Edge of Tomorrow (USA)
« další názvy »
USA USA
114 minut

Žánry

:
Akční, Sci-fi, Thriller, Adaptace knižní, Blockbuster
Motto: Žít. Zemřít. Zažít znovu.

Obsah

:
Příběh filmu se odehrává v blízké budoucnosti. Mimikové, hmyzu podobní mimozemšťané, vytrvale útočí na Zemi a mění velká města v hromadu sutin s milióny více »« méně

Režie

:
Doug Liman

Scénář

:
Christopher McQuarrie Jez Butterworth Joby Harold John-Henry Butterworth

Herci

:
Tom Cruise Emily Blunt Brendan Gleeson Bill Paxton Jonas Armstrong ...
Premiéra: 5. 6. 2014
Distributor: Warner
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Na hraně zítřka. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Na hraně zítřka myslíte! K 1. červenci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28026 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Na hraně zítřka


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  20. 12. 2017
  Brenan88 (45194 bodů)

  Naprostá filmová pecka,která je po technické stránce takřka dokonalou podívanou. Přesto je podle mne nejsilnější stránkou samotný scénář,který je jak inteligentní,tak překvapivý. Režie je precizní a Tom Cruise je v hlavní roli výborný. Takto si představuji kvalitní popcornovku.

 • 90%
  2
  0
  19. 9. 2015
  martin-mickey-stusak (25687 bodů)

  Jedno se rozhodně nedá upřít a to je fakt, že téma neustále se opakujícího dne a tím i událostí vlivem paměti dotyčného se neustále vylepšujících tu skutečně dlouho nebylo. Úcta střihači že z toho nezblbnul. Sci-fi žánr není překvapující, zato styl provedení ano. Drsné válečné momenty spojeny s trefným černým humorem jsou tak dokonale vyvážené, že nebudí dojem trapnosti ani nudy. Zpočátku to trochu šokuje a velice dlouho vypadá, že dle kratičkého dějového momentu snad o nic jiného ani nepůjde, ale pak jako když utne a příběh směle pokračuje dál. Válečná vřava s mimozemskými bytostmi my stylem provedení dala vzpomenout na neméně skvělou ´Hvězdnou pěchotu´. Tady se však jedná hlavně o sólo dvou postav, kterým ostatní jen podle potřeby sekundují. Tom Cruise a Emily Blunt si výborně vypomáhají a vše náležitě bez sebemenších problémů skvěle utáhnou. Jestli jde o nejlepší snímek svého žánru by se dalo polemizovat, ale rozhodně se jedná o vcelku povedený počin.

 • 90%
  0
  0
  5. 11. 2017
  Pete69 (20323 bodů)

  Perfektní scénář. Nápad vracet se o den zpátky a plánovat v průběhu let jeden a ten samý den neustále dokola je geniální. dovedu si ve filmu představit i někoho jiného, než Toma Cruise, ale to je vedlejší. Abych mohl dát filmu 100% musel by být o toršku vychytanější závět. Presto tento snímek považuji za vynikající.

 • 85%
  1
  0
  2. 11. 2015
  Sheldon (16016 bodů)

  Po herecké stránce je Na hraně zítřka v mezích standardního letního filmu. Zpestřením je pak návrat Billa Paxtona, kterému role vojenské gumy příjemně sedla. Trochu jsem se nemohl zbavit pocitu, že některé scény jsou jak z Cameronových Vetřelců, ale to asi ke každému militantnímu filmu vzniklému v Hollywoodu už tak nějak neodmyslitelně patří.

 • 80%
  1
  0
  17. 5. 2016
  lamps (14847 bodů)

  Takřka dokonale opracovaný scénáristický drahokam. Jelikož film namísto kladení otazníků rovnou chytře předkládá odpovědi, nezbývá pod záplavou atraktivních dialogů a suprové akce žádný čas na přemýšlení, které by mohlo celkový prožitek beztak jen pokazit. Ke spokojenosti bohatě stačí, že vše neskutečně odsýpá, na herce se krásně dívá a že celé schéma působí navzdory své historické opotřebovanosti natolik originálně a novátorsky, až se tomu ani nechce věřit. V dlouhodobém měřítku jeden z malé hrstky sci-fi blockbusterů, které úspěšně vyvažují vizuální orgie skvělým příběhem a ještě skvělejšími postavami. Na plný počet to ale nevytáhnu, jelikož po vyčerpání všeho originálního přestane film v poslední půlhodině gradovat (a jeden megavýbuch na tom nic nemění) a očekávaný happyend mi do jinak precizní struktury vůbec, ale opravdu vůbec nezapadá.

 • 60%
  0
  1
  30. 10. 2017
  Danny F. (11145 bodů)

  Něco okopírované, ale není to nejhorší.

 • 85%
  2
  0
  27. 1. 2017
  JosefTomas (8449 bodů)

  Málo kdy jsem z něčeho u filmů překvapen. (V dobrém slova smyslu) Ale tady se povedlo všechno. Nápaditý scénář, výborné dialogy, perfektní casting a zajímavě pojaté cestování časem. Jeden z nejlepších filmů roku 2014. A navíc i po dlouhé době originální.

 • 60%
  1
  1
  2. 6. 2015
  cerfik (7185 bodů)

  Upřímně nechápu co tahle herní slátanina dělá na csfd.cz v TOP 200, ale budiž asi jsme se těch technicky propracovaných počítačových sračiček ještě dosyta nenabažili. Hlavní nápad s omegou její inteligencí a posunem v čase není až tak špatný, nicméně zas tak originální také ne, ale co je pro mě na tomto filmu zlé je to do jak šíleně pitomého hávu to rozvedli - skáče se sem a tam, nápad úplně ztratí konzistenci, o hlavních hrdinech se kromě siláckých klišé nedozvíme zhola nic a tak věřím tomu, že až nás opustí ona pitomá pudová touha po stejně pitomých siláckých hrdinech zachráncích, tohle veledílo formátu upoutávky na bojovou počítačovou hru zmizí v propadlišti času.

 • 20%
  0
  4
  28. 2. 2018
  Pas (6212 bodů)

  Na hraně trpělivosti
  Jediné, za co si "Na hraně zítřka vyslouží pochvalu, je určitě zajímavý námět a herecké výkony Toma Cruise a Emily Blunt. Ale tím je s pochvalami konec i bez časového paradoxu. Víc nic nám film nenabídl. Tak třeba napínavost vůbec žádná, když vždycky stejně víme, že Cruise zemře a pak se zase probudí. Akce byla až příliš nereálná, aby mě zaujala, takže ani tady to nezafungovalo. Režisérsky a scenáristicky je to průměrně zvládnuté, jednoduše točili blockbuster a jako kasovní trhák vypadal taky celý film. Na konci je to už docela přeplácané a režisér přestává tušit, co vlastně chce. Efekty samozřejmě solidní, ale opět to není nic, z čeho by si jeden sednul na prdel. Bída Tome,bída.

 • 65%
  0
  1
  9. 4. 2017
  limeta (4891 bodů)

  Popravdě, docela mě mrzelo, že se Tomík Cruisů dostal do akce omylem a proto se s tím tolik babral. Je to tak nudný, že nejsilnějším dojmem je těšení na konec. Děj bez nápadu, oplechování a vyzbrojení Hromnic film nespasilo, ač se Tom snažil, co mohl.

 • 70%
  0
  0
  10. 4. 2017
  evismaior (4252 bodů)

  Nápad je dobrý, Tom Crusie i Emily Blunt hrají taky dobře, zpracování taky velmi ucházející, děj i přes potíže logicky přemýšlet o stále se opakujícím dnu neztrácí konzistenci, ale nevím, něco mi tam prostě chybělo. Asi to bylo tím stylem - zemřel jsi, game over a jede se znova / jsi zraněný, zastřelím tě, ať se nezdržujem, a jedem znova - jako by tam až na pár výjimek pro samou akci vůbec nezbýval čas na to zamyslet se nad tím, co by s hlavními hrdiny reálně dělalo to, kdyby opakovaně prožívali jeden den zas a znovu - jistě, je to šance zdokonalit se, je to šance připravit se na každé nebezpečí, doslova na každou ránu, je to příležitost zkoušet různé cesty dál a možnost vždy začít hledat nějakou novou, když ta vyzkoušená selže, jenže podle mě něco takového by muselo mít i neuvěřitelně silnou psychologickou stránku, která tady zůstala tak trochu stranou - jaké to je, probouzet se pořád na stejném místě, poslouchat třistakrát za sebou ty stejné kecy, vědět, že v okamžiku, kdy jsem blbě trefil trenažér, tak mě kámoška raději odbouchne, abych nekrvácel, vidět umírat spolubojovníky pořád tím stejným způsobem - a přitom šlo o takového jelimana, který odmítal jít do první linie - tak nějak se mi zdá, že ten by se z toho složil po pár probuzeních. Ale na případné pokračování se podívám jistě se zájmem.

 • 70%
  1
  0
  2. 6. 2014
  Petrson (4102 bodů)

  Přestože cestování časem je fenomén poslední doby a hojně se ve sci-fi využívá, nutno podotknout, že humor, příběh a dobře vykreslené postavy, i když ne do hloubky (škoda), jsou plusem této sci-fi. Na mě je tam příliš mnoho stříleček na úkor mrazivých, překvapivých, či dějotvorných scén. Na hromnice o den více, nebo Osudový dotek jsou pro mne ve stejném schématu přínosnější. Prostě bum bum a ratatata mě neuspokojuje, i když v rámci schématu a akčního žánru je to pro mnohé asi OK. Pro mne ne. Adrenalin, rychlé tempo filmu a napětí funguje i bez toho. Z příběhu ( námětu ) by se dalo více vytřískat na úkor bojových, vlastně nepřehledných scén. Bohužel logika chvílemi vázne, zejména v druhé polovině filmu, kdy mimozemská civilizace podcení nesmyslně obranu vlastního řídícího centra. Vše zůstane "prakticky bez obrany", podobně jako v Nevědomí a vypadá to, jako když scénárista je na konci s nápady, tak nechá projít kde co, tedy i blbosti, jen aby došel ke své vizi, jak má vše dopadnout. A opět: přesto, že jsem s despektem na dílko šel, byl jsem v kině celkem mile překvapen. "Samozřejmě" je našlápnuto na další díl. Jo a pokud vám to bude chvílemi připomínat Zachraňte vojína Ryana, nebo v určitých prvcích Matrix, tak mě se to stalo a asi nebudu sám.

  • dobře vybrakovaný námět z desítek jiných filmů jako "Lásky čas" či "Na hromnice o den více" na akční sci-fi ( a nejen námět )
  • dodržení žánru, nadhled, humor, akce
  • hlavní hrdina nechlastá, když má depku :)
  • chvílemi už dlouhé opakovačky, mnoho střílení
  • nedotažený scénář, i když v základu to vypadalo hodně OK
 • 95%
  2
  0
  9. 6. 2017
  Chimpanzee21 (3841 bodů)

  Úžasný film, skvělý nápad, skvělé grafické zpracování, skvělý příběh. Akčnost určitě nechyběla a dosti to připomínalo dark souls (umřeš ---> musíš udělat něco jinak). Akorát natočit to muselo být zajímavý, pořád dokola s maličkou změnou. A střihač, ten v tom musel mít slušnej maglajz.

 • 85%
  1
  0
  14. 12. 2014
  bidlobox (3799 bodů)

  Aby bylo zřejmo, osmdesáti procenty hodnotím filmy "velice dobré", leč ničím extra oslňující, osmdesáti pěti procenty filmy "velice dobré", leč s přidanou hodnotou, a u filmů s tématikou sci-fi je to zvlášť dobré hodnocení. Přidanou hodnotou je tady umný mix toho, co jsme viděli třeba Na hromnicích s Matrixem i feelingem Avataru. A určitě by si tam každý fanoušek sci-fi lumpáren našel to své. Přidanou hodnotu tvoří i oba hlavní protagonisté, šarmantní, leč sadistická Emily Blunt (co má furt s tou střelbou do hlavy) a nestárnoucí Tom Sawyer. Film je zábavný, na jedno shlédnutí určitě, ale zas to není taková pecka, aby dostala 90% a člověk jí chtěl vidět znova, třeba padeátkrát (a stále poprvé)...

 • 70%
  0
  0
  24. 11. 2014
  roque (2919 bodů)

  Dobrej film i když Cruise tedy nemusím.

 • 100%
  0
  0
  19. 10. 2015
  leafroller (2771 bodů)

  Nevím, jestli je to tím, že jsem zrovna dohrál Crysis, nebo tím, že film využívá nápad Harolda Ramise z Groundhog day (jednoho z mých naprosto nejmilejších filmů), ale Edge of tomorrow mě naprosto uchvátil. Jsou to takové Hromnice nového tisíciletí. Tom Cruise opět ukázal, že má čuch na filmy a ztvárnění mimozemšťanů je prostě parádní. Konečně po dlouhé době zase něco nehumanoidního! A i když jsem občas nechápal, proč musel dostat kulku do hlavy pokaždé, když upadl, nezabránilo mi to v dosažení filmové extáze. Jistě, hnidopich si na filmu hnidu najde, ale já spíš hledám důvody, proč si ho nepouštět pořád dokola. Snad je najdu, aby se mi film neomrzel. Ale bude to boj:-)

 • 80%
  0
  0
  6. 6. 2014
  marie-kolarova (2503 bodů)

  Kladem filmu je solidní logika bez zásadních výpadků nebo využívání obezliček. Ačkoliv si ani hrdinové nepamatují, kolikrát už zemřeli, v příběhu se neztrácíme. Dialogům nechybí smysl pro černý humor. Tom Cruise v roli Cage přesvědčivě zvládá přerod nafrněného zbabělého pitomce v poctivého a odhodlaného vojáka, který udělá maximum pro záchranu lidstva. Emily Blunt jako Rita Vrataski, alias anděl Verdunu je přímočará a drsná, její odhodlání je skálopevné a s Cruisem si sednou velmi dobře. Ke konci lehce ztrácí na tempu a k závěru si člověk říká, že už vlastně všechno viděl a nějak to skončit musí, přičemž finále je, no americké.

 • 65%
  0
  0
  22. 9. 2014
  stantheman (2396 bodů)

  Přehnal jsem to s hodnocením....asi bych to dal ještě níž...film , který nepřináší nic nového ani zajímavého...trikově zvládnuto bez připomínek..ale jinak nic světoborného a Tomík , tak jak jsem si už zvykl ve filmu , který se ani nesnaží o nic..takže ztráta času

 • 75%
  0
  0
  1. 12. 2014
  LenkaVL (2328 bodů)

  Cruise tedy moc nemusím, ale ten nápad filmu není až tak špatný. Možná by i stálo za to tento zajímavý americký film shlédnout a pak nějak ohodnotit. To by se ukázalo, jak se Cruisovi daří, jestli jo nebo ne. Určitě za to dostal spoustu peněz, tak by se měl docela snažit, aby studiu stál za ty prachy, co do něj vrazilo. Co s těma prachama ty hvězdy dělají? Utrácejí je jako na běžícím páse. :( No nezáviďme jim. :D

 • 90%
  0
  0
  29. 10. 2019
  kknk2 (2197 bodů)

  Koho by napadlo, že je tenhle film natočený podle japonské novely? Na hraně zítřka je úžasně propracovaný sci-fi akčňák, na který se nedá jen tak zapomenout. Herecké výkony, scénář i zpracování mě ohromily, svojí hloubkou se skoro blíží Počátku, zkrátka filmový nářez.

 • 95%
  0
  0
  27. 11. 2014
  Larrysbride (2072 bodů)

  Pomineme-li fakt, že se tiskovému mluvčímu podaří na*rat generála tak, že ho pošle nepřipraveného do bitvy... Pomineme-li fakt, že přestože jde zřejmě o jednu z nejznámějších tváří v armádě, nikomu není ani podobný... Pomineme-li fakt, že se ze zdánlivě předem vyhrané bitvy stane masakr... Pomineme-li fakt, že i v tomto masakru dokáže nezkušený tiskový mluvčí nejdříve zabít (censored), než oni zabijí jeho... Pomineme-li fakt, že v té samé bitvě zrovna bojuje nejvíc badass vojanda... Pomineme-li fakt, že stejná nejvíc badass vojanda si prošla tím samým, co tiskový mluvčí... Tak jde o víc jak nadprůměrný snímek a po dlouhé době konečně akční sci-fi, u kterého jsem málem neusla nudou! Film se s ničím nepáře, neotravuje se s nějakým zdlouhavým úvodem a okamžitě Vás vtáhne do děje, který ještě dokáže odlehčit (konečně ne vulgárním) řádně povedeným humorem. Za mě 95%! Holt souhry náhod hrály v showbusinessu svou roli přeci jen již od dob antickýh her.

 • 90%
  0
  0
  24. 12. 2014
  farb (2063 bodů)

  No ty bláho! Od Vetřelců tu takovej sci-fi nářez nebyl. Atraktivní a až na dřeň vytěžená premisa, chytrý scénář a luxusní balení. Jeden nápad a cool scéna stíhá druhou, humor je stejně používaný/důležitý jako akční vychytávky, Tom do toho šlape na maximum a full metal bitch Emily Blunt chci mít doma. Ale hlavně (což se v blockbusterech moc nevidí) naplno fungují emoce a chemie, díky čemuž se mi podařilo k těmhle živelným postavám neuvěřitelně přilnout. Těžko bych si dokázal představit lepší letní zábavu. Pecka. Ale absolutní.

 • 75%
  0
  0
  11. 6. 2014
  king-kurt (1229 bodů)

  Zjimávý sci-fi remake mnoha filmů typu Na hromnice o den více. Masakr, napětí, střelba, akce, sem tam fór a muselo to stát dost koláčů, doláčů.

 • 70%
  0
  0
  20. 1. 2015
  Pajmen (1196 bodů)

  Po Oblivionu jsem čekal další propadák, ale tenhle film mě překvapil. Je to sice další akční film, u kterého po třetině odehrání divák tuší, kam to všechno směřuje a nesplete se. Vše je zakončeno klasickým happy endem. Jediná změna je, že hrdina není na konci monstrózně oslavován, jelikož nikdo netuší, že právě zachránil lidskou rasu.

 • 0
  0
  20. 1. 2015
  Jakub.Selesi (1166 bodů)

  Výtečný film, není co vytknout...

 • 85%
  0
  0
  3. 11. 2014
  salisbury (1100 bodů)

  Časová smyčka stahující se na hraně zítřka, restartována omegou, byla velmi brilantně zakomponována do vcelku jednoduchého příběhu, kterému vévodil Tom Cruise. Trošku jsem se obával neustálých opakovaček, ale naštěstí byly podány velmi vkusně, některé dokonce mě přinutily se usmát až srdce dostalo záchvěv padoucnice. Děj byl svižný, neměl jsem nutkání se topit v nevědomosti a jen jsem si tu jízdu, stále dokola jak chycen v kolotoči času, užíval.

 • 90%
  0
  0
  3. 11. 2014
  brcolka (1041 bodů)

  K velkému překvapení na začátku filmu hlavní hrdina zemře. Později sem pochopil proč a že to během filmu bude vícekrát. No asi tak tisíckrát. Velmi dobře zpracovaná scifi příběhem ne nepodobná filmu s Billem Murrayem Na hromnice o den více. Akce střídá akci. Občas příjde vtípek nebo vtipná scéna. Třeba když si Tom něco udělá při výcviku.

 • 45%
  0
  2
  27. 2. 2015
  davsuch (1028 bodů)

  • dobrý herecký výkon Toma Cruise
  • dobrý pokus znázornění jak by mohly vypadat robotičtí vojáci budoucnosti
  • děsný děj - časová opakující se smyčka je dost nudná záležitost, když se tam děje jen hodně málo nového
  • akcňárka od začátku do konce a nic moc k tomu
 • 95%
  0
  0
  8. 6. 2014
  Yancl (1019 bodů)

  S.U.P.R !! Konečně pořádně našlapaný blockbuster s "origo" námětem, který se nebojí riskovat a vše ukazuje pěkně ostře .. jak je potřeba. Rozjezd je sice kapánek komplikovanější, ale po první smyčce se filmek nabrousí na pěkný grády, což se stupňuje až do finále. Závěr by možná zasloužil monstróznější fight, ale i v tomhle provedení je to cool. Pro mě - za mě .. byl jsem s 85% filmu spokojen na maximum .. bavil jsem se královsky a z kina jsem odcházel s pocitem, že bych to rád viděl hned podruhé (což se tak často nestává). Vizualizace dokonalá .. co k tomu dodat, herecky moc dobře ztvárněné .. Cruise + Blunt jako supr dvojka .. ale co mě dostávalo nejvíc - zřejmě to postupné upgradování hlavní postavy, promyšlenost s detailními prvky. Časová smyčka je výborný nápad (i když prvně viděný u Zdrojového kódu) skvěle zapadající do prostředí invaze alienů .. Na hraně zítřka -- určitě jeden z TOP filmů 2014 ..

 • 95%
  0
  0
  21. 12. 2014
  Rapaport (1016 bodů)

  Na Hromnice o den více se skřížily s Hvězdnou pěchotou a vyšla tahle sci-fi akční pecka. Výborná je hlavně první polovina filmu, druhá už je trochu jako kdyby osekaná, ale celkově film působí skvěle. Napínavá akční řež a film nerušil nějakým velkým vykecáváním o ničem. Tom Cruise prostě ve sci-fi umí.

1 2 3 dalsi posledni

Hodnocení a recenze Na hraně zítřka

84 85 ?
jak hlasovat?
 • sugi 95%
 • Reacherjack2016 100%
 • miroslav-jirak 100%
 • Mrykodaj 80%
 • aquiver 80%
 • Evianka 95%
 • josef-gregor 95%
 • Kubys Fencl 85%
 • what is in the box 80%
 • Lovecour69 80%
všechna hodnocení (473)

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 14 v žebříčku uživatele Rezet
2. místo z 3 v žebříčku uživatele leona-gasparova
22. místo z 22 v žebříčku uživatele kajula
22. místo z 41 v žebříčku uživatele Chimpanzee21
26. místo z 93 v žebříčku uživatele HappyPiere
37. místo z 89 v žebříčku uživatele Pete69
37. místo z 89 v žebříčku uživatele Pete69
2. místo z 2 v žebříčku uživatele Pete69
3. místo z 3 v žebříčku uživatele mr.hack
6. místo z 11 v žebříčku uživatele filamubobes