The Incredible Hulk (USA)
« další názvy »
USA USA
112 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Sci-fi, Thriller, Blockbuster, Komiksový, Série/Franchise
Motto: Nenechte ho vzteky zezelenat.

Obsah

:
Když se naštve, nebudete ho mít rádi. V občanském životě je Bruce Banner sympatický vědec s křehkou duší, ve stavu zuřivosti šílené monstrum, které bezmyšlenkovitě více »« méně

Režie

:
Louis Leterrier

Scénář

:
Zak Penn

Herci

:
Edward Norton Bill Bixby Liv Tyler Tim Roth William Hurt ...

Podívej se na Neuvěřitelný Hulk online!

Přehrát online O2
Premiéra: 17. 7. 2008
Distributor: Bontonfilm
DVD: 3. 11. 2008
Jste na stránce filmu Neuvěřitelný Hulk. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Neuvěřitelný Hulk myslíte! K 1. prosinci 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27815 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  3. 1. 2020
  martin-mickey-stusak (24171 bodů)

  Druhý pokus o filmové zpracování komiksového zeleného monstra Hulka, podle současných měřítek, už vyšel o něco lépe a to je zapříčiněno asi hlavně závěrečným dlouhým soubojem, který se stal již očekávanou filmově komiksovou atrakcí. Edward Norton vystřídal Erica Bana, avšak nesnaží se roli zahrát zase až tak nějak moc odlišně, což se dá považovat za určité zklamání. V takovém případě totiž k výměně herce nemuselo docházet. Hned na začátku je krátce připomenuta událost, na jehož základě Hulk vznikl. A s tímto aspektem se pracuje dál. Bruce Banner se snaží najít lék a jak se mu daří a nedaří právě vypráví tento příběh. Snímek má příznivější tempo a patřičnou akčnost, ale přeci jen stále jako by tomu něco chybělo. Příběh se sice nese v lepší uchopitelnosti jednoduché dějové prezentace, ale zájem být lepší než počin Anga Leeho je přeci jen až moc okatý. Bohužel, nejvíc s vadou na kráse vyčnívá právě zmíněný závěrečný dlouhý souboj, který sice je patřičně dramatický a akčně ukázalý, ale svou přemírou efektové vizuálnosti spíše vytváří chaos a nezmar, jaké nechtěně vzniklo už u snímku 'Spider-Man 3' (2007). Ale dejme tomu, za pokus to stálo. Není od věci také upozornit na potitulkovou scénu, ve které se objeví Tony Stark s tváří Roberta Downeye Jr. Tato scéna má hodně společné s potitulkovou scénu ve snímku 'Iron Man' (2008), a vlastně vyznívá jako její pokračování. Tony Stark zajde za Brusem Bannerem a zmíní se o existenci superhrdinského týmu pod názvem Avengers. Kdo přišel s tím samým za Tony Starkem už víme. Snímek 'Avengers' vzešel do kin čtyři roky poté, tedy až v roce 2012. Stejně jako u Iron Mana se i tady jedná o povedený komerční tah v rámci marvelovského superhrdinského vesmíru. Komiksoví fanoušci se měli v tuto chvíli rozhodně na co těšit. Snímek 'Neuvěřitelný Hulk' tedy udělal filmovému komiksu další zářez a nám divákům nezbývá zase jen čekat, co bude dál.

 • 70%
  0
  0
  27. 12. 2017
  lamps (14786 bodů)

  Celkem slušné pokračování, které nedělá Marvelu žádnou ostudu. Akční scény jsou perfektně zvládnuté a sestříhané a Louis Leterrier s nimi opravdu nešetří, takže divák nemá na žádné přemýšlení moc čas. Také k hercům nemohou být žádné výhrady, Edward Norton je spolehlivý jako vždy, Tim Roth zvládá záporáky jako málokdo a Liv Tyler už je vlastně jenom pro okrasu a potřebný romantický motiv. To všechno se ale sráží s šíleně béčkovým obsahem, v němž najdeme víc klišé než v německých romantických filmech, kde si dva milenci vyznávají lásku na úchvatném mořském pobřeží. Incredible Hulk tak nemá šanci stát se takovou klasikou, jakou je už dnes třeba Raimiho Spiderman, ale jako nenáročný komiksový výplach funguje více než dobře- a to někdy bohatě stačí..

