The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 (USA)
« další názvy »
USA USA
137 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Sci-fi, Thriller, Adaptace knižní, Blockbuster, Série/Franchise, Teenagerský
Motto: Nikdo není připravený na konec

Obsah

:
V poslední kapitole nepůjde jen o přežití, ale bude se bojovat o budoucnost obyvatel celého Panemu. Konečné zúčtování s nenáviděným prezidentem Snowem více »« méně

Režie

:
Francis Lawrence

Scénář

:
Peter Craig Danny Strong Suzanne Collins

Herci

:
Jennifer Lawrence Natalie Dormer Gwendoline Christie Elizabeth Banks Jena Malone ...
Premiéra: 19. 11. 2015
Distributor: EEAP Film Distr.
Jste na stránce filmu Hunger Games: Síla vzdoru - 2. část. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Hunger Games: Síla vzdoru - 2. část myslíte! K 28. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27994 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Hunger Games: Síla vzdoru - 2. část


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  1
  12. 8. 2016
  Sheldon (16014 bodů)

  Proboha, proč to rozdělovat a rozmělňovat. Toho děje tam zdaleka není tolik, aby se mohla ospravedlnit tak ukrutná stopáž a ani herci to v žádném případě nedokážou zachránit, natož režisér, kterému u obou Sil vzdoru nečekaně vyschl pramen invence. Na druhou stranu je tahle show pořád o třídu kvalitnější než Labyrint nebo nedejbože Divergence.

 • 60%
  0
  0
  7. 8. 2017
  Danny F. (11140 bodů)

  Krapet lepší, ale stejně jako první část ideální na jedno zkouknutí. Nejde o ničím převratný film. Ještě že ta akce byla koukatelná.

 • 5%
  2
  0
  15. 12. 2015
  Schneefee (4257 bodů)

  Od tohohle filmu jsem pod vlivem predchozich dilu cekala to nejhorsi, presto jsem byla prekvapena, ze to byla jeste vetsi a predvidatelnejsi 3,14covina nez jsem cekala...stejne jako v predchozich dilech zde Jennifer Lawrence "hraje" sve tri polohy (zasneny pohled kamsi do daly, nastvana bojovnice a bezemocni drsnacku) a samozrejme nechybi ani horlivy proslov...logika taky dost pokulhava (chtit se dostat do hlavniho sidla s tak primitivnim maskovanim jako je kapuce zatimco hostitelka ma profi makeup? to jako vazne?), dej se vlece a v podstate se celou hodinu nedeje nic zasadniho (pri nekterych scenach jsem mela chut zarvat pres cely sal "nuuuudaaa, posunte to")..."nejlepsi" je ale az uplny zaver, trvat o 5 minut dele, tak z nej dostanu cukrovku...

  • nema to snad uz dalsi dily
  • 75%
   0
   0
   11. 2. 2022
   evismaior (4252 bodů)

   Dohromady koukané s první částí to celkem funguje, ačkoli tím víc vynikne ta přemrštěná stopáž. A to, že v tomto dílu jde vlastně jen o to, jak se Katniss snaží dostat do Kapitolu a vyrovnat si účty s prezidentem Snowem (Donald Sutherland a Julianne Moore jsou v rolích proti sobě stojících prezidentů fakt uvěřitelní) - a kolik jejích spojenců zemře při snaze jí s tím pomoci. Ve městě protkaném nástrahami se jejich postup mění v závěrečné Hladové hry. Jennifer Lawrence zrála spolu s jednotlivými filmy a zde v roli válkou a snahou o pomstu nalomené Katniss je bezvadná. Stejně jako Josh Hutcherson v roli Peety s vymytým mozkem, který se z Kapitolu vrátí jako nepředvídatelná vražedná zbraň - od dob, kdy se mi jako dětský herec líbil v Mostu do země Terabithia nebo Děcka jsou v pohodě opravdu sympaticky dospěl. Fascinující, že i v těch skoro dvou hodinách a půl nedokázali tvůrci dostatečně využít možnosti pořádně povyprávět o tom, jak se postupně vracel do své vlastní hlavy, tedy až na to, že opakovaně mluví o tom, že ještě není fit. Nakonec sice potěšilo, že to nebylo takové to naivní porazíme Snowa a všechno bude fajn a že tam vstoupil i ten moment, že všichni rebelové to nemusí myslet s Panemem zas tak dobře a mohou chtít jen sami uchvátit moc, což je pro revoluce asi typické. Ale založit film na tom, že jdeme městem zabít Snowa, je prostě trochu slabota.

