The Eternals (Velká Británie)
USA USA
157 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Fantasy, Sci-fi, Adaptace knižní, Blockbuster, Komiksový, Série/Franchise

Obsah

:
Snímek Eternals představí zcela nový tým superhrdinů filmového vesmíru Studií Marvel. Epický příběh se odehrává tisíce let a sleduje skupinu nesmrtelných více »« méně

Režie

:
Chloé Zhao

Scénář

:
Matthew K. Firpo Ryan Firpo Jack Kirby

Herci

:
Richard Madden Angelina Jolie Gemma Chan Kit Harington Salma Hayek ...
Premiéra: 4. 11. 2021
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Eternals. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Eternals myslíte! K 9. prosinci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28237 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Eternals


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  17. 4. 2022
  Pete69 (22069 bodů)

  Eternals není vůbec špatný nápad. Mýtické bytosti, které tvoří i boří světy, aby zachovávali rovnováhu ve vesmíru a proti nim vzbouření Eternals, kteří mají zajímavé schopnosti. Když je akce, tak to opravdu stojí za to, ale bohužel je film trošku táhlý a je v něm spousta času i na trošku toho zívání. Přesto ve mě film zanechal dobrý dojem - 75%.

 • 60%
  0
  0
  5. 11. 2021
  marie-kolarova (2579 bodů)

  Na začátku jsem myslela, jak to všem doporučím, ale nejpozději za tři čtvrtě hodiny mě to přešlo. Mix hrdinů různého původu a orientace je úplně v pohodě, svět je pestrej, ale jinak je to celé naprosto neoriginální. Výlety do dějin lidstva by vůbec nemusely být, to jsou jedny z nejnudnějších pasáží. Vydejchala bych i absenci čistýho zaporáka, ale ty pasáže, které jsou nejlepší, nejsou zase tak super, aby se dalo zapomenout na všechny ty zbytečnosti. Postavy se trochu víc prokreslují v závěru, ale výsledný pocit je jako z naprosto sterilní zábavy. Hold lidstvu se všemi jeho slabostmi a neduhy a odmítnutí zkázy světa to je fajn, ale v tomto podání to srdce netrhá.

 • 70%
  0
  0
  15. 1. 2022
  Martrix (2569 bodů)

  Některá hodnocení Eternals jsou vcelku krutá, protože odráží především nenaplněná očekávání posledními Avengery namlsaných diváků (pro které často žánr komiksu, začal existovat až Iron Manem). A také diváků, kteří neradi opouští již vyjeté koleje, neradi se loučí s postavami a úplně nejraději by MCU přenechali jen pár vyvoleným tvůrcům, u kterých mají jistotu, že nebudou experimentovat. Jenže to jde proti způsobům, které Feige nastavil.
  Bylo by jistě snadné, kopírovat tu šedivou produkci DCU a sypat tam jednu digiomalovánku za druhou. Ale naštěstí se to neděje. Časem možná i tito diváci ocení odvahu studia angažovat tvůrce, kteří vidí v komiksech větší potenciál, než jen pobavit akcí a postavami s pohádkovými schopnostmi, ze kterých se sype jedna hláška za druhou. Chloé Zhao podle mě neměla téměř žádné předpoklady udělat dobrý komiksový film (Země nomádů mě po obsahové stránce vůbec neoslovila). O to víc jsem byl zvědavý, co z ní vypadne při angažmá na vysokorozpočtovém blockbusteru, kde se s diváky bojuje podle jiných pravidel a který má jinou cílovku.
  Eternals vnímám ve dvou rovinách. Příjemně mě překvapilo, že koncept, příběh, legenda...není pitomý, je dostatečně epický, ale současně nechává prostor pro osobní dramata většiny postav. Tím pádem nejsou ploché a jejich motivy dávají smysl. V rámci možností. Zajímavých postav je totiž hodně, takže se samozřejmě nebavíme o dramatických obloucích, ale spíše vlnkách. Žádný oceán, spíš tak Jadran. Většinou to ale funguje. Co se týče CGI a výpravy, tak nemůžu říct nic negativního. Přehledná akce, Devianti vypadali fajn, celkově byl look příjemně "nesnyderovský".
  V čem je tedy problém? Proč ty negativní ohlasy? První část filmu nebyla dostatečně vtahující a působila na mě spíš jako pokračování něčeho, co jsem loni prolásl. V úvodu se divákům sdělí, kdo jsou Eternals a kdo Devianti. A zároveň se oznámí, že všechno není tak, jak by se mohlo zdát. A pak už se jde na rychlou seznamovačku i s první akcí. Jenže pak vás vezme režisérka zpět v čase, pak zase dopředu, chvilku romantika, chvilku akce, chvilku povídání, pak akce... .
  Já té ambici nestavět jen na obrazu a akci moc fandím. Je super, že tvůrci chtějí vyprávět příběh, ale v takovém formátu je to složité a vyžaduje to zkušenost, kterou Zhao hold nemá. Takže to co se podařilo třeba Avengers Infinity, který má podobně bohatý příběh bez klišé o dobru a zlu, se zopakovat nepovedlo. A je to škoda, protože jak po té vizuální, tak po obsahové stránce, měli Eternals co nabídnout.
  Samozřejmě by se našlo i nemálo špatných momentů, které nefungovaly, ale daly by se odpustit, pokud by se podařilo celý film udržet po hromadě. I kdyby ne tak profesorsky, jako to udělali bratři Russo, tak aspoň ho rozsvítit podobně, jako to umí třeba Gunn. I když tady je to trochu nefér, protože Eternals není míněn jako komedie, není v něm ani nadsázka a s výjimkou lehce vtipkujícího Kumaila nemá žádnou zábavnou postavu. Přestože se to nepovedlo jak mohlo, nemyslím si, že by si takový film zasloužil tvrdou kritiku. Odvaha jít proti proudu a pokusit se dodat do komiksu existencionální přesah, nemoralizující postavy postavené před velké dilema a posunout zase žánr dopředu...to se cení.