 • 100%
  0
  0
  28. 7. 2017
  Danny F. (11134 bodů)

  Opět super zelenáč boduje a tentokrát s nepřítelem sobě rovným. Děj, akce, rovnováha mezi animací a hraným filmem je naprosto dokonalá. Tomuto filmu dávám zelenou.

  • Akce
  • Vizuál
  • 70%
   3
   0
   2. 1. 2017
   JosefTomas (7710 bodů)

   Souboj hereckého ega, otisknuté na filmové plátno. Edward Norton je jistě skvělý herec, jehož výkon obohatí jakoukoliv roli. Bohužel ho chtěl podat ve filmu, který chtěl být zábavnou blbinou.

  • 65%
   0
   0
   5. 10. 2017
   evismaior (3807 bodů)

   Mám problém, že jsem jako Hulka nejdřív viděla Marka Ruffala, a i když Edwarda Nortona považuji za nesrovnatelně lepšího herce, tak Ruffalo mi na Hulka prostě sedí mnohem víc (on se mu vlastně především i v civilu mnohem víc podobá:-)). Ale super bylo obsazení Tim Rotha, Williama Hurta a nakonec celkem i Liv Tyler. Do marvelovského univerza Hulk prostě neodmyslitelně patří.

  • 70%
   0
   0
   6. 10. 2013
   saboter (3559 bodů)

   Film ujde ale to co sžírá pocit při celém filmu je podivně nablbý navázání příběhu ale akce a ostátní celkem ujdou.

  • 60%
   0
   0
   7. 6. 2013
   výfuk (2971 bodů)

   Prvních pár minut to už vypadalo, že se mi nabídla dost kvalitní Marvelovka, nicméně poté se to rozjelo kalibr o tom, kdo je lepší Hulk a takový. Bylo silně poznat, že to točil právě Leterrier, znám jeho režii už z prvních dílů Kurýra, které nebyli nic extra, takže nakonec byla režie docela zklamání. Norton se mi na roli Hulka moc nehodil, každopádně jeho roli zvládl perfektně, i když mě příjde, že i přesto byl Ruffalo malinko důvěrnější... i když ho známe jenom z Avengers. Bana mě s Hulkem z roku 2003 asi moc nepřekvapí, spíše se bojím, že půjde o zklamání. Asi by ale Hulk mohl dostat nějakou pořádnou trilogii. Někteří to s tímto Hulkem a s tím 2003 berou už jako dva první díly, ale já bych chtěl nějakou pořádnou trilogii s pořádnou režií, scénářem a stejným hercem. Já myslím, že Ruffalo by to zvládl na výbornou. Tento film byl, ale hlavně také velké překvapení, byl jsem zvyklí na takové docela humorné Marvelovky jako Avengers, Iron Man a Spider-Man... a teď dostanu tuto dramatičtější verzi. Takže, Hulk byl pro mne od Marvelu trochu zklamáním.

  • 15%
   0
   0
   27. 4. 2013
   harry456 (2436 bodů)

   Zklamanost. Hulk patří do komiksů a do Avengers, ale samostatný film nikdy.

  • 65%
   0
   0
   27. 11. 2014
   Larrysbride (2069 bodů)

   Po velmi nevydařeném Hulkovi (2003) jsem si tento snímek velmi dlouho odkládala na dobu neurčitou... A pravdou je, že v mých očích Hulk jako takový nikdy příliš velký potenciál pro samostatný akční film neměl, i tak je však tento film příjemným překvapením, které sice takovému Thorovi či Iron Manovi nesahá ani po kotníky, ale po tragédii, kterou nám před pár lety naservíroval Ang Lee, velmi mile spraví chuť...

  • 55%
   0
   0
   23. 11. 2012
   farb (2062 bodů)

   Slabota, kterou z šedi tahá jen Tim Roth, jenž si svého záporáka evidentně náramně užil.

  • 75%
   0
   0
   5. 5. 2013
   karlik4801 (1940 bodů)

   Neuvěřitelný Hulk není moc příběhově obsáhlý. Jde hlavně o dobrou podívanou. Což je možná trochu chyba, protože postava Bruce Bannera je dosti zajímavá. Zde je ale ztvárněna agresivita samotného Hulka se špetkou romantiky. Timu Rothovi role pasovala. A poslední akční sekvence se mi líbila, velikost přeměněného záporaka, šlo vidět, že je to Hulkův rovnocenný protivník a filmu to celkově slušelo. A Hulk je vizuálně dobře zvládnutý.

  • 50%
   0
   0
   12. 1. 2017
   Arnarmo (1720 bodů)

   Promarněný potenciál. Přitom postavu Hulka mám rád. Zde bylo spousty hluchých míst a chvílemi nuda a příběh, který nezaujme. Já ale superhrdiny mám rád, takže nehodnotím, jak bych asi měl. jsem rád, že Edwarda Nortona vystřídali. V Marvel Universe by se mi nelíbil.

  • 0
   0
   20. 1. 2010
   wop (1716 bodů)

   Edward Norton dělá Hulkovi čest. Není to sice žádný filmový mezník, ale bavil jsem se u toho výborně a Hulk se tím pro mě zařadil mezi ostatní komixové hrdiny, kteří se dočkali novodobého a kvalitního zpracování.

  • 80%
   0
   0
   6. 12. 2012
   psico (1667 bodů)

   Oproti Hulkovi zlepšení, film zachraňuje Edward Norton svým hereckým umem ;)

  • 85%
   0
   0
   5. 5. 2017
   Fxxx (1410 bodů)

   Je to rozhodně jiné, než minulý Hulk. Přesto to na něj vlastně slušně navazuje a i když mám Nortona rád, nezbavil jsem se pocitu, že mi tam ten Eric Bana chybí. To mi nicméně nezabránilo v tom, abych si užil vynikající akční scény a především pak lahůdkového Tima Rotha - toho člověka je škoda pro každou roli, která nemá v popisu práce šílené chování.

  • 70%
   0
   0
   12. 3. 2014
   jvempire (1208 bodů)

   Povedenější než Hulk z roku 2003, ale stále proti Iron Manovi případně dalším marvelovým adaptacím slabší. Drobné plus za propojení s Marvel cinematic universe. Doporučuji schlédnout krátkometrážní film Consultant, který propojuje více Iron Mana a Neuvěřitelného Hulka.

  • 75%
   0
   0
   15. 4. 2014
   Ciiiri (942 bodů)

   Film pěkný, klasická, možná trochu slabší Marvelovka. Skvělé propojení s dalšími jejich filmy. Ve filmu není nic moc nového, ale hezky se na to kouká. Příběh se dá dost předvídat. Překvapila mě i dost velká romantika. Čekala jsem o hodně více, ale rozhodně doporučuji vidět.

   • předvídavý příběh
   • nečekaná romantika
   69 68 ?
   jak hlasovat?
   • BroOo420 75%
   • Kubys Fencl 70%
   • regazzoni 65%
   • Reacherjack2016 75%
   • what is in the box 25%
   • nathanaelsulov 55%
   • Lovecour69 65%
   • Battler142 65%
   • Lucy Lu 65%
   • InJo 65%
   všechna hodnocení (173)

   V žebříčcích uživatelů

   7. místo z 29 v žebříčku uživatele Danny F.
   26. místo z 32 v žebříčku uživatele RedDragon
   529. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
   22. místo z 24 v žebříčku uživatele výfuk
   23. místo z 81 v žebříčku uživatele homedo