  • 50%
   2
   0
   16. 4. 2016
   FilipusMuff (4015 bodů)

   Po předchozích díleh sem moc nevěděl na co čekat; jedničku s dvojkou sem měl celkem rád a trojka byla akorát dvouhodinovej trailer na tohle, ale jak se ukázalo tak uplně zbytečnej. Jedno z nejzbytečnějších pokračovní, který se kdy viděl. // jinak opět dík kinoboxu za darování dvd s filmem...

   • Prostředí. (jak graficky, tak nápadově)
   • Úplně zbytečný 20 minutový outro
   • Je fajn že se pokusily udělat aspon trochu neklasický zakončení, ale s touhle verzí bych měl radši to nejvíc mainstream finále v historii...
   • Celej smysl děje - můžete mi někdo vysvětlit proč se válčí tim způsobem, že nastraží pasti.. to snad ani neni v lidskejch silách vymyslet takovouhle zoufalost..
  • 60%
   0
   0
   2. 12. 2015
   rkotvald (3158 bodů)

   Z té teen vlny, kterou spustilo Twilight, my vlastně Hunger Games byly nejsympatičtější, i s ohledem na slabší první díl. Poté se režie chopil Francis Lawrence a rozdíl příštupu k látce byl obrovský, najednou fungovalo napětí, postavy už nebyly na facku, akce v rámci možností měla drive, atd... Ovšem vyvrcholení trilogie knížek mě na plátně zklamalo. Překvapivě unylé tempo na každém druhém kroku střídá nezájem o postavy, nemluvě o absenci větší porce akce. Řemeslo je to sice slušné, peníze jsou vidět, brutalita pořád trvá, ale na zasloužený závěr téhle série to nestačí.

  • 45%
   1
   0
   22. 3. 2016
   Ombak_Penari (2758 bodů)

   OBSAHUJE PÁR SPOILERŮ!! Jako finále to teda mohlo být výrazně lepší. Pořádné gradace se člověk nedočká, z celého povstání toho moc k vidění není. Všechno se to smrskne na soukromou akci Katniss, při které zařve hromada postav a ve výsledku se ukáže jako naprosto zbytečná a ničemu nepřispívající. Katniss je vlastně, s čestnou výjimkou v závěru, ve finále celé trilogie svými činy zcela bezvýznamná. Vzhledem k tomu, kolik pro ni naprosto zbytečně zemře lidí, je to dost zarážející. Žádné epické zakončení ve válečném duchu se nekoná, zůstává jen soukromý zbytečný příběh Katniss a její konfrontace s prezidentem Snow. Rovněž veškeré vztahy mezi ústřední milostnou trojicí jsou špatně načrtnuté a nezajímavé, Peeta je navíc stále ta neuvěřitelně otravná postava jako celou ságu a nic se na tom nezmění. Úmrtí mnoha významných postav je podáno stejně bezkrevně, prostě mimochodem. Zůstává tedy jen celkem pěkně načrtnutý totalitní svět a opravdu velmi vydařená hororová sekvence v tunelech. A to je málo a pokud za to všechno může předloha, tak byl ten pravý čas se jí nedržet. Za mě zůstává hodný pozornosti jen druhý díl série, letos jsou Hunger Games těžce zválcovány pokračováním Labyrintu.

  • 100%
   0
   3
   31. 1. 2016
   Elizabett (2673 bodů)

   Krásný film, u kterého jsem se smála, brečela a byla smutná, že je to poslední díl. Mám celou tuto ságu ráda

  • 75%
   2
   1
   19. 11. 2015
   marie-kolarova (2485 bodů)

   Některé hry nemají vítěze. Mám pro Hunger Games dlouhodobou slabost. Fandím totiž všem filmům, kterým se daří vcelku inteligentně zobrazovat mechanismy fungování totality a přitom ještě mají hlavu a patu, co se týká děje. Akorát mohlo být o jeden díl méně. Úvod je dost dlouho poměrně o ničem. Politické debaty jsou tvrdě realistické a zábava není prioritou. Trochu škoda závěrečné epizody, tolik cukru nebylo nutné. Jinak se ale Katniss rozhodla nejlíp jak mohla, a tím nemyslím výběr partnera.

  • 65%
   0
   0
   11. 2. 2020
   kknk2 (2167 bodů)

   Mnohokrát jsem se pozastavila nad logikou některých scén, podstatou rozdělení filmu na dvě části a gradací do prázdna. Je fajn, že zde existuje děj, rvačky a podobně, Peetova temná filozofie je jednou z dobrých novinek, avšak zakončení je to trochu plytké.
   PS: Poslední scéna to pěkně zabila.

  • 80%
   1
   0
   10. 4. 2020
   tomlery (2141 bodů)

   Jak jsem.psal u předchozí dílu, absolutně nechápu, proč se to rozdělilo. První část neskutečná nuda a druhá část už nějaká akce, ale zase jaká. Na druhou stranu musím říct, že jsem četl knižní předlohu a. Nedokázal jsem si představit, jak tento třetí díl ságy bude vypadat ve filmovém provedení, ale nakonec jsem byl překvapen (z druhé části). Stalo se prvně, kde jsem řekl, že film je mnohem lepší než kniha!

  • 20%
   1
   0
   18. 12. 2015
   Pajmen (1196 bodů)

   Konečně je celá série uzavřená. Zase jsme byli svědky ždímání peněz z lidí, přičemž se nám nedostalo důstojné protihodnoty. Sice tu je parádní obsazení herců - J. Moore, W. Harleson, J. Lawrence, S. Tucci - ale ani to dnes není záruka k dobrému filmu. Tyhle teen romance jsou pro mě velkým zklamáním. Děj se snaží být dobrodružný a fantastický, ale postrádá to logiku a to morální ponaučení... Už nikdy víc.

  • 40%
   1
   0
   23. 11. 2015
   premontgomery (1148 bodů)

   Průměr, který splyne s jinými sériemi, jako je Labyrint, Divergnece, nebo Potence. Tahle sérka snad neexistuje. Pro mě to znamená definitivní rezistenci, stejně jako se to stalo s Marvelovkama. Chodí se chodbami, po městě, hledají se pasti a nic zajímavého se nestane, vše se dá předvídat. Sem tam se někdo zabije, zastřelí, popere, nebo se objeví nesmyslné stvoření. Děj nula, postavy nula. A konec, ten druhý, kdy už je po všem, se natáhne jak nudle.

  • 55%
   0
   0
   28. 4. 2016
   brcolka (1041 bodů)

   Celé vyvrcholení těchto filmů jsem shlédnul ihned po první části posledního dílu a tak jsem se od začátku orientoval. Ale kromě pár momentů které jsou celkem dobré jsem se nijak zvlášť nebavil a opět jsem nepřišel proč že já na to koukám. Ale to tak někdy bývá že se vám třeba něco líbí nebo nelíbí a vy na to čumíte do zblbnutí

  • 10%
   0
   0
   15. 5. 2016
   netherlord (924 bodů)

   Očekával jsem že to bude blbost ale až tak ? To sem nečekal :D Celkový průběh války byl nesmyslný ale to bych zase komentoval první část... dávám 10% jen a jen kvůli dobrým efektem

   • prostředí
   • zajímavé pasti
   • efekty
   • finální konec s ďetmi jsem chvíli před koncem předpovídal a doufal že to takhle neuďelaj no bohužel ano
   • strategie že město nadopují pastmi ... zajímavé ale ješte zajímavější že snad vůbec nikdo z povstalců se do nich nechytil (ty první linie vojáků co dobývali město)
   • celkové vedení války Capitol se pravďepodobňe asi nijak nebrání a stojí na místech jak sňěhuláci a celé své letectvo a vozidla ňekde zapomneli zaparkované
  • 85%
   0
   2
   10. 1. 2016
   majk123 (884 bodů)

   good

  • 85%
   0
   1
   19. 11. 2015
   Senn (803 bodů)

   Film je úžasný, skvělý děj akorát některé scény mi přišly moc přeplněné, že člověk nestíhal vnímat co se vlastně děje. Ale jinak bezva film, skvělý závěr a plno zvratů. Určitě splnil má očekávání.

  • 35%
   0
   0
   7. 2. 2016
   martin-kubista (797 bodů)

   Předem upozorňují, že knihy jsem nečetl, takže hodnotím pouze z pohledu filmu (včetně rozdělení na dva díly).
   Po shlédnutí předposledního filmu spousta lidí nadávalo, že to bylo o ničem. Já odcházel relativně spokojen, prootože jsem takový film čekal. Ale zároveň jsem čekal, že ten poslední bude lepší minimálně než jednička, ne li dvojka. Což se vůůůbec nevyplnilo. Hlavní postava se chová naprosto stupidně, příběh je podivný, pasti a boje nepřekvapující. V podstatě jediné kladné je, že konečně víme, jak to dopadlo.
   Když pročítám ostatní komentáře, tak přemýšlím, keslti jsem koukal na stejný film, jak oni...

   • rozuzlení
   • hloupá hlacní postava
   • scénář (vrcholem bylo, že od supe rnačančané kostymérky dostali k převleku plášť s kapucí)
   • nudné pasti
  • 90%
   0
   0
   30. 5. 2020
   sugi (721 bodů)

   … jednotlivé díly nemá cenu hodnotit …. Hunger Games / Hladové hry musíte vidět a hodnotit jako celek , i když Sílu vzdoru tvůrci natáhli kvůli výdělnosti na dva díly ….
   …. Herecké obsazení a výkony je mírně nadprůměrné , efekty jsou jakoby z osmdesátých let , ale hlavním tahákem celé série je děj a proto nelze hodnotit jednotlivé díly Hunger Games

  • 80%
   0
   1
   9. 4. 2016
   Květka (711 bodů)

   Uzasne pokracevoani jeste uzasnejsi serie... Kniha mi ale preci jen pijde o neco lepsi. :)

  • 35%
   0
   0
   19. 4. 2016
   Kamil3 (527 bodů)

   No a je tu konec .Zazvonil zvonec a pohádky je šlus .Everdeenová sama na konci prohlásila že po tolika letech už není moc co říct a měla bohužel pravdu nuda nuda a zase nuda ...škoda

  • 70%
   0
   0
   5. 4. 2016
   machetetete (464 bodů)

   Kam se tahle série dostala, mě upřímně docela dost mrzí. První i druhý díl jsem si poměrně užil, první dokonce i víc. Boj za svobodu a proti tyranii prezidenta Snowa graduje, hodně se mluví, hodně se utíká, hodně to nudí. Když jsem viděl druhý díl, čekal jsem u třetího (rozděleného na dva) hutné a velkolepé finále. První polovina byla o dvou nevzrušivých hodinkách, prostě leccos špatně. A dost kritiky. Vyvrcholení je krapet lepší, ale říct, že jsem spokojený, zdaleka nemůžu. Banda děcek a dalších nevýrazných dospěláků prochází rozbombardovaným městem, občas jim jde o kejhák, občas se pokoušejí o kejhák diváků, jakmile začnou mlít o smyslu života. Mistrná práce kostymérů a maskérů z prvních dvou dílů je tatam, pohybujeme se v šedivých ruinách z jak nějakého akčního béčka, rafinovaných pastí se také nedočkáme, efektů, které by stály za zmínku, je zoufale málo. Nějaký technický standard tady sice (i vzhledem k rozpočtu) máme, ale prostě nestrhne. Hlavní symbol hnutí odporu s tváří Jennifer Lawrence naštěstí dál baví. Kdo se před prvním dílem obával, že půjde o tupou dobrodružnou fantasy romanci, oddychl si, kdo po posledním dílu očekával, že se dočká velkého završení série, může litovat lístků do kina. Dravost, dynamika a nápaditost šly holt na hodně dlouhou pauzu na čůrání.

  • 50%
   1
   0
   6. 1. 2016
   dis (461 bodů)

   50%
   Já to tušil... Young adult fantasy ve filmovém rouchu a nejhorší podobě. Hrdinka hotová "Mary Sue", šnečí tempo, idiotský děj. Bylo mi šumafuk, co se přihodí protagonistům. Přál jsem jim to nejhorší, ale bohužel, scénář je vesměs ušetřil. Tohle není pohádka, protože pohádky jsou logické, tu a tam snově logické, ale tady tu logiku pohřbili s i nutným hraním na realitu. Řekl bych: nepovedenej večerníček v prodlouženým čase.

  • 50%
   0
   0
   6. 1. 2016
   baranovakova6 (437 bodů)

   První část byla tak protáhlá a nezáživná. Za to druhá část byla v tak krátkým intervalu plná spousty dějů a zase jiné mi tam dost chyběli. Dělo se toho tam dost, že jsem si místy říkala, kdy se jako Peeta stačil vzpamatovat? Jak to, že to zase vzdává a Kathnis mu dává šanci. A celé to řešení jestli si Kathnis vybere Peetu nebo Hurikána. Na to, že to byl poslední díl , tak mi ve filmu stále zůstává spousta nezodpovězených otázek. Za to některé děje byly dost průhledné např. že Fínik umře, že Kathnis zabije prezidentku a ne Snowa. Ale, co mě opravdu naštvalo byl konec. Ano sice si někteří řeknou, že to byl dobrý konec, ale pro mě ne. Jsem z posledního dílu velice zklamaná. Podle mého měla Kathnis z posledních sil zabít Snowa a dobít Capitol. Měla zemřít a tím by dohadování Peety a Hurikána bylo vyřešený.

   • jen za úžasné poslední hladové hry, kdy to Capitol dohnal do vysokých hranic
   • děravý ztvárnění příběhu
   • uspěchaný
  • 75%
   0
   0
   17. 4. 2016
   TerkaCZ (353 bodů)

   Pro Hunger Games mám celkem slabost, ale nepřekvapilo mě, že je poslední díl z nějaké serie klasicky nejhorší. Místy jsem se trochu nudila, divák se nemohl dočkat ničeho extra zajímavého. A ten konec, prostě no comment (četla jsem knížku, tak jsem to čekala, ale stejně...).

  • 40%
   0
   0
   6. 1. 2016
   cirkusačka (325 bodů)

   Zklamání...čekali jsme více.. nejhorší ze všech dílů

  • 70%
   0
   0
   7. 1. 2016
   mkubalikova (313 bodů)

   Zklamání. Po slabé první části se mohli tvůrci vyřádit na pompézním finále a po slušném začátku to nesmyslně zpomalí. Ale až na ten x. konec to celou dobu nenudí. 70% s hodně přivřeným okem! #teamJL

  • 75%
   0
   0
   21. 8. 2020
   vaclav-pilnik (217 bodů)   Jako celkové hodnocení bych všem filmům dohromady dal 70%. 1. díl byl celkem chudý a podstatné věci byli vynechány, nebo zredukovány tak že nedávají moc smysl. To vše proto aby se místo toho mohla začít rozjíždět lovestorry která je pro příběh vlastně jen okrajová. Bohužel na tom se pak svezla celá serie i když druhý díl, který byl podle mě ze všech nejlepší měl příležitost něco z toho napravit, tak se to nestalo a prostě si jel jenom svoje bez sebemenšího pokusu o nějakou nápravu, takže ve třetím díle začnou katnis označovat jako reprodrozda, i když to vlastně podle toho co se divák dozví a co vidí jen ve filmu nemá žádné opodstatnění. Čtvrtý díl pak vypadá jako kdyby válka s Kapitolem trvala den, nebo dva a vůbec to nereflektuje v čem všem byl Kapitol závislý na krajích. Jistě, 4 filmy jsou vlastně ještě docela krátké aby se do toho dala nacpat celá ta bichle. Muselo se toho dost vynechat, ale hodně věcí se vynechávat nemuselo a filmy by pak dávali větší smysl i tomu kdo tu knihu nečetl, nebo by to alespoň vypadalo lépe, víc vykreslilo atmosféru scény, ale co se dá dělat.

   Filmy se dají vidět jednou a možná někdy na ně kouknou znova aniž by člověk byl naštvaný že to viděl a užil si nějakou zábavu, ale za sebe si tedy myslím že ta knížka je tedy mnohem lepší.

   • důvody k výsledku popravy byly ve filmu o něco lepší než v knize, kterou jsem četl už 2x a pokaždé mi připadalo že důvody k tomu jak dopadla jsou docela nepřesvědčivé.
   • Efekty a akce.
   • Nemusela to být tolik twinlightovina, když to je vlastně jen okrajová část příběhu.
   • několik zbytečných chyb.
   • chybí nějaké zobrazení důsledků konfliktu v kapitolu
  • 55%
   0
   0
   9. 4. 2016
   zdenda-subrt (214 bodů)

   Celkem zklamání oproti předchozím dílům

  • 60%
   0
   0
   6. 1. 2016
   zoouška (202 bodů)

   Klasický příklad toho, že každé další pokračování čehosi je horší ...rok jsme čekali na tento díl a odcházeli jsme zklamaní

  1 2 dalsi posledni

  Hodnocení a recenze Hunger Games: Síla vzdoru - 2. část

  71 59 ?
  jak hlasovat?
  • evismaior 75%
  • Mrykodaj 75%
  • josef-gregor 65%
  • Kubys Fencl 60%
  • Lovecour69 60%
  • Crreed 60%
  • xjane 65%
  • InJo 60%
  • jan-fero-fabera 65%
  • Liška77 50%
  všechna hodnocení (213)

  V TV

  V žebříčcích uživatelů

  1. místo z 1 v žebříčku uživatele jenny
  6. místo z 6 v žebříčku uživatele Zuzica
  7. místo z 22 v žebříčku uživatele kajula
  7. místo z 47 v žebříčku uživatele zdenda-subrt
  10. místo z 48 v žebříčku uživatele Elizabett
  23. místo z 38 v žebříčku uživatele Kirra Darkness