Untitled Marvel Project (USA)
« další názvy »
USA USA
124 minut

Žánry

:
Akční, Sci-fi

Obsah

:
Snímek Captain Marvel se odehrává v devadesátých letech dvacátého století a je tak zcela novým dobrodružstvím z dosud neviděného období filmového světa více »« méně

Režie

:
Anna Boden Ryan Fleck

Scénář

:
Anna Boden Ryan Fleck Geneva Robertson-Dworet Nicole Perlman Meg LeFauve

Herci

:
Brie Larson Gemma Chan Ben Mendelsohn Samuel L. Jackson Lee Pace ...
Premiéra: 7. 3. 2019
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  2
  0
  13. 3. 2019
  lamps (13286 bodů)

  Rozhodně chytrý film, i když ne zcela dotažený. Umí překvapit ohledně identity a motivů hlavního záporáka, pečlivě rozvíjí psychologii hlavní postavy, aby divák během jediného filmu pochopil její potenciál a mohl ji bez prodlení přijmout v chystaném epickém milníku obří frančízy, s níž je vyprávění spjato konceptuálně mnohem silněji než třeba v Black Panterovi nebo Ant-Manovi. Zasazení do devadesátých let nabízí spoustu možností pro žánrové hrátky a kulturní pomrkávání, takže vedle superhrdinského originu sledujeme logicky i oddechovou buddy detektivku s hláškujícím černochem (a Jackson si ji bezezbytku užívá), dostáváme úsměvné vzpomínky na tehdejší úroveň počítačových technologií a některé sekvence se dokonce i nápadně podobají scénám ze soudobých filmových trháků (závěrečná honička nad pouští alias Smith versus ufo ve Dnu nezávislosti). Tempo má spád, humor se většinou strefí do černého a Brie Larson je dle očekávání výborná. Škoda tedy zásadního problému, kterým je poměrně tragická digitální akce - ta je hlavně ve finále asi opravdu nejhorší a nejméně nápaditá, jakou v Marvelu za celou dobu vypotili. A zároveň, což je výtka taky docela výrazná, i všeho ostatního přeci jen mohlo být víc a v lepším - nejen více akčního drajvu, ale i více devadesátek, více hutnějších konfliktů a formálních atrakcí, které bychom si pamatovali jako celou Wakandu v BP nebo "měsíční řežbu" v Infinity War. Captain Marvel na jednu stranu hrozně potěší svou skromností a podřízeností vyššímu tematickému cíli, na stranu druhou vyloženě neuhrane a zanechá pocit jednohubky, jakkoli drahé, sympatické a promyšleně koncipované. Netěšení na Endgame každopádně suverénně obnoveno...

 • 75%
  1
  0
  10. 3. 2019
  JosefTomas (6190 bodů)

  Upřímně jsem moc od tohoto filmu nečekal a trailerový marketing mě úplně minul. Navíc po různých zprávách o tom, jak si herečka stěžuje genderově nevyvážené filmy, jsem očekával a tušil jistý průšvih. Naštěstí se tak nestalo a Captain Marvel pro mě byla vcelku chytrá oddechovka, které nechybí pořádné tempo, hlášky, Samuel Jackson, kočka a vcelku zajímavá hrdinka. Proto se nenechte zmást, protože Marvel to znovu dokázal, vymkl se očekáváním a naservíroval nám další zajímavý solo film. PS:Výborný soundtrack, že skoro přemýšlím o poslechu. PPS: Dvě potitulkové scény. První je velmi důležitá pro MCU a zajímavá. Druhá už moc ne, ale je alespoň vtipná.

 • 65%
  1
  0
  1. 10. 2019
  Chimpanzee21 (3723 bodů)

  Captain Marvel není klasická Marvelovka. Příběh a zkombinování s dějem ostatních Marvel filmů je geniální, ovšem film postrádá pro mě hodně důležité faktory superhrdinských filmů. Ve filmu vlastně nenastane pro Captain Marvel fáze, kdy by nebyla ve výhodě. Postava samotná je prostě moc silná a ničí to pocit z filmu.

