp navazovaly. Nevím, nebylo to uplně ono. Ale je to čistě subjektivní názor. Když to shrnu, klíďo bych šla bez zaváhání na "trojku". Pořád to hodně baví! Snad jen to nebude trvat dalších devět let.

 • 60%
  0
  0
  9. 12. 2014
  mia.s (87 bodů)

  Po vizuální stránce opět super. Ovšem co se týče příběhu napětí hodně to pokulhávalo. Pro mě spíše zklamání.

 • 75%
  0
  0
  3. 11. 2014
  zbynek-vasicek (39 bodů)

  Nejsem komiksář, ale beru to jako slušný mírný nadprůměr v rámci žánru. Ně+které hlášky dobré, slušný až excelentní dabing (jak která postava), ale ten příběh - to už prostě není ono, jako dřív. Obsazení, tu hereckou pestrost nekomentuji. Na Rodrigueze jsem ale čekal přeci jen trochu víc, snad příště...

 • 80%
  0
  0
  7. 12. 2014
  jiri-sroller (28 bodů)

  devíti lety v kině a k tomu par nových v cele s Josephem, Joshem a Evou a jejíma hm ko....kama :-) Vizual v podstatě stejný, trochu jiné příběhy ale v zásadě dobře zvládnuté jako v případě jedničky. Škoda ze to nevydelalo, potenciál na další díly by tam byl a těšil bych se na další příběhy z Hříšného města. Role Willise v podstatně zbytečná, Lady Gaga mile překvapila a mohla dostat více prostoru, ale samozřejmě nejvíce táhla film Evka Greenka, ta holka je úžasná i kdyby hrála s pytlem od brambor :-) Nezklamalo a potěšilo i včetně par zábavných chvilek ( doktor na drogach, vytahnute oko, japonka sekajici hlavy a podobně).

65 61 ?
 • Alex 100%
 • SNCIS 80%
 • Chimpanzee21 75%
 • Pete69 70%
 • wodmint 50%
 • JosefTomas 50%
 • jarv 60%
 • Brenan88 75%
 • Sheldon 65%
 • squirrelpool 60%
všechna hodnocení (92)
jak hlasovat?

V TV

V žebříčcích uživatelů

Sdílet tuto stránku:

Partneři: