Napište komentář

?%
0
0
Host
1 2 3 dalsi posledni
 • 70%
  0
  0
  13. 1. 2021
  martin-mickey-stusak (22310 bodů)

  Je pravidlem, že pokračování celovečerního snímku by mělo být lepší či minimálně stejné. Povedlo se? Dobrodružná etuda Katniss Everdeen dál pokračuje ve futuristickém dystopickém světě a ne zrovna lichotivě. Svým vítězstvím způsobila něco, co se Capitolu nelíbí a tak se jí chce jednou provždy zbavit. A tak jde zase o všechno. Oproti předchozímu snímku se ve své podstatě nic nezměnilo. Jako u každého eposu je děj silně natahovaný ve snaze se vymanit sebemenšího hluchého místa. No, jakž takž. Někde by střihačské nůžky byly potřeba. Temná atmosféra je krotká a i napětí v ničem nepřehání. Výkon Jennifer Lawrence je opět zodpovědný ve své přesvědčivosti v rámci rozvoje všech emocí. Výborně vyjadřuje odvahu ve svém instinktu o přežití a hlavně své naprosté nezávislosti. I když je fakt, že její postava Kathiss v tom tentokrát není sama. Jak už víme, společným vítězem Hladových her je Peeta Mellark s tváří Joshe Hutchersona, který se snaží nezůstávat pozadu. Snímek jako takový je o něco rychlejší, energičtější, dějově mazanější i tragičtější. Skrývá se v tom hlavně moralizační výpověď o vlivu totalitní vlády překračovat svou pravomoc v rámci ovlivňování a kontroly prostřednictvím médií, myšlenek a emocí marginalizované společnosti. Příběh je tak o něco málo složitější, ale vlivem natahování scén dává divákovi více prostoru danou myšlenku plně uchopit. Ano, i tentokrát má snímek z hloubky své duše světu co říct. Jen si toho všimnout.

 • 90%
  1
  1
  20. 10. 2015
  Sheldon (15950 bodů)

  Série pro dospívající diváky, která patří k vrcholům teenage tvorby posledních let. Dvojka Hunger Games je důstojným pokračováním nadprůměrné ságy, která cílí na široké publikum. Napětí, skvělí herci a mimořádně drsné pomrkávání na diváka svědčí o cynismu Hollywoodu, ale zároveň dokazuje, že režisér Francis Lawrence patří mezi nejlepší filmaře naší doby. Poslední hodina je mistrovská, pomalejší rozjezd vražedný.

 • 60%
  0
  0
  18. 7. 2016
  lamps (14612 bodů)

  Bohužel, průměr nastavený prvním dílem charakterizuje i dvojku, přestože příběh mohl a také měl být zajímavější a jména všech herců jsou stále uchu více než lahodící. Formálně takřka na úrovni jedničky, stále bez větších emocí a věrohodnosti načrtnuté společnosti- vše vyznívá chladně a strojeně, v některých pasážích zase přespříliš efektně a hlavně zbytečně zdlouhavě. Scény z arény, které měly být vrcholem filmu, působí spíše jako nezbytný prvek k naplnění očekávání a k vytvoření dostatečně silného odrazového můstku vstříc dalším pokráčování. A jestliže v jedničce velmi dobře zafungovala romantická chemie mezi ústřední dvojicí, zde byl jejich vztah rušen jednak neustálou přítomností třetí osoby a jednak do zblbnutí omílanými frázemi o "hrozbě pro stát" a "ztělesnění nezávislosti". Naštěstí obrazové a zvukové zpracování je téměř bezchybné a finální zvrat dostatečně uspokojivý a nadějný na to, abych Vražednou pomstu raspektoval jako pouhou předehru a těšil se na příchod velké revoluce. Tam už to ale bude chtít trochu víc zabrat :)

 • 60%
  0
  0
  7. 8. 2017
  Danny F. (11129 bodů)

  Žádná změna. Nijaký film co by něčím překvapil.

 • 25%
  0
  0
  5. 2. 2018
  Pas (6206 bodů)

  Fatal games
  Druhé pokračování Hunger Games je docela velký průšvih. Ono by tomu tedy nemuselo vůbec tak být, kdyby ovšem neexistoval díl první, neboť dvojka je sama o sobě sice poměrně zábavnou podívanou, když se ale zamýšlím nad komentářem k ní, zjišťuji, že bych mohl prakticky jen kompletně zkopírovat do posledního slůvka komentář z jedničky a naprosto by to sedělo i zde. A k čemu je sakra pokračování, které je jen totální kopií předchozího dílu. Úplně stejně je to rozdělené na dvě rozdílné poloviny, první zcela identicky atmosférickou, druhou též bez jakékoliv inovace stejně akční, rozvoj děje a postav téměř nulový, vše se odehrává v těch samých interiérech a exteriérech, s většinou těch samých postav a replik, prostě mi v podstatě vůbec hlava nepobírá důvod existence tohoto pokračování. Ke všemu se tvůrci dvojky navíc ani nepoučili z chyb z jedničky, takže ani zde nedošlo k nějakému výraznějšímu posunu, co se kvality efektní stránky týče a ani zde nezapracovali na nevýrazné choreografii soubojů, a tak ikdyž je ve výsledku Hunger Games: Vražedná pomsta sice skutečně svižnou, zábavnou a atmosférickou podívanou, což jinými slovy znamená, že jde o poměrně kvalitní film, je to paradoxně stejně naprosto k ničemu, protože kdo viděl jedničku, může tento zbytečný díl rovnou přeskočit a čekat na pokračování třetí, kde třeba k nějakému tomu posunu či změně už dojde.

 • 80%
  1
  0
  21. 11. 2013
  Tom Hardy (4985 bodů)

  Dvojka Hunger Games je v mnoha ohledech vyzrálejší variací na svého předchůdce. Nabízí o třídu lepší režii, scénář i herecké výkony, představení totalitního režimu není jen útržkové, ale opravdu intenzivní (koho máte nenávidět, toho budete nenávidět) a Jennifer Lawrence se z "pouhé" sympaťandy přetavila v plnohodnotného tahouna, který má na to být vůdcem. Není to bez chyb (především romance s Galem z Okrsku 12 je pořád jaksi nadbytečná), ale filmu nechybí spád, emoce, výborně natočené scény a co je možná největší tvůrčí vítězství, má to skoro dvě a půl hodiny a přesto to nenudí! Nemám nejmenší důvod se na další díly netěšit. Vražedná pomsta je příslibem toho, že se bude na co dívat.

 • 55%
  0
  0
  19. 11. 2013
  Petrson (4002 bodů)

  První díl jsem nehodnotil, jelikož se ve filmu zabíjejí děti navzájem. celkem bezdůvodně. Považoval jsem to za omyl v kinematografii. Druhý díl už je klasická aréna pro dospělé, lepší než díl první, když openu nelogičnosti a blbost, že se lidi jdou zabíjet do arény, ale gladiátorská sci-fi má svou předlohu. Tak si říkám, že kulturní apokalypsa se blíží, vše už je jedno, testujeme co se dá vydržet:).

 • 60%
  1
  0
  29. 6. 2015
  evismaior (3805 bodů)

  ok, tohle už se vlastně kdysi stalo a gladiátor Spartakus se opravdu pokusil spustit revoluci. Fajn, takže proč si nemyslet, že by se to mohlo stát i kdesi v postapokalyptické budoucnosti, i když se mi trochu nezdá, proč by tomu vládnoucí kruhy dávaly zelenou a ještě to přenášely v televizi. Motivů více či méně monstrózních her jsme si už ve filmech užili nespočítaně, takže zbývá dumat, v čem by Hunger games měly být lepší. První půle celkem nudná, ačkoli navázat nějakým způsobem na předchozí díl holt bylo nutné. Druhá půle akčnější a pár dobrých nápadů, ale pořád nevím, ty postavy mě prostě neberou a onu temnou budoucnost jsem už viděla zfilmovanou hodněkrát a byla o dost "lepší". Tak jen marně přemýšlím, jestli bych kdy v minulosti byla cílová skupina počinu tohoto typu.

 • 80%
  0
  0
  8. 12. 2015
  rkotvald (3155 bodů)

  Hezký posun od zoufalé jedničky, která táhla pouze svou vražednou nekompromistností oproti ostatním teen filmům. Ve všech směrech výrazné zlepšení, kde už konečně funguje nějaké ztělesnění z postavami či atmosféra.

 • 85%
  1
  0
  24. 1. 2014
  výfuk (2967 bodů)

  Emmm... jop musím si vyměnit kalhoty. Nevím jak se extrémně změnila režie, každopádně z pohledu mého? Film mě ze začátku přišel jak Titanic bez Titanicu. Druhá půlka se už rozjela ve jménu jedničky a to dostalo Rauch (šťávu). Hunger Games jsem začal v celku silně prožívat a nebudu se tajit tím, že jsem byl v některých případech až ohromen. Ať už je to kouzlo druhé knihy jako takové a nebo Lawrencova osobního kouzla, kde vzal místo zombie splátce a Smithe jako Lawrence. Mimochodem... moje nejoblíbenější postava - Johanna a to nejen, protože se svlíká ve výtazích. Geniální. Celkově rozuzlení děje a jeho pojmutí... epico! Myslím si, že je jasné, že si třetí pokračování v kinech nenechám za žádnou cenu ujít!

 • 80%
  0
  0
  5. 2. 2016
  Ombak_Penari (2756 bodů)

  Výrazně zajímavější než první díl. Děj je prošpikován emocemi a opravdu vás dokáže v tě pravých okamžicích zarazit do židle. Z každého záběru je skvěle cítit podvědomé zlo a klam, nervozita a strach, divák je spolu s hlavními hrdiny v neustálém napětí. Dobře vidět je i štědřejší rozpočet. I příběh samotný mě zaujal rozhodně víc než první díl a opravdu jsem hltal každý další zvrat a událost. Pro mě je to oproti prvnímu dílu obrovský posun. Rozhodně dobrý film.

 • 100%
  1
  0
  10. 4. 2020
  tomlery (2139 bodů)

  Pokud jsem na první díl napsal, že jsem se do něj neskutečně zamiloval, co poté mám říct o tomto díle. Většinou pokračování není tak dobré a tady je to stejné. Pokračování není dobré. Pokračování je tisíckrát lepší než první díl!!! Díky tomuto dílu jsme se podíval na první díl (netušil jsem totiž, že jde o ságu dle knižní předlohy).

 • 65%
  1
  0
  6. 1. 2014
  Siddharta (1742 bodů)

  Lepší než jednička, asi na to bylo více peněz, ale že by se jednalo o něco absolutně výjimečného, to ten pocot nemám. Spíše se asi jedná o fanouškovský film podle knižních předloh.

  • profesionálnější zpracování oproti jedničce
  • dobrá kamera, triky
  • má to spád, ale na principu akčních scén
  • chybí propracovanější scénář
  • nejasný vztah Katniss (ta s tím lukem) ke komukoliv
  • Prezident Snow je stále plochý
  • bojovníci umíraj a je mi to jedno, kdo a proč
 • 85%
  1
  0
  8. 12. 2013
  psico (1666 bodů)

  Oproti jedničce hodně velký skok nahoru, jak dějově, tak režií. I herecký výkon některých postav se hodně zlepšil.

 • 100%
  1
  0
  25. 11. 2013
  Jiřík54 (1452 bodů)

  Dvojka mě tedy dostala více než jednička. A to ve všech směrech. Seděl jsem dvě a půl hodiny jak zařezaný a na konci jsem nerad odešel domů. První díl jsem považoval za slušnou akční scifi, ale dvojka už je myšlenkově hluboká. Totalitní systém, který je tam představen mi až nahání hrůzu. Možná i proto, že jsme, naštěstí, slabší odvar poznali na vlastní kůži před rokem 1989. A fandím Katnis a jejímu odboji, jež se ve dvojce vzedmul a jsem pln napětí, jak bude děj pokračovat v dalších dvou filmech. Už aby to bylo. Herecky výborné, lepší než jednička ve všech směrech. Každému film doporučuji, stojí za to vidět. A z Jennifer se stává herečka opravdu excelentní.

 • 75%
  0
  0
  8. 2. 2020
  kknk2 (1433 bodů)

  Sice mě snímek nijak nezasáhl, ale dobře se na něj dívá. Čistá grafická práce, přijatelný scénář i herecké výkony dokazují, že nesledujete odfláknutou adaptaci puberťácké knihy, ale hodnotnější sci-fi. Konečně došlo i na hlubší pointu a gradaci. Stojí za zhlédnutí.

 • 80%
  1
  0
  21. 5. 2014
  jvempire (1208 bodů)

  Mnohlem povedenějsí a vyzrálejší než první díl. Zpracování i herecké výkony šli nahoru. Konečne na Vás dolehne temnější atmosféra.

 • 70%
  0
  0
  29. 11. 2014
  Pajmen (1196 bodů)

  HG 1 vs. HG 2: Jako noc a den. Najednou nejsou jen dva hrdinové a začíná skutečná hra o přežití, ve které se proti své vůli ocitl i Capitol. Úspěch dvojky byl asi taky hlavní příčinou,proč třetí díl bude rozdělen na dva filmy.

 • 60%
  1
  0
  18. 12. 2014
  Melody Harkness (1032 bodů)

  O proti prvnímu dílu přidávám deset procent za svatební šaty. I když mám Jennifer Lawrence opravdu ráda v roli Katniss mi přijde nemastná a neslaná. Chybí nějaký hlubší cit a přitom to ten potenciál má. Uvidíme co bude dál, snad se filmu nestane osudným, že se poslední kniha natáhne do dvou samostatných filmů.

 • 75%
  1
  0
  11. 3. 2014
  Ciiiri (937 bodů)

  Překvapil mě, že nejde jen o akční "mordovací" film (skoro jako jednička), knihu jsem nečetla tak nemohu srovnat, ale myslím, že se máme na co těšit...

  • líbí se mi podtext filmu
  • jsem napnutá a očekávám další díl
  • hezké a celkem slušné triky
  • temné zpracování
  • hodně násilí, ale je to asi u takového typu filmu nutné
1 2 3 dalsi posledni
78 70 ?
jak hlasovat?
 • martin-mickey-stusak 70%
 • xjane 70%
 • InJo 70%
 • vaclav-pilnik 90%
 • jaroslav-nemec 100%
 • Bonny4 75%
 • tomlery 100%
 • mims 70%
 • kknk2 75%
 • Speedyxxx 70%
všechna hodnocení (301)

V žebříčcích uživatelů

9. místo z 12 v žebříčku uživatele Percabeth
21. místo z 38 v žebříčku uživatele Kirra Darkness
99. místo z 145 v žebříčku uživatele vladimir-lada-but