 • 80%
  2
  1
  7. 5. 2019
  rkotvald (3120 bodů)

  Captain Marvel je solidní jednohubka, která vás jednou určitě neurazí, ale znova ji vidět nepotřebujete. Má to fajn muziku, hezky se na to kouká (jak po stránce designu lokací, tak i CGI omlazení Sam. L. Jacksona se povedlo) a ta Furyho kočka je boží. Bohužel to má slabší duhou část děje a celé zakončení je takové odfláklé. Jako když něco děláte v rachotě, ale v půlce vás to přestane bavit, tak to doděláte jen tak ve stylu, aby vás nikdo nemohl zjebat, ale víte, že to mohlo být lepší. Ale hlavní je, že to funguje. A tohle funguje.

 • 80%
  2
  0
  9. 3. 2019
  VasaFlasa (2382 bodů)

  Tak se tým Avengers rozrostl nikoliv o Kevina Bacona, ale o super mega hrdinku Brie Larson jako Captain Marvel. Musím uznat, že film nenásilně zapadl do Marvel univerza, které si i po 11 letech stále drží svou kvalitu a to je úctyhodné. Samozřejmě by se dalo filmu leccos vytknout, ale přiznávám, že mě to nenudilo a bavilo.

 • 80%
  2
  0
  8. 3. 2019
  Blackhand47XD (1627 bodů)

  Marvel konečně vyrukoval se svou první ženskou sólovkou, která rozhodně není tak špatná, jak se předpokládalo. Carol jako postava funguje velice dobře a zasazení filmu do devadesátek nikterak nenarušuje už tak nabitou časovou osu. Největšími tahouny celého snímku jsou rozhodně Fury, Coulson a chlupatý mazel Goose, jež je jakýmsi ústředním komickým prvkem. Ačkoliv film odkazuje na všechny ostatní projekty, je víceméně samostatný a řekl bych, že k pochopení Endgame není ani nijak nutný. Už jen kvůli tomu, kam tvůrci film zasadili, bych jej spíše bral jako součást první fáze, která se samozřejmě točí kolem zrodu celého týmu. I když dílu nemám prakticky co vytknout, nějak cítím, že si to plný počet hvězd nezaslouží, něco tomu prostě chybělo, nějaká jiskra. 80%

 • 70%
  2
  0
  28. 4. 2019
  Vurhor (1560 bodů)

  Docela fajn. Těžce předvídatelné, více méně bez napětí, ale koukalo se na to hezky. Jelikož se navíc jedná o interquel, potěší i návrat několika starých známých, plus vidět omlazeného devadesátkového Jacksona je radost pro oko. Jinak se toho ale o Captain Marvel příliš říct nemá. Je to klasická zábavná marvelovka, která není ničím speciální či originální, ale má sympatickou hrdinku a vcelku dobré tempo. Na středeční odpoledne v kolejní studovně ideální. A ta kočička tam je geniální

 • 75%
  1
  0
  14. 5. 2019
  Fxxx (1395 bodů)

  Marvel nám opět nadělil povedený a vyvážený popcorn, a já jsem se bavil! Musím říct ze jim tuto šablonu už moc nezeru a několik posledních solovek hodnotím jako průměr, Captain Marvel ale podle mého fungovala skvěle, jak po humorné tak po pribehove stránce. Casting filmu je skvělý a omlazený Samuel Jackson film neskutečně táhne do předu, s Brie v hlavní roli jsem také neměl nejmenší problém a její postava mě opravdu bavila. I tak se dá ale něco filmu vytknout a to hlavně ne moc povedený začátek a průměrná až nudná akce ( hlavne ta ve vesmíru ta na zemi byla naopak docela napaditá) I tak film ale hodnotim pozitivně a přijde mi ze se jedna o velmi dobrý MCU origin

 • 70%
  1
  0
  12. 3. 2019
  king-kurt (1202 bodů)

  Co nemůže Captain Marvel, to je oč tu běží. Myslím že všechno, úplně všechno, co jen lze. Nebo se to ještě ukáže. A pokud se nepletu, tak může vracet čas a to je asi odpověď na všechno, aby to mohlo pokračovat. Zapadá to, souvisí to. Tak teď už jen závěrečný 3 hodinový masakr Endgame. A pak něco jako: before, between, then, after. Bavil jsem se.

 • 75%
  1
  0
  23. 4. 2019
  Brcolka (995 bodů)

  Od kamaráda, který v Marvelovkách dost jede, jsem již před rokem dostal informace o tohle filmu. A podle toho to měla být velká pecka. Nejsilnější Avenger ze všech. No upřímně až tak mě to nezasáhlo. Pochopil jsem, že se nám hrdinka musí představit před Endgame ale moc akce nebo více o tom jaké schopnosti dokáže ovládnout jsem neviděl. Ale do skládačky filmů od Marvelu je to hezký a odpočinkový film

 • 80%
  1
  0
  11. 3. 2019
  Yancl (926 bodů)

  V zásadě povinnost pro všechny "marveláky" a zcela jistě doplňující základ pro poslední Avengery. Ale celkově opět Marvel boduje, jak ziskově, tak kvalitativně. Kapitánka Marvel je přesně to, co člověk tak nějak chce vidět. Akce - humor - bravurní vizuálnost - podkreslené hudba a především zapadající kousek skládačky. Sympatické jsou i známé postavy, v podobě Coulsona, Furyho nebo Ronana ... Takže obecně se dá říct, že divák dostane to, co očekává. Což je vlastně i jediný zápor filmu z mého pohledu, nic extra, nic dechberoucího, prostě dobře odvyprávěné scifko se vším, co k tomu patří.

 • 80%
  1
  0
  9. 4. 2019
  Špímoňátko (851 bodů)

  "Kapitánka" Mar-Vell mě dost překvapila. Trailer jsem viděl jen jednou a moc mě nenadchl, ale i tak sem šel na film s čistou hlavou, bez větších očekávání. Neutralní pocit před filmem mi lehce ovlivnily výroky Brie Larson o genderově nevyvážených filmech, které v kombinaci s charakterem hlavní postavy dávaly dohromady něco možná až moc genderově "vyváženého". Každopádně a naštěstí to tak nedopadlo. Marvel (Disney) nehodlal v tomto snímku řešit politické problémy a byl jsem za to rád. Mělo to pár chyb, ale i tak sem se po celou dobu filmu bavil. Cpt. Marvel byla perfektně zapasována do MCU, dobrý soundtrack, Brie Larson byla (přes můj prvotní despekt) dobrá a sympatická, Samuel L. Jackson dodal dávku humoru a odešel jsem domů spokojenej.

 • 75%
  0
  0
  16. 4. 2019
  myllyn (849 bodů)

  Sympatická hrdinka, dobré hlášky, cool omlazený Nickolas Fury, dokonce se objeví i agent Coulson, i ten modrej hnusnej záporák ze Strážců Galaxie. Nejlepší je stejně Goose, nakonci jsem myslel, že řekne Teseract, tfuj tfuj. Mezititulková scéna spojuje krásně s Avengers:Endgame.

 • 80%
  0
  0
  14. 5. 2019
  martin-kubista (797 bodů)

  Od tohoto filmu jsem toho moc nečekal. Trailer mě moc neoslovil, ale i tak jsem se ze zvědavosti šel podívat.
  Nakonec mě to docela bavilo.
  Částečně asi kvůli omlazené verzi Nicka Furyho a agenta Coulsona :)
  Představitelka hlavní role tam nakonec docela zapadla, i když z jejího obsazení jsem měl trochu obavu.
  Takže docela dobrá odpočinkovka, pokud nemáte přehanné očekávání.

  • omlazené verze známých postav
  • trochu utahané (jsem zvyklý z ostatních Marvelovek na víc akce :) )
 • 80%
  0
  0
  26. 6. 2019
  Květka (710 bodů)

  Další ze slavných marvelovek, které nikdy nepřestanou bavit. Brie Larson se do role Captain Marvel hodila perfektně, podle mě jí to neskutečně sedlo, předvedla skvělý herecký výkon. Určitě doporučuji, film mě moc bavil a ráda se na něj podívám znovu.

 • 75%
  0
  0
  29. 5. 2019
  KajkaFajka (700 bodů)

  Že vraj je to najsilnější Avenger ze všech a je to žena tak som bola natěšená jíst do kina. A odcházala som mierně neuspokojená. Hezky si s tím tvorcovia pohrali a vykreslili postavu a i Brie to hrala velmi dobre. Ale trochu viacej akci a spádu by nebolo na skodu.

