Všechny filmy Marvelu pěkně popořádku aneb Jak si zajistit zatraceně dlouhý filmový zážitek?

Všechny filmy Marvelu pěkně popořádku aneb Jak si zajistit zatraceně dlouhý filmový zážitek? 6 obrázků v galerii
Premiéra Avengers: Endgame nás čeká již za necelé dva týdny. Pro fanoušky a nadšence je to tedy výborná příležitost na zajímavý filmový maraton. Proč si před premiérou nestřihnout všechny filmy Marvelu a nepřipravit se na velké finále připomenutím i těch nejmenších detailů?

Pokud byste se chtěli k tomuto nápadu připojit a vrhnout se do světa Marvelu na několik dní, pojďme se podívat na to, v jakém pořadí byste se na ně mohli správně dívat, aby vám skutečně nic neuniklo. Samozřejmě nesmíte zapomenout ani na všechny scény v titulcích a po nich! Bohužel ale ani tento úkol není tak snadný, jsou totiž různé možnosti, kterých se může filmový fanoušek držet.

Captain America: První Avenger | Foto: Bontonfilm

První je časové období jednotlivých událostí, které dělá prvním filmem celé série snímek Captain America: První Avenger. Pak by šly filmy po sobě následovně:


Thor 4 prožívá milostný vztah s kladivem a úspěšně paroduje sám sebe

Čtvrtý díl komiksového Thora už není lehká komedie, ale vyloženě sebeparodie. Drama zmizelo, i když hrdinovi umírá jeho milá a hrozí mu smrt.S ohledem na konce některých filmů a potitulkové scény by to mohlo být matoucí. Naskýtá se tedy další možnost, cesta, kterou se vydal sám Marvel, a to jít po filmech tak, jak je do světa vypustilo samo studio s tím, že do sebe jednotlivé události a části skládačky zapadnou.

Iron Man | Foto: Bonton

Pak je tedy jasné, že vše musí začít Iron Manem!


Je tu ale i třetí cesta, kterou by se mohl vydat fanoušek, co si chce filmy prohlédnout v takovém pořadí, aby byla dějová linie celé historie Avengers co nejplynulejší a jednotlivé události na sebe co nejvíce navazovaly. Pak je tu tedy tato časová osa:


No a nakonec je tu i čtvrtá možnost, která se od té poslední liší jediným rozdílem, a to tím, že přesunula kapitána Ameriku jako prvního Avengera na začátek všeho a pak už jde po rocích vydání jednotlivých filmů. Tuto možnost už dokládáme jen formou obrázku. :-)

Ať už se na filmy chcete dívat jakkoliv, přejeme skvělou zábavu a rychlý odpočet do premiéry Endgame, na kterou všichni tolik čekáme!

Kreativní Evropa
Ankety
Máte rádi žánr true crime?
Ano, mám.
Mám, ale není můj nejoblíbenější.
Ne, nemám.
Vyhýbám se mu, děsí mě.
Je to pro mě subžánr s velmi různorodou kvalitou.
Co je to true crime?
Nejnovější články:
Načíst další články