Saul fia (Maďarsko)
« další názvy »
Maďarsko Maďarsko
107 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Thriller
Motto: Opustil živé kvůli mrtvým

Obsah

:
Snímek se odehrává ve vyhlazovacím táboře v Osvětimi. Pojednává o Saulu Auslanderovi, maďarském Židovi a příslušníkovi tzv. Sonderkommanda, jehož členové více »« méně

Režie

:
László Nemes

Scénář

:
László Nemes Clara Royer

Herci

:
Géza Röhrig Levente Molnár Jerzy Walczak Sándor Zsótér Marcin Czarnik ...
Přehrát online alza
Premiéra: 18. 2. 2016
Distributor: Film Europe
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  10. 2. 2016
  Sheldon (9854 bodů)

  ilm Saulův syn se odehrává ve vyhlazovacím táboře v Osvětimi. Pojednává o Saulu Auslanderovi (Géza Röhrig), maďarském Židovi a příslušníkovi tzv. Sonderkommanda, jehož členové byli od ostatních osvětimských vězňů zpravidla izolováni a měli na starosti ty nejstrašnější práce. Jde o snímek, který radikálně mění zažité zobrazování šoa, když se celý soustředí výhradně na hlavní postavu, jejíž jedinou motivací uprostřed pekla vyhlazovacího tábora je zajistit důstojný pohřeb svého syna. Nejednoznačné drama, horečný sen, hrůza a brilantní formální cvičení. Maďarský film opět promluvil do velkého světa.

 • 75%
  0
  0
  4. 5. 2016
  lamps (7563 bodů)

  Evropská filmová událost roku, která ve mně po měsících očekávání, nutno říci i vinou okamžitého statutu jedinečného autorského díla, zanechala lehce rozpačité dojmy. Formálně bezesporu ohromně působivé - kamerová ich-forma, bezprostřední, dá se říci dokumentaristická orientace na nejbližší okruh okolního chaotického pekla, absence hudby či jakýchkoli pozitivních zvuků a konečně i "strhaný" výkon hlavního mlčenlivého protagonisty přinášejí do světa filmu dosud neokoukaný, vizuálně záměrně strohý, ale drtivě naturalistický pohled na nacistickou vražednou mašinérii, tak odlišný od řady hollywoodských melodramat. Úvodní minuty musí srazit do kolen každého, byť jen malinko empatického diváka. Bohužel film trvá 107 minut, během kterých si sice zachovává všechny své výjimečné charakterové rysy, ale jejich scénář nestačí vždy plnohodnotně pokrývat tak velké stylistické a myšlenkové ambice a přes hlavní tématickou linii prosakují vedlejší motivy o vzpouře a samotném chodu celé Osvětimi jaksi netečně, nedůsledně a zmatečně (což se možná dá považovat za účel, ale mně tenhle přístup po těch úvodních minutách zkrátka přestával vyhovovat). Pocit bezvýchodnosti a utrpení je ale všudypřítomný a alespoň v tomto ohledu splnil Saulův syn také své dějové poslání na jedničku...

 • 80%
  0
  0
  27. 2. 2016
  rkotvald (2808 bodů)

  Nepříliš komfortní divácký zážitek, kdy většinu času sledujeme týl hlavního hrdiny a rozostřený šrum okolo. Hlavní představitel Saula je naštěstí natolik charismatický, že film utáhne i bez větších slov a s jedním výrazem (netečným, ale přesto umíněným jít si za svým stůj co stůj). Sympatizovat se s ním moc nedá, protože zachraňuje mrtvé, zatímco ohrožuje druhé, kteří zachraňují naopak jeho. Nicméně za to, že tvůrci splnili, co předsevzali (ukázat jiný pohled na holocaust), musím jít nahoru. Teď už není pochyb o tom, jaká je nejtěžší a nejhorší práce na světě. Být členem Sonderkommanda.

 • 90%
  0
  0
  26. 4. 2016
  stantheman (2145 bodů)

  Jedna z vyjímek mezi mnou viděnými filmy .....obvykle se rychle vracím k zajímavým filmům....nevím kdy budu mít sílu vidět tohle...poprvé film z prostředí koncentráku , který leze pod kůži dusnou atmosférou, neustálým křikem obětí v pozadí , rozostřeným obrazem. Hlavní hrdina se nechová normálně , ale jek by mohl v tomto prostředí, kde nevíš a neznáš ani vteřiny . Myslím , že film je silným náznakem hrůz , které páchali tzv. nadlidé

 • 85%
  0
  0
  20. 5. 2017
  miza (2105 bodů)

  Silně a drsně natočený film o životě v Osvětimi.

 • 75%
  0
  1
  20. 2. 2016
  marie-kolarova (1068 bodů)

  Nemes si hraje se symboly, ať už se jedná o jméno hlavního hrdiny (cizinec), tak o celý hlavní námět. Urputná snaha pohřbít jedno lidské tělo v kontrastu s tisíci spalovanými v krematoriích. Saul je natolik urputný, že hochovo tělo není ani pitváno. Několikrát se dívá přímo do hlavně pušky a stejně jako on se konfrontují s okamžitou hrozbou smrti i ti, kdo se Saulem spolupracují. Ale jaký smysl má snaha vyhnout se dnes smrti, když zítra nebo pozítří rozhodně nastane? Saul nás provede po celé té mašinérii, od příjezdu vězňů až po odvoz popela. Díky zvolenému formátu navozujícímu dojem, že se jedná o vlastní pohled diváka, působí film velmi autenticky. Na druhé straně sám námět působí lehce odtažitě.

 • 75%
  0
  0
  27. 2. 2016
  batal (833 bodů)

  smutné...

 • 65%
  0
  0
  16. 3. 2016
  kijifa (314 bodů)

  První co mě napadne, když se řekne Saulův syn, bude slovo "Přeceňované". Ne, že by snad film byl špatný, to v žádném případě, ale zkrátka to není taková pecka, jak se snaží všichni tvářit. Rozhodně za to stojí ta syrovost a hmatatelnost Osvětimi a velmi mě zaujalo pojetí vyprávění. Jenže příběh jako takový mě úplně nebavil a v podstatě mi bylo úplně jedno, jak to s hlavním hrdinou dopadne. Světová filmografie rozhodně nabízí zajímavější díla související s tématem koncentračních táborů.

 • 35%
  0
  1
  29. 2. 2016
  byland (309 bodů)

  Záčatek filmu byl naprosto skvělý, říkala jsem si, pokud to tak bude celý film, tak nevím jestli ho dám. Bohužel jsem to asi zakřikla jelikož se to pak strhlo v něco nepochopitelného, zdlouhavého a naprosto nudného. Kamera zaostřená jen na hlavního "hrdinu", který byl opravdu nesympatický a už mě po půl hodině štvalo koukat jen na něj. Opravdu zvláštní jak mu v celém filmu vše bravurně prochází, dostane se kam chce apod. Film opravdu nenadchnul a po dlouhé době jsem se těšila až film skončí.

 • 90%
  0
  0
  28. 4. 2016
  kozo.roh (162 bodů)

  Skvělý film, velmi syrové vyprávění a výborný výkon Gézy Röhriga v hlavní roli. Se způsobem, jakým byl film natočen, jsem měl ale trochu problém srovnat. Nicméně film ukazuje velmi přesvědčivě hrůzy koncentračního tábora a přitom ty nejdrastičtější scény zůstávají rozostřené.

 • 0
  0
  5. 7. 2016
  Host
  Host

  Film se záběry z95% na hlavního hrdinu, ze kterých se mi po několika minutách filmu v naději že se něco změní dělalo pěkně špatně. Zajímavý příběh, příšerně natočený film.

72 81 ?
 • Nikipi 65%
 • jacob-slazowski 90%
 • ballrog 30%
 • vladimir-lada-but 85%
 • Mirdas 75%
 • pepatuleň 55%
 • pityn4 75%
 • dav.bal 85%
 • Elizabett 80%
 • miza 85%
všechna hodnocení (28)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: