Profilový obrázek

JaraSlama

1 877

Uživatel o sobě nic nenapsal.

Uživatel nevyplnil svou lokalitu.  Orion a tma
  Orion a tma (2024)
  5
  Netflix občas překvapuje kvalitními animovanými filmy. Orion a tma, i když na první pohled nepůsobí ambiciózně, se díky scenáristovi Charlie Kaufmanovi stává zajímavou podívanou. Příběh o chlapci, který se bojí všeho, a jeho dobrodružství s živou tmou postupně přechází od rutinního začátku k hlubším tématům, i když přechod je náhlý. Vizuálně není film nijak výrazný, ale nabízí podívanou, která se nebojí dotknout se komplexnějších myšlenek a emocí, a to zejména pro diváky hledající více než jen povrchní zábavu.
  Bob Marley: One Love
  Bob Marley: One Love (2024)
  5
  Filmový průmysl má svá pravidla. Pokud někdo touží po Oscara, většinou pustí svůj film do kin ke konci roku. A pokud chce natočit životopis, šance na tuhle cenu se zdvojnásobí. Bob Marley: One Love však vystupuje z tohoto modelu. Zdá se, že tvůrci možná nechtějí konkurovat ostatním Oscara hladovým filmům. Samotný film se věnuje Marleyho exilu v Anglii a návratu na Jamajku, ale spíše povrchně. Chybí mu hloubka a snaží se vyhnout kontroverzím, což způsobuje, že Marleyho portrét působí mdlým dojmem. Film sice vypadá dobře a je slušně zahraný, ale nedokáže přinést mnoho nového o Marleyho životě. Zda-li stojí za to jít na tento průměrný film, záleží na vašem zájmu o Marleyho hudbu a život.
  Zóna zájmu
  Zóna zájmu (2023)
  9
  Zóna zájmu nás vtahuje do nitra temnoty, kde se běžný život prolíná s nejtemnějšími kapitolami historie. Režisér Jonathan Glazer nás provází skrze rodinu Rudolfa Hösse, jejichž každodenní existence je spojena s táborovými pecemi a stínem smrti. Christian Friedel a Sandra Hüller přinášejí na plátno nejen postavy, ale i esenci lidského rozporu v čase hrůzy. Film neukazuje jen strastiplnosti minulosti, ale vyzývá nás k nezakrývání pohledu před utrpením, které se nás nepřímo dotýká. Zóna zájmu je připomínkou, abychom nebyli slepí k hrůzám, které se odehrávají za zdmi naší vlastní zahrady.
  Madam Web
  Madam Web (2024)
  1
  Pavoučí novinka od Sony se zdá být ještě horší než zoufalý Morbius. Herecké obsazení, včetně Dakoty Johnson a Sydney Sweeney, nedokáže vynahradit slabý scénář a nudnou režii. Scénář se točí kolem traumatu hlavní postavy a její schopnosti vidět budoucnost, ale prezentuje to tak nezáživně a předvídatelně, že film působí spíše jako parodie na superhrdinské filmy. Navíc, Sony se opět ukazuje jako studio, které nedokáže věrohodně adaptovat komiksy a nedává dostatečnou pozornost detailům a akčním scénám. Celkově je Madam Web další hřebík do rakve tohoto univerza.
  Premiantka
  Premiantka (2024)
  5
  Dílo se snaží vyprávět příběh o zakázané lásce mezi studentkou a profesorem, ale není schopna plně využít svůj potenciál. Martin Freeman a Jenna Ortega mají výborné výkony, ale jejich chemie spolu je poněkud nepřirozená, což snižuje uvěřitelnost jejich vztahu. Režie Jade Halley Bartlett, která je zároveň autorkou scénáře, nedokáže dostatečně prokreslit zlomové momenty v příběhu. Film působí spíše jako divadelní adaptace než jako plnohodnotné kino. S ohledem na talentované hlavní herecké duo a odvážné téma je to škoda.

  Oblíbená díla

  • Plakát 1
  • Plakát 2
  • Plakát 3
  • Plakát 4
  • Plakát 5+1

  Oblíbení tvůrci

  • Plakát 1
  • Plakát 2
  • Plakát 3
  • Plakát 4
  • Plakát 5+1