American Horror Story (USA)
« další názvy »
USA USA
60 minut

Žánry

:
Drama, Horor, Mysteriozní, Sci-fi, Thriller, Gotický, Teenagerský

Obsah

:
American Horror Story je americký hororový televizní seriál, jehož tvůrci a produkčními jsou Ryan Murphy a Brad Falchuk. Každá série je minisérie se samostatným více »« méně

Režie

:
Bradley Buecker Alfonso Gomez-Rejon Michael Uppendahl Loni Peristere Gwyneth Horder-Payton Jennifer Chambers Lynch Michael Goi Ryan Murphy Michael Lehmann David Semel Howard Deutch Jeremy Podeswa Michael Rymer Angela Bassett Miguel Arteta Tim Hunter John Scott Craig Zisk Anthony Hemingway (I) Nelson Cragg Marita Grabiak Elodie Keene Rachel Goldberg Liza Johnson Maggie Kiley Jennifer Arnold Sheree Folkson Sarah Paulson Liz Friedlander Mary Wigmore David Petrarca

Scénář

:
Brad Falchuk Ryan Murphy Crystal Liu Todd Kubrak Tim Minear James Wong Jennifer Salt Jessica Sharzer Douglas Petrie Manny Coto Jay Beattie Dan Dworkin

Herci

:
Evan Peters Sarah Paulson Denis O'Hare Kathy Bates Frances Conroy ...
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce seriálu American Horror Story. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou seriály hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily seriálů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o seriálu American Horror Story myslíte! K 15. srpnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28100 uživatelů. Děkujeme!

Recenze American Horror Story


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  18. 12. 2018
  Brenan88 (45657 bodů)

  American Horror Story je skvělý seriál a plusové body mu přidává fakt,že další takový seriál momentálně v televizi neběží. Nedokážu se rozhodnout,která série mne příběhově bavila nejvíc,ale řemeslně jsou všechny výborně odvedené. Nechybí napětí,atmosféra a určitá dávka děsivosti.

 • 90%
  0
  0
  7. 5. 2016
  martin-mickey-stusak (25904 bodů)

  O tajemných strašidelných domech bylo natočeno bezpočet snímků, ale TV seriál si žádný nevybavuji. A tak tento mě přitáhnul hlavně ze zvědavosti, jestli je vůbec možné, aby vzniklo něco originálního a odlišujícího. A byl jsem velmi překvapen. Originalitou sice neoplývá, ale zpracováno je to velice dobře. Opět se jedna rodinka přestěhuje do velikého domu, která, jak se později ukáže je plná tajemství, záhad a nevysvětlitelných jevů. Příběh má čas se rozvinout a vybudovat tajemnou atmosféru. Vývoj postav je takový, jak má na seriál být. Tvůrci se snažili pojat každou část trošičku jinak, aby se styl neustále neopakoval a těžko říct, jestli udělali dobře. Každopádně je výsledek takový, že jeden díl je více hororový, druhý více komorní, a tak je seriál dost rozmanitý. Vše je odlehčeno černým humorem a velice trefným. Herecké výkony jsou uvěřitelné a výběr herců byl myslím dobrý. Jsem zvědav na další jeho vývoj.

 • 60%
  0
  0
  2. 2. 2018
  Danny F. (11147 bodů)

  Zajímavý seriál pohybující se na solidní úrovni. Takový neobyčejný a zvláštní, vybočujíci od obyčejných seriálu tohoto typu.

 • 70%
  0
  0
  23. 11. 2021
  Martrix (2568 bodů)

  Každý rok vznikne nová řada a pro fanoušky žánru jde o událost. A to přestože je kvalita kolísavá. Mé hodnocení je průměrem z ročníků 2012 a 2015, které mi tématicky připadaly zajímavé. Nezahrnuje první polovinu letošní řady, která mě zklamala tak, že jsem ji nedokoukal celou.

  American Horror Story - Asylum, tzn. druhá řada. 85%

  Hororový eintopf se spoustou ingrediencí a hustou konzistencí. Ufoni, experimenty na lidech, ďábel, brutální vraždy, intriky a to vše za zdmi Briarcliffu, ústavu pro duševně choré zločince. A ono to překvapivě funguje, protože postavy jsou skvěle napsané i zahrané, dialogy nemají chybu a jakkoliv je to místy zvrhlé, násilné a zvrácené, scénář je chytrý a postavy mají hloubku a uvěřitelnost. Není to pomalá atmosférická strašidelňárna, ale spíše na události i postavy bohatý thriller s mnoha hororovými prvky. Postav a různých odboček bylo tolik, že by mohlo vzniknout klidně třicet epizod, ale tvůrci si byli vědomi formátu a v druhé polovině začali "uzavírat", což někdy vyznělo trochu unáhleně. Když někdo pět epizod vykresluje postavu a vztahy, je pak pro diváka trochu kách, když se jí tvůrci zbaví jedním máchnutím. Je to ale uzavřená série, takže se hold nedá nic dělat. Jsem příjemně překvapený. Z těch třinácti epizod byly slabší jen dvě, jinak vysoce nadprůměrná podívaná. Tak jako byla Penny Dreadful gotická brakovka nejvyšší kvality, je Asylum velmi kvalitní zlobrak americký.