 • 70%
  2
  0
  10. 3. 2019
  Vildolf (535 bodů)

  Perfektně provázaný film s ostatníma marvelovkama.

 • 100%
  0
  0
  14. 5. 2019
  sisisi (439 bodů)

  Je to zajímavé, postava taky super. Jen bych řekla, že by se daly natočit i další filmy, aby se všechny příběhy hrdinky zachytily. Bavilo mě to, líbilo se mi, že to bylo o chytré ženě. Bylo zajímavé, jak vyřešila dané problémy a úsaklí. Naprosto doporučuju.

 • 75%
  0
  0
  14. 5. 2019
  keddie (427 bodů)

  Další z řady filmů o hrdinech Marvel. Dalo by se říct, že už musí opisovat podle předešlých filmů, ale tady se zase podařilo přijít s novým stylem vyprávění. Ani hra na větší emancipaci není na škodu. V tom množství filmů od Marvelu to má svůj význam. Hodně se zde omlazuje, to je velký módní trend posledních filmů, kde se ukazuje minulost. Digitální možnosti jsou dnes skoro neomezené. Nejslabší stránkou je nakonec výkon hlavní postavy, ostatní je bez výhrad.

 • 75%
  0
  0
  17. 7. 2019
  kknk2 (388 bodů)

  Captain Marvel je příjemný snímek, který pobaví a zároveň je dobře vymyšlený. Zasazení na „začátek“ MCU je velmi věrohodné, hlavní hrdinka, jež je ztvárněna moji oblíbenou Brie Larson, má neuvěřitelnou moc, a přece si nehraje na obří drsňačku, chová se lidsky a vůbec, v tomhle filmu se nějak lidi více smějí. Trochu mi vadí provedení vracejících se vzpomínek hl. postavy a vrcholná akční scéna je sice epická, ale nějak mi připadá, že film vyvrcholil už dříve.

 • 50%
  0
  0
  14. 5. 2019
  daisyna (279 bodů)

  Neurazí, ale znovu to videt clovek asi ani nechce. Necekala jsem nic svetoborneho a uchvacujícího, ale ubihalo to i celkem slusnym tempem. Jinak je to pekna herečka, takze panove si prijdou na sve. Ale do kina bych na to nevyrazila. Takze neurazí, ale i nepotesi

 • 60%
  0
  0
  28. 5. 2019
  shalmirane (222 bodů)

  Technicky dobře provedené, ale je z toho hodně znát snaha urychleně dostat do hry všemocnou superhrdinku, aby mohla tam byla jiná dominantní žena, když Wonder Woman nebude a Black Widow to celé také nezachrání.

   • minimální rozvoj postavy Cpt. Marvel
  • 70%
   0
   0
   14. 5. 2019
   Heart (175 bodů)

   Jediný smysl tohoto filmu je origin jedné z nejdůležitějších postav pro nadcházející Avengery. Jinak je to taková jednoduchá podívaná, které nepřekvapí ale ani neurazí. Rozhodně bych to svým způsobem zařadil do komediálního žánru. Občas mi to náladou připomínalo Muže v černém. Návštěvy kina nelituji a docela se těším, jak bude Marvel s touhle postavou dál pracovat.

  • 50%
   0
   0
   28. 10. 2019
   mikysrba (168 bodů)

   Popravdě, do filmu jsem vkládal veliké naděje. Devadesátkové zasazení, možný zajímavý origin hlavní hrdinky a hlavně digitálně omlazený Jackson ! Teď mohu tvrdit, že film mě v mnoha ohledech dost zklamal. Nejdřív ale chci shrnout aspekty, jež se vydařily. Ta 90. léta jednoznačně považuji za správný tah a filmu to dost pomohlo, ať už šlo o hudební hity, či i věci tehdejší doby, které v daném období frčely a filmaři jim dali prostor (třeba nefunkční internet). Další věc držící snímek nad vodou......co by to tak mohlo být....hmm....jasně že Nick Fury. Jackson si roli užil, házel jednu hlášku za druhou, prostě scény s ním na obrazovce stály za to. Dál už ale mám dost výhrad. Brie Larson mě nepřesvědčila, on už ale samotný charakter Captain Marvel podle mě nemá co nabídnout, taková ženská kopie Supermana...nevím, no. Příběh jako pro mrňata, hned jsem pochopil, kdo si střihne záporáka. Akční scény mě navnadily v první půlhodině, třeba scéna s Krullem a jeho přeměnou ve Furyho autě, takový interesantní nápad s přeměnami a oni ho využili minimálně....strašná škoda. A vizuál za ty neskutečné prachy vyloženě zklamal, ta umělost mě bila do očí. Zklamání. Za mě dávám 48 %