 • 65%
  0
  0
  30. 1. 2022
  kknk2 (2397 bodů)

  Eternals by mohl být úplně samostatný film odehrávající se na úplně jiné planetě. Těžko uvěřit, že tohle patří do MCU! Mimořádně upozaděný humor uvolnil prostor rádoby romantice a prázdným záběrům na pohlednou necharismatickou dvojici, což spolu s apokalyptickou vážností mě dokázalo nanejvýš znechutit. Zachraňovaly to jen vedlejší postavy.

 • 55%
  0
  0
  23. 1. 2022
  Temný Pán ze Sithu (1882 bodů)

  Tento komentář začnu pozitivy...
  Líbilo se mi poodhaleni vzniku marvelovskeho věří,to bylo opravdu moc dobré.sledovat vznik vesmíru bylo osvěžující a nové,i některé herecké výkony byly dobře zahrané.
  A teď negativa.
  Takže kde začít...no tak,vůbec mi tam nesedla Angelina Jolie,měla málo času pro sebe,a neshostila se své postavy"nejlepší bojovnice" mi c dobře.Vizual byl místy opravdu směšný,dále ta stopáž 2 a půl hodiny sluší filmům jako je Avengers,páč tam se furt něco děje,ale tady?spousta zbytečných řečí,kdyby se stopáž zkrátila na 90 minut,určitě by to bylo příjemnější.dale akce,jestli jste viděli trailer,tak co se týče akce viděli jsme skoro všechno.Nevim jestli bylo zrovna moudré rozhodnutí svěřil tak to známou a oceňovanou značku,do rukou režisérce která má za sebou 2 filmy,eternals sou její 3 film,jistě dostala Oscara za Zemi Nomádů,ale nalejme si čistého vína,příběh zeme nomádů je na hony vzdalen,tomu co čekáme u Marvelu...pro mě jeden z nejslabších filmu od Marvelu.To nám tedy 4 fáze pěkně startuje,po Black widow a shang chim,je tohle za mě i nejslabší film ze začínající 4 faze. P.S. největší stěr bylo rádoby vysvětlení proč,nepomohli avengers s Thanosem

 • 50%
  0
  0
  8. 11. 2021
  lukas (1398 bodů)

  Eternals netáhnou jako Avengers v případě Infinity War a Endgame za jeden provaz, kult superhrdinství a sebejistoty je výrazně podrýván, což není na škodu. Že by ale mezi zúčastněnými byl vyloženě někdo, kdo zaujme a divák se mu rozhodne fandit, to nikoliv. Roní se tu hodně slz, dojde na mnoho soubojů s Devianty (Marvel býval kreativnější a originálnější), ale památná scéna žádná. Režisérka Chloé Zhao a marvelovští tvůrci dali výrazný prostor Gemmě Chan (Sersi), ve filmu se objeví Angelina Jolie (bohyně Thena) nebo Salma Hayek (Ajak). Humor bohužel odplul spolu se Strážci Galaxie a Thorem a jede se jak přes kopírák. Komu je tahle marvelovská týmovka určena, vážně netuším.

Hodnocení a recenze Eternals

69 69 ?
jak hlasovat?
 • Bemiurg 65%
 • leafroller 15%
 • Angelus 65%
 • Mikik4444 80%
 • Pete69 75%
 • hlavněvklidu 70%
 • janci-vida 100%
 • bubblegum 60%
 • pzw2 80%
 • kknk2 65%
všechna hodnocení (30)

V žebříčcích uživatelů

81. místo z 97 v žebříčku uživatele homedo