Spectre (USA)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
USA USA
148 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Krimi, Thriller, Oscarový

Obsah

:
James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu známé zločinecké organizace. Postupně rozplétá složitou pavučinu lží, aby nakonec více »« méně

Režie

:
Sam Mendes

Scénář

:
John Logan Neal Purvis Robert Wade Jez Butterworth Ian Fleming (I)

Herci

:
Daniel Craig Christoph Waltz Léa Seydoux Ralph Fiennes Monica Bellucci ...
Premiéra: 5. 11. 2015
Distributor: Forum Film CZ
Jste na stránce filmu Spectre. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Spectre myslíte! K 1. prosinci 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27297 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  1
  0
  13. 8. 2017
  Brenan88 (41124 bodů)

  Skyfall nasadil laťku příliš vysoko,možná i proto jsou recenze u Spectre spíše rozpačité nebo negativní. Já jsem i tak velmi spokojený. Mám rád všechny Bondovky a i tahle je podle mne velmi dobrá. Hlavně ta akční scéna na úvod mne velmi bavila. Vlastně akce jako taková byla po celý snímek výborná a to samé platí i o hercích. Občas to zaskřípalo,ale nebylo to nic co by se nedalo vydržet.

 • 70%
  0
  0
  8. 12. 2015
  martin-mickey-stusak (21911 bodů)

  24. bondovka se zarputile vrací do starých kolejí. Pryč jsou svižné efektové akční scény, pryč je veškerý potenciál 21. století. Nemalá moderní technika se tu samozřejmě nachází, ale to jen na okraj. Ohromná změna ve vizualizaci a vůbec celá koncepce vyprávění hodně připomíná dávný předešlý snímek ´Ve službách jejího veličenstva´. Předlouhé dialogové pasáže a ledabyle natahované scény jsou předností, takže občasná akce vypadá spíše jako doplněk. Zamrzí, že tu Bond nesrší vtipem, jak bylo u něj vždy zvykem. Chybí i pravidelná scéna v Casinu. Proč? M tu není jen na začátku příběhu aby 007 zaúkoloval, ale je i součástí děje. To platí i pro Moneypenny, u které si pořád nemohu zvyknout, že je najednou tmavé pleti. Q je mladý jinoch s ohromnou náturou. Budiž, dejme tomu. No a jsme u starého známého Blofelda v podání Christopha Waltze. Moc tu však nevynikl vzhledem k jeho velice malé přítomnosti. Větší čas mu je věnován až ke konci příběhu a to v jeho sídle. Jeden jediný záběr na kočičku potěší. A právě zde nebyla vynechána zásadní událost. Napadlo někdy někoho jak přišel k té jizvě na obličeji? Tento snímek se také vyznačuje jednou zásadní věcí a tou je stopáž celého snímku. Do této doby byla nejdelší bondovka již zmíněny díl ´Ve službách jejího veličenstva´. ˇSpectre´ tento rekord značně překonal, takže si v tomto směru teď bude držet prvenství a řekl bych že na hodně dlouho. Takže co na závěr. S ohledem na předchozí díly a to s nejen s Danielem Craigem, ale i s Piercem Brosnanem, se může pro někoho jednat o velké zklamaní, ale faktem je, že se styl Jamese Bonda vrátil skutečně do svých začátků a to nejen dějově, ale i zpracováním. Celou dobu jsem si představoval, jak by tu vypadal původní Bond, tedy Sean Connery. A řekl bych, že by tu zapadl dokonale.

 • 70%
  0
  0
  12. 8. 2016
  Sheldon (15949 bodů)

  Tak tady byla zřejmě zásadní chyba už ve scénáři, protože jen prefabrikovat bez nápadu staré Bondovky je zkrátka strašně málo. Akce je samozřejmě skvělá, některé scény brilantní, ale když pak najednou přijde vrtání do hlavy a představování ďábelského plánu, tak je to snad ještě horší, než pro malá děcka.

 • 80%
  0
  0
  6. 5. 2016
  lamps (14270 bodů)

  Velká spokojenost. Spectre je sice krok zpět oproti sofistikovanějšímu a osobitějšímu Skyfallu, ale na druhou stranu se jedná o přímo skvostný oslí můstek mezi klasickým bondovským vesmírem a moderním agentem s povolením zabíjet, ale hlavně nechat naživu. Mendes přistupuje k vyprávění metodicky a proměnlivě, tu s vražedným akčním zápalem a chladnokrevností, tu zase s nadhledem a suchým vtípkem, stejně jako k postavě jím vytvářeného hrdiny, k níž opět zvládá vyvolat větší náklonnost a přízeň než všichni předešlí bondovští učitelé - zdánlivě banální scéna mučení 007 tak nabývá staronových hodnot, jelikož funguje jako odkaz na tradice a zákonitosti žánru a současně se jí daří vyvolat u diváka empatie k Bondovi a jeho bolesti. Je sice škoda, že povinnost držet se alespoň zčásti uzákoněných žánrových trendů vedla scénář k přehnaně rozsáhlému a přitom nedůsledně představenému zločineckému motivu, ale jinak se filmu coby filmu o Jamesi Bondovi nedá z pozice moderního diváka nic moc vytýkat. Po celou dobu rozumně střídá audiovizuálně strhující akční sekvence, které se svým charakterem tentokrát často podobají nostalgické klasice (letadlo na sněhu), s atmosférickým vyprávěním a vývojem vztahu s osudovou a příběhově významnou bondgirl. Opravdu málokdy se dnes vidí tak chytře strukturovaný a přitom zdánlivě jednoduchý a efektní špionážní film...

 • 70%
  0
  0
  28. 10. 2019
  Pete69 (12496 bodů)

  Průměrná bondovka, akce se mi dostalo tak středně a navíc je ve snímku dost blbostí. Chápu, že Bond je nesmrtelný, ale že nemá po nakládačce ve vlaku ani škrábanec a v klidu si to jde rozdat s Bond Girl, je už přeci jen trošku moc. Že má unesená Bond Girl s sebou celý šatník a prakticky v každém záběru se převléká je také pro oko kritického diváka moc velké sousto. Vím, že jsou to drobnosti, ale jeden záběr na nějaký šatník, který je pro Bond Girl připraven by vše smazal, jeden škrábanec či modřina na tváři Jamese stejně tak. 70%.

 • 60%
  0
  0
  22. 1. 2018
  Danny F. (11124 bodů)

  Pokles dolů. Bez výraznější akce. Agent co vystřílí celou armádu bez škrábance. Takové filmy mě už přestávají bavit. Čekal jsem celou dobu na něco opravdu agentského. Už prosím žádný Bond a v žádném případě střídat herecké obsazení slavného agenta. Je to už otravné. Pobavila mě akorát úvodní scénka kdy Bond po demolici domu spadl na gauč.

 • 80%
  2
  0
  18. 1. 2017
  JosefTomas (6711 bodů)

  Film je těžké odepsat, zvláště po skvělém předchozím díle, který splnil všechno, co měl. Sice se nejedná o takovou pecku, jako je Skyfall, či Casino Royale, ale stále má své kouzlo, které vždy bude mít a pokud jde o Craiga, tak předvedl skvělý výkon a řádně se s rolí Bonda rozloučil.

 • 85%
  1
  0
  15. 12. 2015
  Schneefee (4186 bodů)

  Pro bondovky s Craigem mam tak trochu slabost, proto jsem ochotna prehlednout par nelogickych chyb, kterym se film bohuzel nevyhnul. Tentokrat je v roli superpadoucha Christoph Waltz a hraje ho uzasne. Akcnich scen mi prijde vice nez napr u Skyfall ale urcite to neni na skodu. Sympaticke take je, ze u nekterych postav neni na prvni pohled uplne jasne rozdeleni na dobre a zle. Mozna ten sladky konec bych si odpustila, ale porad byl jeste vkusny.

  • herecke obsazeni
  • 60%
   1
   0
   8. 11. 2015
   Petrson (3998 bodů)

   Plné nelogičností, až si člověk říká, že se může stát úplně cokoliv a ono se stane úplně cokoliv. Slepené lokace ústřední postavou (007), která snad jako jediná drží jakž takž pohromadě ( ještě možná M a Q ),jsou vybrány jako vždy pestře. Kostýmy, letadla, auta, postavy, vše se střihá tak, jak se právě hodí, aniž by se bral ohled na to, kde se to vzalo, proč to zmizelo. Stejně tak postavy, motivy. Je to dlouhý a považuji to za jednu ze slabších bondovek. Nic méně, Bond to stále ještě je, i když nápadů k elegantnímu smíchu ubylo, divná ( a taky dlouhá) úvodní sci-fi titulková scéna a nic, co by v akční nadsázce bralo dech. V nápadech jakoby sedmdesátá, osmdesátá léta.

   • Daniel Craig ( i když bez úsměvu )
   • scénář, dramaturgie i akční fórky
  • 65%
   0
   0
   2. 12. 2015
   rkotvald (3153 bodů)

   Skyfall nemám nikterak v lásce, ale po skončení Spectre, jsem si na něj ještě rád zavzpomínal. Neuvěřitelně zahozená svižná a atmosférická zhruba první polovina opravdu zamrzí, přitom takhle skvělé otevření filmu se jen tak nevidí. Do setkání s Christophem Waltzem vše šlape jak má a vybudovaná atmosféra kolem něj by se dala krájet. Poté se ještě jednou Bond z otravnosti zvedne akcí v Rakousku, ale tím to končí. Napětí vystřídá předvídatelnost a aura kolem záporáka zmizí. Což je nejhorší prohřešek celého filmu, charismatický Waltz je zde trestuhodně nevyužitý! Na druhou stranu pohled do psychologie téhle svůdnické zabijácké osobnosti je příjemnou úrovní, které zde doposud chyběla.

  • 90%
   0
   0
   25. 3. 2016
   leafroller (2606 bodů)

   S postupujícím časem a dostupností efektů a financí přestala být Bondovka jediným majákem napětí a technologie a získala několik schopných konkurentů. Právě z těchto důvodů by se měli tvůrci vyvarovat nejapných chyb a dotahovat díla do absolutní dokonalosti. Což se v případě Spectre nepovedlo beze zbytku. Je to nádherná podívaná. Úžasné lokace. Strhující akční scény, při kterých jsem ani nedýchal. Uvěřitelné souboje - které jsou jedním z charakteristických znaků Craigova 007. A pak - stejně jako v Quantum of solace - pokažený závěr. Když se nějaká postava zachová nelogicky v Babovřeskách, nechá mě to naprosto klidným. Když se to ale stane v Bondovce, připadne mi, že veškerá snaha přišla vniveč. A přeci to ubralo hodnocení pouhých 10 procent. Klika.

  • 70%
   1
   0
   8. 11. 2015
   marie-kolarova (2120 bodů)

   Danielu Craigovi sluší hrdina projevující zranitelnou duši a mírnou unavenost životem. Monolog s myší patří z tohoto pohledu k jedné z nejlepší scén. Naopak milostné scény jsou na hranici parodie, zvláště ta první s Monicou Bellucci. Teď musí Bond cosi vykonat se ženskou, jelikož bez toho se originální bondovka neobejde. Naštěstí to netrvá dlouho. Příliš bohužel ani nefunguje protivník, je sice nebezpečný a Bond si užije svoje, ale pocit akutní ohrožení není vnímatelný. Globální šmírák je průšvih a ohrožení demokracie, ale to jen tak mezi řečí. Akutní průšvih hrozící lidstvu je slovně deklarován, není však doprovázený dostatečně hutnou atmosférou. Největším problémem je nezdravě dlouhá stopáž a krajně nenáročný scénář.

  • 65%
   0
   0
   29. 4. 2019
   Vurhor (1881 bodů)

   Craigo-Bondovka s nejlepší hudbou (Thomas Newman se od fantastického soundtracku Road to Perdition nijak nezhoršil.), zároveň však paradoxně s nejhorším intro songem. A samotný film? Inu, rozhodně nemůžu říct, že bych se nudil. Nicméně chybělo tomu mnoho aspektů, který dělaly Skyfall tak parádním filmem. Třeba na Christopha Walze jako záporáka jsem se hrozně těšil, nicméně ve filmu ho moc není. A jeho character developmentu je tam ještě méně. Kam se hrabe na Bardema. A i celkově jakoby film postrádal tu typickou atmosféru, která dělala předešlé moderní Bondy tak jedinečnými. Ale špatné to určitě nebylo. Rozhodně z toho ale taky nejsem kdo ví jak unešený. Nicméně pokud šlo o akci, to si fakt nemůžu stěžovat, jelo to jak blázen.

  • 70%
   0
   0
   6. 11. 2015
   Siddharta (1739 bodů)

   James Bond je James Bond, To je jasný. Otázka je, co jsou fóry a co mysleli vážně. Je to malinko delší, to je jasný, Rozvleklé, pomalé, nastavované a hlavně chvílemi nelogické. Hodně filmů a sérií ho začalo kopírovat, ale v Bondovi je cítit svoboda peněz, tedy slušný rozpočet. V každým filmu je dnes střílení a akce, nic nového. Témata jsou stejná, ale James Bond, je prostě James Bond. Takže jde o značku, takže mission possiible a za to i malinko vyšší %.

  • 80%
   0
   0
   8. 8. 2020
   Nevka (1457 bodů)

   Takže kde začít. Je pravda, že Bond s Danielem Craigem je prostě něco trochu jiného, něž na co jsme byli zvyklí u minulých bondovek. Příběh není jen o agentovi 007, který likviduje padouchy a v MI6 je proto, že tam prostě je. Původní dvacítka filmů se totiž nezajímala o Bondovo nitro. To není špatně. Bylo to prostě něco trochu jiného. S Craigem jsme se začali dostávat do té doby známému špionovi pod kůži. Spectre je toho zářným příkladem, a je to také důvod, proč je hodnocen tak jak je hodnocen. Snaží se totiž v nějaké míře zkompletovat to co už víme a vše pokud možno vysvětlit (nebudeme si nic nalhávat, občas to trochu ujede). Christoph Waltz ve Spectru zosobňuje veškeré zlo, které bylo kdy Bondovi napácháno. Někdy mu to jde věřit lépe, někdy hůře. Celkově je koncepce slabší než u Skyfallu, ale přesto neurazí a občas trochu překvapí. Craig je skvělý a akční scény, ač byly z většiny prozrazeny trailery taky celkem fajn. Po Skyfallu, kde nám chyběla pořádná Bond girl tady dostáváme Léu Seydoux, a když si na ní po pěti minutách zvyknete, je vlastně super. Konec byl sice místy trošku podivný a divák asi nechápal co tím chce básník místy říct, ale jinak super. Poznámky: Soundtrack Sama Smithe nebyl zase tak hrozný, a rozhodně by neměl být tak kamenován. Ano. Místy fiskule vítěze X-Factoru trošku vadí, i když je čistá, ale k úvodní sekvenci se hodí. Ralpha (M) mám rád stále víc a víc. Po Grandhotelu Budapešť opět skvělé!

  • 70%
   0
   0
   20. 11. 2015
   king-kurt (1228 bodů)

   Lehké zklamání, čekal jsem více, ale ony se ty akční filmy tak nějak slívají do jednoho dlouhýho seriálu. V ničem výjimečný, v ničem překvapivý.

   • že je to BOND
   • úvodní scéna vypadal jako velkofilm
   • že tam o nic srozumitelně nešlo
  • 50%
   1
   0
   18. 12. 2015
   Pajmen (1193 bodů)

   První scéna byla pecka. Tajuplná, akční, sexy. Pak byla parádní honička v Římě, která byla prostě reklamou na Aston Martina i samotné město. Do třetice všeho dobrého jsou cynické hlášky dosluhujícího Craiga. Ostatní kolem byla nuda a šeď. Bohužel.

  • 70%
   0
   0
   8. 3. 2016
   Teresie (1105 bodů)

   Bondovka ... která měla po úvodní scéně v Mexiku skvěle našlápnuto .... ale potom se někde zadrhla a už to nešlo ......
   Vypadalo to že to Daniela moc nebavilo.
   Ale nejhorší bylo scénáristické nevyužití Christopha Waltze ... pomoc ... proč???

  • 75%
   0
   0
   6. 11. 2015
   karel-servus (1005 bodů)

   Z recenze Tomáše Chvály a já souhlasím: "Je velmi lehké Spectre odstřelit. Oproti předchozímu dílu je film méně důsledný ve vývoji děje (nejedna situace je divácky atraktivně pojatá, ale při bližším pohledu vlastně nedává moc smysl), razantně uhýbá od nastaveného konceptu, mění důležitou událost série (na to jsou fanoušci vždy citliví) a jde zcela bez debat o příliš dlouhý film na to, že se v něm vlastně řeší poměrně triviální zápletka. Jenže jsou tu detaily, které rezonují a díky nimž si uvědomíte, že i v té rozpolcenosti Spectre nabízí víc, než průměrný akčňák."

  • 80%
   0
   0
   13. 12. 2015
   myllyn (884 bodů)

   pro mě jednoznačně plus, protože tentokrát to bylo osobní a dozvěděl jsem se zase něco málo z bondovy minulosti. Christoph jako Blofeld byl geniální. Já to považuju za skvělou bondovku.

  • 75%
   1
   0
   7. 2. 2016
   martin-kubista (797 bodů)

   Na tohoto bonda jsem se těšil celý rok. Ale ve výsledku nebyl ničím extra vyjímečný. V podsattě když ho tak hodnotím několik měsícu zpět, tak si již ani pořádně nepamatuji děj, takže vážně moc velký dojem neudělal. Špatný film to rozhodně nebyl, ale Skyfall prostě asi překonat nešel :) Pár dobrých scén se našlo (vrtulník). Ale i pár logických chyb.

   • je to Bond, James Bond
   • drží si svůj standard spracování
   • logické chyby
   • lehce zmatený příběh
  • 90%
   0
   0
   16. 3. 2016
   dancemusic2012 (465 bodů)

   Po Skyfall, druhá nejlepší bondovka s Craigem.
   Akce,vtip,napětí - já prostě Bonda můžu.

  • 80%
   0
   0
   16. 3. 2016
   keddie (446 bodů)

   Solidní Bondovka. Už 24., a 4. s Danielem Craigem. A možná tady je kámen úrazu. Že čekáme, bude aspoň tak dobrá, jako ta předchozí. Tato rozhodně není špatná, ale trochu jinak se s ní pracuje. Funguje zárověň jako pokračování té předchozí a zárověň se odráží k vyprávění novému. A jako taková má takový jiný styl vyprávění. Ale já rozhodně nebyl zklamán

  • 60%
   0
   0
   21. 2. 2017
   dadoool (406 bodů)

   Tak nevím, po skyfall rozhodně zlepšení, ale jinak mě to teda moc nechytlo. Po odchodu Denchové se mi už postava M vůbec nezamlouvá, prostě to není ono. Ale chápu, že herci se po nějaké době asi změnit musí. Bond girl pro mě byla tentokrát naprosto největším zklamáním. Prostě neodpovídala mé představě té skutečné bond girl, nebo se ani nepřiblížila herečkám z minulých dílů. Pro mne prostě zůstává nejlepším dílem z této série Casino Royal a nic už to asi nepřekoná. Velmi se mi zalíbila úvodní píseň Writings on the wall. Přidávám pár procent za zlepšení po skyfall, ale jinak nic moc.

  • 75%
   0
   0
   7. 1. 2016
   kijifa (335 bodů)

   Já vím nevím. Spectre vlastně není úplně špatný film, jen je úplně zbytečný. Ty skoro dvě a půl hodiny proběhnou přímo před vámi a se závěrečnými titulky na ně zapomenete. Od Bonda se čeká něco víc. V roce 2015 bylo několik povedených špionských filmů. A ze čtveřice MI, Kingsman, Špion a Spectre, bere Spectre až bramborovou medaily.

  • 75%
   0
   0
   7. 1. 2016
   paniks (319 bodů)

   Trochu slabší bondovka. Ale přesto se to dá vidět. Doporučuji.

  • 80%
   0
   0
   9. 6. 2016
   dana-hrozkova (317 bodů)

   Důstojné pokračování Skyfallu. Trochu vážnější, psychologičtější pojetí, téměř bez humoru. Ale stále se spoustou velmi slušné akce. Hned první scéna je pojata výborně. Pojetím je to spíš návrat do dob filmů s Seanem Connerym, kdy ve filmech nebylo tolik propracované akce (co tehdejší technika dovolila vytvořit). Uvidíme co dál, ale já zklamaná rozhodně nebyla :-) Ale příště bych zkusila víc vtipu a nadhledu

  • 80%
   0
   0
   3. 12. 2015
   Anni (240 bodů)

   Jako zarytá fanynka Bondovských filmů s Danielem Craigem jsem se těšila jako malá, až bude další díl na světě. Celkově bych zhodnotila film jako trochu prázdný – nemá už takovou atmosféru, není tak napínavý, akční ani vtipný, a co hůř, přišlo mi, že ani v ději se toho moc neodehrálo. Dám mu ještě jednu šanci a podívám se na něj znovu, v klidu domova, úvodní scéna kde kráčí James Bond po ulici v masce je působivá a hodně mě namlsala, ve srovnání s předchozími Bondy ale bledne přesně jako ta kostra, kterou ztělesňuje.

  • 70%
   0
   0
   20. 8. 2016
   Lydie (189 bodů)

   Úvodní scéna v Mexico City se skvělou kamerou bez jediného střihu byla skvělá. Film je sice podobný ostatním akčním filmům, ale má dobrou atmosféru a pobavil mě. Má akci, napětí a humor, a i když to není dokonalý film a má své chyby, byla jsem spokojená.

  • 60%
   1
   0
   8. 11. 2015
   lenacermakova (181 bodů)

   Asi jsem po snímku Skyfall od toho čekala více. Přišlo mi to zbytečně dlouhý, bože dvě a půl hodiny, kdyby to zkrátili o 30-45 min, nic by se nestalo. Scéna s Monicou mi přišla docela zbytečná. Akční scény super, Daniel taky super. Jen padouch mi nepřišel moc jako padouch.

   • rozuzlení příběhů, které se staly předtím
   • Daniel Craig
   • prostředí (Mexico City, Rakousko)
   1 2 dalsi posledni
   74 68 ?
   jak hlasovat?
   • antonin-nadvornik 85%
   • xjane 90%
   • Dellego 75%
   • Vojtas87 70%
   • Nevka 80%
   • Martin Duroň 80%
   • mims 65%
   • Vurhor 65%
   • Sandrastekla 100%
   • InJo 70%
   všechna hodnocení (167)

   V žebříčcích uživatelů

   1. místo z 24 v žebříčku uživatele lukas
   1. místo z 5 v žebříčku uživatele ory99
   1. místo z 5 v žebříčku uživatele Anni