Černé zrcadlo

85%
Černé zrcadlo
Britský seriál Černé zrcadlo (Black Mirror) je antologií rozličných příběhů o tom, jak naše životy může ovlivnit moderní technologie od telefonů, po počítače a televize či virtuální realitu, a jak se vše, co na nich zveřejňujeme nebo jak je používáme, může kdykoli obrátit proti nám.
Recenze: Černé zrcadlo

Kinobox.cz
55%

Zdá se, jako by Charlie Brooker s šestou řadou zkoušel, jak moc se může vzdálit od původního námětu, než mu lidé seriál rozcupují na kusy. V některých momentech je rozhodně přes čáru, v jiných však připomíná, proč se nad ním tak těžko láme hůl.

Kinobox.cz
90%

Největším trumfem seriálu jsou bezesporu jeho scénáře, které se velmi snaží, aby po nastínění základní "sci-fi" premisy byly extrémně realistické a pokládají si přesně ty otázky, které si marně kladu u debilních sci-fi filmů.


JosefTomas
JosefTomas
9 035 bodů
8.5
Seriál má jednu zásadní vlastnost, která může mít jak pozitivní, tak i negativní dopad na hodnocení. Tím je rozdělení epizod, nebo-li, že každá obsahuje samostatný příběh. Jde tedy pouze o to, jak vás daná epizoda osloví. Z mého hodnocení tudíž patrné, že já jsem se chytil ihned a až do konce jsem hltal, co si na mě tvůrci připravili. Proto je hodnocení možná trochu zavádějící, protože zde by nebylo od věci, hodnotit každou epizodu zvlášť, což ale vůbec nevadí, protože zatím jsem byl spokojen všude.
leafroller
leafroller
3 023 bodů
9
Naprosté nadšení! Vedlejší účinky technologického pokroku si nikdo z nás neuvědomuje a zde je dostáváme ve velkých porcích. Navíc je seriál nejen pestrý, ale tvůrci si dali záležet i na detailech. Dostal jsem hafo podnětů k přemýšlení a to mám moc rád. 10% dolů za první příběh, který jsem asi nepochopil a nemá nic společné se zbytkem seriálu jak obsahově, tak zaměřením. Je to škoda.
Temný Pán ze Sithu
Temný Pán ze Sithu
2 424 bodů
8.5
Naprostá vynikající a bohužel i reálná,zlověstná vize toho,jak nás technologie začínají pohlcovat, bohužel.kazdopadne každý díl seriálu má svoji vlastní dějovou linku,tzn.ze ne každému může sednout další a další díl,pro mě byla většina opravdu skvělých a děsivých zaroven


Dodatečné informace

Původní název:
Black Mirror (více)
  • Velká Británie Černé zrcadlo
  • Velká Británie Black Mirror
  • Velká Británie Černé Zrcadlo
  • Velká Británie Чорне дзеркало
Premiéra v ČR:
14. 7. 2000
Země původu:
Velká Británie
Přístupnost:
18+

Podobné


Powered byJustWatch