Captain Marvel
Komentáře

Napište komentář

?%
0
0
Host
1 2 3 dalsi posledni
 • 70%
  2
  0
  13. 3. 2019
  lamps (14176 bodů)

  Rozhodně chytrý film, i když ne zcela dotažený. Umí překvapit ohledně identity a motivů hlavního záporáka, pečlivě rozvíjí psychologii hlavní postavy, aby divák během jediného filmu pochopil její potenciál a mohl ji bez prodlení přijmout v chystaném epickém milníku obří frančízy, s níž je vyprávění spjato konceptuálně mnohem silněji než třeba v Black Panterovi nebo Ant-Manovi. Zasazení do devadesátých let nabízí spoustu možností pro žánrové hrátky a kulturní pomrkávání, takže vedle superhrdinského originu sledujeme logicky i oddechovou buddy detektivku s hláškujícím černochem (a Jackson si ji bezezbytku užívá), dostáváme úsměvné vzpomínky na tehdejší úroveň počítačových technologií a některé sekvence se dokonce i nápadně podobají scénám ze soudobých filmových trháků (závěrečná honička nad pouští alias Smith versus ufo ve Dnu nezávislosti). Tempo má spád, humor se většinou strefí do černého a Brie Larson je dle očekávání výborná. Škoda tedy zásadního problému, kterým je poměrně tragická digitální akce - ta je hlavně ve finále asi opravdu nejhorší a nejméně nápaditá, jakou v Marvelu za celou dobu vypotili. A zároveň, což je výtka taky docela výrazná, i všeho ostatního přeci jen mohlo být víc a v lepším - nejen více akčního drajvu, ale i více devadesátek, více hutnějších konfliktů a formálních atrakcí, které bychom si pamatovali jako celou Wakandu v BP nebo "měsíční řežbu" v Infinity War. Captain Marvel na jednu stranu hrozně potěší svou skromností a podřízeností vyššímu tematickému cíli, na stranu druhou vyloženě neuhrane a zanechá pocit jednohubky, jakkoli drahé, sympatické a promyšleně koncipované. Netěšení na Endgame každopádně suverénně obnoveno...

 • 60%
  0
  0
  28. 2. 2020
  Pete69 (11625 bodů)

  Pro mě je to jedna z nejslabších marvelovek, ne-li nejslabší. První hodina absolutně o ničem, měňavci o ničem, poté se děj trošku zlomí k lepšímu, ale akce pramálo a prostřední scenérie mizerné. Film jsem si musel rozpůlit, protože jsem nemohl udržet pozornost a nic mě nezaujalo. 60%.

 • 75%
  1
  0
  10. 3. 2019
  JosefTomas (6635 bodů)

  Upřímně jsem moc od tohoto filmu nečekal a trailerový marketing mě úplně minul. Navíc po různých zprávách o tom, jak si herečka stěžuje genderově nevyvážené filmy, jsem očekával a tušil jistý průšvih. Naštěstí se tak nestalo a Captain Marvel pro mě byla vcelku chytrá oddechovka, které nechybí pořádné tempo, hlášky, Samuel Jackson, kočka a vcelku zajímavá hrdinka. Proto se nenechte zmást, protože Marvel to znovu dokázal, vymkl se očekáváním a naservíroval nám další zajímavý solo film. PS:Výborný soundtrack, že skoro přemýšlím o poslechu. PPS: Dvě potitulkové scény. První je velmi důležitá pro MCU a zajímavá. Druhá už moc ne, ale je alespoň vtipná.

 • 65%
  1
  0
  1. 10. 2019
  Chimpanzee21 (3780 bodů)

  Captain Marvel není klasická Marvelovka. Příběh a zkombinování s dějem ostatních Marvel filmů je geniální, ovšem film postrádá pro mě hodně důležité faktory superhrdinských filmů. Ve filmu vlastně nenastane pro Captain Marvel fáze, kdy by nebyla ve výhodě. Postava samotná je prostě moc silná a ničí to pocit z filmu.

 • 80%
  2
  1
  7. 5. 2019
  rkotvald (3128 bodů)

  Captain Marvel je solidní jednohubka, která vás jednou určitě neurazí, ale znova ji vidět nepotřebujete. Má to fajn muziku, hezky se na to kouká (jak po stránce designu lokací, tak i CGI omlazení Sam. L. Jacksona se povedlo) a ta Furyho kočka je boží. Bohužel to má slabší duhou část děje a celé zakončení je takové odfláklé. Jako když něco děláte v rachotě, ale v půlce vás to přestane bavit, tak to doděláte jen tak ve stylu, aby vás nikdo nemohl zjebat, ale víte, že to mohlo být lepší. Ale hlavní je, že to funguje. A tohle funguje.

 • 80%
  2
  0
  9. 3. 2019
  VasaFlasa (2710 bodů)

  Tak se tým Avengers rozrostl nikoliv o Kevina Bacona, ale o super mega hrdinku Brie Larson jako Captain Marvel. Musím uznat, že film nenásilně zapadl do Marvel univerza, které si i po 11 letech stále drží svou kvalitu a to je úctyhodné. Samozřejmě by se dalo filmu leccos vytknout, ale přiznávám, že mě to nenudilo a bavilo.

 • 80%
  2
  0
  8. 3. 2019
  Blackhand47XD (1969 bodů)

  Marvel konečně vyrukoval se svou první ženskou sólovkou, která rozhodně není tak špatná, jak se předpokládalo. Carol jako postava funguje velice dobře a zasazení filmu do devadesátek nikterak nenarušuje už tak nabitou časovou osu. Největšími tahouny celého snímku jsou rozhodně Fury, Coulson a chlupatý mazel Goose, jež je jakýmsi ústředním komickým prvkem. Ačkoliv film odkazuje na všechny ostatní projekty, je víceméně samostatný a řekl bych, že k pochopení Endgame není ani nijak nutný. Už jen kvůli tomu, kam tvůrci film zasadili, bych jej spíše bral jako součást první fáze, která se samozřejmě točí kolem zrodu celého týmu. I když dílu nemám prakticky co vytknout, nějak cítím, že si to plný počet hvězd nezaslouží, něco tomu prostě chybělo, nějaká jiskra. 80%

 • 70%
  2
  0
  28. 4. 2019
  Vurhor (1824 bodů)

  Docela fajn. Těžce předvídatelné, více méně bez napětí, ale koukalo se na to hezky. Jelikož se navíc jedná o interquel, potěší i návrat několika starých známých, plus vidět omlazeného devadesátkového Jacksona je radost pro oko. Jinak se toho ale o Captain Marvel příliš říct nemá. Je to klasická zábavná marvelovka, která není ničím speciální či originální, ale má sympatickou hrdinku a vcelku dobré tempo. Na středeční odpoledne v kolejní studovně ideální. A ta kočička tam je geniální

 • 75%
  1
  0
  14. 5. 2019
  Fxxx (1410 bodů)

  Marvel nám opět nadělil povedený a vyvážený popcorn, a já jsem se bavil! Musím říct ze jim tuto šablonu už moc nezeru a několik posledních solovek hodnotím jako průměr, Captain Marvel ale podle mého fungovala skvěle, jak po humorné tak po pribehove stránce. Casting filmu je skvělý a omlazený Samuel Jackson film neskutečně táhne do předu, s Brie v hlavní roli jsem také neměl nejmenší problém a její postava mě opravdu bavila. I tak se dá ale něco filmu vytknout a to hlavně ne moc povedený začátek a průměrná až nudná akce ( hlavne ta ve vesmíru ta na zemi byla naopak docela napaditá) I tak film ale hodnotim pozitivně a přijde mi ze se jedna o velmi dobrý MCU origin

 • 70%
  1
  0
  12. 3. 2019
  king-kurt (1228 bodů)

  Co nemůže Captain Marvel, to je oč tu běží. Myslím že všechno, úplně všechno, co jen lze. Nebo se to ještě ukáže. A pokud se nepletu, tak může vracet čas a to je asi odpověď na všechno, aby to mohlo pokračovat. Zapadá to, souvisí to. Tak teď už jen závěrečný 3 hodinový masakr Endgame. A pak něco jako: before, between, then, after. Bavil jsem se.

 • 75%
  0
  0
  17. 7. 2019
  kknk2 (1132 bodů)

  Captain Marvel je příjemný snímek, který pobaví a zároveň je dobře vymyšlený. Zasazení na „začátek“ MCU je velmi věrohodné, hlavní hrdinka, jež je ztvárněna moji oblíbenou Brie Larson, má neuvěřitelnou moc, a přece si nehraje na obří drsňačku, chová se lidsky a vůbec, v tomhle filmu se nějak lidi více smějí. Trochu mi vadí provedení vracejících se vzpomínek hl. postavy a vrcholná akční scéna je sice epická, ale nějak mi připadá, že film vyvrcholil už dříve.

 • 75%
  1
  0
  23. 4. 2019
  Brcolka (1020 bodů)

  Od kamaráda, který v Marvelovkách dost jede, jsem již před rokem dostal informace o tohle filmu. A podle toho to měla být velká pecka. Nejsilnější Avenger ze všech. No upřímně až tak mě to nezasáhlo. Pochopil jsem, že se nám hrdinka musí představit před Endgame ale moc akce nebo více o tom jaké schopnosti dokáže ovládnout jsem neviděl. Ale do skládačky filmů od Marvelu je to hezký a odpočinkový film

 • 80%
  1
  0
  11. 3. 2019
  Yancl (976 bodů)

  V zásadě povinnost pro všechny "marveláky" a zcela jistě doplňující základ pro poslední Avengery. Ale celkově opět Marvel boduje, jak ziskově, tak kvalitativně. Kapitánka Marvel je přesně to, co člověk tak nějak chce vidět. Akce - humor - bravurní vizuálnost - podkreslené hudba a především zapadající kousek skládačky. Sympatické jsou i známé postavy, v podobě Coulsona, Furyho nebo Ronana ... Takže obecně se dá říct, že divák dostane to, co očekává. Což je vlastně i jediný zápor filmu z mého pohledu, nic extra, nic dechberoucího, prostě dobře odvyprávěné scifko se vším, co k tomu patří.

 • 75%
  0
  0
  16. 4. 2019
  myllyn (882 bodů)

  Sympatická hrdinka, dobré hlášky, cool omlazený Nickolas Fury, dokonce se objeví i agent Coulson, i ten modrej hnusnej záporák ze Strážců Galaxie. Nejlepší je stejně Goose, nakonci jsem myslel, že řekne Teseract, tfuj tfuj. Mezititulková scéna spojuje krásně s Avengers:Endgame.

 • 80%
  1
  0
  9. 4. 2019
  Špímoňátko (870 bodů)

  "Kapitánka" Mar-Vell mě dost překvapila. Trailer jsem viděl jen jednou a moc mě nenadchl, ale i tak sem šel na film s čistou hlavou, bez větších očekávání. Neutralní pocit před filmem mi lehce ovlivnily výroky Brie Larson o genderově nevyvážených filmech, které v kombinaci s charakterem hlavní postavy dávaly dohromady něco možná až moc genderově "vyváženého". Každopádně a naštěstí to tak nedopadlo. Marvel (Disney) nehodlal v tomto snímku řešit politické problémy a byl jsem za to rád. Mělo to pár chyb, ale i tak sem se po celou dobu filmu bavil. Cpt. Marvel byla perfektně zapasována do MCU, dobrý soundtrack, Brie Larson byla (přes můj prvotní despekt) dobrá a sympatická, Samuel L. Jackson dodal dávku humoru a odešel jsem domů spokojenej.

 • 80%
  0
  0
  14. 5. 2019
  martin-kubista (797 bodů)

  Od tohoto filmu jsem toho moc nečekal. Trailer mě moc neoslovil, ale i tak jsem se ze zvědavosti šel podívat.
  Nakonec mě to docela bavilo.
  Částečně asi kvůli omlazené verzi Nicka Furyho a agenta Coulsona :)
  Představitelka hlavní role tam nakonec docela zapadla, i když z jejího obsazení jsem měl trochu obavu.
  Takže docela dobrá odpočinkovka, pokud nemáte přehanné očekávání.

  • omlazené verze známých postav
  • trochu utahané (jsem zvyklý z ostatních Marvelovek na víc akce :) )
 • 75%
  0
  0
  29. 5. 2019
  KajkaFajka (719 bodů)

  Že vraj je to najsilnější Avenger ze všech a je to žena tak som bola natěšená jíst do kina. A odcházala som mierně neuspokojená. Hezky si s tím tvorcovia pohrali a vykreslili postavu a i Brie to hrala velmi dobre. Ale trochu viacej akci a spádu by nebolo na skodu.

 • 80%
  0
  0
  26. 6. 2019
  Květka (710 bodů)

  Další ze slavných marvelovek, které nikdy nepřestanou bavit. Brie Larson se do role Captain Marvel hodila perfektně, podle mě jí to neskutečně sedlo, předvedla skvělý herecký výkon. Určitě doporučuji, film mě moc bavil a ráda se na něj podívám znovu.

 • 70%
  1
  0
  10. 3. 2019
  Vildolf (567 bodů)

  Perfektně provázaný film s ostatníma marvelovkama.

 • 100%
  0
  0
  14. 5. 2019
  sisisi (439 bodů)

  Je to zajímavé, postava taky super. Jen bych řekla, že by se daly natočit i další filmy, aby se všechny příběhy hrdinky zachytily. Bavilo mě to, líbilo se mi, že to bylo o chytré ženě. Bylo zajímavé, jak vyřešila dané problémy a úsaklí. Naprosto doporučuju.

1 2 3 dalsi posledni
75 65 ?
jak hlasovat?
 • pavel paleček 75%
 • defkongice 65%
 • loudaxxx 55%
 • Misasabrinaronciri 75%
 • Fanda124 55%
 • Lucy Lu 95%
 • Seybert212 80%
 • eliska-lacinova 70%
 • Manekenthe 95%
 • Pyrkh86 60%
všechna hodnocení (168)

V žebříčcích uživatelů

14. místo z 14 v žebříčku uživatele Fandysek
130. místo z 174 v žebříčku uživatele Manekenthe
145. místo z 145 v žebříčku uživatele Angelus