  • 85%
   0
   0
   27. 6. 2019
   kvetule9 (166 bodů)

   Jedna z mála marvelovek co úplně nenadchla, ale určitě ani nezklamala. Za shlédnutí určitě stojí.

   • doplnění pár věcí ohledně některých postav, jako byl Coulson
   • postava Nicka Furyho nezklamala, prostě Samuel je na svůj věk stále frajer
   • dějově to ušlo, jen to mohlo možná být trochu akčnější.
  • 50%
   0
   0
   14. 5. 2019
   S7evin (157 bodů)

   Cpt. Marvel rozhodne patri k tomu horsi, co MCU za celou svou produkci zplodilo. Asi bych se nebal rict, ze je to dokonce to uplne nejhorsi, jen nevim estli se to v dnesni genderove dobe smi vubec rikat. Nicmene pro jako retro predkrm pred Endgame, ujde, jednou vsak postaci.

  • 95%
   0
   0
   14. 5. 2019
   Lady Di (143 bodů)

   Film byl nádherný. Všichni říkají, že Brie Larson je herečka, která se neusmívá, mně ale přišla skvělá. Navíc se usmívala. :D Jako plus beru zasažení do devadesátých let. Největší zvrat, který jsme se dozvěděli ke konci filmu byl neuvěřitelný. Jude Law byl taky skvělý a co si budem, je sexy. Bez jeho postavy by film nebyl co je. Zvrat na konci byl úžasný.

   • Soundtrack
   • 45%
    0
    0
    3. 9. 2019
    Asata (126 bodů)

    USA produkuje posledních 30 let tolik filmu o superhrdinech, že už to přestává být koukatelné, o seriálech nemluvě. Tento film patří rozhodně k těm horším. Jediné, co se cení u všech těch filmů, je vzájemná propletenost postav a děje. Na herečce je nej její krása, o hereckém výkonu škoda mluvit.

   • 65%
    0
    0
    14. 5. 2019
    Gib (120 bodů)

    Film to byl zajímavý, zápletka byl slušná ale pak celkem předpovídatelná, kdy se z hlavních záporáků stanou ti dobří a naopak. Mě se bohužel nelibí obsazená Captain Marvel, herečka mi moc nesedí, ale to mi tam zase doplňoval svým výkonem Samuel L. Jackson. No ale nebylo by to poprvé co u marvelu, první film z série byl ten nejhorší, tak uvidíme co přinese pokračování.

   • 75%
    0
    0
    9. 10. 2019
    Dominika1 (87 bodů)

    Po dlouhou dobu příjemný devadesátkový origin. Marvelovský vesmír se začíná stále více nafukovat a díky Carol Danversové obsahuje i superhrdinku, která je mnohem mnohem mocnější než nějaký Captain America s Hulkem i Iron Manem dohromady. Thanos se má určitě na co těšit ve finálním zúčtování. Tyhlety návraty do minulosti můžou v budoucnu znamenat dost zajímavé zpestření celého universa, ale minimálně by se Kevin Feige neměl dopustit chyb, které udělali X-Meni. Tam těch časových hrátek bylo již přes příliš. Něco mě ale říká že Marvel si to v pohodě uhlídá.

   1 2 dalsi posledni
   74 66 ?
   jak hlasovat?
   • paly 85%
   • zdenka-lokajova 90%
   • Atsus 55%
   • ErzikK 70%
   • Tedy 90%
   • xjane 45%
   • janeckovan 90%
   • mikysrba 50%
   • HugoBoss 65%
   • Fernandes 100%
   všechna hodnocení (146)

   V žebříčcích uživatelů

   145. místo z 143 v žebříčku uživatele Angelus
   Sdílet tuto stránku:

   Partneři: