Marvels

58%
Marvels
Carol Danversová, známá také jako Captain Marvel, získala zpátky svou identitu, kterou jí vzali kreejští tyrani, a pomstila se Nejvyšší inteligenci. Když ji povinnosti zavedou k anonymní červí díře spojované s kreejským revolucionářem, padá na ni kvůli nečekaným okolnostem tíha celého destabilizovaného vesmíru. Její schopnosti ji propojí s Kamalou Khanovou, alias Ms. Marvel, a její vzdálenou „neteří“, kapitánkou Monicou Rambeauovou, z níž se mezitím stala astronautka organizace S.A.B.E.R. Nesourodá trojice musí spojit síly a naučit se kooperovat, aby mohly společně zachránit vesmír.Recenze: Marvels

Kinobox.cz
40%

Marvel se už vskutku stává parodií sebe sama. Producenti se zřejmě pokoušejí reagovat na kritiku některých posledních filmů a snaží se nabídnout rychlou jízdu plnou akčních scén a vtípků, omylem však zahazují to, na čem úspěch Marvelu stál – prostor pro populární postavy. Až díky zájmu o ně jsme chtěli vidět, zda ve finálním duelu porazí padoucha. O co se máme zajímat nyní?


mojmir.sedlacek
5 788 bodů
5
Is This Cinema? Budeme s Martym zajedno a můžeme v klidu říct, že ne. Marvels jsou jiná marvelovka, než na jaké jsme byli v poslední dekádě zvyklí. Nejde o zásadní událost, kterou byste z hlediska diváckého zážitku či důležitosti pro vývoj filmového multiversa neměli minout; spíše jde ve své jednoduchosti, překotnosti a naivitě až o staromilskou komiksovku – rychle plynoucí oddychovku, se kterou můžete v kině zabít hodinu a půl a nic moc od ní nechcete.

V tuhle chvíli sám nevím, jestli je to dobře nebo špatně. Zbytečnost a banálnost hlavní příběhové linky o (překvapivě) záchraně vesmíru i nenápadnější linie o nutnosti nápravy charakterových vad hlavní hrdinky musela být jasná i tvůrcům, a tak děj rozmělnili dvěma sekvencemi za hranou sebeparodie. Jak vážně pak může divák brát film, který nebere vážně ani sám sebe?

Hrdinné trio je celkem fajn, efekty nejsou tak ošklivé, jak jsme viděli v několika posledních komiksovkách (i když hlavně z dílny DC) a jejich pichlavé, rádoby vtipné dialogy cílovku teenagerů snad i trochu pobaví. Zamrzí hlavně slabá záporačka a přehršel pseudofyzikálních keců, snažících se aspoň naoko zakrýt nesporný fakt, že postavy mohou kdykoli udělat cokoli. Hlavně se ale lituju všechny nebožáky, kteří poctivě sledují všechny marvelovské seriály, aby se pak dočkaly zužitkování postav ve „spektáklech“, jako je tenhle.
JaraSlama
JaraSlama
1 607 bodů
3
Přestože je Marvel na úpadku, tak tu dostáváme pokračování jednoho z nejhorších filmů tohoto univerza, jež se spojuje s pokračováním jednoho z nejhorších seriálů univerza. Marvels nedosahují kvalit, kterých by mohli. Postava Captain Marvel opět nefunguje a přidává se k ní teenagerka bez špetky sympatie a postava, o které nevíme skoro nic. Sympatie mezi nimi přesto trochu funguje kupodivu. Záporačka snímku je totálně zapomenutelná a nenese ve filmu žádný respekt. Vizuály vypadají alespoň lépe než v tragickém posledním Ant-Manovi a pár vtipných scén se také najde, přestože jsou ihned nahrazeny nepochopitelnými rozhodnutími a střihy, které na sebe ani nenavazují. Jde o polepšení oproti Captain Marvel? Pravděpodobně ano, ale nic to nemění na faktu, že je potitulková scéna to nejzajímavější, co může dílo nabídnout.
Marchikt
Marchikt
1 535 bodů
6
Očekávání byly minimální a i možná díky tomu jsem ve výsledku z kina odcházel v mírném optimismu. The Marvels mají nepochybně obří plejáda přešlapů, které byly natroušeny již v brzké fázi produkce, což jen podtrhoval přemrštěný rozpočet. Hlavní hrdinské trio má zvláštní chemii, kde jediným uvěřitelným charakterem zůstává Kamala Khan v podání Iman Vellani. Nick Fury v odlehčené podobě relativně funguje, ale s ohledem na nedávnou Secret Invasion nedává jeho charakterový zvrat absolutní smysl. Po stránce trikové jde oproti předešlým filmovým Marvelovkám k zlepšení (alespoň v něčem), a první akční scéna s prohazováním ústředních postav je skvělá. To je však bohužel vše, co lze chválit. Záporná Zawe Ashton má nulový temperament, slabě vybudované motivace a málo prostoru. Nejhůře je na tom příběh. Vážně ten scénář nepsala umělá inteligence? Banální, místy infantilní (muzikálová planeta, Flerkeni) a prázdná rozprávka. Aspoň, že ona kratší stopáž nebyla tentokrát na škodu. Slabých 6/10... PS: podobně jako u třetího Ant-Mana je podtitulková scéna mnohem zajímavější než celý film, bohužel.


Dodatečné informace

Původní název:
The Marvels (více)
 • USA Marvels
 • USA The Marvels
 • USA マーベルズ
 • USA As Marvels
 • USA Biệt Đội Marvel
 • USA Kapitonė Marvel 2
 • USA Les Marvel
 • USA Marvelek
 • USA Marveli
 • USA Marvellar
 • USA Marvellər
 • USA Капетан Марвел 2
 • USA Капитан Марвел 2
 • USA Марвели
 • USA 惊奇队长2
 • USA 驚奇隊長2
Premiéra v ČR:
9. 11. 2023
Distributor:
Falcon
Země původu:
USA
Rozpočet:
274,8 mil. USD
Tržby:
161,5 mil. USD (celosvětově)
Ocenění:
Žádná ocenění

Další z kolekce Marvels