  American Horror Story - Hotel, tzn. pátá řada. 60%

  Druhá řada byla divočina, ale líbila se mi, takže jsem logicky sáhnul po nášupu. Podle hodnocení se jevila jako solidní i řada pátá s názvem Hotel. Dle popisu upíři, duchové...to můžu. Skutečnost? Brazilská telenovela křížená s hororothrillerem v duchu Seven, ale napsaným studentem druhého ročníku FAMU. Název American horror story přesně odpovídá mé představě toho, čím Hollywood škodí. Perverzními úchylárnami, kde se to hemží zbytečným násilím a sexem, kteréžto nemají pro děj žádné zvláštní opodstatnění. Umím si představit, jaké lákadlo je to pro (nejen) latentní psychopaty a psychotiky. Nicméně dala by se z toho udělat slušná šestihodinová série, pokud by se tvůrci drželi žánru a udělali buď thriller, nebo horror a nesnažili se namontovat do toho rodinné drama. Herecké výkony oscilují od vynikajících, po strašidelně béčkové...lady Gaga je pak mimo tyto kategorie.


  Řada desátá byla tvůrci rozdělena na dvě poloviny, přičemž jedna se odehrávala v ospalém přímořském městečku, ve kterém řádí upíři. Tvůrci tento ohraný motiv pojali po svém, to by nevadilo, bylo to i osvěžující, nicméně vůbec si nelámali hlavu s logikou, resp. jimi stvořený svět nedával smysl a obsah byl obětován formě.
  Z druhé poloviny řady jsem viděl dvě epizody, které mě i přes atraktivní téma UFO velmi znechutily, protože tady už šlo o výsměch žánru. Jakoby tvůrcům došel dech, inspirace, zápal...nebo je posedla demence. Chytrých dialogů, kterými se to hemžilo v druhé řadě bylo minimum a celkové vyznění...americká nuda.
  V tomto kontextu si nejsem jistý, jestli se k AHS ještě vrátím...resp. podle mě je čas, aby to tvůrci zabalili a raději udělali jednou za dva roky kvalitní celovečerák.

 • 50%
  0
  1
  24. 8. 2014
  stantheman (2397 bodů)

  Komentuji jen 1. díl 1. serie. Jediné překvapení...krásná Jesiica Lange..i v tomto věku , a to je snad vše. Nevím a ani asi nechci vědět jak vypadají další díly....pokus o duchařinu bez jakékoliv koncepce a tím také marný výsledek.

 • 65%
  0
  0
  27. 11. 2014
  Larrysbride (2072 bodů)

  1. série: **** 2. série: ** 3. série: ** a na čtvrtou už raději ani nekoukám...

 • 100%
  0
  0
  30. 11. 2017
  Togl (563 bodů)

  Týý jo! Rozhodně jeden z úplně nejlepších seriálů vůbec nebudu tady psát nějakou kilometrovou slohovku takže jen hvězdičky Murder house **** Asylum *****(*)Coven **** Freak Show **** Hotel ***** Roanoke **(možná i ta třetí)a Cult ještě nemám dokoukáný

 • 80%
  0
  0
  31. 10. 2014
  Silen.c.e (92 bodů)

  American Horror Story Freak Show konečně zanechává nepovedený Coven za sebou a pokračuje v kvalitní tvorbě. Vraždící klaun, panoptikum podivinu a samozřejmě lidi, kteří nas znetvorene nikdy mezi sebe neprijmou. Změna stopaze na 90 minut je nejspíš zbytečná, ale třeba se v budoucnu konečně plnohodnotně využije.

Hodnocení a recenze American Horror Story

78 70 ?
jak hlasovat?
 • Martrix 70%
 • InJo 75%
 • barca-jachymova 100%
 • JoeyDeLuca 85%
 • loudaxxx 80%
 • Lucy Lu 65%
 • Pyrkh86 40%
 • mims 100%
 • Flígloš 80%
 • paly 85%
všechna hodnocení (75)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 6 v žebříčku uživatele filamubobes
2. místo z 2 v žebříčku uživatele Katka01
2. místo z 6 v žebříčku uživatele JoeyDeLuca
3. místo z 9 v žebříčku uživatele Togl
4. místo z 5 v žebříčku uživatele evana
4. místo z 13 v žebříčku uživatele Fanin
6. místo z 6 v žebříčku uživatele enrico-bonsch
8. místo z 9 v žebříčku uživatele henrycruel
9. místo z 12 v žebříčku uživatele NextOne
2. místo z 3 v žebříčku uživatele killer