Arachnofobie

65%
Arachnofobie

Ve venezuelské džungli objeví výprava entomologů nový druh jedovatého pavouka. Když fotograf výpravy jednoho fotografuje, zdánlivě mrtvé zvíře na něj zaútočí. Fotograf se lekne a instinktivně jej zašlápne. To však vidí z křovin další pavouk. Když se výprava chystá k odletu, vleze do batohu jednoho z nich a je zavlečen do tábora vědců. Tam pronikne do stanu a fotografa usmrtí. V zinkové rakvi se potom pavouk dostane až do kalifornského městečka Caimany, spáří se s druhem místního pavouka a z tohoto spojení se po čase rodí celá armáda smrtonosného hybridního potomstva. Čerstvě vylíhnutí pavouci začnou městečko terorizovat - lezou ze záchodových mís, objevují se v jídle, skrývají se v pantoflích a zatínají jedovatá kusadla do každého kousku lidského masa, které se jim dostane na dosah. Obyvatelé městečka se musejí pustit do boje s invazí pavouků. Bojovat musí nejen Delbert McClintock, šéf městské dezinfekční a dezinsekční stanice nazvané "Pryč se štěnicemi", ale také mladý lékař Ross Jennings, trpící od malička Arachnofóbií, chorobným strachem z pavouků. Právě v jeho stodole si totiž pavouci udělali hnízdo.
lamps
lamps
15 140 bodů
8
Totální srdcovka a bezesporu výborný film, který umně kombinuje strach z osminohých stvoření (jenž má ve větší či menší míře v hlavě zakódován většina z nás) s příjemným humorem na odlehčení. Přeci jen je škoda, že ve finále se jedná spíše o pohodovku nežli napínavý horor, ale pořád je to zatraceně dobře natočené, vynalézavé a až na pár drobností veskrze uvěřitelné, nedělající z diváka blbce. Plus super casting a hudba. Po Čelistech zřejmě nejlepší snímek, v němž se zvířátka převlékla za nelítostné zabijáky, Spielberg na to má čuch.
Danny F.
Danny F.
11 166 bodů
6
Je fakt, že mě trochu mrazilo, jelikož ty chlupaté potvory nemusím ani vidět a představa že mi z pod postele leze nohatý pavouk a ke všemu jedovatý, mě přivádí k šílenství. Film povedený, ale díky.
Cortesz
Cortesz
6 542 bodů
6
Z nostalgie za 3, když jsem byl malý, tak to v TV dávali docela často a vždycky jsem se chtěl koukat. Jinak by to bylo za 2*, a to tak tak.

Dodatečné informace

Původní název:
Arachnophobia (více)
  • USA Arachnofobie
  • USA Arachnophobia
  • USA Arachnofóbia
Země původu:
USA
Rozpočet:
31 mil. USD
Tržby:
53,21 mil. USD (celosvětově)
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné